m - HET YPERSCHE LA RÉGION CYPRES Eondagrost - Repos dominical Bijvoegsel zz Wekelijksch Overzicht 10e Jaargang, Nr 2-1 3-1 Oogst 1929 Supplément Nos Visiteurs Anglais Notices and Forthcoming Events HAND300QSCH1ET1NGEN Burgerlijke Stand van Yper Mededeeling f ZIELMISSEN 10 \rinee, N° 2-1 3-1 Aoüt 1929 itirttyffigsa'-^aagt Holland De Haagsche Conferentie heeft ten slotte den heer Snowden laten zege vieren. De spanning was erg deze week en velen zagen het reeds zoo zwart in dat zij niet meer konden gelooven aan een goed einde. Noch tans als men den toestand in zijn verste uit hoeken nagaat, was een welslagen bijna zeker. Wij hebben van den beginne af gezegd dat de heer Snowden er niet kon op uit zijn om de Conferentie te doen mislukken. Immers was er niets mee te winnen, maar veel te verliezen zoowel voor Engeland als voor de andere landen, niet alleen zou het Youngplan blijven bestaan, maar het engelsch pond zou er een gevoeligen slag door geleden hebben. Maar de heer Snowden was te slim en hij moet veel nut geput hebben uit het gedrag der Duitschers op de vorige vergaderingen. Hij heeft niets anders gedaan dan hunne gedrags wijze toegepast klagen en nog klagen dat hij niet genoeg toegevingen bekwam 1 ver- dreigd met alles in duigen te doen storten en volgehouden totdat hij zag dat het niet verder meer kon gaan zonder werkelijk veel in duigen te slaan Dan heeft de man - die achter de vuist goed moest lachen gezegd wel ja ik zal mij tevreden stellen, met de kleinigheid van 7.400 000 mark die gij me jaarlijks meer geeft. En in Engeland, dat zich stil hield zoo lang de Komedie duurde, ontstond al met eens handgeklap De toestand bleef gered, het Rijngebied zal ontruimd worden en Engeland krijgt den ge- vraagden geldbeugel mee. We mogen echter niet jammeren, want had die heele herstellingskwestie weer een dui keling gemaakt dan zouden wij weer van de eersten geweest zijn om er de noodlottige ge volgen van te dragen. De Zeppelintocht De reis rond de wereld, ondernomen door het duitsch lucht schip zeppelin, wordt in goede voorwaarden voortgezet. Niettegenstande het reeds lastige uren gekend heeft en heftig heeft te kampen gehad tegen tegenstrijdige luchtgesteltenissen, gaat zijn tocht normaal voort. Daarop is de heer Schmidt, op verzoek van Dr. Eckener, weer naar Amerika vertrokken, om met medewerking der amerikaansche financie een vennootschap te stichten dat een regelmatige dienst tusschen Europa, Japan en Amerika zou tot stand brengen. Er zouden drie groote lijnen in voege gebracht worden Europa en 't verre Oosten Noord-Amerika en Zuid Amerika en een over den Atlantischen Oceaan. Palestina Erge onlusten zijn uitgebro ken in Palestina waar Arabieren en Israëlieten in bloedige botsing komen. Dit is de uitbraak van oude vete die tus schen deze bevolkingen heerscht van over ouds en die niet tot bedaren werd gebracht door de engelsche politiek in deze gewesten. Daar leven immers zijde aan zijde 600.000 musuimannen, 120 000 joden en 80.000 chris tenen van verschillige strekking. Engeland heeft door beschikking van den Natiënbond het beheer verkregen over Pales tina. Maar terwijl Engeland aan deze ver schillige volkeren hunne onafhankelijkheid beloofde, ging het tegenover den Natiënbond andere verbintenissen aan om enkel den joodschen stam zijn nationalisme te laten uit werken. Vandaar de wantoestand. China. Volgens de laatste nieuwstijdin gen als men er geloof mag aan hechten zou de wantoestand tusschen China en Rus land op vredelievende wijze opgelost worden. Men beweert immers dat beide Regeeringen geen belang geven aan de schermutselingen die op de grens gebeuren daar zij enkel plaats hebben tusschen vrijbuiters die niets gemeens hebben met de nationale legers der betrokken landen. Daaruit volgt dat er tot hiertoe nog geen verder gevolg aan gegeven wierd, zooniet ware de oorlog reeds lang verklaard. RIK. Ypres a requ Mercredi la visite de Sir Lloyd George qui est venu voir incognito les champs de bataille de l'ancien front britan- nique. II était simplement accompagné de deux autres personnalités anglaises. Aussitót reconnu a l'hótel Skindies, oü il a lunché, il a été invité par de nombreux compatriotes a signer des cartes illustrées. Notre illustre visi teur s'est exécuté de bonne grace et est reparti pour la région d'Arras vers i5 heures. Aujourd'hui, Samedi 3i Aoüt, nous arrive une délégation du Toe H qui passera la journée en ville et ira visiter, demain Dimanche, le Mont Kemmel et la cöte 60. Les anciens combattants Canadiens, dont nous avons annoncé la prochaine visite dans notre dernier numéro, arriveront a Ypres le 6 Septembre prochain. Le Samedi matin des couronnes seront déposées au Monument de nos morts Yprois et a la Porte de Menin par le major général W. B. Lindsay. A l'occasion de l'inauguration du monu ment Anglais au hameau 't Wieltje qui aura lieu demain, Dimanche ir Septembre, a 11, h. du matin, et qui sera présidée par le Maréchal Lord Plumer, le major-général Sir P. S. Wilkinson déposera auparavant une couronne au monument Yprois. This space has been given for the purpose of publishing any and all items op news likely to be of interest to British visitors and residents generally. It is hoped that all hotel proprietors will bring, this corner to the notice of their British clients. St-George's Memorial Church Sunday Services 8 a. m. Holy Communion. 11 a. m. Morning Prayer Sermon. 6 p. m. Evening Prayer Sermon. Chaplain Rev. G. R. Milner M. A.. Hon C.F. The Church is open daily. On Sunday 1st September at 6 p. m., Special Musical Service by boys of the Rotherhithe Choir. British Club Open to all British visitors daily from 9 a.m. This club is the headquarters of the local branch of the British Legion, Toe H and the St George's Troop of B. P. Boy-Scouts. Toc H A party of Toe «H» members from England is arriving in Ypres on Saturday the 31st August, and it is understood will be visiting KEMMEL and HILL 60 the following day. 50th Divisional Memorial This memorial, which is situated on the St-Jean road at the village of Wiel'je, is being unveiled on Sunday the 1st of September at ii a. m., by Field Marshall Lord Plumer previous to this ceremony Major General Sir P. S. Wilkinson will lay a wreath at the Ypres Town Memorial Canadian Ex Servicemen This party of Canadian Ex-Servicemen will arrive in Ypres on Friday the 6th of Septem ber. On Saturday the 7th during the morning, wreaths will be placed on the Town Memorial and also at the Menin Gate Memorial. It is understood the wreaths will be placed by Major General W. B. Lindsay. ZONDAG L SEPTEMBER 1929 Reninghe Oppervogel 80 fr. 2 Zijd- vogels van 40 fr. 2 Kallen van 20 fr. Inleg 11 fr. Terug 8 fr. Alle vier schut ters een primé van 12 tr. Inschrijving tot 1.45 u., einde om 6 1/2 uur. Verklaringen van den 22 tot den 28 Oogst IQ2Q Gebookten Denecker Atidré, Capucienenstraat, 72. Maes Marie-Louise, M. Fochlaan, 10. Maes Marie- Thérèse, M. Fochlaan, 10. Van Hulle Marie-Thérèse, Meenensteenweg, 63. Hosdey Elyette, Bruggesteenweg, 47. Gadeyne Eliana, Kalfvaart, 28 DeNoyette Roger, Boomgaardstraat, 18. Carreyn Ivette, Hoornwerk. Huwelijk Caenepeel Aloïs, fabriekwerker te Boesinghe en Goethals Eugenia, z. b. te Yper. Overlijdens Menten Philomena, 66 j., onderwijzeres, ongehuwd, Wenninckstraat, 9 Destrebecq Clodomirus, 72 j., z. b., echtg. Moerman Maria, Zonnebekest.38. Huwelijksaankondigingen Jéröme Logghe, landbouwer t« Houthulst en Elisa Madou, z b., te Yper. Albéric Casteleyn, paswerker te Yper en Germaine Verhaeghe, z. b., te Yper. Hierbij wordt bekend gemaakt aan de ge achte verbruikers der chicorei Vaa Tieghem- Dupont, Rousselare, da: dit merk alleenlijk in pakken verkocht wordt van 1/2 Kilo en niet in balen of zakken, noch uitgewegen. Dit om te beletten dat andere chicorei voor dit merk doorga. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1 September, om 8 u., in 't Belle Godshuis, tot zielelafenis van Heer Gustave VERKOUTER - RAES vanwege Marie RAES, zijne echtgcnoote en kinders. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1 September, om 8Viu., in St-Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Jules - Désiré LETERME Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1 September, om 8 V* u. in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Vrouw Louise SIMQEN echtgenoote van Felix PINTELON. Vrienden en kennissen worderi uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 1 Septembz-,om 11 y»u., in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Vrouw Weduwe Désiré DE MOL geboren Clemence GRIMONPREZ. Vrienden en kennissen worden uitgeno digd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Maandag 2 September, om 8 v% u., in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Leom 8EDDELE6M van wegens de Beenhouwers. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zai gezongen worden op Zondag 8 September, om 8 7» u. in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer André RENET van wegens de familie Renet- Spillebout. De Apotheek van La Pharmacie de Mr VAN ROBAEYS Boterstraat o— Rue au Beurre reste seule ouverte le Dicaar.che 1 Sept. is ALLEEN OPEN op Zondag 1 Sept.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 10