BEN-HUR r e ritte'* koffies RAMON NOVARRO St-Jozefs Beroepsschool FOOTBALL F O O TB ALL MA TC HEN C. S. Y. III A. A. Moescroen C. S. Y- Juniors S. C- Meenen WlItllJBl» Stad Yper - Montmartre V Des applaudissements enthousiastes COURSE DE CHARS au Cinéma Vieil Ypres a YPRES MUZIEK S C H O O L Kostelooze Zondagleergangen (van 8 tot i3 u.) voor alles wat den kleermakers- sts.cl aangaat maatnemen, patroonteekenen, snijden, confectie cn aanpassen. Belgian asiery Manufacturing C° MODERNA S A. op het Stadium, Augustinestraat Zondag 22 September 1929 om li uur voormiddag om 3 uur 's namiddags Inkomprijs 1,25 fr. R RONOSTI EKWEDST RIJ D II Rfdeeling R. Seizoen 1929 -1930 259 DEELNEMERS Uitslag der matchen van 15 9 29 F. C. Thielt 4 F. C. Rousselare 2 C. S. Yper o A. A. Moescroen 1 St. Kortrijk 1 S. C. Meenen 1 F. C. Thourout .i V. G. Oostende 1 Daring Blank. 11 S. K. Sweveghem 2 F. C. Heyst 5 Waereghem Sp. 3. Uitslag van 15 September 1929 5 punten Muray Hamilton, Gillebert R., Van Hondyck R., Fauvaert J., Yperling, De- sodt, Eggermont, Bertheloot, Vermeulen Gilb. i5 pronostiekers van 4 punten 53 140 3i N. B. Gezien het overgroot sukses welke de Pronostiekwedstrijd dit jaar behaalt kun nen deze die nog in het bezit niet zijn van hun boekje het verkrijgen van heden af in 't lokaal der C. S. Y., Hotel Continental Deze die nog zouden willen mededingen aan den wedstrijd kunnen zich nog laten inschrijven tot Zondag aanstaande, zijnde 22 September. Zich te wenden in 't lokaal waar er nog eenige boekjes te verkrijgen zijn. Prijs per boekje 20 fr. Vriendelijk verzoek aan de Pronostiekers het getal goals te schrijven nevens de namen der elftallen en niet in de kolom bestemd voor het plaatsen der punten, dit om het nazien te vergemakkelijken gezien het groot getal deel nemers. Zelden kregen wij de gelegenheid in Yper zoo een schoonen koers te zien als deze van Zondag laatst op Montmartre. Zestien juniors, waaronder het kruimke van West-Vlaanderen namen er het vertrek. Van in den aanzet werd er gevlucht en het Was een onmeedoo gende strijd tot het einde. Benevens de schoone prijzen waren er immers talrijke pre- miën alsmede 3 bekers en een palm te betwisten, geen wonder dan dat de strijd ge durende gans.ch den koers woedde. De eerste en tweede ronde werden in snel tempo afgebold en meestendeels geleid door onzen Albert Coppens, die dan ook menige premiën veroverde en kost wat kost den beker voor Yperlingen en dezen van den o /erwin naar wilde binnenpalmen. Ongelukkiglijk in de 3e ronde, toen de strijd eene beslissende wending nam en de renners Decroix Emile en Remi, Pincketen Deschacht zich los rukten, deed hij een val en bleef dus in het 2e peleton. Gedurende de 3e, 4e en 5e ronde jaagde het 2C peleton bestaande uit Vanpanteghem, Knockaert, Coppens, Buseyne en Decorte geweldig en kon maar de i5o m. die hen van de wegloopers scheidden niet inloopen. On- dertusschen had onzen onderbeginneling No- tredame Camille 2 maal bandbreuk in de 3e en 5e ronde en viel dus uit den hoofdgroep, hij volgde op eenige minuten. Bij de vier eersten werd er ook niet geslapen en onder de opvolgentli.k 5 drukking van Emile en Remi Decroix en Pincket moest Deschacht in de 5e ronde lossen. Gedurende de 6e ronde bleef de stand gelijk. Binst de 7C ronde viel Pincket plat en moest de twee leiders alleen laten vertrekken, hij werd dan ook door het peleton vervoegd be staande uit Decorte, Vanpanteghem, Knoc kaert en Coppens, die de leiders op 1 1/2 m. volgden. Op 5 min. kwamen voorbij Vervaecke Noiredame, Florisoone, wat later nog P«.r.- achu. Bcssuyt. nmek. Dt Geaurt vluchtelii minuten op de volgers Knockaert, Decorte, Pinket en Vanpanteghem Coppens volgde op 1 minuut en Vervaecke wat verder. De ioc ronde zag de furie van Pincket, die het hoofdpeleton loste en alleen toekwam om er derde te eindigen. De eindsprint tusschen de leiders was in drukwekkend en Emile haalde het met eene lengte tegen zijn makker Remi. Ziehier den uitslag 1) Decroix Emile 2) Decroix Remi 3) Pincket 4) Decorte 5) Knockaert 6) Vanpanteghem 7) Coppens 8) Vervaecke 9) Notredame 10) Florisoone 11) Bossuyt 12) Penninck i3) Deschacht Het was een schoone brokke sport die de talrijke toeschouwers voortdurend in begees tering bracht. Deze prachtige koers liep ten beste van stapel en had veel leven en beweging op Montmartre bijeengebracht. Ook toen het concert begon was er machtig veel volk op deze wijkkermis. Waarlijk de inrichters hebben er een handje van. De bekers werden gewonnen doort Decroix Emile overwinnaar Coppens Albert, eerste Yperling Deschacht George, Jabbeke, ve;st- komende. Zondag aanstaande 22 September koers voor onderbeginnelingen op den Koninghoek om 1 u 1/2 en om 3 ure op de Statiekermis met de medewerking der Vpersche Wielrij dersclub. De leden der Wielrijdersclub worden vrien delijk doch dringend verzocht met kepi rond 12,3o ure in het lokaal Sportwereld tegen woordig te zijn om er hunne medewerking voor deze twee koersen te verleenen. Op Zondag 15 en Maandag 16 September werden, op de belangrijke wijk der stad Yper, genaamd Montmartre, iuister- lijke feesten ingericht, begunstigd door een heerlijk weder gelukten die feesten opperbest. Het is waar, het inrichtings- comiteit spaarde geen moeite om een feest op touw te zetten dat aan eenieder voldoening geven moest. En zonder aarzelen moet iedereen bekennen dat Montmartre, zooals St-Pieters, het populairste kwartier is van stad. Ieder kermis moet tegenwoordig, om dien naam te verdie nen, velokoers en concerten bevatten. Om daaraan niet te kort te komen werd den Zondag namiddag een prachtige koers ingericht die veel bijval genoot. De vuurvogelschieting, hetgeen ook ten vollen aan d'orde van den dag is, had een groot aantal liefhebbers aangelokt en gelukte uitermate wel. Maar voor den Zondag was het concert zeker wel het bijzonderste nummer van het pro gramma, De Koninklijke Harmonie Van Wervick, onder het voorzit terschap van M. Leroux, burgemeester, en onder de kundige leiding van den heer Vervaecke, behaalde een welverdiend succes. Het programma werd op prachtige wijze uitgevoerd en ieder nummer werd met een eindloos handgeklap begroet. De marche Ypres was de Yperlingen aangenaam. Coppelia Czardas en Patrie werden ten zeerste geprezen. De solist voor Hautbois, M. Deleu. werd luidruchtig toegejuicht en Guillaume Teil meesterwerk van Rossini, behaalde insgelijks zijn deel in het succes. Maar vergeten wij niet den Air Varié voor kleine fluit. Bravo M. Laire, 't is nog gelijk over 30 jaren. De heer Albéric Scheere, in naam van het feestcomiteit, en M. Félix Vergracht, in naam der stad, bedankten en het was onder een daverend applaus dat een lieftallig meisje van Montmartre aan den verdienstelijken bestuurder, M. Vervaeke, bloemen aanbood. En langzaam trok de menigte huiswaarts, geheel tevreden over die prachtige feesten. En den Maandag was het op zijn Ypersch. Lapeie Welgelukt kinderfeest in de Cité Ligy. Valiezenkoers die de t eschouwers deed barsten van lachen. Het verkleeden van 't eene geslacht met de slunsen van 't andere, had niet min bijval Om te eindigen kwam Ypriana te berde. Ypriana die onmisbare muziekmaatschappij, die niemand, absoluut nie mand kwaad wil, maar altijd gereed is om, in de mate van het mogelijke, het hare bij te brengen voor het weigelukken der Ypersche feesten, gaf tot opsluit der kermis een prachtig volksconcert Een volksconcert in den echten zin des woords, met een potpourri die deugd deed aan d'Ypersche herten. Bij het uitvoeren van die aloude, welgekende liedjes waren er die droomden wederom 3 x 7 te zijn. Het Comiteit bedankte Georges en zijne knappe muzikanten. Een prachtige bloemtuil werd hem aangeboden en het was onder een daverend handgeklap dat de Harmonie Ypriana tot tweemaal toe de Brabangonne van Montmartre moest uitvoe ren. Proficiat, bewoners van Montmartre, 't was wel, zeer wel, 't was waarlijk nen kleinen Tuindag. Tot 't naaste jare en weerom zorgen voor zonneschijn. éclatent chaque soir au moment de la victoire de dans la du Lundi 23 au Jeudi 26 Septembre chaque fois a 8 h. Dimanche 22 Septembre matinée a 3 h. C'est le film le plus important du monde. De Burgemeester heeft de eer de belang hebbenden ter kennis te brengen dat de leer gangen der Muziekschool zullen hernomen worden op Dinsdag in October e. k. De inschrijvingen zullen in gezegde school, Hondstraat, plaats hebben op Woensdag 25, Donderdag 26, Vrijdag 27 en Zaterdag 28 September, telkens van 18 tot ig uur. Het inschrijvingsrecht, onmiddellijk betaal baar, is bepaald als volgt Notenleer 10 fr. Blaasinstrumenten i5 fr." Zanglessen 20 fr. Snaarinstrumenten en klavier 25 fr. De nieuwe leerlingen dienen door hun ouders vergezeld. De andere leerlingen moe ten zich opnieuw laten inschrijven. TE YPER Kostdooz dagleergaegen (alle werke- dagen van 8 tot 18 u.) voor alle ambacht van. hout en ijzerbewerking teekenen, meu belmaken, schrijnwerk, timmeren, model maken, draaien, paswerk, mekaniek, elec- triciteit, enz. (theoretisch en praktisch). Begin van 'c schooljaar Maandag 16 September. - Inschrijvingenen inlichtingen bij den Bestuurder, 5, St Jacobstraat, Yper, best 's Zaterdags of 's Zondags, voornoen. ..tsssSs-aas' iFh. C ÜC Li 'en m I MM. les actionnaires sont priés d'assister a l'assemblée péoérale ordinaire qui aura lieu le Jeudi 23 Septembre, a io,3o heures, au siège social, a Messines. ORDRE DU JOUR 1. Rapport du Conseil d'Administration et du Collége des commissaires 2- Approbation du Bilan et compte pr°" fits et pertes. 3- Décharge a donr.er aux administrateurs et commissaires. - -iSfl Pour ètre .ad mis a l'assemblée les action- nairt-s -sont térius a déposer Furs tit fes. aU moi p. y (irn "rrvant-'D; ctate fiy au siè|^ social Messines.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 6