HONDENRAZERNIJ NIJVERHEIDSSCHOOL St-Jozefs Beroepsschool Van dé Lanoitte's koffie zijn de beste TE Y P B R a—bbT— 29 September 1929 29 December 1929 F. C. Thourout F. C. Rousselare F. C. Thielt A. A. Moescroen St. Kortrijk - S. K. Sweveghem C. S. YPER - F. C. Heyst Daring V. G. Oostende S. C. Meenen Waereghem Sp. 6 October 1929 5 Januari 1930 F. C. Rousselare C. S. YPER S. K. Sweveghem S. C. Meenen V. G. Oostende F. C. Thielt F. C. Heyst F. C. Thourout A. A. Moescroen - St. Kortrijk Waereghem Sp. Daring 13 October 1929 12 Januari 1930 F. C. Thielt - F. C. Heyst Daring F. C. Rousselare St. Kortrijk V. G. Oostende C. S. YPER F. C. Thourout Waereghem Sp. S. K. Sweveghem S. C. Meenen A. A. Moescroen 20 October 1929 19 Januari 1930 F. C. Rousselare Waereghem Sp. A. A. Moescroen S. K. Sweveghem F. C. Thourout F. C. Thielt V. G. Oostende S. C. Meenen C. S. YPER St. Kortrijk F. C. Heyst Daring 57 October 1929 26 Januari 1930 F. C. Thielt C. S. YPER St. Kortrijk F. C. Rousselare S. K. Sweveghem V. G. Oostende Waereghem Sp. A. A. Moescroen Daring F. C. Thourout S. C. Meenen F. C. Heyst 3 November 1929 2 Februari 1930 F. C Rousselare S K. Sweveghem F. C. Thielt S. C. Meenen C. S. YPER Daring V. G. Oostende A. A. Moescroen F. C. Thourout Waereghem Sp. F. C. Heyst St. Kortrijk 10 November 1929 9 Februari 1930 S. C. Meenen F. C. Rousselare Waereghem Sp. V. G. Oostende St. Kortrijk F. C. Thourout S. K. Sweveghem C. S. YPER Daring F. C. Thielt A. A. Moescroen F. C. Heyst l5 December 1929 16 Februari 1930 A. A. Moescroen F C. Thourout V. G. Oostende F. C. Rousselare S. C Meenen Daring St. Kortrijk F. C. Thielt S. K. Sweveghem F. C Heyst Waereghem Sp. C. S. YPER 22 December 1929 23 Februari ^[930 F. C. Rousselare A. A. Moescroen F. C. Thourout S. K. Sweveghem F. C. Heyst V. G. Oostende Daring St. Kortrijk F. C. Thielt Waereghem Sp. C. S. YPER S. C. Meenen. Afdeeling III Speciaal, C i5 September 1929 27 November 1929 S. K. Sweveghem St. Moescroen F. C. Rousselare Wevelghem Sp. S. C. Meenen - C. S. YPER A. A. Moescroen Kortrijk Sp. F. C. Poperinghe (bye) 22 September 1929 24 November 1929 St. Moescroen F. C. Rousselare Wevelghem Sport S. C Meenen C. S. YPER A. A. Moescroen Kortrijk Sp. F. C. Poperinghe S. K. Sweveghem (bye) 29 September 1929 1 December 1929 S. C. Meenen St. Moescroen F. C Rousselare S. K. Sweveghem A. A. Moescroen - Wevelghem Sp F. C Poperinghe C. S. YPER j.»Kortr.ijjk .Sp ^bye) 6 October 1929 8 December 1929 St. Moescroen A. A. Moescroen S. K. Sweveghem S. C. Meenen Wevelghem Sp. F. C. Poperinghe C. S. YPER - Kortrijk Sp. F. C. Rousselare (bye) 13 October 15 December 1929 F. C. Poperinghe St. Moescroen A. A. Moescroen S. K. Sweveghem S. C. Meenen F. C. Rousselare Kortrijk Sp. Wevelghem Sp. C. S. YPER (bye) 20 October 1929 - 22 December 1929 St. Moescroen Kortrijk Sp. S. K. Sweveghem F. C. Poperinghe F. C. Rousselare A. A. Moescroen Wevelghem Sp. C. S. YPER S. C. Meenen (bye) 27 October 1929 - 29 December 1929 C. S. YPER St. Moescroen Kortrijk Sp. S. K. Sweveghem F. C. Poperinghe F. C. Rousselare A. A. Moescroen Meenen Wevelghem Sp (bye) 3 November 1929 5 Januari 1930 St. Moescroen Wevelghem Sp. S. K. Sweveghem C. S. YPER F. C. Rousselare Kortrijk Sp. S. C. Meenen F. C. Poperinghe A. A. Moescroen (byej 10 November 1929 12 Januari 1930 Wevelghem Sp. S K. Sweveghem C. S. YPER F. C. Rousselare Kortrijk Sp. S. C. Meenen F. C. Poperinghe A. A. Moescroen St. Moescroen (bye) WllliEOPll Zondag werd dus voor de laatste maal een koers gegeven, trekkende door de bijzonderste straten der stad, voortaan worden voor het koersen de volgende straten verboden Sta tiestraat, Boterstraat, Groote Markt, Meenen- straat, Meenenpoort. Wat zullen de sportlief hebbers, de kleine neringdoeners, ja de gansche bevolking daarover denken Het is immers zeer moeilijk, bijna onmogelijk eene schoone koers te geven ten profïjte der stad, zonder door een der voornoemde straten te trekken. Wij betreuren het zeer dat door de stadsoverheid dusdanig besluit werd geno men, onder voorwendsel dat het te gevaarlijk is in deze drukke straten. Sedert tien jaar worden er regelmatig koersen gegeven en nog nooit viel een ongeluk te betreuren. Zulks is heel aanneemlijk, vermits de orde gedurende het koersen versterkt is en zoo alle gevaar voorkomen wordt, bijzonderlijk sedert de Ypersche Wielrijdersclub hare medehulp aan iedere koers verleent. Werd deze zoo vreemde als onverwichte beslissing niet om een andere reden genomen Misschien op aandringen van eenige zeer zelden personen, die maar liever geen velokoersen zien, daar het hun geen profijt bijbrengt In alle geval vinden wij dat de aangehaalde reden niet opmag tegen het voordeel en het vermaak, dat de koers aan de bijna gansche bevolking geeft. De zoo 1 ijkbegiftigde koers genaamd Groote Prijs Belga heeft Zondag laatst weinig bijval geoogst en dit om de eenvoudige reden dat de wedstrijd, op bevel van hooger hand, een week werd uitgesteld. Bij het door trekken der stad bestond de weg uit niets dan bochten, daar de Groote Markt en Meenen- straat diende vermeden, daardoor laaide de strijd niet, die wij gewoonlijk in zulke koersen zien. Bijna alle renners eindigden dan ook de koers en de plaatsen werden in den eindsprint betwist. Ziehier den uitslag 1) VAMDEVYVERE 2) Catteeuw 3) Pen- ninck 4) Notredame 5) Florizoone 6) Buseyne 7) Moerman 8) Sarrazijn 9) Bril k Garreyn. Onze Ypersche rijders hebben er prachtig gereden en schoone plaatsen veroverd. Goed zoo. Dinsdag trok Notredame naar Houthulsten Woensdag naar Nieuwcappelle en telkenmale kwam hij met eene schoone 2e plaats terug. Deze rijdt regelmatig als een uurwerk en het wordt tijd dat hij naar een klasse hooger ziet Zondag i5 September, om 1 ure, geeft de- gekende wijk Montmartre een groote velo- koers voor juniors met niet min dan 1700 fr, prijzen. De koers wordt langs de volgende straten geloopen Zonnebekest., Potyze, Verlorenhoek, Wieltje, Stjan, Kalfvaart, Lange Thouroutstraat, langs achter de Zwem kom, Meenenpoort. De leden der Ypersche Wielrijdersclub worden verzocht, om 12,3o ure, tegenwoordig te zijn bij het medelid Neys Jean, Ypriana, Meenenpoort. Een schoone koers in 't ver schiet. STAD YPER Daar Hoödeerazerrtij bestatigd wierd te Reninghelst Te rekenen van den dag der aanplakking van dit bericht Geen enkel hond zal mogen bevonden worden langs den openbaren weg, op eene openbare plaats of rondzwervend door het veld, zonder voorzien te zijn van een muil band, stevig aan den halsband verbonden en gelijkvormig aan het voorschreven model. Deze maatregel is verplichtend gedurende drie maanden na de bestatiging en bekendma king van het laatste geval of verdacht geval van razernij. De overtredingen zijn strafbaar volgens de wet. Yper, den 7 September 1929. De Burgemeester, FI. SOBRY. (Aangeplakt den 10 September 1929) STAD YPER De Burgemeester der Stad Yper heeft de eer ter kennis te brengen der belangheb benden dat de lessen der Nijverheidsschool zullen hernomen worden op Maandag 7" Oc tober aanstaande. De inschrijving zal plaats hebben den 6' October van 10 ure tot 's middags, in bovengemelde school, O. L. Vrouwstraat. Yper, den 9 September 1929. De Burgemeester, H. SOBRY. Kostelooz? dagleergangen (alle werke- dagen van 8 tot 18 u.) voor alle ambacht van hout en ijzerbewerking teekenen, meu belmaken, schrijnwerk, timmeren, model- maken, draaien, paswerk, mekaniek, elec- triciteit, enz. (theoretisch en praktisch). Kostelooze Zondagleergangen (van tot i3u.) voor alles wat den kleermakers* stiel aangaat maalnemen, patroonteekenefi, snijden, confectie en aanpassen. Begin van 't schooljaar Maandag c;eptember. Inschrijvingenen inlichtingen bij den Bestuurder, 5, St-Jacobstraat, Yper. best s Zaterdags of 's Zondags, voornoen. m

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 6