WOONHUIS MATERIALEN Partie Zaailand M. Vandermarliere - Depuydt Merkweerdige Venditie Openbare Verkooping Openbare Verkooping UITTREKSEL Camion te koop N. A. G. Schoone Ford auto te koop Studie van den Deurwaarder G. Tahon Jules Capronstraat, li, te Yper. Zondag 16 Februari 1930 om I uur namiddag, te Moorslede- Passchendaele, Statie, bij Maurice Germonprez. Hotel de la Gare van 150 koopen voortskomende van afbraak van barakken, en bevattende baddens, kepers, madriers, plancher, voligen, deuren en vensters, span ningen, ijzeren platen, paneelen, billen, trap pen, zullen, banken, ladders,plantsoenen zeer geschikt voor verhoogingen van wagens, zwinkels en harnassen, wielen met as voor traamkar, 3 gegalvaniseerde duikers, palan, groote hoeveelheid brandhout, enz., enz. Studie van den Notaris Van G a y Z e e I e te Poperinghe. Rechtbank van Eersten Aanleg Nummer 6 der Greffie Nummer 2287 van het Parket in twee zitdagen gesteld op Vrijdag 21 Februari 1930 voor den INSTEL Gemeente Nieuwcappelle Een allerbeste Groot 1 Ha. 66 aren 80 ca. hebbende uitweg door de hofweide van M. A. Pil-Feryn. Gebruikt door M. Jules Ame- loot tot 3o September 1930, mits den jaarlijk- schen pachtprijs in geld, berekend, op de weerde van g25 kilos tarwe, volgens den beurskoers der markt van Antwerpen van I October van 't jaar des valdags van den pachtprijs, boven de contributien. o,5o p. h. Instelpremie te winnen. Studie van den Notaris GassIePS te Poperinghe. Vrijdag 21 Februari 1930 om 2 uur zeer stipt namiddag, te POPERINGHE, op de Groote Markt, ter herberg 't Vlaamsch Huis gehouden door M. Valère Dewitte met afhankelijkheden en 75 aren 40 ca. onder bebouwden grond, hoving, zaailand en dreef, staande en gelegen te WATOU, langs de Palingstraat bekend bij kadaster sectie D, Nrs 746a, 746c en 74Öd. ONBEWOOND. Handslag met de geldtelling. Bij ontbinding van genootschap te verkorpen TWEE AZJTOS in zeer goeden staat, binnenstuur, 4 plaatsen, merk FIAT type 5oi en PEUGEOT 5 HP. Adres bureel van 't blad. van een vonnis tegensprekelijk uitgesproken door de Rechtbank van Eersten Aanleg van het Arrondissement Yper, Provincie West - Vlaanderen, er zetelende den 17 Januari ig3o. Overtuigd van te Yper op 8 October 1929 Vervalsching van melk, verkoop derzelve en den kooper te hebben bedrogen De Rechtbank bij toepassing der artikelen 5oo, 499, 5o2-i°, 65, 40 van het Strafwetboek 194 strafvorderingswetboek artikel 1 wet 27- 12-1928 Veroordeelt hemtoteene boete van honderd frank En de kosten begroot op 191 frank 89 cent.; Beveelt de bekendmaking van het huidig vonnis bij inlassching onder vorm van uittrek sel in het weekblad Het Ypersche dit alles ten koste van den veroordeelde Zegt dat, bij toepassing van artikel 1 der wet van 27-12-1928, de boete zal verhoogd worden met 60 opdeciemen weze, dus samen zeven honderd frank, voor de boete- van honderd frank Zegt dat de boete zal mogen vervangen worden door eene gevangenzitting van eene maand Voor gelijkvormig uittreksel afgeleverd ten verzoeke van het Openbaar Ministerie. Yper, den 3 Februari ig3o. m. f -o". Vertooning van Vrijdag 14 Februari PROGRAMMA Landbouw De Electriciteit op de hoeve (2 d.) te deel. Aardrijkskunde Rome, de oude stad en het Museum van het Vat - kaan. Dierkundete studie Bij de her kauwers Poos 5 min. NijverheidDe terpentijn (2 d.) ie deel. Insektenleer De Atticus Cecropia. Volkenkunde Het leven op de Fidji-eilanden (6 d.) ic deel. Ontspanning Alice ontvangt gekookte aardappelen, (gemengde bew. teek.) Actualiteit Metro-Goldwijn Journal. Burger lij Re Stand van Yper Uit oorzaak van vertrek 3 ton bij Cyrille Vandermeersch, Café Sau- mon Kiekenmarkt. Yper. Pour ÉCLAIRAGE, aussi bien que pour T.S.F. une, rien qu'une Lrndbouw wedstrijd Bixschote. In 1929 schreef de Propa- gandadienst van het Sodanitraat van Chili een Wedstrijd uit onder de Landbouwscholen van het Vlaamsche land en strekkende om, door 't aanleggen van Bemestingsproeven op veld gewassen, het oordeelkundig gebiuik der scheikundige meststoffen en in't bijzonder van het Sodanitraat te bevorderen. Deze wed strijd, met veel schoor,e prijzen begiftigd, lokte de mededinging uit van veel scholen uit alle hoeken van Vlaamsch België. Een dezer dagen werd de uitslag bekend gemaakt en wij vernemen dat de Landbouw school van Bixschote hierbij bekwam Eersten prijs, Eerediploma en Premie van duizend frank, zulks om de keurigheid van het lot proefvel den, de verzorgde inrichting en het nauw keurig onderzoek der oogsten. Als bekroon den dienen hierbij vermeld Beele gebroeders, Zuydschote. Leuridan Louis id. Logier Gerard id. Mijngheer Gerard id. Pattijn André, Noordschote, en andere. Het strekt tot eer der Landbouwschool van Bixschote onder een zoo talrijke mededinging tot zulken uitslag te komen. Een eer is het voor de leerzuchtige jongelingen die benevens hun landbouwstudie ook de ervaring betrach ten. Een eer is het vooral voor Meester Dequeker, bestuurder dezer Landbouwschool en leider van de deelneming aan dezen Prijs kamp, die hierdoor eens te meer een blijk heeft van de waardeering en hoogschattin van zijn onderwijs. Bravo voor de Landbouwschool van Bix schote laatste nieuw model, in zeer goeden staat, vrachtvermogen 2 1/2 tonnen. Zichtbaar en gebruikbaar alle dagen bij Julien ARNOUT, te LOCRE. EERE - COMMUNIE De schoonste keus Juweelen Horlogen Groote keus Paternosters bij 24, Meenenstraat -YPER Komt zien alvorens te koopen. Alles gewaarborgd. Allerhande Nieuws Yper Eerlijke Vinder Donderdag 6e Februari heeft de Heer Bayens Victor, groenselier,wonende te Yper, Klaverstraat, nr I, op de Maloulaan een brieventasch gevon den eene som geld bevattende. Hij verhaastte zich zijne vondst in handen van den Heer Petit, kapitein van de gendarmerie, af te ge ven. De eigenaar mag thans zijn verloren brie ventasch bij den Heer Politiecommissaris af halen. Wij wenschen den Heer Bayens Victor van harte geluk om zijne schoone en eerlike daad. Onze Vrijheidsboom. Onze Vrijheids boom, die korts na den oorlog op de Vanden- peereboomplaats geplant werd, komt voor de derde maal door een auto omvergereden^te zijn. Ditmaal echter werd hij doodelijk ge raakt: twee voelen boven den grond net afge broken en dan nog een heel einde meegesleurd. Ver van de vrijheid en vrede te verbeelden was deze boom voor de autovoerders een ge vaarlijke belemmering en oorzaak van veel on vrede. Hoeveel maal hebben zij hem in de Roode Zee gew, nscht Op dat slecht verlicht kruispunt was hij een bestendig gevaar. Mocht zijn stoffelijk overschot al rap ver dwijnen en een beter plaats voor zijn vermoe- delijken opvolger voorbehouden worden. Komen. Kerkdieven. Zondag nacht ontving de kerk van S' Chrysole het bezoek van dieven. Eerst poogden zij langs den kelder, onder de Sacristij gelegen en in de W'aasten- straat uitkomende, binnen te breken doch daar 't mislukte kroptn zij over een platform, dat de Sacristij met de ke k verbindt, langs een raam van het hoogkoor binnen. Drie offer blokken werden opengebroken doch men schat: dat de buit maar gering moet geweest zijn, ongeveer 40 fr. Aan het kerkraam is echter voor een i5o fr. schade aangericht. De schel men zijn langs de groote voordeur, die ze van. binnen gemakkelijk open kregen, gevlucht. Een ijverig onderzoek is ingesteld om de da ders te vangen. Vele dezer houtwaren zijn zeer geschikt voor henneparken, couchebakken en voor den bouw. Gereed geld en gewone voorwaarden. Vrijdag 7 Maart ig3o, voor den Overslag telkensom 1 1/2 uur namiddag, in het Palace Hotel bij M. Duponselle, te POPERINGHE, Yperstraat, van VAN EEN Kamer van den Eenigen Rechter In zake het Openbaar Ministerie,ten laste van: 9. Gouwy Ernest, zoon van Alois, geboren te Brielen, op 8 Juli 1898, land bouwer er wonende De Griffier der Rechtbank, Férd. DETHOOR. Verklaringen van den 3o Jan. tot 5 Feb. iq3o. Geboorten Carreyn Omer, Hondstraat, 21.Hoorelbe- ke Arthur, Hondstraat, 21. Victoor Roger, Zonnebeke- steenweg, Katotjes. Degryse Roger, Bruggesteenweg. Stuyck Eliane. Hondstraat, 21. Dufour Robert, Pope- ringhesteenweg. Van Nevel Germaine, Meenenstraat, 16. Platteeuw Roger, Kauweiijnstraat, 4. Deruyver Pieter, Surmsnt de Volsberghestraat Vervisch Godfried, Rijke Klarenstraat. Huwelijken Beernaert Leo, fabriekwerker en Mey- froodt Maria-Theresa, fabriekwérkster, beiden te Yper. Ooghe Oscar, landwerker te Elverdinghe en Beda Lucia, waschvrouw te Yper. Desramault Albertus, pas- werker en Santy Antonia, winkeldochter, beiden te Yper. Norro Urbain, bediende te Brugge en George Alice, z. b. te Yper. O'.'ERLIJDENS Desramout Octavie, 84 j. z. b. wed. Dela- haye Leopold, S achthuisstraat. Ley Laurence, 84 j. z. b. wed. Mahieu Edouard, Hondstraat, 32. Deceuninck Pierre, 63 j koopman, wed. Vanacker Leonie, Lange Thouroutstraat. Depuydt Valerie, 61 j. z. b. echt. Poot Emile, Kalfvaart, 42. Deconinck Leon, 33 j. wasscher, Echt. Rahier Eugenié, Zonnebekesteenweg, katotjes, 41. Lammers Marguerite, 10 m. Bruggesteenweg, 67. TUNGSRAM y

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8