Reglement van den Wedstrijd 6 sa— Louis Osstyn Ypersche Voetbalkroniek N'oubliez pas de vous intéresser a la Congo Rhodésian Ranching. Ce titre donnera a son premier exercice, un coupon de 5 °/o etil ne vaut que i3oo frs, le nominal étant de mille Francs. II faut arbitrer YElakat, trés bonne affaire mais grevée d'actions de divi- dende qui ne sont pas sur le marché, contre ce titre. Les filiales de la Simkat, et elle même, se distinguent et c'est justice. La Trabeka a mis en marche son usine d'éternit, avec succès. Que dire de la Sucrière Congolaise, dont la mise en marche des usines a été également satisfaisante. Ce titre doit être mis en pension dans les bons portefeuilles et il faut arbitrer sans arrière pensée les valeurs sucrières que l'on possède, en tout ou partie, contre celui-la. Ne constate-t-on pas par ces iaits nouveaux que le Congo évolue. Et cette évolution ne fait que s'accentuer, car un peu partout c'est vers l'industrialisation que l'on va. La Belgika se remet en marche d'une manière lente mais süre. Et quand on voudra s'occuper de la Citas, elle gagnera quelques centaines de francs, sans coup férir. Ce titre vaut beaucoup mieux, mais l'on ne sait être partout a la fois. Malgré la vogue dont jouit Interfinace titre est mür, a mon avis. Les bénéfices dont certaine presse fait état, sont évidemment des bénéfices sur réalisation de titres Surongo Shun. Ce serait une bonne raison d'abstention. II est exceptionnel, qu'on ne l'oublie pas. Disons quelques mots de ce qui se passé ailleurs la Buenos Ayr es semble vouloir rede- venir en forme la Tubize attend pour partir sur de nouveaux frais et la Sidro fatigue les gens trop pressés. Au comptant, les valeurs frangaises sont impatientes a se remettre en route et les cours actuels sont des prix d'achat. J'ai déja dit ce que je pense des Charbon nages Métallurgiques. II faut s'abstenir. POUR tous conseils et opérations finan- cières, adressez vous a agent de change agréé 68, Avenue Louis Lepoutre, BRUXELLES, Téléph. 468.68 M. Louis Osstyn est de passage a Ypres, tous les samedis, et est a la disposition du public de 10 a i3 heures, 9, Boulevard Malou. Vervolg Ten vierde, de Throw-in of inwerpen moet door de halfbacks met oplettendheid en zonder overhaasting uitgevoerd worden. Een zenuw achtige half back zal dikwijls een fout begaan, zooals met de voeten op de lijn staan, slechte stand bij het inwerpen, enz., fouten die den tegenstrever altijd ten goede komen. Van den anderen kant zal een kalme half-backspeler in een oogpink zijn medemaat ontdekken die niet gehouden is, en hem het leder toewerpen. Ten vijfde, de hands, met zijne noodlottige gevolgen, moet streng verboden worden. De spelers moeten alle instinctmatige bewegingen, om met de hand te slaan, bedwingen en dat bijzonderlijk in het strafschopgebied. Ten zesde, een speler mag nooit de beslis singen van den scheidsrechter beknibbelen en bijzonderlijk niet op geweldige manier en dat ten aanzien van de toeschouwers. Een goed voetbalspeler zal het schouders ophalen, de bedreiging met den arm of de ongeoorloofde houding, die het publiek zoo snel opmerkt, vermijden. De speler, die op zulke wijze niet handelt, stelt zich aan uitsluiting bloot, ver mindert vervolgens de numerieke en zedelijke macht van zijn elftal, dat niet alleen voor één maar dikwijls voor vele matchen zijne diensten zal moeten missen. Ten andere zulk gedrag gaat als onsportief door en geeft den indruk dat de ploeg aan tucht ontbreekt. Ten zevende, de speler die aangeduid is om de penalty te botten moet gezamenlijk bewijs geven van kalmte, durf en zekerheid. Hij moet zich met een vast gedacht naar het leder richten en indien hij zijne zenuwen den baas is, zal hij bijna nooit het doel missen. Ten achtste, het aanvallend elftal moet, bij een toegekenden hoekschop, alles in 't werk stellen om hem voordeelig te benuttigen. De speler die. de corner geeft moet niet zoe ken om het leder juist voor het net te doen aanlanden, want te juist gegeven zal de bal meer achter de netten dan er voor terecht komen. De hoekschop moet zoodanig cegeven worden dat de uitwerking ervan geschiedt bij 8JGG25SSISES91 de bijeengepakte spelers die zich gewoonlijk op 3 tot 4 meters van het doel plaatsen. Nog is het volgende te onthouden bij het weg- botten van het leder zullen de ploegmaten zich met vlugheid weten te plaatsen om des gevallend doeltreffend op te treden- Zoo bij voorbeeld een voorspeler, bekwaam in het kopspel, zal zich een weinig achterwaarts trachten te bevinden, en, na den loop van den bal gade geslegen te hebben, naar het leder toevliegen om het met kracht in de kooi te koppen Zulke kopstoot zal meer kracht en snelheid bezitten dan dezelfde door een stil- staanden speler gegeven. {Te vervolgen). NEMO. Voorbereidende matchen tot het officieel seizoen - 25 Oogst Te YPER III spec. Yper Meenen om 3 u. Te PoperinghePoperingheII Yper om 3 u. Te Meenen Meenen Juniors Yper om 2 u. 1 September Te YPER II Yper - Halluin om 3 u. Juniors Yper Meenen om 10 1/2 u. Te Meenen Meenen III spec. Yper id 8 September Te YPER II Yper Poperinghe om 4 1/2 u. Ill spec. Yper Wervicq om 2 1/2 u. De lidkaarten zullen voor al die ontmoetin gen niet geldig zijn. De liefhebbers zullen niettemin talrijk willen tegenwoordig zijn en het hunne bijdragen om de kastoestand van C. S. Y. eenigszins te verbeteren. De kwijtschriften voor het seizoen i92g-3o zullen in den loop der toekomende week aan geboden worden. De lidkaarten zullen tus- schen den 8" en i5n September per post ten huize gezonden worden. Football Seizoen 1929 -1930 Hotel Continental Lokaal C. S. Y R. Colaert Plaats o Fronostieic Wedstrijd IP AFDEELING 6000 fr. PRIJZEN 6000 fr. waaronder een heeren en een dames velo en een waschmachien. 1) Voor ieder match zullen de volgende punten toege kend worden a) de juiste score der tegenovergestelde elftallen 3 punten b) de juiste score van het winnend elftal 2 punten. c) de aangeduide winnende ploeg 1 punt. d) indien de match eindigt op een drawn de juiste score van den drawn 3 punten de onjuiste score van den drawn 2 punten. 2) De uitgestelde matchen, die pergeheele reeks herspeeld worden, komen in aanmerking voor den wedstrijd de andere uitgestelde matchen niet, 3) Een bus zal iedere week geplaatst worden in 't lokaal van den Donderdag avond af, voor. het ontvangen der bulletijns deze bus zal gesloten worden den Zondag ten laatste een half uur vóór 't begin uur der matchen later afgegeven bulletijns alsook deze in de bus niet zijnde zullen niet in aanmerking komen. 4) Bulletijns met onleesbaar of vervalschte cijfers, alsook deze waarop de cijfers zullen overschreven zijn zullen nietig verklaard worden. (Bezigt het dubbel der bulletijns om veranderingen aan te brengen). 5) lederen Zondag zal een bijzondere prijs toegekend worden aan dezen die het meest getal punten bekomt in geval verscheidene mededingers hetzelfde aantal punten bekomen zal de prijs verlot warden, telkens den Zondag avond rond 7 uur, na het opmaken der rangschikking (deze zal geschieden in het openbaar, in de bovenzaal van het lokaal, toegankelijk voor eenieder, en zal uithangen zooals naar gewoonte). De prijs zal kunnen afgehaald wor den van af iederen Dinsdag avond volgende op de match. 6) Alle reklamatiën wegens mogelijke missingen in het toekennen der punten moeten, om geldig te wezen, aange geven worden a) tegen den Maandag avond volgende op de match indien het betrek heeft op het toekennen van den prijs. b) tegen den Zondag avond volgende op dezen der match ('t zij met een teeken X nevens het getal punten op de lijsten te plaatsen, 't zij M Ev. Baete ervan te verwittigen) voor alle andere Later ingekomen klachten zullen niet meer aanvaard worden. 7) De bekomen punten van iederen Zondag zullen dienen voor de Algemeene Rangschikking van einde seizoen waarvoor een honderdtal prijzen zullen toegekend worden Hiervan zijn een vijftigtal prijzen aan de eersten der rang schikking voorbehouden alsook een vijftigtal prijzen te ver- Wlllllllllfl'Pt'I nil'""!1 I 1 rtnIIIMJP—HÏTIf loten onder de niet prijswinnende deelnemers va„ wedstrijd. 8) De wedstrijd wordt gedaan bij middel van bull bevat in een genummerd boekje (nummers die zul|en voor de rangschikking en trekking einde seizoen) N. B. De boekjes zullen te verkffi- zijn vanaf 28 Augustus in 't lokaal der 0 t bij M. Ev. Baete. De prijzen zullen in 't kort tentoongest worden in de uitstalramen van de h* Gruwezen Masschelein, Boterstraat, en X baert, Statiestraat, Yper. De leden, die zouden willen deelmakend het Comiteit voor het nazien der bulletij worden verzocht hunne namen aan te ge, aan de heeren Ev. Baete en G. Indervuyst' A an de Damen en Heeren pronostiekers wor gevraagd niet te wachten tot den laatsten fa t.i.t. tot den openingsdag van het seizoen pronostiekwedstrijd voor het aankoopen hunv boekjes, ten einde het opstellen der lijsten- vergemakkelijken. W WZXLRXJDÜ Indien wij op den 9en Grooten Prijs VJ: Yper terugkomen en de koers wat breeij voeriger beschrijven, dan is het omdat dez- wedstrijd dit jaar een ongehoorde bijval kende zoowel op het gebied van sport als op gebie van belangstelling, volkstoeloop en neder Waarlijk de Ypersche Wielrijdersclub her er een handje van om koersen in te richten zelden zagen wij zulke organisatie in groot: en belangrijker koersen. De ganscheinrichtin; was tot in de kleinste puntjes verzorgd en de aankomst bijzonderlijk bood alle veiligheid aan renners en toeschouwers. Dit strekt to: eere van onze club, en bijzonderlijk van hare onvermoeibare leiders. Gezien de schoone prijzen, zegge 25oo fr, waren er veel renner- naar Yper gekomen, niettegenstaande dc mededinging van andere Westvlaamsche ste den, en al de gerangschikte rijders waren ver wonderd over zooveel mildheid. Ja, vrijgevi; is onze Ypersche bevolking als er inaar tering en nering in ons stadje komt. De premiënlijs- ten, eenige weken voor deze sportgebeurten:: in verscheidene koffiehuizen gehangen,hadde: allen zonder onderscheid een mooi sommeki bijeenverzameld, zoodat het de club mogeliii, was, door dezen steun,het hoofd te bieden aa; zulk een rijkbegiftigden koers. Daarom zender wij onzen oprechten dank aan al de milde gevers en bijzonderlijk aan den imnler diénst- vaardigen en alom geachten Heer Gruv.ee Aimé, alsook aan de Heeren dokters Snick Billiau en Grimmelpr-ez. Eenige woorden om te eindigen over deze: nijdig betwisten koers, die alle sportliefheb bers van het begin tot het einde in begeeste ring bracht. 1Ronde Deze werd gezapig afgehold Verstraeten en Dumarey deden een wipken. doch zonder aan te dringen. Lecluyse et Hendrickx, reden plat. 2e Ronde Af en toe werd er eens door ge draaid. Verscheidene renners vielen plat, waaronder onze ongeluksvogel Coppens AU>- 3C Ronde In den aanvangneemt Coussaeri wat voorsprong. Opeens schiet Decapelle rit en neemt een schoonen voorsprong, alles is aan stukken en Decapelle komt alleen door de stad. 4e Ronde Decapelle wordt ingeloope» door Mortier en Ouplines, die hem ter plaat laten, een peloton van 8 man volgt. Coussaert Vervaecke en Coppens nogmaals plat. Ophf' einde rukt Dumarey zich uit den hoofdgroep en gaat op zoek naar de twee wegloopers. 5' Ronde De wegloopers vergrooten hunnen voorsprong. Dumarey heeft breuk en wordtingehaald. Groep 2 komt bij groep I- 6° Ronde Decapelle, S. Maes en J. Knoc- kaert scheiden af van groep I. Notredarne, Coppens en Dumarey laten op hunne beun Deschacht en Verstraete achter. 7' Ronde Weinig verandering tenzij da> Notredarne zijn medegezellen lost. Sc Ronde Ouplines heeft breuk en ®oe,: Mortier alleen laten loopen. Coussaert die -. Maes en Decapelle geraakte wordt met ban breuk beloond. Laatste Ronde De toestand blijft nage noeg dezelfde, alleen wordt Coussaert in£e haald door groep 2, terwijl Coppens er 1 lukt Notredarne voorbij te snellen. Het was dus een bitsige kamp, die de 2- Juniors zich onderling leverden en er e prachtige koers van iriieken. Wi; hopen dat de Groote prijs Belgas TD September geloopen, evénveel succ zal mogen boeken.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 6