m 10e .Taar, N° 21 - 31 Oogst 1929 10e Année. N° 21 - 31 Aofit 1929 C. S. Y. - II - Halluin Z. D. H. Mgr LRMIROY, Hulp-Bisschop van Brugge - - Weekblad - - too? bet Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de I'Arrondissement d' Ypres Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper Federation des Sinistrés de I'Arrondissement d'Ypres FOOTBALL OEFENINGSMA TCHEN HET YPERSCHE êtmr Vea*©©«iging de? Getaisterden. dUw Tjp©r®chie Club a, eoz. LA REGION D'YPRES rsrgyasrsw de Association des Sinistrés, des Clubs Y prois, etc. Beheer, Opsiel en Aankondigingen 15, Boterstraat, 15, Yper Abonnement 16 far. 00 per jaar Buitenland 32 £r. Men &an inschrijven in alle Belgische postkantoren 30 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd Rédaction, Administration et Pablicité 15, rue au Beurre, Yprt Abonnement 16 fï. 00 par an Etranger 32 fr. Oft gstai i'abonner dans tons les bureaux de poste Beiges 30 ct, le numéro Les articles non signès sont refusés De aanstaande maandelijksche verga dering van de Afgevaardigden der Bonden van geteisterden zal plaats hebben op Zondag 8 September 1929, te 14 3/4 uur zeer stipt, in het «Hotel Continental», Statieplaats, te YPER. DAGORDE 1) Overzicht van den toestand De blauwe titels, 2) Registratierechten op scheidsmuren. 3) De Onderstanden staat der werken. 4) De voltooïingswerken der vaart van Yper naar den Yzer 5) De toestand der gemeente wegen. 6) Mededeelingen. 7) Wenschen voor de dagorde der aanstaan de vergadering. Al onze bonden en samenv/erkende vennoot schappen en al onze gemeente - overheden worden dringend verzocht afgevaardigden naar de vergadering te zenden. Ingang vrij aan alle geteisterden. La prochame réunion mensuelle des Délégués des clubs de sinistrés aura lieu le Dimanche 8 Septembre 1929, a 14 h. trés précises, a 1' Hotel Continental Place de la Gare, YPRES. ORDRE DU JOUR 1) Examen de la situation Les titres bleus. 2) Droits d'enregistrement srlesmurs mi twens. 3) Les abris avancement des travaux. 4) Les travaux d'achèvement du canal d' Ypres dl'Yser. 5) La question des routes communales. 6) Communications. 7) Vceux d mettre d l'ordre du jour de la prochaine séance. Toutes nos associations et nos coopératives et toutes les autorités communales sont in- stamment priées d'envoyer leurs délégués a la réunion. Tous les sinistrés sont admis. De Voorzitter, - Le Président, Arth. BUT AYE, av., Ypres. Lidkaarten niet geldig op het Stadium, Augustinestraat bondag 1" September 1929 om 10 1/2 uur voormiddag C. S. Y. - Juniors - MEENEN Inkomprijs 1,25 fr. om 3 uur 's namiddags Inkomprijs 2,5o fr. Zooals wij het verleden week in het fransch aankon digden, heeft Zijne Heiligheid de Paus Pius XI, den i5n Oogst 11., aan onzen eerbied- waardigen bisschop Mgr Waf- felaert een coadjutor gegeven, rriet recht van opvolging, in den persoon van onzen jongen en geleerden Deken, Z. E. H. Kanunnik Henri Lamiroy. Geboren te Heurne, in de streek van Audeqaerde, den 29 Oogst 1883 heeft de nieuwe kerkvoogd zijne hu- manoria gedaan in het Sint- Amandus College, te Koririjk, en was er de primus perpe tuus d. w. z. dat hij er telken jare de eerste was zijner klas en laureaat van Rhetorica. Zich tot het Priesterschap bestemmende, werd hij naar het hooger Instituut van Wijs begeerte te Leuven gezonden, waar hij onder het bestuür van Mgr Mercier, stichter van het Thomisten Instituut schitterende studiën aflegde. Doctor in de Wijsbegeerte uitgeroepen met de grootste onderscheiding, in 1907, ging hij zijne studiën in de Gods- geleerdheid, begonnen in het Groot Seminarie te Brugge, aan de Hooge school van Leuven voortzetten. Priester gewijd den 18 December 1909, tot den graad van licenciaat bevorderd in igu, verwierf hij in 1919 den titel van Doctor en Magister in de Godsgeleerdheid, hetgeen de hoogste onderscheiding is die inaar zelden bereikt wordt. Cardinaal Mercier, die hem in bijzondere achting hield en die zijn schitterende leerling gaarne in het aartsbisdom had willen behou den, vertrouwde hem, in den loop zijner studiën aan de Alma Mater het ambt van subregent toe en vervolgens dit van Bestuur der van het Seminarie Leo XIII. Tijdens de gruweldagen van Leuven, in Oogst 1914, heeft hij op het punt gestaan door de duitsche soldatenbenden gedood te worden. Hij bracht, in de hoogeschoolstad, de harde jaren van den oorlog door en onder scheidde er zich, te midden het schrikbewind der vijandelijke bezetting, door zijn mensch- lievenden ijver en zijn vaderlandsche zelf opoffering. Weinige dagen voor den wapen stilstand had hij de groote droefheid zijn vader te verliezen, slachtoffer van een bom uit een vliegtuig geworpen. In September 1919 benoemde Mgr de Bisschop van Brugge hem tot het zeer ge wichtig ambt van let-raat in de Dogmatiek aan het Groot Seminarie, waar zijne lessen steeds den stempel droegen eerer wonderbare juist heid en van een sterken geest van begripsver binding. Zijn vertrek werd er zeer betreurd. Eere- Kanunnik sedert 1927, werd de uit muntende professor, den 14 September 1928, tot Deken van Yper benoemd en den 3o Sep tember daaropvolgende werd hij, in de marte- laarstad, plechtig aangesteld als pastoor der parochie van St-Maartens, de bijzonderste der stad. Het is den Vrijdag 16 Oogst, in den namid dag, dat de Ypersche bevolking zijne opklim ming tot de bisschoppelijke waardigheid ver nam. Aanstonds en als uit eigen beweging waren zijne onderhoorigen eensgezind om den nieuwen Kerkvoogd, benevens hunne sympathieke huldeblijken, ook de uitdrukking van hunnen rechtzinnigen spijt voor zijn aan staande vertrek uit te drukken. Gedurende de elf maanden, die hij hier in ons midden ternauwernood doo: bracht, heb-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 1