LA RÉOION D'YPRES - HET YPERSCHE- fondagrust - Repos dominical Jubelfeest van M. Eugène Van Elslande I0e Jaargang, N' 2? 7 September 1929 Bijvoegsel 10c Année, N° 22 - 7 Septembre 1929 Supplément De terugKter van het Belgisch Bezettingsleger Stad Poperïnghe Notices a&d Forthcoming Events Visite de Marque HAND BO OGSCH IET.I NOEN ZONDAG Sn SEPTEMBER 1929 f 11L H I S S EN Heer And ré RENET van wegens de familie Renet Spillebout. De overeenkomst, in Den Haag gesloten voor de terugroeping der geallieerde troepen uit bezet Duitschland, voorziet het begin der ontruiming voor den 15 September aanstaande. De terugkeer in België van de Af afdeeling voetvolk zal op dezen datum, op administra tieve wijze, voor zekere korpsen en diensten aanvangen, en in de eerste helft van October voor de anderen. Het 8e Linie is, door de miliciewet, thans zonder troepen de klas van 1928 werd den 3o Juni 1.1. in onbepaald verlof gezonden, en het contingent van 1929 zal eerst den 3o October a.s. onder de wapens geroepen wor den. Op dien datum zal dit regiment te Brussel garnizoen houden en in de Prins- Boudewijnkazerne, Daillyplaats, verblijven. Het 7e Linie verblijft op dit oogenblik in het Kamp van Beverloo voor de jaarlijksche schietoefeningen en manoeuvers, die den 3 October zullen eindigen. Eenige dagen later zal dit regiment eveneens zonder troepen zijn, daar het contingent van 1929 eerst den 16 December e.k. zal binnen geroepen wor den. Het 7e Linie (1,045 manschappen) zal voortaan te Mechelen garnizoen houden. De twee groepen van het ie Regiment Lan siers, thans te Eischweiller, zullen einde October naar België terugkeeren en waar schijnlijk. in 't kamp van Beverloo verblijven, in afwachting dat de Kazerneering te Spa in gereedheid zal zijn. De groep van Luik zal waarschijnlijk in deze stad blijven. Het 4e bataljon mitraljeerders en de 4e batterij voetvolk zullen te Hasselt garnizoen houden. Het 8e Artillerie zal te Mechelen ge kazerneerd worden en de groep van het i5e Regiment te Luik. De 4e Genie zal voltallig te Namen verblijven. Men kan voorzien dat de Af infanteriedivisie, die ons bezettingsleger uitmaakt, voltallig op 't einde van November in België terug zal zijn. De bevelvoerder over deze divisie, luite nant-generaal Pouleur, zal zich, vanaf begin December, te Namen vestigen, dat het groot kwartier van de.divisie geworden is. Zoo luiden de bericht-: n die wij deze week in al de dagbladen mochten lezen. Het bezettingsleger komt terug. Steden die vóór den oorlog geen garnizoen bezaten, wor den nu rijkelijk, meebedeeld. Maar aan Yper, dat den terugkeer van zijn bataljon vraagt, dat een ruime kazerne en uitgestrekte mili taire gronden bezit, weigeit men steeds vol doening te geven. Wanneer zal Brussel eindelijk r.e oogen openen en inzien dat het verkeerd handelt met ons steeds als verstootelingen te bejege nen Wanneer CINÊÜ& La Direction de l'Omnia a l'honneur de porter a la connaissance du public que le formidable film Koenigsmark, édité par la maison Pathé, et qui sera projeté a l'Omnia, du 6 au 12 Septembre ir.clus, n'est pas du même genre que le grand film Ben-Hur. - Het Bestuur van de Cinema Omnia heeft de eer het publiek ter kennis te brengen dat de ontzaglijke film Koenigsmark, uitgegeven door het huis Pathé en die, van den 6D tot den ign September inbegrepen, in de Cinema Omnia zal vertoond worden, van denzelfden aaid niet is als de groote film Ben-Hur. Morgen, Zondag 8 September viert de Stad Poperinghe het 5o jarig jubelfeest, als bestuurder der Koninklijke Philharmonie van Poperinghe, van M. Eugène Van Elslande Officier d'Académie en Ridder van de Orde van Leopold II. De heer Van Elslande werd te Yper geboren den 7° April i85o. Zijn vader was kapelmees ter in St Maartenskerk en speelde de trom bone solo in het muziek der Pompiers. Voor aleer, op aanvraag van wijlen M. Van Merris, naar Poperinghe te komen om er de leiding der Koninklijke Philharmonie in handen te nemen, was M, Van Elslande fluitist bij het muziek der Grenadiers. Ervaren en talentvol muzikant, beroemd kunstenaar, heeft de heer Van Elslande, ge durende zijn 5o jarig bestuur, van de Konink lijke Philharmonie een der sterkste muziek maatschappijen van ons gewest weten te maken. Grijs van haren, doch nog steeds jong van herte, is hij van iedereen, om zijn minzaam karakter en aangenamen omgang, geacht en bemind. De Stad Poperinghe bereidt zich om mor gen, op een waardige wijze, een harer ver dienstelijke en symphatiekste inwoners te huldigen en te vieren. Het Ypersche en alle Yperlingen, wetende dat de heer Van Elslande zijne moederstad nog steeds de grootste genegenheid toedraagt, sluiten zich van harte bij al de huldeblijken die den gevier- den jubilaris morgen zullen aangeboden wor den en wenschen hem veel geluk, gezondheid en nog lange jaren Programma der Feestelijkheden Om ir uur 's morgens Plechtige Ontvangst op het Stadhuis, door de Stedelijke Overheid. Om 11 1/2 uur Kunstconcert uitgevoerd door het Muziek van den Katholieken Kring. Om 2 1/2 uur Huldebetoon bij het Stadhuis door de verschillende Maatschappijen van Stad. Daarna optocht door de bijzonderste straten der Stad, waaraan de hieronderver- melde Muzieken insgelijks zullen deelnemen. Om 4,15. uur Concert door de Koninklijke Fanfare van Tvïeessen. Om 5 uur Concert door het Gemeentemu- ziek van Westnieuwkerke. Om 5,45 uur Concert door het Muziek Ste Cecilia, van Abeele. Om 6,3o uur Kunstconcert door de Har monie Ypriana. Om 8,i5 uur Concert door het Muziek Ste Cecilia, van Watou. Om 9 uur Kunstconcert door de Muziek maatschappij De Volksvreugd», van Proven. This space has been given for the purpose of publishing any and all items of news likely to be of interest to British visitors, and residents generally It is hoped that all hotel proprietors will bring iliis corner to the notice of their British clients. St George's Memorial Church Sunday Services 8 a m. Holy Communion. 11 a. m. Morning Prayer Sermon. 6 p. m. Evening Prayer Sermon. Chaplain Rev. G. R. Milner M. A.. Hon C.F. The Church is open daily. British Club Open to all British visitors daily from 9a.m. This club is the headquarters of the local branch of the British Legion, Toe H and the St-George's Troop of B. P. Boy-Scouts. Canadian Ex Servicemen This party of Canadian Ex-Servicemen will arrive in Ypres on Friday the 6th of Septem ber. On Saturday the 7th during the morning, wreaths will be placed on the Town Memorial and also at the Menin Gate Memorial. It is understood the wreaths will be placed by Major General W. B. Lindsay. His Excellency Earl Granville, the British Ambassador to Belgium, accompanied by members of his staff and others, will arrive in Ypres on the 14th inst:and it is understood that his visit is in connection with the presen tation to the Town of Ypres of a set of silver bugles. These bugles have been subscribed for by the British residents of Brussels and Antwerp, and particularly bij members of the British Legion of Ex-Servicemen, in those towns. Samedi prochain, 14 Septembre, notre ville recevra la visite de son Excellence le Comte Granville, ambassadeur Britannique en Bel- gique, qui sera accompagné par des membres de l'ambassade et d'autres personnalités. Cette visite coïncidera avec la remise a la ville d'Ypres d'une collection de bugles en argent. Ces bugles ont été souscrits par les Anglais résidant a Bruxelles et Anvers, et particu- lièrement par les membres de la British Legion et anciens combattants Anglais habi tant ces villes. Hollebake Oppervogel 80 fr. 2 Zijd- vogels van 40 fr. 2 Kallen van 20 fr. 80 kleine vogels van 10 fr. Inleg 12 fr. Inschrijving tot 2 1/2 uur. Poelcapelle Oppervogel 100 fr. 2 Zijd vogels van 5o fr. 2 Kallen van 25 fr. 80 kleine vogels van i5 fr. Inleg 16 fr. Inschrijving tot 2 uur 3o. Oostvleterea Oppervogel 80 frank. 2 Zijdvogels van 40 fr. 2 Kallen van 20 fr. 3o geprimeerde vogels van r2 fr. Inleg 11 fr. Terug 8 fr. Inschrijving tot 2 uur. ZONDAG ï5n SEPTEMBER 19.9 Ypey - Hoekje Vrienden en kennissen worden uitg noodig.l de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 8 September, om 8 'Au. in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrienden en kennissen .vord.n uitger.oo.digd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 8 September, om 8 y» u. in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Albert VAN EGKOQ Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 15 September, om 11 y» u., in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Gaston DE CONINCK echtgenoot van Madeleine DEWEERDT. De Apotheek van La Pharmacie de Mr VJH1 WALLEGHE S¥8 Statiestraat o— Rue de la Station is ALLEEN OPEN op Zondag 8 Sept. reste seule ouverte le DImanche 8 Sept.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 9