FOOTBALL FOOTBALL MATCH C.S.Y. - ÏII Afd. - Stade Moescroen Ypersche Voetbalkroniek PR ONOSTIEKWEDSTRIJD Matchen voor den Beker op het Stadium, Augustinestraat Zondag 37 October 1939 om 21/2 uur's namiddags Inkomprijs 1,25 fr. Als wij de uitslagen onzer drie ploegen van Zondag laatst nagaan, dan mogen wij verklaren dat rood-wit zich wederom met eer uit den slag getrokken heeft een overwinning, twee draws 4 punten van de 6 12 goals vóór en enkel 4 tegen, 't Scheelde weinig of Yper behaalde de zege over gansch de lijn in derde mist Debuyser een penalty en in tweede kon Stade Kortrijk enkel in de laatste oogen blikken gelijk stellen. Spelers, uwe bewon deraars zijn tevreden. Veel volk was opnieuw tegenwoordig om zijn lievelingen tegen de Leiezonen te zien optreden. Scheidsrechter Perquy, die wij dikwijls wenschen terug te zien, heeft de leiding van het spel in handen. Nesten wint den toss en plaatst Stade tegen den wind die van zijdsch blaast. Onze nieuwe voorwaarts- lijn is seffens ten aanval. Foul wordt ons toegestaan, en de freekick wordt prachtig door Vannieuwenhuyze in doél omgezet aan dé 3e. minuut. Geestdriftig toegejuicht, trekken de Ypèrlingen wederom vooruit, een mooi samenspel van Mólein en Deplancke moet in corner afgeweerd worden. Vansevenant geeft juist nevens de bovenlat. Stade ontwaakt en Margonneau kan enkel in hoekschop redden. Het spel verplaatst zich rap, shotten van Verleure en Vansevenant zijn te vermelden. De bezoekers geven onze verdediging ook werk en dwingen zelfs twee corners af, maar alles wordt door Vannieuwenhuyze en Dechièvre ontruimd. Vansevenant alleen voor het doel zendt nevens Een hoekschop voor Yper wordt door Stade's keeper met de vuist ontzet. Ofschoon onze voorwaartsen dikwijls voor het vijandelijk doel terecht komen, talmen ze te lang om te schieten en de paars- witte backs kunnen bij tijds ingrijpen. Stade blijft nu ook niet onledig en Margonneau moet meermalen tusschenkomen. Twee hoek schoppen voor Kortrijk blijven onbenuttigd en de rust komt op ontzetting van Hollebeke. Zeggen wij terloops dat deze laatste speler evenals Bourdeaux en Veys nuttig werk verrichten Bij de herneming zijn beide elftallen beurte lings ten aanval. De vleugels doen rappe en snelle overzetten zoodat de achterhoeden niet onwerkzaam blijven.Verleure Ev. zendt vlak op den keeper terwijl Hollebeke ook eens beproeft. Corner voor Yper die achtende netten terecht komt.. Kortrijk doet nu loffelijke pogingen om maar den gelijkmaker binnen te krijgen. Coppens der paarswitten trekt zijn voorlijn vooruit, M argonneau heeft de handen en voeten vol maar Nesten is niet te spreken. Molein, geraakt, kan niet meer doorgeven. Nochtans trekt Versailles er dikwijls en prachtig van onderdochzijn overzetten kunnen niet benuttigd worden. Yper dwingt nog twee corners af terwijl Stade er een te beurt valt. Stillekens aan verdringt Kortrijk ons in de gevaarlijke zone, doch Raoul en 't Jorre grijpen gepast in om alle gevaar te wijken. Iedereen denkt reeds aan een lokale overwin ning toen de bezoekers op onverwachten over zet in de laatste oogenblikken het gelijkspel kunnen afdwingen. De nieuwe opstelling van onze ploeg heeft voldaan. Enkel moeten de voorwaartsen meer shotten plaatsen en van alle gelegenheden gebruik maken om naar 't doel te schieten. Zoo zij dat willen indachtig zijn dan zal Thielt het onder de markt niet hebbtn. Spelers van tweede, wij verwachten Zondag met ongeduld uwen uitslag. Klassement IP Afdeejing G. G. v. D. v. t. p. V. G. Oostende 6 5 o I 17 8 11 A.A. Moescroen 6 5 1 o i5 6 10 Daring BI. 6 4 2 o 23 14 8 Stade Kortrijk 6203867 Thourout 6 3 2 112 9 7 Waereghem 6 3 2 1 14 11 7 Heyst 6 3 3 o i3 10 6 Thielt 6 2 3 1 '12 12 5 Meenen 61 4 1 5 10 3 C. S. YPER 6 1 4 1 5 14 3 S'.K. Swéveghem 6 I 41 621 F. C. Rousselare 6 1 5 o 821 De specialers hebben te Wevelghem den drawn kunnen afdwingen, doch de uitslag kon beter geweest zijn had het samenspel van de partij geweest. Niet min dan 3 penalty s werden toegestaan. Een voor Yper welke Debuyser mist, en twee voor Wevelghem waarvan Heekhout een kan tegenhouden. Cocquyt en Depoortere zorgden verder voor de twee doelen en aan de rust was het 2 - 1 voor Yper. In den tweeden helft kon Wevel ghem gelijk stellen, Dumortier als back valt te vermelden. De leider van Derde Speciaal komt Zondag op bezoek en is natuurlijk niet geneigd hier de punten te laten nochtans zullen onze mannen hunne beste schoenen aantrekken en eens voor eigen publiek bewijzen dat zij de besten waard zijn.St.Moescroen, opgelet dus! Klassement IIP Afdeeling G. G. V. D. V. T. P. Stade Moescroen 6 5 I O 24 I 10 Meenen 5 4 0 t 24 4 '9 F. C. Rousselare 5 .3 1 1/ IO 6 7 C. S. YPER 5 2 1 2 i3 17 6 A. A. Moescroen 6 2 2 2 9 12 6 Wevelghem. 6 2 3 it 12 i3 5 Kortrijk Sport 5 I 3 I 10 16 3 S. K. Sweveghem 5 I 4 O, •4 22 2 Poperinghe 5 O .5 0 v- 7 22 O Bravo, Bravissimo voor onze Juniors die, alhoewel van de diensten van Deplancke en Verleure Ev. beroofd, zoo maar Sweveghem een pil van 9 1 toedienen. Verleure A. buisde er 5 binnen, Cherchye 2 en Vaniimburg ook 2. In veertien dagen doelen zij dus 19 maal tegen 1, en verdienen maar al te wel de eerste plaats in de rangschikking. De eer is zooveel te grooter daar hunne ploeg enkel twee maal te huis speelde en reeds vier matchen op vreemd terrein te leveren had. Zondag staan zij echter voor een harde nootKortrijk SpOrt A. Doch met de wilskracht en den moed waarmede de Juniors bezield zijn en met de gedachte hunne eerste plaats niet gemakkelijk af te staan, zullen zij den kamp met vol vertrouwen aan vatten en ons nogmaals op een prachtuitslag vergasten. Klassement Juniors G. G. v. d. v. T. p. C. S. YPER 6 5 1 o 33 10 10 Kortrijk Sport A 6 4 1 1 38 To 9 Bisseghem 1 11899 Waereghem 6 4 2 o 19 9 8 Meenen 6 4 2 o 22 22 8 Stade Moescroen 6 3 3 o 12 9 6 Stade Kortrijk 6 2 4 o 10 10 4 Iseghem 6 2 4 o 10 27 4 S. K. Sweveghem 61 5 o 7 42 2 Kortrijk Sport B60608290 NEMO. N. B. Zooals telken jare zal C. S, Y. deelnemen aan de plechtigheid van in Novem ber. De leden en spelers van C. S. Y. zijn vriendèlijk verzocht in het lokaal Hotel Continental te willen vergaderen ten laatste om 10 1/2 u., om zich stoetsgewijze naar de Groote Markt te begeven. II Rfdeeling ft. Seizoen 1929-1930 275 DEELNEMERS Uitslag der matchen van 20 10 29 F. C. Rousselare o Waereghem Sp. 7 A. A. Moescroen 3 S. K. Sweveghem o F. C. Thourout 2 F. C Thielt 1 V. G. Oostende 3 S. C. Meenen 1 C. S. Yper 1 St. Kortrijk 1 F. C. Heyst o Daring Blank. 1. Uitslag van 20 10-29 11 punten Notcbaert L. g punten Schills L., Margonneau Ern Cailliau Em Mme Baete, MmE Notebaert^ Berlingin F Baratto Ch., Shoot!, Decorte V.^ Rraequé EuL, Delodder Ch Deleu Albert, Burgho F., Vermeulen, MtlIe Gillioen Ir. Callens V. i3 pronostiekcs van 8 punten 58 7 61 6 66 5 34 4 i3 3 3 2 I 1 Algemeen klassement na 20-10-29 36 punten Van Oudendycke R. 35' punten Barnes. 34 punten Gillicen A. 33 punten Ramona. 32 punten Yperling, Knockaert A.Fc rster Tahon H., Fauvart, Smagghe Cam 31 punten Morel H., Burgho F*., Shoo, 3o punten Molein G., Notebaert, Sevs F Nuyttens G., Kerrinckx F., Veys' 1 u haeghe J.-B., Notebaert A. 29 punten Vander Marliere J„ Delodd, Ch., Vermeulen, Meyer Ern., Deroo M gonneau Ern. r' "fïüïöEïü^ Woensdag 23" 11. was 't de match Bascul Statie, in 't lokaal der Basculebolders. Dp6 kwamen op met de heeren Rod. Salomé sd? leider, Maddens, Vandeghinste, Normal Favorel, Desmet, Declercq, Vasseur Elie de bezoekers met de heeren Daniel Derez spelleider, Léon Derez, Cornette Arm., Lei cl,ercq, Vierstraete, Compernolle, Demuyncl Benoot Cam. Als scheidsrechters traden op de heeren Ververken van den Katholieken Kring Georges Deknudt van het Postje. De opgooi werd gewonnen door de Basculebolders. De match was hard tegen onzachtDe Basculemannen speelden in eigen tra en wisten dit voordeel flink te benuttigen. Ze behaalden de twee partijen met 10 punten tegen 6 en 10 tegen 8. De laatste partij werd geëindigd door Cam. Desmet die een bijzonder moeilijk werkjej voor handen had maar 't ook bijzonder goed: gelukte en ineens vier bollen miek waardoor de partij gewonnen werd door de Bascule bolders. Deze winnen hun P punt. De bezoe kers hebben zich evenwel sterk verdedigd. Het zijn geen katten om zonder handschoenen' aan te pakken. Van weerszijden goed com mando en sterk spel. Veel kijklustigen. Op zeker oogenblik ruim; 60 man. Goed spel en veel kijkers, zoo moet 't zijn, dat bevordert de liefhebberij. Woensdag 3o October eerstkomende, te 6 uur 's avonds, bezoeken de Postje mannen de bolders der Coöperatieve Spaarzaam heid in hun lokaal Elverdinghestraat. Wie zal 't winnen De Coo bolders spelend in eigen tra Maar ze zullen ziel dapper moeten verdedigen tegen hun bezoe kers, die zeker wel gaarne het punt verloren in eigen tra zouden willen weêrwinnen. Allo liefhebbers, 't zal de moeite weerd zijn om zien. Rangschikking Gespeelde matchen Behaalde poule» Katholieke Kring 1 1 Bascule 1 1 Postje 1 0 Statie 1 0 Coöperatieve heeft nog niet gespeeld. Krabber Op Zondag 3 November 1929, inhuldi ging van het vaandel der Vrije Bolders van Falies. Vergadering in het lokaal herberg De Statie Handelswijk, te i3.i5 uur. Vertrek stoetsgewijze te i3.3o u. stipt met muziek aan 't hoofd. Wegwijzer Statiestraat, Temptlsiraat Boterstraat; Groote Markt, Dixmudestraat om te komen te 14 u. bij den Heer Vermeulen Eere-Voorzitter, die het vaandel zal over handigen aan den Voorzitter Heer Jerome Vierstraete. Vertrekken rond i5 u. langs de D:xmude straat. Groote Markt, Meenenstraat naar dt Bascule Vertrekken uit de Bascule ron< 1.5.45 u. langs de Meenenstraat, Grootf Markt, naar de Trois "Suisses Er ver trekken rond 16 25 u. langs de Hondstraat Wenninckstraat, Rijselstraat naar de herbeff Kleine Post Vertrekken rond I7-o5 l' naar 't Zilveren Hoofd vandaar ron 17.40 u. naar den Katholieken Kring- E vertrekken rond 18 l5 u langs de Neermarkt Van den Peereboomplaats, Elverdinghestraa naar de Samenwerkende Maatschappi Spaarzaamheid Vertrekken rond 19 u langs de Elverdinghestraat, Van den Peere boomplaats, Boterstraat, Tempelstraat, Sta tiestraat naar het lokaal herberg De Statie" Handelswijk. N. B. In geval van doorslecht wede zal het feest den volgenden Zondag plaa'1 hebben. Namens het Bestuur De Schrijver, .4 R. MAES. Emball&gepapier in rollen te koop ten bureele dezer i5, Boterstraat p

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 6