LA RÉQiON D'YPREi Zondagrnst - Repos dominical IET YPERSCHE - 10e Jaargang, N' 25 - 28 September 1929 10E Année, N° 25 28 Septembre 1929 Bijvoegsel Supplément - Huldebetoon Mgr Lamiroy In Memsriao M. Albert Van Egroo Le service a la Mémoire de IA. Van Egroo Sint «lozefskerk Bedanking! Vrouw Emilia - Maria VERMINCK en voor hunne aanwezigheid op de begrafenis. f ZIELMISS E~N~ Morgen Zondag, om 6 uur's avonds, wordt erin St-Maartenskring, Lange Meerschstraat, een hulde- en dankbetooging ingericht ter eere van Mgr Lamiroy, hulpbisschop van Brugge en gewezen pastor-deken van St-Maartens, die binnen kort onze stad zal verlaten om zijne hooge bediening waar te nemen. Te dier gelegenheid zal er aan Mgr Lami roy, vanwege de katholieke bevolking van Yper, een kostbaar geschenk, namelijk de mijter, de herderlijke staf en de bisschoppe lijke ring, als duurzaam aandenken van zijn kortstondig verblijf in ons midden, aange boden worden. Geen twijfel of de zaal van St-Maartens kring zal veel te klein zijn om al de menschen te bevatten die, door hunne tegenwoordigheid op dit feest, aan Mgr Lamiroy een nieuwen blijk hunner kinderlijke genegenheid zullen willen betuigen. Un de nos lecteurs nous communique le numéro de La Vigie de Dieppe du Mardi 18 Juin 1929, dans lequel est relate qu'un ser vice solennel a été célébré en l'Eglise de Dieppe, d la mémoire de feu M. Albert Van Egroo, le regretté directeur de noire école de musique. Malgré notre grand regret de n'avoir recu cette communication phis tót et tout en nous excusant auprès de nos lecteurs de ce retard bie?i involontaire, nous nous faisons un devoir de reproduire ici ces quelques lignes. EU es montrent une fois de pluis combien notre cher Albert, dont la mort prématurée put pour nous tous un deuil si cruelétait aimé et estiméde la population de Dieppe, parmi laquelle il avait sêjourné de 1914d 1924. Samedi matin, an heures, un service funè- bre a été célébré, en l'église Saint-Jacques, pour le repos de Tame de M. Van Egroo, fon- dateur du Cercle Symphonique. M.Ropert, maire de Dieppe,M.Paul Simon, ■conseiller municipal, représentaient la ville a cette cérémonie; autour d'eux, nous avons re- marqué de nombreuses personnalités diep- poises, notamment les amis et les anciens élèves du défunt, ainsi que les fidèles de Tart musical dans notre cité M M.Frederick Fair banks, Claude Delvincourt, etc... Des mains pieuses avaient fleuri le catafal que, dressé en avant du choeur. Au cours de Toffice, un programme musical fort bien composé, fut exécuté. Melle Pauline Amblard joua, a Torgue, l'entrée Prélude en Mi mineur, de Bach - et la sortie, de Gigout. M. Reculard, le violoncelliste de grand talent que connaissent tous nos concitoyens, inter préta, pendant l'offertoire, Notre Père dans le Ciel, de Bach, pour violoncelle et orgue. A Télévation,Ton entendit ie benjamin des élèves de M. Van Egroo, le benjamin aussi du Cercle Symphonique, M. Marcel Davenet, qui donna d'un jeu net et nuancé un Largo, de Cléram bault, pour violon et orgue. Mfli' Pauline Am blard,qu°accompagnaitM.Claude Delvincourt, chanta pendant la communion une Salutation Angélique de Van Egroo, fort belle pièced'une tristesse prenante que les nombreux amis du maitre disparu ne durent pas écouter sans emotion. Enfin le Cercle Symphonique, sous la direc tion parfaite de M. Frederick Fairbanks, interpréta, au début de la messe, la Mort d'Ase, de Peer Gynt, de Grieg, et, avant l'absoute, la Marche Funèbre de la Symphonie Héroïque, de Beethoven. M. l'abbé Bellet, premier vicaire a Saint- Remi, ami du défunt, apiès avoir célébré la messe, prononqa quelques paroles émues a la mémoire de M. Van Egroo, dont il fit l'éloge en termes élevés. Puis M. l'abbé Bailleul, vicaire h Saint-Jacques, donna l'absoute. La cérémonie se termina par la récitation a voix basse d'un De Profundis. Allerhande l^i@yws Yper. Geen kleine teleurstelling Maurice was op jacht zoo gelukkig geweest twee schoone, moortelvette patrijzen te schieten, en daar hij wist zijnen besten vriend ermede plezier te doen, besloot hij hem 's anderdaags een aangename verrassing te bezorgen. De beestjes werden zorgvuldig in gepakt en met zijne vracht beladen vertrok onze Maurice, preusch lijk veertig, naar het huis van zijnen vriend. Onderweg echter kon hij niet nalaten eens een goeden dag te bren gen aan vriend Léon, wien hij vol behagen over de lieve beestjes sprak. Hij liet er zelfs een oogenblik zijn pakje in 't huis, doch voor niet lang, juist den tijd om in een naburige herberg, op het succes van de jacht, een sma kelijk pintje te drinken, 't Wilde nu juist lukken dat de orgel speelde en dat Madame zoo vriendelijk was Maurice tot een klein dansje uit te noodigen. Wie zou zich niet laten bekoren Daarna ging hij, over van geluk, haastig zijn pakje halen en, als om den ver loren tijd in te winnen, snelde hij naar het huis van zijn vriend. Of hij er welgekomen was 1 Maar hoe groot was de verbazing en teleurstelling niet van Maurice, toen zijn vriend het pakje had losgemaakt en er... twee patrijzen, zult gij zeggen, och neen, maar twee fleschjes Spa water te voorschijn haalde. Hij kon bijna zijn eigen oogen niet gelooven en van klare aandoening bleven de woorden hem in de keel haperen, te meer dat hij zijnen vriend zoo juist gezegd had regel recht van huis te komen. Voor een verrassing, dat was er een. Of er met de waterpatrijzen zonder pluimen harte lijk gelachen werd Brielen. De weg naar Yper, a. u. b. Zaterdag avond kwam een auto, geleid door een paardenslachter van Yper die van een goeden vriend vergezeld was, uit de richting van Elverdinghe gereden. Alles ging nog al redelijk en bij het doorrijden der dorpplaats was de auto nog al gewillig. Hoe het kwam weet nu juist niemand te vertellen, maar een weinig verder bolde de auto, al over de tram lijn, over de gracht en dwars door de haag, een weide in. De geleider, door de gevaarlijke sprongen van zijn auto nog al hevig weg en weer geschokt, bemerkte eindelijk dat hij de goede richting kwijt was, en zonder zich verder te verontrusten gaf hij maar een draai aan het stuur om alzoo weerom op den rechten weg te komen. De auto echter botste tegen een boom en weigerde halsstarrig nog verder te bollen. Hierop ging de autogeleider bij den boer, in wiens weide hij was terecht gekomen, aankloppen en begon dezen braven man uit te maken voor alles wat waar en geen waar is omdat.... zijne weide niet verlicht was De twee vrienden, die bij duizend gelukken niet het minste letsel bekwamen, zijn 's anderdaags de auto, die om zeggens ook niet beschadigd werd, komen halen. Meessen Botsing. De autobus voerder Gerard Brysse, die regelmatig werk lieden naar Frankrijk vervoert, had op het gehucht Belle Vue stilgehouden om werk lieden te laten afstappen. Op het oogenblik verder op te rijden en den steenweg naar Komen over te steken, kwam een andere auto, geleid door Julien Carpentier, uit de richting van Komen aangereden. Om een botsing te vermijden zwenkte deze laatste wat rechts, doch raakte niettemin de autobus en kwam daarna al over een gracht in een partij zaai land terecht. Een inzittende van de auto werd aan het hoofd gekwetst en de autobus licht bc schadigd. Een onderzoek werd ingesteld om de verantwoordelijkheden vast te stellen. Merckem. Vreeselijk Auto-ongeval, Maandag laatst, rond 18 uur, kwam een fransche auto, waarvan de geleider gekend is, de groote baan naar Dixmude opgereden. Aan het gehuchtLangdewaede gekomen, wilde het vierjarig kindje, Leon Fasseel, nog de baan oversteken maar werd door de auto, die niet meer tijdig stoppen kon, omvergeworpen en overreden. Toen men het jeugdig slacht offer opnam bestatigde men dat zijn twee beentjes gebroken waren en dat het een erge schedelbreuk had opgeloopen. Na een eerste verband ter plaats, werd het aanstonds naar het hospitaal te Yper overgebracht, alwaar het een uur nadien overleed. De droefheid der ouders, die op de negen binders die zij hadden echter maar dat zoontje bezaten, is hartverscheurend om zien. Ter gelegenheid van het heengaan van drie Karmelzonen naar het Karmelitaansch Missie- veld van Travancore, Engelsch Indië, heeft een Missiedag plaats in de Paterskerk, Zondag 29 September. Onder al de missen, aanspraak door de nieuwe Zendelingen onder het lof, sermoen door Z. E.P. Hu'oertus, O. C. D. De Missiedag geschiedt onder de bescherming van de Kleine H. Theresia, Patrones der Zendingen, wier plechtig Tri duüm, van voorbereiding tot haar feest, Maan dag avond, 3o September, begint de sermoe nen van het Triduum worden gepredikt door Z. E. P. Jeroom, O. C. D. Zondag 29 dezer, om g uur, HOOGMIS, in de Kerk der EE. PP. Karmelieten, gezon gen door het St- fozef's Koor der Karmelieten- kerk van KÓRTRI JK. Onder de mis van 10 1/2 uur, uitvoering van godsdienstige gezangen door hetzelfde Koor. De familiën VERMINCK VIAENE en DECLERCQ VERMINCK, danken met deze de vrienden en kennissen voor de talrijke blijken van deelneming hen betuigd tijdens het afsterven van hunne zuster en schoonzuster Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 29 September,om8 y»u., in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrouw Arthur TAHON geboren Christina SOUBRY. Vrienden en kennissen worden uitgeno digd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 29 September, om 9 u., in de kerk der EE. HM. Paters Carme- lieten, Mondstraat, tot zielelafenis van Heer Maurice DUMORTIER Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 29 September, om 11 u., in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Leon BEDDELEEM Mr en Mme Victor Van Eecke - Titeca laten weten dat het Jaargetijde, gesticht in St-Niklaaskerk, door hunne tante Jufvrouw Beoise TITECA, overleden te \per, den 23 September 1912, zal gecelebreerd worden, op Woensdag 2 October, om 9 uur voormiddag. Le Apotheek van j La Pharmacie de Mr S N O E K Groote Markt o- Grand'Place is ALLEEN OPEN op Zondag 29 Sept. reste seule ou verte le Dinaanehe 29 Sept.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 9