Le Royal Mmer* et le RiSter ligomar ONZE BANEN Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper Uitslag der Hof bezoeken 1929 ons toujoufs élé et nestent ies meEIEeurs des APÉR3TIFS Verslag der Algemeene Vergadering van 15 September 1929. De heer Voorzitter opent de vergadering om 14 y> uur. De heer Secretaris, afwezig zijnde, wordt vervangen door den heer L. Vandevoorde. Mededeelingen De heer Voorzitter veront schuldigt den heer Casier Hector, die in de tentoonstelling van Kortrijk als jurylid op treedt, alsmede den heer Secretaris, die in verlof is. Hij meldt de leden dat de heer Peemans, tuinbouwconsulent, een onderzoek heeft komen doen nopens den wedstrijd van ver sierde vensters en balkons, en vol tevreden heid de stad verlaten heeft, den wensch uit drukkende dat er te naaste jaar, ter gelegen heid der eeuwfeesten, met nog meer iever zou gewrocht worden tot het bebloemen der stad. De plantaardappels zijn besteld en de leden zullen op tijd van de aankomst verwittigd worden. Nieuwe leden Worden als nieuwe leden aanvaard 1) Madame Van Volxem, voorgesteld door M. Petit. 2) Claerhout Léon, voorgesteld door Soe- nen Léonard. Aanbrengsten De volgende punten worden toegekend 1) Aan Casier Jules, 10 punten met geluk- wenschen, voor zijne prachtige druiven, appels en pruimen. 2) Aan Sinaeve Jules, g punten, voor zijne schoone verzameling fruit. 3) Aan Breyne Henri, 4 punten, voor zijne verzameling appels. 4) Aan Flepts Antoine, 7 punten, voor zijne verzameling groenten. 5) Aan Maerten Achille, 2 punten, voor zijne verzameling fruit. 6) Bulckaen Valère, 2 punten, voor zijne verzameling fruit. 7) Degeest Remi, 4 punten, voor zijne ver zameling fruit. Een prachtige tombola wordt vervolgens onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering sluit om 17 uur. Zondag 20 October 1929 om 14 1/2 uur en niet om i5 uur, ALGEMEENE VERGADERING in het gewoon lokaal Hotel Continental DAGORDE a) Lezing van het verslag der voorgaande vergadering. b) Mededeelingen. c) Beoordeeling der aanbrengsten. d) Aanvaardiig van nieuwe leden. e) Tombola. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. DETHOOR. Th. HERREMAN. Sinaeve Jules, Elverdinghe, 20 punten Victoor Théophile, Yper igy. Verhalle Marie, Vlamertinghe 19 Frimout Henri, Zillebeke 18 Kesteloot Alois, Yper 18 Kesteloot Pierre, 18 Pockelé Louis, 18 Leleu Cyrille, Sint Jan 18 Vermeulen Camille, Sintjan 18 Clinckemaille Robert, Yper 18 Sinnaeve Camille, 18 Dekeyser Henri, 18 Jacques Henri, 18 Vandecasteele Camille, 17 y« Blomme Martin, 17 Roosebeke Henri, 17 Vandevoorde Léon, 16 Mortreu Jules, 16 Weezengesticht, Yper 16 punten Deruytter Louis, 16 Delobel Maurice, 16 Geldhof Henri, 16 Clarisse Camille, 16 Vermeulen Gilbert, 16 Souxdorf Camille, 16 Tahon Camille, 16 Lemay Henri, i5 y» Madou Jérome, i5y» Delahaye Gustave, i5 Tytgat Petrus, i5 Verbrugghe Auguste, i5 Soenen Léonard, i5 Decruyenaere Félix, i5 Vermeersch Emile, t5 Ommeslagh Raymond, i5 Buyse Omer, Sint Jan, i5 Papegaey Florent, Yper 14% Verhaeghe Gustave, 14% Verstraete Maurice, 14 Vanhoet Fernand, 14 Poot Emile, 14 Pyncket Charles, 14 Breyne Henri, 14 Harteel Auguste, 14 David Achille, 14 Swingedouw Charles, 14 Buseyne Fideel, 14 Deknudt Georges, 13 Verbeke Henri, i3 2) Butaye Arthur, l3 Neysens Jérome, 12 Schmidt Emile, 12 Pierloot Auguste, 12 Decaesemaker Maurice, 12 Vandeputte Jules, 12 Petit Henri, 11 y, Kimpe Achille, 11 y» Dumoulin Camille, 11 Baele Julien, 10 y. Decoene Maurice, IO1/* Beke Camille, 10 Bouten Julien, 10 Vanlokeren Alfons, 10 Lippinois Richard, 10 Decraemer Valère, 8% Tytgat Paul, 8 Goemaere Camille, 8 Dewachter Auguste, 5y> N. B. Eene bijzondere melding dient ge maakt te worden voor den hof van Jufvrouw Verhalle Marie, die gansch onderhouden is door een verdienstelijken ouderling van 80 jaren, en die onder oogpunt van netheid de gelukwenschen bekomt van de Jury. Uitslag van den Prijskamp voor versierde Vensters en Balkons 1929 ie Prijs Dekeyser Henri, Waterkasteelstraat. 2e Desmui, Gebroeders, Groote Markt. 2e Verbeke Hilaire, Rijsselstraat. 2e Lamoot-Dumoulin, Dixmudestraat. 2' Demol Richard, Lombaardstraat. 2e Madame Vinckier, Capronstraat. 2e Degrou Emile, Eigen Heerdstraat. 3C Gruwez Aimé, Boterstraat. 3e Madame Maertens, Pennestraat. 3' Pockelé Louis, Oude Houtmarkt. 4e Madame Fonteyne, Boterstraat. 4' Vandeputte-Boudry, Bruggesteenw. 4e Boudry Odile, Kalfvaart. 4' Dupon Henri, René Colaert plaats. 5e Jufvrouw Vanassche, Boterstraat. 5e Vanwonterghem Georges, Boterstr. 5e Delvoye Alphonse, Rijsselstraat. 5e Cardinael Edgard, 5e Herreman Theophile, de Stuersstr. Open brief aan den Heer Voorzitter der HandelsenNtfvsrheidskamer, Yper ««ja»— Yper, den 16 October xg2g. Mijnheer de Voorzitter, De leden van onzen Handelsbond zijn nog aan 't overwegen van den brief door U in de vergadering van 5 October voorgelezen. Het antwoord van den heer Bestuurder van Bruggen en Wegen op uwen brief, aan den heer Minister van Openbare Werken ge richt, om verbetering van de ellendige velo- banen in ons arrondissement te bekomen, is een kaakslag voor Yper en gansch de streek. Aan uw schrijven van 3 Juni komt het ant woord eerst toe op 4 October, dus vier maan den en één dag nadien Een record van snelheid en een kiesche wenk ten opzichte der Frontwroeters. De baan Yper-Locre Fransche grens zal toekomende jaar beslist in orde gebracht worden Sedert jaren smeeken wij om verbetering. Uit Engeland en Frankrijk kwamen over onze ellendige banen klachten toe. Niets werd be komen. Nu worden, uit oogverblinding, de diepste putten wat aangevuld maar de gansche baan blijft onberijdbaar. De velobaan is er nog in denzelfden toe stand als na den wapenstilstand. Nu echter is er spraak van verbetering, en sinds maanden versperdt de aangebrachte macadam de gan sche zijlaag. Gebeurde dit maar met een Siaatsbaan in de nabijheid van Brussel De slotrede van dien heugelijken brief is even aanmoedigend. De definitieve herstel ling der andere banen zal van af 't jaar 3i aan-• gevangen worden. Deze plechtige verklaring, zonder ernstige verbintenis, schijnt een soort Oracle de Delphes Mits er vóór 3i December ig3i een karre zand ter plaats gebracht wordt, zal niemand mogen beweren dat de definitieve herstelling niet beslist aangevangen is. Hier staat de handelwijze van twee maten en twee gewichten maar al te wel in volle dag licht. Gansch het land door wordt ieverig ge wrocht om wegen en banen in goeden staat te brengen. Nieuwe lanen worden aangelegd, andere worden rechtgetrokken of verbreed, 't Jaar 3o nadert en 't toerisme moet vergemakkelijkt en bevoordeoligd worden. De Frontstreek wordt op kant gelaten zij kan wachten tot na de jubelfeesten. Wat schreeuwend ongelijk. De toeristen der Frontstreek hadden een voorrecht op al de anderen. Deze vreemde bezoekers komen over zee ei oceaan als Pelgrims nederknielen op de stille graven der Helden, gevallen voor onze Onafhankelijkheid, 't Was voor 't dankbaar Vaderland een plicht die geheiligde oorden toegankelijk te maken Maar neen, België zal wel vieren zonder de Frontstreek. Deze- is de Far West in d'oogen van Brussel. Een klein vraagsken, Mijnheer de Voor zitter. Gezien wij beslist minstens twee jaar zullen moeten wachten op gebruikbare wegen en banen, geliet eens te vragen of wij, handelaars, ook twee jaar zullen mogen wachten van te betalen. Waarschijnlijk zult gij geen vier maanden op het antwoord moeten wachten. Laat mij toe een wensch uit te drukken. 't Ware van dien vertroosteüjken briet, goed omlijst, als aandenken in ons stads museum te bewaren. Wanneer de 200° ver jaardag van België's onafhankelijkheid zal gevierd worden, zullen onze achter kleinkin- ders met veel belangstelling kunnen nagaan hoe de Frontwroeters behandeld werden. Misschien zullen zij de kans hebben al de Belgen op den zelfden voet behandeld te zien en niet als nu La Belgique Fleurie Au Front Meurtri In naam mijner medeleden bied ik U, Mijnheer de Voorzitter mijnen besten dank bij voorbaat en de verzekering mijner hoog- achting- Een Handelaar.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 4