ffy Majestic 6 6 3 PRONOSTIEKWEDSTRIJD Union Motoriste Ypres wiELmxjrs&sr Naklank van den Yperschen Velokoers Hue de Lille, YPRES SALLE DE FÊTES Dancing avec Orchestre en niettegenstaande shotten van Molein en Vansevenant aan te stippen vallen, hebben de bezoekers altijd den tijd om den toestand op te klaren. Meer nog 't zijn zij die aan de 22 minuut de gelegenheid vinden de stand op o te brengen daar Mart^onneau, die wilde vroeg tijdig tusschenkomen, zijne kooi verlaten had Yper verandert zijn elftal, Vannieuwenhuyze wordt center half dan center-voor. Doch niets helpt want het doordrijvend en zeker spel der Heystenaren breekt allen tegenaanval. Zoo moet Yper onderdoen en de twee punten laten verhuizen, iets waaraan velen vóór de ontmoeting hadden getwijfeld. Doch daarom moet de pijp nog aan Marten niet gegeven worden en Zondag avond zullen de rood witten er voor zorgen dat hunne supporters tevreden zullen zijn over den uitslag tegen F. C. Rousselare. Klassement II® g. g. A.A. Moescroen 3 3 V. G. Oostende 3 2 Heyst 3 2 Stade Kortrijk 3 Thourout 3 Waereghem 3 Thielt 3 Meenen 3 Daring BI. 3 F. C. Rousselare 3 S. K. Sweveghem 3 o C. S. YPER 3 o Afdeeling v. d. v. o o 0 1 o 1 0 2 1 xo 9 9 4 4 7 7 2 i3 3 2 T. 3 4 5 3 4 7 li 8 i3 De derby is dus in ons voordeel uitgevallen en had 3® speciaal wat meer kans gehad dan had de zege meer afgeteekend geweest. Nu met 4-3 komen wij met de twee punten van Poperinghe en dat is genoeg. Centervoor Cocquyt was in eenen goeden dag en wist 3 maal te doelen, terwijl Maton voor het vierde gezorgd heeft. Zooals de ploeg nu ineen zit, kan er goed voorts gewerkt worden om het spel te verbeteren en Kortrijk Sport die op bezoek komt, zal dat best ondervinden. Man nen van derde, langzaam maar zeker. Klassement IIIe Afdeeling g. g. v. d. v. t. p. Meenen 3 3 o o 14 2 6 Stade Moescroen 3 2 1 011 1 4 A. A. Moescroen 3102644 F. C. Rousselare 3210444 Kortrijk Sport 2 1 o 1 8 3 3 C. S. YPER 3 1 1 1 6 14 3 Poperinghe 2 o 2 o 4 10 o S. K. Sweveghem 2 o 2 o o 10 o Wevelghem 3 o 3 o 3 8 o Van Kortrijk Sport Bkomt onze jeugd terug met den puntenoogst en alhoewel de overwin ning nipt is, toch moet er gezegd worden dat zij te schooner is omdat de ploeg onvoltallig moest optreden. Nauwelijks tien minuten aan gang of de juniors telden reeds 2 doelen, ter wijl de tegenstrever voor de rust kon gelijk stellen. Na de rust nemen de rood-witte nog tweemaal de kans te baat om de stand op 4-2 te brengen en eindelijk de zege te behalen met 4-3. Kapitein Verleure Evariste teekende 2 maal, Cherchye en Vanlimburg elk één maal aan. Zondag zal het juniorselftal denkelijk zonder plaatsvervangers optreden, hetgeen veel zal bijdragen om Stade Kortrijk te keer te gaan. Zoo gij van daar met de punten naar huis komt, mannen, geef ik u weer favori voor de eindronde. Klassement Juniors G. G. V. D. v. t. p. Kortrijk Sport A320 121 35 Bisseghem 3 2 o 111 5 5 Waereghem 3 2 10 8 3 4 C. S. YPER 32101174 Meenen 3 2 i o 10 7 4 Stade Moescroen 3210864 Stade Kortrijk 3 1 2 o 2 5 2 Iseghem 3 1 2 o 7 i3 2 Kortrijk Sport B3o3o6i6o S. K. Sweveghem 3 o 3 o 221 o NEMO. II Rfdeeling R. Seizoen 1929-1930 275 DEELNEMERS Uitslag der matchen van 29 9-29 F. C. Thourout 3 F. C. Rousselare 2 F. C. Thielt 2 A. A. Moescroen 3 St. Kortrijk 1 - S. K. Sweveghem o Daring Blank. 1 V. G. Oostende 4 S. C. Meenen o Waereghem Sp. 2 C. S. Yper o F. C. Heyst 3. Uitslag van 29-9 29 10 punten Persyn M-, Michel. 9 punten Ramona, Messiaen H., Downie. 8 punten Kerrinckx F. 7 punten Mm® Eerdekens, Willaert J., Marponneau, De Beer F., Bachus, Mme Note- baert, Centrale Yprois, Versailles J., Fauvart J., Cockuyt, Jef, Werrebrouck, Berlingin F., Nevejans Cam., Bracqué Eud., Mclle Van Limburg, Beddeleem Léop., Gillioen Osc Notebaert L., Hosten L., Me]le Mortier J., Pinte J. 37 pronostiekcs van 84 63 48 11 2 punten Algemeen klassement na 29-9 29 l5 punten Persyn M., Gueule Cassée, Smagghe Cam., Gillioen Alph. 14 punten Fauvart, Van Oudendycke, Michel, Knockaert A., Barnes, Coulembier Osc., Missiaen H. i3 punten Ververeken R., Werrebrouck A., Ramona, Murray H., Centrale Yprois, Dré Dédé, Kerrinckx F. 22 pronostiekers van 12 punten. L'Union Motoriste organise le Dimanche 6 Octobre, a 1 1/2 h., sur la Grand'Place, son grand Gymkhana annuel Plusieurs nouveaux jeux feront partie du programme 1Jeu d'adresse. 2) Carrousel. 3) Course d la valise et course surprise. 4) Tremplin et douche. De nombreux prix récompenseront les vain- queurs, entr'autres la coupe offerte par le garage Van Brussel, Boulevard de la Station, agent des motos Saroléa, F. N. et Gillet une salopette, marque Englebert offerte par la maison Gillis Devos, 8, rue de Lille une table en chêne, donnée par M. Romain Dehaene, meubles, rue au Beurre, etc... Zooals voorzien oogstte bet baankam- pioenschap der Ypersche Wielrijdersclub een ongehoorden bijval. Reeds lang voor het vertrekuur heerschte er in de Statie en Tem pelstraat een buitengewone beweging, sup porters en nieuwsgierigen wachtten er met belangstelling op dezen ongewonen wedstrijd. Na een tochtje door de stad werd, om 5 ure, het vertrek aan 25 renners gegeven. De strijd die voor de eersten slechts 34 minuten duurde was heel bitsig van in het begin, er werd voortdurend aan 3i tot 32 in het uur gebold, snelheid die weinig jonge renners zouden ver beteren. De held der eerste ronde was onze favori Debeer die met 2 min. voorsprong in duizelingwekkende snelheid de stad kwam sinnengestormd, in de 2® ronde verflauwde hij wat. Die ongelukkige droge keel van een her- aergbaas, nietwaar Jozef? De anderen sliepen er ook niet op, Santy bijzonderlijk, die kost wat kost wilde winnen, demarreerde slag op slag en trok gansch de bende brokke vaneen. Misschien heeft hij, door zijn roekeloos sleuren en snokken de eerste plaats verloren. Moedige en nijdige renner met vele gaven, die toekomend zijn vel duur zal verkoopen. De tweede jaar rondt was nog meer een afvallingsrit bij zoover dat alle renners alleen toekwamen. Bij de ongelukkige rijders, die in pracht form zaten en hunne kans hadden, stippen w" aan Mesdom Lucien, Tant Camille, Cray,! Auguste. Notebaert André en Degroote Julien hebben ons verbaasd. Aan het meerdere der overige renners ontbrak wat voorbereiding, eene les voor toekomend jaar. De overwinnaar Depuydt Romain, die ik voor de laatste laat, heelt velen verbluft en zijne supporters in begeestering gebracht. Hij is kampioen en heeft het verdiend. Hij was verre de meerdere, na een val en lekken band wist hij de wegloopers in te loopen en van zijn wiel te schudden, om met 2 minuten voorsprong aan te komen. De renners fondloopers Nevejans, Horrez Beddeleem en Desmui hebben niet aangezet daar de kleine afstand hun geene hoop gaf te zegevieren. Het was een welgelukte koers, een feestje met grooten volkstoeloop, veel tering en nering voor de Kiekenmarkt, Tempel- en Sta tiestraat. Voegen wij er bij dat, gezien de groote kommernis der stadsoverheid voor gebeurlijke ongelukken, de Ypersche Wielrijdersclub een Rood Kruisdienst had aangevraagd, die de koers volgde. Zooals altijd waren er geen ongelukken te betreuren, alleen de ouderling Bonte Gustaaf, 75 jaar, moest afgemat door het Roode Kruis worden opgenomen en Jacques Alphonse, na zijn ,val, door dezen dienst verzorgd worden. Een goed ingericht en welgelukt feestje tot herleving van Yper, niettegenstaande het dwarsboomen van sommige te kortzichtige lieden. Ziehier de uitslag der koers 1) DEPUYDT Romain 2) Santy 3) Note baert 4) Gisquiere 5) Tant 6) Degroote 7) De- wilde 8) Steyaert 9) Debeer 10) Coulembier 11) Deweerdt 12) Mesdom 13) Messiaen 14) Bartier i5) Craye 16) Hoedt. Menigeen heeft verleden Zondag den moed en de krachtin spanningen bewonderd van de jonge en oudere leden van de Ypersche Veloclub. Elk welgelukt feestje sleept na zich zflne bijzonderheden en met sportmannen heeft men nooit gedaan 1 Een der bijzonderste favoris van den koers vond, na den wedstrijd, dat de afgelegde weg veel te kort was geweest. Om te laten zien dat het aan zijne krachten niet toe te wijten viel dat hij zich niet beter rangschikte, daagde hij 's avonds eenige zijner vrienden uit een loopkoers aan te gaan. Het sportplein van Yper moest niet gereed zijn 1 De ge schikte plaats was gauw gevonden een boltra. Na eerst nog eenige glazen geledigd te hebben en onder de werking van de flesch Champagne moest Joseph nog eens sprinten. Zijn krachten een weinig overschattende gaf hij zijn tegenstrever Camille een paar meters voren. Pas was het vertreksein gegeven of de twee sprinters liepen zoo snel dat ze schenen te vliegen. Joseph werd, niettegenstaande er nu niets lette aan het wiel, nogmaals gekloptMaar de starter», die de snelheid van beiden berekend had, kon het niet dulden en, niettegen staande zijn hoogeren ouderdom, pakte hij den overwinnaar aan. Als een van drie maal zeven speelde Mandje de vest af en zijn hoed werd gesmeten waar hij vliegen wou. Van Camille moest hij niets voren krijgen en in een oogwenk waren beiden vaardig en vertrokken. Amand had een goeden aanzet, doch in de rechte lijn won zijn tegenstrever in. Weldra zou hij geklopt zijn, maar aan de eindmeet herinnerde hij zich dat men altijd winnen kan. Hij liet zich vallen zoo lang hij was, Camille was maar weinig achter doch was geklopt. Maar de overwinning voor Mandje was niet too schitterend een verstuikte hand, zeer aan de knieën en wat nog al 1 We kunnen nog winnen 1 1 f tous les Dimanches et Jours de Fêtes. =31=1

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 6