LA RÉGIOND' 10e Jaargang, Nr 28 - A 9 October 1929 YPERSCHE- Oljvoegse! I0e knnée, N° 23 - d9 Octobre 1929 Supplément Nos Ediles a Bruxelles Onze nieuwe Deken Le Sacre de Mgr Lamiroy Sint Vincentius College PriesterlijKe ieuoemingem t ZIELMISSEN ïondagrnst - Repos dominical Une délégation, composée de MM. Sobry, bourgmestre, D'Huvettere, écbevin, Van Nieuwenhove, conseiller communal et Mullie, sénateur, s'est rendue, Mercredi dernier a Bruxelles ou elle a été reque en audience par M. le premier ministre Jaspar et quelques uns de ses collègues. La délégation s'est efforcée d'obtenir le retour de toutes nos institutions d'avant guerre et a vivement insisté en faveur de la restauration compléte de tout notre outillage économique pour lequel nous ne cessons de lutter depuis des années. L'impression que la délégation nous rap- porte est que Monsieur le premier ministre Jaspar est animé des meilleures intentions a notre égard. Malheureusement le retour de notre garnison ne peut nous être accordé et M. le premier ministre se retranche derrière une lettre de l'Etat Major qui prétend qu'il est impossible de mettre des troupes a Ypres. Concernant le canal il fut promis d'harceler M. le ministre Baels pour qu'il en active le plus possible la restauration compléte. La reconstruction des Halles ne peut aller trop vite sous prétexte que la ville n'aurait plus de ruines a montrer aux visiteurs étrangers, mais a cette objection la délégation a fait remar- quer trés a propos que consolidées comme elles le sont nos Halles n'ofïrent déja plus le mcme attrait qu'aussitöt après l'armistice. Pour ce qui concerne le musée Merghelynck, la délégation a obtenu l'assurance que celui- ci sera reconstruit trés prochainement. Les questions de l'aérodrome et de la gare ont également été soulevées auprès de M. le ministre Lippens. B©^sii"igsï*se Zaterdag kwam alhier de blijde mare toe der benoeming van Mr Roger de Thibaultde Boesinghe, als burgemeester der gemeente. Onmiddellijk zag men in gansch het dorp de vaandels wapperen aan de huizen, 't Is immers een benoeming die bijzonder welge komen is in de gemeente. Sedert den dood van zijn voorzaat, Mr Ernest de Thibault de Boesinghe, uitte eenieder den wensch Mr Roger de plaats van zijn betreurden vader aan het hoofd der gemeente te zien innemen. Een treffend bewijs 't is dat de gemeente raad, alhoewel zijn leden zeer verschillig zijn van gedachten en politieke zienswijze, met eenparigheid van stemmen, Mr Roger ofschoon hij nog geen gemeenteraadslid is aan zijne Map steit den Koning ïot burge meester voorgesteld heef'. Door zijn min zaam karakter, zijn goede inborst, zijne dienst- veerdigheid, heeft hij de algemeene achting zijner medeburgers weten te verwerven. Ongetwijfeld zal Mr Roger, zooals zijn grootvader en vader MM. Louis en Ernest de Thibault de Boesinghe, een wijze en voor zichtige burgemeester zijn met herte en ziel verkleefd aan de belangen zijner geliefde gemeente. Het Ypersche» biedt den Weledelen Heer Roger de Thibault de Boesinghe zijn harte lijkste geluk wen schen ter gelegenheid zijner benoeming tot burgemeester der gemeente Boesinghe. De plech ige inhaling en de aanstelling van E H. Vermaut, als pastoor-deken van Sint Maartens parochie, is bepaald vastgesteld op ZONDAG 27 OCTOBER. Het belooft een schoone plechtigheid te zijn. Lundi dernier a eu lieu en la Cathédrale de Bruges, le sacre de notre regretté Doyen Monseigneur Lamiroy, évêque de Lamo et coadjuteur de Bruges. Les belles cérémonies liturgiques étaient présidées par le vénérable évêque de Bruges Mgr Waffelaert, Prélat-Consécrateur, assisté de Mgr Coppieters, évêque de Gand et Mgr Ladeuze, Recteur Magnifique de l'Université de Louvain. Une nombreuse députation Yproise a latête de laquelle se trouvait notre Bourgmestre, assistait a l'émouvante solennité. Ad Muitos Annos En l'Église St-Jacques Dimanche dernier, a l'occasion de la solen nité de N. D. du Rosaire, la Grand'Messe fut rehaussée par Texcellente exécution de deux ceuvres religieuses de notre regretté artiste Yprois Albert Van Egroo Panis Angelicus et Ave Verum. C'est avec un réel talent que M. Denishls chanteur - amateur, interprêta ces sublimes pages musicales, avec accompagnement de violoncelle par M. Georges Van Egroo, de violon par M. Willy Gesquière, et d'orgue par M. Ernest Wenes. Après la Messe, une Sortie pour Orgue et une Toccata de Mailly, furent pour l'orga niste virtuose de St-Jacques un réel succès. Cette belle exécution religieuse nous ramène au bon temps d'avant-guerre, lorsque la cho rale Yproise TOrphéon se fit entendre au jubé de St-Jacques devant une assistance nombreuse et recueillie. Nos félicitations et nos remerciements a ces concitoyens méritants pour leur belle exécu tion et leur louable initiative. Puissions nous de plus en plus voir rehaus ser, en notre ville, les Cérémonies du Culte par ces auditions de musique religieuse de grand art. A 4 heures de Taprès-midi, le pélerinage annuel a fait sa sortie processionnelle favorisé par le beau temps. MissieteMtoonstelliog De wind steekt in de zeilen. Het missie werk wint veld. De onvergankelijke Christi- Kerk gaat met reuzenschreden haren vredigen en vredebrengenden veroveringstocht. Ieder jaar draagt zij aan tallooze heidenen de blijde mare het Evangelie Christi, en treden 400.000 nieuwe schaapjes den eenigen waren schaapstal binnen onder de hoede van den goeden Herder Christus overwint Christus regeert Christus heerscht alom Morgen zal op den Missiezondag, van op iederen kansel de stem der Missie weer klinken, opbeurend, verheugend, aanmoe digend, en geen christen is er die zich niet verheugen zal om de blijde zekerheid dat hij behoort tot die algemeene, die Katholieke Kerk, die in haar schoot omvat alle volkeren, alle landen van de geheele wereld. De zendelingen kennen geen verpoozing. Wanneer zij vermoeid en afgetobt van 't zware missiewerk, in hun vaderland voor enkele maanden een herstellende rust moeten komen vinden, dan nog dwingt hun apostelijver er hen tóe door sermoenen, voordrachten, ten toonstellingen, den nood der missielanden voor ieders oog bloot te leggen. Met Allerheiligen en de twee volgende dagen, richten de Missionarissen van Afrika, de Witte Paters, een missietentoonstelling in op het College. Alle Yperlingen zullen er aan houden deze zoo merkwaardige als leerrijke verzameling van allerhande voorwerpen uit verre en onbekende streken te gaan bezichtigen. Zoo zullen zij hun kennis der Missietoe standen en Missiestreken vermeerderen. Tevens zal hun talrijk bezoek een aanmoe diging zijn voor onze vlijtige Missionarissen en als 't ware een menschelijk loon voor hun zwaren arbeid op den akker der heidenzielen. Aanstaande week zullen meer bijzonder heden over deze tentoonstelling en de Con gregatie der Witte Paters medegedeeld worden door dit blad- St. Jozef's Kerk (EE PP. Karmelieten) Zondag 20 dezer, ter gelegenheid van de sluiting der octaaf ter eere der H. Moeder Theresia, zal het Mannenkoor der Karme- lietenkerk van Kortrijk om 9 uur de Hoog mis zingen. Onder de mis van 10 1/2 uur zullen ook eenige godsdienstige gezangen uitgevoerd worden. Het lof, om 5 uur, zal gezongen worden door het alhier pas gesticht St. Theresia's Vrouwenkoor, dat zich Dinsdag laatst, op het feest der H. Theresia, voor de eerste maal liet hooren in het lof. Onder het lof, maandelijksche processie van O. L. Vrouw van 't H. Scapulier sluitsermoen door E. P. Roelandts, Redemp torist. Daarna Te Deum. Tot onderpastoor op St-Niklaas te Yper, E. H. Beel, S. T. D., student aan de Hooge- school te Leuven te Boesinghe, E. H. Van den Weghe, onderpastoor op St-Niklaas, te Y'per te Vlamertinghe, E. H. Peene, onder pastoor te Boesinghe te Beernem, E. H. Bruneel, onderpastoor te Vlamertinghe te Komen, E. H. Remaut, onderpastoor te Beernem. Tot opziener in de bisschoppelijke colle ges E. H. Edmond Verhamme, principaal van het College te Poperinghe. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 20 October, om 8 Yi u. in St Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Doktoor VAN EECKE Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 20 October, om 8 1/2 u., in St- Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Henri DEKNUDT en vrouw Les amis et connaissances sont priés de bien vouloir assister a la Messe de Requiem qui sera chantée les Lundi 21 et Üïardi 22 Octobre, a 7 1/2 h., en l'Église St-Nicolas, pour le repos de Tame de Monsieur Nestor ANGLOO Vrienden en kennissen .vorden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 27 October, om 7 uur, in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer André RENET van wegens de familiën Vanpeteghem - Renet- Dubois. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 27 October, om 11 y, u., in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Miehei VERMINCK De Apotheek van La Pharmacie de Mr VAN WALLEGHEK3 Statiestraat o— Rue de la Station is ALLEEN OPEN op Zondag 20 Oct. reste seule ouverte le Dimanche 20 Oct.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 9