Overgroote Rek Jaam verkoop en SOLDEN van Einde Seizoen In het Waar Saijette Wijveken Groote Markt YPER Bijzondere schoone occasies in Mantels Kieeren - Pelzen Mantels - enz., enz. BERICHT Nieuw gewolkt Spellewerkpapier met vermindering van 25 tot 30 °/0 IN HET OUD GEKEND HUIS Het huis betaalt alle spoorweg-, tram- en ander tickets terug, binnen een omtrek van 30 km., mits een aankoop van minstens 150 fr. Open op Zon- en Feestdagen Elk zegge het vóórts, a. u. b. meer gegeven en de menschen kunnen hun tijd dan nuttiger besteden. De school is ver minderd omdat ze in geen normale periode gehouden werd. Ik meen dat het den plicht is van den raad te beproeven zoo de bevolking ■oordeelt dat deze school noodig is of niet. M. Sobry. - Het inzicht van den heer Missiaen was een avondschool voordekinders der werkende klas in te richten. Wij dachten •ook dat dit móest dienen voor de vollediging van de kennissen in het lager onderwijs opge daan. Doch niemand vroeg dit, de werklieden hadden genoeg met de fabriek en de burgers vroegen enkel wat engelsch te mogen aan- leeren. In 't eerst waren er veel leerlingen voor die avondschool waar het voorzien was ioo uren les te geven. Doch op 't laatste heb ik bestatig, daar ik die lessen persoonlijk heb gevolgd, dat er geen acht leerlingen over bleven. Dit is dus wel het bewijs dat het ■meerendeel geen belang hecht aan die avond school en daarom denk ik dat ze niet moet voortbestaan op de kosten der stad. Ik heb er niets tegen dat die avondlessen heropend worden, maar dat dezen die er van genieten ■willen ze betalen, zooals dit gedaan wordt voor het aanleeren van muziek of andere bijzondere lessen. Hier wordt ook het fransch aangeleerd, maar dit kost geen centiem aan •de stad. Waarom dit verschil tusschen de fransche en engelsche taal M. Missiaen. Ik weet dat wij hierin verschillen van opvatting, gij wilt niets voor het officieel onderwijs. M. Sobry. Het tegenovergestelde is bewezen door de groote uitgaven die we dezen avond voor het officieel onderwijs gestemd hebben. M. Missiaen. Omdat ge verplicht zijt. M. Delahaye. Ik stel voor de som van 3ooo fr. in de begrooting te behouden. Nu is het te laat om die avondschool nog te herope nen maar ik vraag dat die lessen met October aanstaande weer zouden herbeginnen. Ik ben t'akkoord met het vragen van een inschrij- vingsrecht dat door het schepenencollege zou kunnen bepaald worden. Al de raadsleden verklaren zich hiermede t'akkoord. io5) Dienst van 't stadsmuseum (6000 fr.) 7. Gevestigde schulden. 106) Inte resten en afkortingen der leening van 75.000 fr. aan het Gemeentekrediet (1879), nrs 204- 2o5 206-207 (375o fr.) 107) Interesten en afkortingen der leening van 85o.ooo fr. in i8g5 aan den Openbaren Onderstand (29.744). 108) Interesten en afkortingen der leening van 1.400.000 fr. in 1925 aan het Gemeente krediet, berekend aan 10.80 °/0 (i51.200 fr.) log) Interesten en afkortingen der leening van 5oo.ooo fr. van 14-28 bij het gemeente krediet (31.600 fr.) 110) Interesten en afkortingen der leening van 1.000.000 fr. van 1-4-29 bij het Gemeente krediet (65.600 fr.) in) Buurtspoorwegen Yper-Veurne, Yper- Steenwerck-Waasten, Yper-Gheluwe jaar- doodingen (3o.ooo fr.) M. Vandamme. Hoeveel bedraagt het kapitaal en hoeveel jaardoodingen zijn er M. Sobry Ik kan u nu niet antwoorden maar gij kunt deze inlichtingen bekomen in het Secretariaat. M. Vandamme. Verleden jaar reeds was het de 42e jaardooding. M. Sobry. Dit moet dan veranderd worden. M. Delahaye. Wie weet sedert hoeveel jaren reeds dit de 42e jaardooding is. 112) Autobusdienst (3ooo fr.) M .Vandamme. Hoe dikwijls werd die som reeds betaald M. Missiaen.Nog nooit. Ik vraag zelfs die som uit te schrappen, gezien toelating gegeven werd aan private personen om den autobusdienst Ploegsteert- Yper uit te baten. M. Declercq. De studie heeft toch gedaan geweest door de Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen. De aanbesteding heeft zelfs plaats gehad maar geen uitslag gegeven. Ik denk dat het gevaarlijk ware deze som uit te schrappen. Vervolg aanstaande week). Arroxdissement Yper Parket van den Prokureur des Konings De Prokureur des Konings bij de Rechtbank van in Aanleg van Yper heeft de eer ter ken nis van het publiek te dragen dat de genaamde Descamps Maurice-Robert, bankbediende, geboren te Wervick, den 9 September 1910, zich zeggende van Fransche nationaliteit, zoon van Henri en van Samyn Augusta, wo nende te Wervick, vóór hem, den 11 Decem ber 1929, eene verklaring van keus tot de Belgische nationaliteit gedaan heeft. De Prokureur des Konings doet, overeen komstig met artikel 10 der wet van i5 Mei 1922,een onderzoek over de geschiktheid van den voorgenoemden verklaarder. De personen die opmerkingen, inlichtingen of tegenwerpingen uit te drukken hebben we gens de gemelde vaderlandskeus mogen ze doen gelden door tusschenkomst van den heer Politiekommissaris van Wervick tot den 20 Januari ig3o. Yperden 28 December IQ29. De Prokureur des Konings, R De Poorlere. te koop, i5, Boterstraat, i5, Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 11