Stadsmuseum Musée Communal Ghambre de Commerce et d'industiie a Ypres Het vervolg der Tuindagfeesten Het Zwemfeest Het Groot Turnfeest Mededeeling 4- Het zwemfeest, verleden Zondag ingericht ter gelegenheid der inhuldiging van de zwem plaats, is ontegensprekelijk, van gansch de reeks Tuindagfeesten, een der schoonste en aantrekkelijkste geweest die hier ooit te Yper werden gegeven. De toeschouwers, en ze waren talrijk opgekomen, zoo talrijk zelfs dat velen onder hen geen zitplaats vinden konden, hebben er een paar aangename uren doorge bracht en zelfs de moeilijks'.en konden hunne tevredenheid niet verbergen. De Brugsche Zwemkring en de Nage St-Gilles die hunne medewerking aan dit feest verleenden, hebben een welverdienden bijval genoten De verscheidene ingerichte koersen van borstzwemmen, rugzwemmen, snelheid, de aflossingskoersen werden allen met gespannen aandacht gevolgd. De ver schillende zwemwijzen en de uitgevoerde duikelingen werden zeer opgemerkt de para pluwedstrijd, de eierenkoers en het koorde- trekken waren heel aangename nummers de schoone gezamenlijke oefeningen, door den zwemkring van St-Gilles meesterlijk uitge voerd, verwekten ieders bewondering en de waterpolo, waarmede dit sportieve feest sloot, oogstte een bijzonderen bijval. Dit is iets dat wij hier te Yper nog nooit te zien kregen. Ziehier de uitslag der wedstrijden 1. ioo m. voorgift door den Brugschen Zwemkring Snelheid r) Vrielinck, in i m. 3i s. 2) Van Watermeulen, in 1 m. 32 s. 3) Geldhof, in 1 m. 34 s. 2. 100 m. Rugzwemmen 1) Guillini (B.Z.K.), in 1 m. 36 s. 2) Em. Devos (B. Z.K.), in 1 m. 40 s. 3) Demiddeleer (M.S.G.), in 1 m. 47 s. 3. 100 m Snelheid voorbehouden aan de bevolking 1) Debooser, in 2 m. 09 s. 2) Mion, in 2 m. 09 s. 2/5. 4. 200 m. Borstzwemmen 1) Huart (N.S.GJ, in 3 m. 27 s. 2) Debouvere (B. Z.K.), in 3 m. 3t s. 3) Devos Em. (B.Z.K.), in 3 m. 33 s. 5. 3 x 5o m. Drie zwemwijzen 1) Brug sche Zwemkring, in 3 m. 11 s. 2) Nage St- Gilles, in 3 m. 17 s 3) Renaix, in 3 m. 40 s. 6. Parapluwedstrijd 1) Isselée (B.Z. K.) en Emelynck (N.S.G.) in denzelfden tijd 3) Paeme, Renaix. 7. 5 x 5o m..Aflossing 1) Nage St-Gilles, in 3 m. i3 s. 2) Brugsche Zwemkring, in 3 m. 14 s. 8. 66 m. Borstzwemmen - Bevolking 1) Debooser, in 1 m. 14s.2) Mion, in 1 m. 29 s. 9. 200 m Snelheid 1) Guillini (die 3o s. voorgift gaf), in 2 m. 5z s 2) Van Mieróo (N.S.G.), in 3 m. 26 s. 3) Hildersom (N.S. G.), in 3 in. 32 s. 10. Eierenkoers 1) Debouvere (B.Z.K.), in 1 m. l5 s 2) Isselée (B Z.K.), in 1 m. 20 s.; 3) Dopchie, Renaix in 1 m. 20 s. De Waterpolo, die de Brugsche Zwemkring tegenover Nage St Gilles stelde, werd door laatstgenoemde club gewonnen met 3 doelen tegen 1. De inrichters van dit prachtig feest en bijzonder de zwemkringen van Brugge en St Gilles verdienen den grootsten lof. Aan deze clubs zeggen wij een gulhartig tot weder- ziens en hoe eer hoe liever Laat ons hopen dat de talrijke Ypersche liefhebbers van 't zwemmen groot nut uit dit sportfeest zullen weten te trekken en er zich met ijver zullen op toeleggen, niet om hooger- genoemde kringen te evenaren, want daar onder bevonden er zich echte beroepszwem mers, maar om binnen afzienbaren tijd even eens in staat te zijn kleinere maar even aantrekkelijke zwemfeesten in te richten. Het Ypersch publiek vraagt niets beters dan zoo dikwijls mogelijk op dergelijk feest uitgenoo- digd te zijn en het verhoopt stellig dat er voortaan telken jare ten minste één groot feest in de zwemkom zal plaats hebben. Het kader onzer mooi heringerichte zwem plaats spijtig dat men wat te veel op de kijkers en niet genoeg op de zwemmers heeft gedacht, want de kommen mochten ge makkelijk nog wat verbreed worden is uitermate geschikt om er feestelijkheden in te richten. Alleen zou er te dier gelegenheid moeten voor gezorgd worden over meer zit plaatsen te beschikken, maar hieraan zou, door het plaatsen eener tribune, gemakkelijk kunnen verholpen worden. Nu dat onze zwemkom officieel geopend is, is het onze vurigste wensch nog veel schoone en warme dagen te mogen hebben, opdat de talrijke liefhebbers zich overvloedig aan hun geliefkoosde en uitermate gezonde, sport zouden kunnen overgeven. Zondag avond, te 6 u. 3o, op de Groote Markt, gaf de Katholieke turnmaatschappij St-Michiels van Yper, voor een talrijk en uitgelezen publiek, een uiterst welgelukt en prachtig turnfeest. Sedert hare herinrichting, was het de eerste maal dat deze Ypersche maatschappij hier te Yper in 't openbaar optrad. Men had haar reeds dikwijls hooren roemen, men wist dat zij van de prijskampen van Marcke en elders met eerste prijzen en bekers naar huis was gekomen, maar nooit nog was het ons gegeven geweest een openbaar feest van haar te mogen bijwonen. Welnu, wij moeten rechtuit bekennen dat de bekomen uitslag grootelijks onze schoonste verwachtingen heeft overtroffen. Al de oefe ningen, zoowel deze der leerlingen als der volwassenen, werden onberispelijk en met veel samenhang en juistheid uitgevoerd. De uiterst moeilijke werken op de enkele en dub bele baar getuigen van een goede, langdurige oefening en groote kunst. De verschillige mooie pyramiden, met bengaalsch vuur, wer den bijzonder hartelijk toegejuicht. Onder het ijvervol bestuur van Eerw. Heer Socquet, Heeren Valère Seys en Gustave Delahaye, en onder de kundige en bekwame leiding van den Heer Maurice Declercq, heb ben onze jeugdige St Michielsturners bewon derenswaardig werk geleverd. Door hun groot getal, hunne zichtbaar goede oefening, hunne orde en tucht, mogen zij gerust de toekomst te gemoet zien en zijn zij verzekerd overal grooten bijval te behalen. De Heer Burgemeester dankte hartelijk de bestuurleden en leider'dezer bloeiende maat schappij, alsook de turners voor het flink ge leverd werk, en E. H. Socquet verklaarde zich verheugd tot het opluisteren der Tuin dagfeesten iets te hebben kunnen bijbrengen en tevens ook bereid om, in de toekomst, voort zijne medewerking te verleenen tot grooter voordeel en welzijn der stad. Oproep aan onze Geliefde Bevolking en aan de Heeren Leden der Engelsche Kolonie De Commissie van het Stadsmuseum heeft besloten, nevens het historisch Museum van Yper en nevens het Museum van schoone iunsten, een Museum samen te stellen toege wijd aan den grooten oorlog 1914-18. De Commissie van het Museum doet een oproep tot al de inwoners onzer stad alsook tot de Heeren Leden van de Engelsche Kolo nie, ten einde haar alle voorwerpen, die betrek lebben op den grooten oorlog, ten geschenke te willen geven, zooals wapens, obuskokers, lelmen, geweren, sabels, kenteekens der regimenten die hier roemrijk streden voor de heldhaitige verdediging van Yper. M. Raymond Ommeslagh, lid der Commis sie van het Museum, Neermarkt, zal zich gelasten met het ontvangen van alle giften die men aan het aanstaande Oorlogsmuseum wel zal willen doen. De Gravin douairière van Yper heeft de eerste der schenksters willen zijn en heeft ons Oorlogsmuseum het prachtig omlijst portret aangeboden van Lord French, de roemwaar dige Graaf van Yper, Maarschalk van Groot Brittanje en wiens naam voor altijd aan de roemrijke geschiedenis onzer lieve stad ver. bonden is. Het Oorlogsmuseum, dat de Commissie var, het Museum in de Vleeschhalle zal inrichten zal het eenig officieel Museum der stad Ypej zijn. Appel d notre Chère Population et a Messieurs les Membres de la Colonie Britannique La Commission du Musée de la Ville a décidé de constituer a cöté du Musée histo- rique d'Ypres et a cöté du Musée des beaux- arts, un Musée consacré a la grande guerre 1914-18. La Commission du Musée fait appel a tous les habitants de notre ville ainsiqu'a Messieurs les Membres de la Colonie Anglaise en vue de vouloir bien lui faire don de tous objets se rapportant a la grande guerre, armes, douilles, casques, fusils, sabres, insignes des régiments qui se battirent glorieusement pour la dé- fense héroïque du saillant d'Ypres. M. Raymond Ommeslagh, membre de la Commission du Musée, Marché Bas, se char- gera de recevoir tous les dons qu'on voudra bien offrir au futur Musée de la guerre. La Comtesse douairière d'Ypres a voulu être la première des donatrices et a offert a notre Musée de guerre le portrait magni- fiquement encadré de Lord French, le glo- rieux Comte d'Ypres, Maréchal de Grande- Bretagne et dont le nom héroïque restera a jamais lié a l'histoire glorieuse de notre chère cité. Le Musée de guerre que la Commission du Musée installera a la Boucherie sera le seul Musée officiel de la Ville d'Ypres. En réponse a une lettre adressée a la Société Nationale des Chemins de Fer Beiges, Monsieur le Président de notre Chambre de Commerce et d'Industrie a requ la lettre suivante Bruxelles, le 3 Juillet 1929. Monsieur le Président, Comme suite a votre requête, nous avons la satisfaction de vous faire connaitre qu'a dater du 6 Octobre prochain, le train n° 212 quittera Buxelles (Nord) a 6 h. 48 pour arriver a Courtrai a 8 h. 4, oü il donnera correspondance aux trains n" 2828 vers Poperinghe (Dép. 8 h. 12) en n° 3197 vers Roulers et Thourout (Dép. 8 h. 33). D autre part, la mise en marche d'un train nouveau quittant Ypres pour Bruxelles (Nord) vers 8 heures, ne répondrait pas a un intérêt public suffisant Sur ce point, nous ne pou- vons done, a notre regret, vous donner sahs- faction. Veuillez agréer, Monsieur le Président, 1 assurance de notre considération distinguée. Au nom de la Société Le Directeur de l'Exploitation, Par délégation, (signé) Illisible. Hierbij wordt bekend gemaakt aan de ge achte verbruikers der chicorei Van Tieghem Dupont, Rousselare, dat dit merk alleenlijk m pakken verkocht wordt van 1/2 Kilo en niet in balen of zakken, noch uitgewegen. Dit om te beletten dat andere chicorei voor dit merk doorga.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 4