LA RÉGION D'YPREÏ - HET YPERSCHE- Groote Carnavalstoet Zondagrast - Repos dominical Mme Elodie Duthieuw 10e Jaargang, Nr 42 25 Januari 1930 10' Année, N" 4-2 25 Janvier 1S30 Bijvoegsel Supplément Wekelijksch Overzicht China heeft, volgens de verslagen der vreemde consulaten, de vrijheid zien terug geven aan 18.000 soldaten, die gevangen werden te Mandsjoelie gedurende de laatste invallen der sovietlegers. Engeland had ook eene gewichtige bijeen komst verzameld te Londen ten einde de zee macht der groote mogendheden te beperken. Men schijnt er met goede gevoelens bezield te zijn, maar dit zal ook niemand meer verwonderen als men weet hoe zwaar de lasten zijn van een land dat groote zeemacht moet ouderhouden. Zoo bezit Amerika een kruiser, de Arkansas die niet minder gekost heeft dan 1 milliard 225 millioen frank en ieder jaar zijn de onderhoudskosten niet minder dan 2 millioen dollars. RIK. Stad Yper Op ZONDAG 2 MAART 1930 eooo FRANK M. Lippens te Yper Siiit-Jozdfskeik dsr PP. Karmelieten Swrgeilijbe Stand van Yper Groote Markt o— Gr and'Place Dame Louise - Marie WYELAND BËDAKKINGEN Heer Gustave OSSIEUR Vrouw Leonie GODELIERE Weduwe van Isidore POTTEL. t ZIELMISSEN mmaraaaammaibssf. Te dier gelegenheid werd er ook kenbaar gemaakt dat de beschietingen der sovietvlieg- tuigen op Haïlar voor meer dan i5 millioen dollars schade hebben aangericht. De chi- neesche troepen hebben terug Haïlar en Mandsjoelie bezet. In Engelsch Indië worden de zaken niet kalmer en een nieuw voorval schijnt den toestand nog te komen verergeren. Toen de wetgevende vergadering moest samen komen waren er slechts 73 leden aanwezig op 145, dit om hunne ontevredenheid lucht te geven. De voorzitter begon met lezing te geven van een schrijven uitgaande van Sir Jame6 Crerar, waarbij deze liet weten dat er toezicht zou gehouden worden door de regeering op de Kamers. De Heer Patel, voorzitter, drukte daarop dadelijk zijne meening uit zeggende dat dit een misbruik was waarop de regeering geen recht had hij deed de toehoorders, buiten de persvertegenwoordigers, de plaats ontruimen en weigerde toen het woord te ver- leenen aan Sir James Crerar. Men verwacht zich aan erger verwikke lingen. Eens e meer vernemen wij uit Spanje dat er eene samenzwering tegen de regeering werd op touw gezet. Ze werd echter weer verijdeld en 't blijkt dat het nogmaals leger oversten waren die aan 't hoofd stonden van deze beweging. Anderzijds meldt men uit dezelfde bron dat de Minister van Financiën zijn ontslag heeft genomen. De Dictator, Generaal Primo de Rivera, heeft het nieuws bevestigd, erbij voegende dat er geen nieuw minister van Geldwezen zou aangesteld wor den aangezien het huidig regeeringstelsel niet lang meer zou bestaan. Na de dood van Maarschalk Foch heeft Frankrijk lang gewacht vooraleer over te gaan tot de benoeming van een nieuwen staf bevelhebber. Ten slotte wierd toch benoemd, generaal Weygand, die, zooals men weet, de voorkeur had van Maarschalk Foch zelf. Daarop kreeg de fransche Kamer deze week eene interpellatie, want het is algemeen gekend dat Weygand, evenals Fcch, katholiek is en dit was de voornaamste reden van den tegenstand. Maar na de kranige verklaring van Generaal Weygand, zeggende dat hij nooit aan propaganda deed en dat hij niet vraagt naar de opinie zijner onderhoorigen in zake godsdienst, is alle tegenstand gevallen. Deze week werd er met minder bezorgd heid uitgekeken naar Holland waar de Con ferentie van Den Haag, verleden week maar in donkere wolken gehuld was. Deze week echter is alles opgeklaard en, men mag zeggen dat er algemeene bevrediging uit voort kwam. Immers zijn al die ZA-are, gevaarlijke en onrustwekkende punten die er moesten te berde komen opgelost met algemeene goed keuring. Dit geeft gelegenheid aan de Temps te zeggen De overeenkomsten van Den Haag behelzen een gewichtigen vooruitgang op zedelijk gebied en niet minder op politiek gebied voor den algemeenen internationalen toestand. Er is iets nieuws gekomen in de betrekkingen tusschen de mogendheden zij maken een samenwerken op financieel en ceconomisch gebied mogelijk... Maar zooals alle overeenkomsten en verdragen zullen zij maar uitgeven wat zij moeten als de geest waarmede zij uitgevoerd worden goed is. Inlichtingen Hotel du Hord, Statiestr., Yper. M. Lippens, Minister van Vervoer, verge zeld van eenige hooge waardigheidsbeklee- ders, is Maandag te Yper geweest, om een bezoek te brengen aan de spoorweginstelling en de nieuwe statie. De Minister is van daar naar Poperinghe gereisd om zijn onderzoeks- reis voort te zetten in de verwoeste gewesten. née a ZONNEBEKE, le i3 Aviil 1871, a son défaut, ses ayants - droit ou héritiers, sont priés de se présenter en l'étude du Notaire BUSSCH4ERT Mouicron. Zondag eerstkomende, begint in de Paters kerk het jaarlijksch Plechtig Triduum ter eere van het H. Kind Jezus van Praag voor de kinders. ZONDAG om 7 1/2 uur, Mis met zang door de kinderen en algemeene Kommunie voor de kinderen om 3 uur, Wijding van het nieuw beeld processie aanspraak en lof. MAANDAG om 7 uur, Mis met zang om 3, uur, Hulde der Katholieke Meisjes scholen aan het H. Kind Jezus Aanspraak en lof. DINSDAG om 7 uur, Mis met zang om 3 1/2 uur, Hulde der Katholieke Knechten- scholen Aanspraak en lof. De Godsvrucht en de broederschap van het H. Kind Jezus van Praag, is een apostolaat dat de Paters Karmelieten in alle landen ter harte nemen met de volle goedkeuring van Rome, en dat doen zij ten einde de ouders te helpen en te steunen in het groote werk der opvoeding van de kinderen. Christene ouders, neemt van de gelegenheid gebruik om den ijver der priesters te laten goed doen aan uwe kinderen, ten uwen voordeele. Verklaringen van den 16 tot den 22 Jan. iq3o. Geboorten Roose Marie, Poperinghesteenweg. Gillioen Odette, Boomgaardstraat. Leuridan Jeannine, Wenninckstraat, 8 Demeyer Jean, Hondstraat, 21. Devisscher Georges, Zonnebekesteenweg. Dael Paul, Meenensteenweg. Desodt Maurice, Meenensteenweg. Decoen Hubert, Bruggesteenweg. Huwelijken Wijdooghe Maurice, mekaniekwerker en Depuydt Martha, z b., beiden te Yper. Casteleyn Arthur, handelaar te Rousselare en Baelen Julia, z. b., te Yper. Overlijdens Vandenameele Alois, 52 j landwerker, echtg. Christiaen Renilde, Lange Thouroutstraat. De Graeve Augustus, 71 j., z.b., wed. Vincent Maria, Kalf- vaart, 27. Verbrugghe Denise, 3 j. 4 m Poperinghe steenweg: Deprez Leonie, 70 j., z. b ongehuwd, Pope ringhesteenweg. Wyeland Louise, 72 j., z. b., wed. Bagein Carolus, Slachthuisstraat. Huwelijksaankondigingen Léon Beernaert, fabriek werker en Maria Meyfroódt, fabriekwerkster, beiden te Yper. Oscar Ooghe, landwerker te Elverdinghe en Lucia Beda, waschvrouw te Yper. Maurice Dumon, briefdrager te Poperinghe en Irma Kinoo, z. b., te West- vleteren, vroeger te Yper. Albertus Desramault, pas werker en Antonia Santy, winkeldochter, beiden te Yper. Joannes Vandevyver, brouwer te Yper en Denise Iserbyt, z. b., te Harelbeke. De Apotheek van I La Pharmacie ce Mr S N O E C K is ALLEEN OPEN op Zondag 26 Jan. reste seule ouverte le Dimacche 26 Janv. '_75T. Mademoiselle Marie-Joséphine Bagein Monsieur Gustave Wyeland - Bouquet Monsieur et Madame Aithur Wyeland-de Lausnay Madame Veuve Albeit Van Egroo, née Alice Wyeland Madame Veuve Cyrille Bagein, née Marie Kuyghe Les falnilles Baert et Bagein, ont la douleur de faire part de la perte de leur mère, soeur, belle-soeur et parente bien-aimée Veuve de Monsieur Charles-Louis BAGEIN née a Ypres, le 27 Juin 1857, et y décédée, le 18 Janvier 1930, munie des Secours de Notre Mère la Sainte Église. Les personnes qui, par oubli, n'auraient pas regu de lettre de faire part, sont priées de vouloir considérer le présent avis comme en tenant lieu. Le Docteur et Madame Justice - van Iseghem ont la profonde douleur de faire part de la perte cruelle qu'ils viennent d'éprouver en la personne de leur fils bien-aimé Edouard, né a Ypres, le 27 Mars 1900, décédé a Nioka- Mahagi (Congo Beige), le 10 Novembre 1929, après une courte maladie. 127, rue de Tenbosch, Bruxtlles. La Région d'Ypres présente ses bien vives condoléances a Monsieur et Madame Justice et prend part au malheur qui les frappe. Vrouw Weduwe Gustave Ossieur Raes en familie danken vrienden en kennissen voor de talrijke blijken van genegenheid hen be toond tijdens het afsterven van hunnen teer beminden echtgenoot, vader, schoonvader, grootvader en bloedverwant De familie POTTEL dankt vrienden en kennissen voor de talrijke blijken van gene genheid hen betoond tijdens het afsterven van hare teerbeminde moeder schoonmoeder, grootmoeder en bloedverwante Les amis et connaissances sont priés de vouloir bien assister a la Messe Anniversaire qui sera chantée le Dimanche 26 Janvier, a 9 heures, en l'Eglise des RR. Pères Carmes, pour le repos de l'ame de Monsieur Roger - Charles PERSYN Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 26 Januari, om i r Y, u in St-Maartenskerk, tot Zielelafenis van Vrouw Auguste GRUWEZ geboren Sylvie LOON IS. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 2 Februari, om 8% u., in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Jean DUTHOO - GEERAERDT en overledene familie. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 2 Februari, om n y» u. in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Maurice DUMORTIER van wegens de Handboogmaatschappij Yper-Hoekje.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 9