HET YPEFtS LIEFDADIGHEIDSFEEST 6 Vanlirnburg alleen voor het doel, doch geeft op den keeper der bezoekers die ontzet. Nog maals corner voor Yper die niets opbrengt. Sweveghem blijlt ook niet onledig en zijn rechtsbuiten levert rechtstreeks naar t doel. Het leder k^mt op de paal terecht en draait langs de fatale lijn Margonneau's kooi binnen aan de 23' minuut. De onzen, geenszins ont moedigd, geven goed door en bekomen nog twee hoekschoppen. Schoten van Molein en Vansevenant vliegen rakelings boven. Ver- leure heeft ook geen kans en schiet nevens. De bezoekers, alhoewel met den wind spe lende, zijn min ten aanval dan rood-wit en kunnen enkel één hoekschop afdwingen een weinig voor de rust. Nauwelijks hernomen of Sweveghem wil zijn spel reeds opdringen. Doch 't duurt niet lang of d'onzen komen onder doom. Op alge- meenen aanval schiet Molein geweldig naar 't doel en de gelijkmaker zit binnen i-i. Maar het antwoord liet zich niet wachten. De buitenlinks Coopman rent langs zijn lijn weg en zendt gepast in. De rechtsbinnen, die goed gevolgd heeft, geeft wederom de voorsprong aan- zijn ploeg. 12 voor Sweveghem. Yper zet nu alle zeilen open, twee corners worden wederom toegestaan, doch verhelpen niets aan den toestand. Verleure Aug. levert naar de vijandelijke kooi, de keeper Callens stopt onvoldoende en Deplancke stelt de twee elftallen wederom gelijk. Nu ondergaat de Sweveghemsche verdediging een waar bom bardement. Rood-wit is ver uit de meerdere. Molein schiet op de paal, Vansevenant mist een ongehoorde kans om den voorsprong te nemen. Welgerichte shotten van Vannieuwen- huyze, die centerhalf speelt, worden opge vangen of vliegen nevens of boven. De vijandelijke achterhoede is gedurig op de bres, maar niets meer zal aangeteekend worden en Yper moet zich met een puntenverdeeling tevreden stellen. Spelers, gij hebt uw best gedaan om de twee punten te bemachtigen, maar het heeft niet gegaan. Met onze 16 punten en het verlies van Meenen is onze toestand verbeterd. Even wel ben ik de meening toegedaan dat wij kost wat kost nog twee punten moeten veroveren om in veilige haven aan te landen. Daarom zet ik u aan morgen al het mogelijke te doen om Waereghem te overmeesteren. Laat u niet bedwelmen door de prachtoverwinning die deze ploeg op V. G. Oostende komt te behalen. Integendeel, het weze een spoorslag om aan uwe talrijke supporters te toonen, dat gij zelfs die ploegen kunt te keer gaan welke u in de rangschikking vooruitgaan. Wel aan, een goed duwke en wij tellen Zondag avond 18 punten. Klassement II8 Afdeeling V. V. V. G. Oostende 19 14 3 5o 3i Daring BI. i5 4 78 3l Stade Kortrijk 3 5 Waereghem 7 3 42 23 A.A. Moescroen 19 7 38 3 7 Thourout 7 3 38 17 S. K. Sweveghem 19 9 4 34 C. S. YPER 19 6 9 4 32 35 Heyst 5 9 36 38 Thielt 6 9 3 38 45 i5 Meenen 19 4 1.3 32 3 i5 17 53 Of de juniors op prachtige manier hun kam pioenschap eindigen, hoeft niet gezegd te worden als men de uitslag tegen Sweveghem nagaat. i3 1, moet er nog zand zijn, en zeggen dat het wel meef kon geweest zijn. Mij dunkt dat de laatste match genoegzaam bewezen heeft dat onze jeugd hare eerste plaats ver dient en wij roepen haar dan ook hartelijk toe Leve de juniors van C. S. Yper, kam pioenen van Zuid-Vlaanderen. De voorlijn was gedurende die ontmoeting bijzonder wel bij shot zoo teekent Cherchye 6 maal aan, Verleure Ev. 4 maal, Dewancker 1 maal, Meyer 1 maal en eindelijk onze Julianus ook I maal. Op die wijze eindigt de goal-average op 87 vóór en enkel 25 tegen of een gemid- delte van 3, 48, cijfers die klinkend zijn voor wie eenigszins voetbal kent. Daarmede geraken onze juniors aan de zoo lang gewenschte eindronde, die reeds morgen een aanvang neemt. De eerste ontmoeting speelt op eigen veld tegen V. G. Oostende. Alle gegevens ontbreken om over die ploeg te oordeelen, maar ingezien onze jeugd voltallig optreedt, kan ik haar maar aanraden van door te geven tot het einde en alle mogelijke tegenslag te keer te gaan om zegevierend uit het strijdperk te treden. De liefhebbers zullen er aan houden u sportief te komen aanmoedigen. De match gaat door om 11 1/4 uur en de ingangsprijs, daar het buiten reeks vallende matchen geldt, is vastgesteld op 1 fr. voor de leden en 2,5o fr. voor de niet-leden. Wij verwachten een groote opkomst van supporters die hunne ver plaatsing naar het plein niet zullen beklagen, dat is het gedacht van NEMO. 275 DEELNEMERS Uitslag der matchen van 9 2-30 F. C. Rousselare 3 S. C. Meenen o V. G. Oostende 1 Waereghem 2 F. C. Thourout 2 Stade Kortrijk 1 F. C. Thielt 3 Daring 6 F. C. Heyst 1 A. A. Moescroen 2 C. S. Yper 2 S. K. Sweveghem 2 Uitslag van 9 2 30 8 p. Donck A 6 p. Verkouter J., Baratto G. 5 p. Burgraeve, Demol R., Derudder M. 3o pronostiekers van 4 punten 8 3 3o 2 l83 1 Algemeen klassement na 9-2-30 93 p. Burgho F., Bracqué Eud. 92 p. Vermeulen G., Léon Noël. 91 p. Nevejans C., Delodder Ch., Shoot go p. Ververeken R., Coulembier H. 89 p. Barnes, Palmarès,Union St-Gilloise. 88 p. Yperling, Beddeleem R., Egger- mont, Gillioen A., Verhaeghe J.-B. Matchen voor den Beker Woensdag 12° laatst ging in de Statie de match door gespeeld tusschen Statie en Bascule. De Statie kwam op met de heeren Daniel Derez spelleider, Leon Rubben, Cornette, Leclercq Julien, Compernolle, Demuynck, Benoot en Declerck Edmond in vervanging van den Voorzitter Jer. Vierstraete, afwezig door ziekte. De Bascule was er met het gewoon pelo ton, zijnde heeren Salomé Rodolf spelleider, Maddens, Favorel, Desmet, Vandeginste, Declercq, Vasseur Elie en Norman. Als scheidsrechters zagen we Heeren Ver verken voor den Katholieken Kring en Noyez voor 't Postje. Het opgooien viel ten voor- deele van de Statie. Er werden 2 partijen gespeeld, gewonnen door de Bascule met 10 tegen 9 en 10 tegen 6. Naar het oordeel van een zeer goedbolder, tevens bevoegd spelleider, heeft het peloton van de Bascule een prachtprestatie gedaan voor wat aangaat de leiding van het spel en de uitvoering van de commande In alle geval de Basculemannen waren meester van het spel en blijkbaar de beste. De Statiemannen hebben flink de kans ver dedigd, hun puntenaantal bewijst zulks ge noegzaam. Toch hebben ze 'n paar occasies, om uit te bollen, verkeken. Evengoed konden ze de ie partij behalen en in de 2' meer punten bekomen of zelfs ze winnen. Dat alles niet altijd van een leien dakje loopt is verstaan baar voor wie bolder is, maar daarvoor be staat de kans maar ook den tegenslag. Ze waren eenigszins flauwer dan hun tegen strevers. Was het omdat hun Voorzitter niet kon meêbollen Het spel ging zooals 't moest zijn stil en hardnekkig. Veel toeschouwers. Nooit nog zagen we zoo 'n talrijke opkomst. We zien met genoe gen dat de liefhebberij steeds toeneemt. Woensdag aanstaande, 19° dezer, in 't Postje, match Postje Coo. Aan wie 't punt? RANGSCHIKKING Bascule 5 5 Katholieke Kring 5 4 Coöperatieve 4 1 Postje 5 x Statie 5 1 KRABBER LEEST VERSPREIDT Vlaamsche Sief Onze wakkere tooneelkring biedt den be schermende-, eere- en werkende leden enjiet publiek eene puike vertooning, op Zondag 16 Februari, om i5 uur, en op Maandag 17 Februari, om 20 uur, in de feestzaal Concordia zal opgevoerd worden DE NOBELE HENDRIK blijspel in drij bedrijven, door O. Schwartz- en G. Lengback, een stuk, dat hartelijk zal doen lachen, hoor Woensdag 26 Februari 1930, om 20 u. stipt, in OUD YPER onder de bescherming van den Nationalen Strijdersbond, Afdeeling Yper. Opvoering van drama in 3 bedrijven door LOD SLOCK. Prijzen der plaatsen 7 5 - 4 en 3 frank. Kaarten op voorhand zijn te bekomen bij den Voorzitter, Statiestraat, 37, Yper. STAD YPER Qroote Blljardmatchen tusschen A. Eggermont en G. Le Roy, op Maandag 24 Februari 1930, om 8 uur stipt, in het Zilveren Hoofd bij Alois Depuydt 5oo punten. Op Maandag 3 Maart 1930, om 8 uur stipt, bij G Le Roy 5oo punten. Fonds der Meestbegaafden De aanvragen om door het Fonds der meest begaafden geholpen te worden moeten gezon den zijn naar den Heer Gouverneur der Pro vincie West Vlaanderen te Brugge vóór l5- Maart aanstaande. Er zal geen gevolg gegeven worden aan de aanvragen ingediend na den vastgestelden datum. Bij de aanvraag moet er gevoegd zijn 1°) een uittreksel uit de geboorteakt van het kind. 2°) getuigschriften afgeleverd door de hoof den der verschillende onderwijsinstellingen gedurende de drie laatste jaren bezocht. Deze getuigschriften zullen de uitslagen vermelden door den leerling op school bekomen in de wedstrijden enz... en zoo nauwkeurig mogelijk zijn verstandelijken aanleg en zijne zedelijke hoedanigheden opgeven. 3°) een afschrift van het gezondheidsboekje. Yper, den 12 Februari ig3o. Landbouwcomice Kemmel - Yper PAAR31NFEEST onder de bescherming der stad op Asschen-Woensdag, 5 Maart 1930 om 10 uur. Verandering van Eigenaar Vanaf 1" Maart aanstaande wordt de CAFÉ DE LA CHARENTE Meenenstraat, Yper gehouden door Changement de Propriétaire A partir du lr Mars prochain, le CAFÉ DE LA CHARENTE rue de Menin, Ypres sera tenu par G. G. D. T. p. 2 21 20 I 28 20 12 42 20 29 20 10 48 10 2 22 20 10 60 6 62 16 16 20 6 16 18 2 22 10 F. C. Rousselare 18 O 6 RR O NOST IE K WEDSTRIJD II Rfdeellng J\. Seizoen 1929 -1930 7 p. Monico. 6 o 97 p. Van Oudendycke R., Forster Em., Mm' Baete. 96 p. Deroo G., Persyn M., De Haene M. 95 p. Hoedt R. 87 p. Cailliau Em., Bachus, Victoor G. Morel H.Radio, Nieuwe Moed, Smagghe C. Bespeelde matchen Behaalde punten N. S. B. - F. N, C. SCHIPBREUKELINGEN De Burgemeester, H. SOBRY. JAA31LIJKSGH BIN PRIJSKAMPEN L. VERMOTS - RAIS L. VERMOTE - RAES

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 6