De Slag der Zilveren Sporen G. S. Y. - II - Halluin REBLEMENT VAN OEN WEDSTRIJD St-Jozefs Beroepsschoo] IELRI Uitslag der Öp nbare Aanbesteding Stad Yper que les passes des forwards et le jeu de tous soient au moins coordonnés 1 Que l'on réserve d'ailleurs le soin de juger les joueurs au comité de sélection. Quant a mon impression personnelle nos joueurs sont tous a féliciter. Je voudrais voir cette équipe aborder la saison officielle sans avoir subi de changements notables, car j'estime qu'après le finish, que lui donneront quelques matches d'entrainement, elle nous réservera d'agréables surprises. XX... Matches d'En trainement Abonnements suspendus au Stade, rue des Augustins Oimanche 1 Septembre '929 A io 1/2 heures du matin C. S. Y. - Juniors M E N I N Entrée 1,25 fr. A 3 heures de relevée Entrée 2,5o fr. Football Seizoen 1929 -1930 Hotel Continental Lokaal C.S.Y. R. Colaert Plaats Pronostiek Wedstrijd IP AFDEELING A 6000 fr. PRIJZEN 6000 fr. waaronder een heeren en een dames velo en een waschmachien. 1) Voor ieder match zullen de volgende punten toege kend worden a) de juiste score der tegenovergestelde elftallen 3 punten. b) de juiste score van het winnend elftal 2 punten. c) de aangeduide winnende ploeg 1 punt. d) indien de match eindigt op een drawn de juiste score van den drawn 3 punten de onjuiste score van den drawn 2 punten. 2) De uitgestelde matchen, die pergeheele reeks herspeeld worden, komen in aanmerking voor den wedstrijd de andere uitgestelde matchen niet. 3) Een bus zal iedere week geplaatst worden in 't lokaal, van den Donderdag avond af, voor het ontvangen der bulletijns deze bus zal gesloten worden den Zondag ten laatste een half uur vóór 't begin uur der matchen later aigegeven bulletijns alsook deze in de bus niet zijnde zullen niet in aanmerking komen. 4) Bulletijns met onleesbaar of vervalschte cijfers, alsook deze waarop de cijfers zullen overschreven zijn zullen nietig verklaard worden. (Bezigt het dubbel der bulletijns om veranderingen aan te brengen). 5) lederen Zondag zal een bijzondere prijs toegekend worden aan dezen die het meest getal punten bekomt in geval verscheidene mededingers hetzelfde aantal punten bekomen zal de prijs verlot warden, telkens den Zondag avond rond 7 uur, na het opmaken der rangschikking (deze zal geschieden in het openbaar, in de bovenzaal van het lokaal, toegankelijk voor eenieder, en zal uithangen zooals naar gewoonte). De prijs zal kunnen afgehaald wor den van afiederen Dinsdag avond volgende op de match. 6) Alle reklamatiën wegens mogelijke missingen in het toekennen der punten moeten, om geldig te wezen, aange geven worden a) tegen den Maandag avond volgende op de match indien het betrek heeft op het toekennen van den prijs. b) tegen den Zondag avond volgende op dezen der match ('t zij met een teeken X nevens het getal punten op de lijsten te plaatsen, 't zij M Ev. Baete ervan te verwittigen) voor alle andere Later ingekomen klachten zullen niet meer aanvaard worden 7) De bekomen punten van iederen Zondag zullen dienen voor de Algemeene Rangschikking van einde seizoen waarvoor een honderdtal prijzen zullen toegekend worden. Hiervan zijn een vijftigtal prijzen aan de eersten der rang schikking voorbehouden alsook een vijftigtal prijzen te ver loten onder de niet prijswinnende deelnemers van den wedstrijd 8) De wedstrijd wordt gedaan bij middel van bulletijns bevat in een genummerd boekje [nummers die zullen dienen voor de rangschikking en trekking einde seizoen). N. B. De boekjes zijn te verkrijgen in 't lokaal der C.S.Y. bij M. Ev. Baete. De prijzen zullen in 't kort tentoongesteld worden in de uitstalramen van de heeren Gruwez en Masschelein, Boterstraat, en Note- baert, Statiestraat, Yper. Dé leden, die zouden willen deelmaken van het Comiteit voor het nazien der bulletijns, worden verzocht hunne namen aan te geven aan de heeren Ev. Baete en G. Indervuyst. Aan de Damen en Heeren pronostiekers wordt gevraagd niet te wachten tot den laatsten dag t.i.t. tot den openingsdag van het seizoen en pronostiekwedstrijd voor het aankoop en hunner boekjes, ten einde het opstellen der lijsten te vergemakkelij ken Prijs van hat boekje 20 fr. Zooals wij vroeger reeds meldden, trok Fons Zaterdag laatst naar het «Criterium der Arendjes, betwist in drie ritten van opvol- gentlijk 240 km. Parijs-Roebaais, 212 km. Roebaais-Reims, en 273 km. Reims Thaon les Vosges. Niet min dan 116 renners van alle categoriën namen eraan deel, en het is dus geen wonder dat de eerste rit, evenals de twee andere ritten, een hardnekkige strijd en dolle vlucht was van het begin tot het einde- In den eersten rit vond Fons dat het nog niet rap genoeg ging, en hij plaatste de eene demarrage na de andere, tot hij opeens op 25 km. der aankomst, te Seclin, de weerbots van zijn geweld voelde en den hoofdgroep moest lossen. Hij kwam met 7 minuten achterstel te Roebaais aan en bekleedde de 26 e plaats. Men is maar geleerd na naar school te zijn geweest, zoo zegt het spreekwoord, en dit heeft Fons zich ten nutte gemaakt. In den tweeden rit werd er gedurig hard gereden, gedemarreerd, weggeloopen Alfons bleef in de wielen, was altijd mede en kwam te Reims met 18 man aan, waar hij 7e was in den sprint, doch ex-aequo gerangschikt met. i5 renners. De derde rit moest den doorslag geven, daar zou hij toch eens beproeven zijn 7 min. achterstel in te loopen en zoo deed hij ook. Niettegenstaande 2 bandbreuken wist hij te ontsnappen en het was slechts na een hevige, aanhoudende jacht van zijn 7 volgers dat hij ingehaald werd, toen hij de meet reeds in het zicht had. Hij kwam 4* in den sprint maar werd nog maals ex aequo met 6 man gerangschikt. In dezen laatsten rit heeft hij, tegen veler verwachting, bewezen een kampioen te zijn, een dier kampioenen, die geleidelijk in form komen naarmate de ritten vorderen en ver meerderen. Hij klopte er immers gekende beroepsrenners als Wauters met 5 min., Dossche met J2 min., Gardier met 3o min., Barthelemy met i5 min. om er maar eenigen te noemen. Is me dat kunnen Indien hij zich bij den eersten rit wat kal mer had gedragen, zooals het hem bij gebrek aan ondervinding paste, dan zat hij heel zeker in den top, want zijne twee volgende ritten hebben het bewezen. Nu moest hij zich met de ne plaats tevre den stellen, wat een schoone prestatie is, ge zien het overgroot getal deelnemers en hij de jongste dezer bende was. Is het niet waar dat wij op hem onze groot ste hoop mogen bouwen en hij, na zijn leger dienst, onder onze groote kampioenen zal plaats nemen Boomen ontmoeten elkander niet, maar wel menschen, en dat was ook zoo te Thaon les Vosges. Wie zou ooit gedacht hebben ginds, in het verre Frankrijk, een echte Yperling te ontmoeten. Immers de heer Salomé Arthur, schoonbroeder van den volksgeliefden heer Gruwez Aimé, die sedert den oorlog daar woont, en door de dagbladen vernomen had dat een Yperling van de partij was, had eraan gehouden, als groot sportliefhebber, hem met bloemen te overladen en hem het verblijf er zoo aangenaam mogelijk te maken. Het was een aandoenlijk oogenblik voor beiden, daar zoo toevallig met elkander kennis te maken. Of er gefeest werd hoeft niet gezegd te wor den, een van die echte oude Ypersche feestjes, in innige en oprechte vriendschap. Wij achten het ons een plicht onzen oprech ten dank te sturen aan de heeren Gruwt Salomé en hunne familie. Wij hebben het reeds meermalen gezegd e, wij herhalen het gaarne, dat Yper een tweed; crack kan bezitten in Coppens Albert, dit sedert eenige weken in prachtform is en maar zonder veel rumoer en op zijne eenig. heid, regelmatig eereplaatsen wegkaapt. Z0r, dag was hij 2e te Gheluvelt en Maandag 3* Meenen. Zouden onze raadgevingen vruchter dragen, en onze Albert toch eindelijk zijn stie' ter herte nemen Zijne goede uitslagen gever, ons de beste hoop. En wat gezegd van Notredame C. Deze moet voor zijne makkers niet onderdoen Zondag was hij met de wijkkermis der de Stuersstraat 4b 's Maandags trok hij naar St-Jan en liep er de ie met 3 minuten voor sprong, en Woensdag te Roeselaere bolde hij 8e met 78 vertrekkers. Indien hij zoo voortdoet zal hij een wipker. hooger mogen doen en in de rangen der juniors plaats nemen. De koers van de Stuersstraat bekwam veel bijval, vele renners en vele sportliefhebbers, wat kan men meer wenschen. De koers zelf was een schoone brokke sport en de talrijke premiën wierden met de meeste bitsigheid betwist. Onder de gerangschikte renners vinden wij de Yperlingen Notredame 4* zooals voor noemd, Florisoone 5e en de nog zoo jonge renner Heughebaert ne. Deze laatste vooral verdient allen lof voor zijne schoone prestatie. Zondag in September, wordt de Groote Prijs Belga geloopen, die 6 maal de stad doortrekt, met aankomst in de Statiestraat. Schoone, rijkbegiftigde koers met beker en palm voor den overwinnaar. Wij voorzien een hevigen strijd tusschen de jonge kleppers. van herstellings- en schilderwerken aan de gebouwen van de Statie van Yper, op 23 Augustus 1929. Em. Beirnaert, Yper 22.722,61 fr, G. Bastil, Yper 25-779,o3 0. Norman, Yper 27.791,25 J. M aene, Oostcamp 34 074,06 R. De Volder, Iseghem 34-365,5g 1. Verbanck, Zarren 36 616,07 L. De Vuyst, Berchem SteAgathe 37.998,36 T. De Coene, Gent 40.379,00 Feesizaal St-Vincentius College (Bolüngstrf Donderdag 5 September 1929 OPVOERING VAN Spel uit het bestaan der Burgerwacht door Paul DE MONT. Locatie 7 uur. Gordijn 7,3o uur Prijzen der Plaatsen Genummerde 5 fr. Ongenummerde 4 ff Kaarten zullen in stad ten huize wordei aangeboden. Het stuk wordt opgevoerd ten bate de: missièn. Modern Tooneel Lachen Lachen TE YPER Kostelooze dagleergangen (alle werke dagen van 8 tot 18 u.) voor alle ambacht vai hout en ijzerbewerking teekenen, meu belmaken, schrijnwerk, timmeren, model maken, draaien, paswerk, mekaniek, elec triciteit, enz. (theoretisch en praktisch). Kostelooze Zondagleergangen (van 1 tot i3 u.) voor alles wat den kleermakers stiel aangaat maatnemen, patroonteekenen snijden, confectie en aanpassen. Begin van 't schooljaar Maandag H september. Inschrijvingenen inlichtingei bij den Bestuurder, 5, St Jacobstraat, per best s Zaterdags of 's Zondags, voornoen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 6