CARNAVALSTOET T. Y. W. - Ypersche Weverij weldig ten aanval maar worden toch terug gedreven, Debuyser dwingt corner af die evenwel ontzet wordt. Een doel voor Waere- ghem wordt voor fout vernietigd. De lokalen nemen opnieuw de bovenhand, Vannieuwen- huyze levert naar 't doel, de keeper zendt onvoldoende weg en Vansevenant neemt dank baar van de gelegenheid gebruik om voor de derde maal Decock te doen visschen. Rood- Wit is het gevaarlijkst en drie hoekschoppen vallen de onzen nog te beurt. Vannieuwen- huyze's shot komt op de bovenlat terecht, Vansevenant is er rap bij om met den kop den stand op 4-1 te brengen. De Gaverbeekzonen doen vlugge vleugel verplaatsingen om maar hun achterstel te verminderen, doch Dumortier en Dechièvre, geholpen door onze halflinie in prachtform, zénden alles weer. Debuyser, die een goede match levert, geeft aan Vannieuwenhuyze over, deze laat het leder aan Deplancke over, die het vijfde doel voor Yper het vijandelijk net binnen schiet. Cercle behaalt op die wijze een prachtoverwinning welke ons 18 punten bezorgt en meteen de zesde plaats in de rang schikking. Spelers, tracht die plaats te be houden en te verstevigen met Devos's mannen in Meenen te gaan vloeren, 't Zal natuurlijk geen gezondheidswandeling zijn, bijzonderlijk als er te veel zelfbetrouwen aan den dag gé- legd wordt. Speelt zooals tegen Waereghem en wij geraken aan onze 20 punten. Klassement II* Afdeeling G. G. v. D. V. T.' P. Daring BI. 21 16 4 1 86 28 33 V. G. Oostende 19 14 2 3 5o 21 3i Stade Kortrijk 21 l3 3 5 49 2.3 3l Waereghem 21 10 8 3 49 47 23 A.A. Moescroen 19 10 j 2 38 37 22 C. S. YPER 20 7 9 4 37 36 18 Heyst 21 6 9 6 42 40 18 Thourout 20 7 10 3 38 60 17 S. K. Sweveghem 21 6 ii 4 36 70 16 Thielt 19 6 10 3 41 52 i5 Meenen 20 4 14 2 22 40 10 F. C. Rousselare 18 3 i5 o 17 53 6 Versterkt met' 3 tweede divisiespelérs waren de V. G. Juniors afgezakt om onze jeugd kampioenen te bestrijden. Alhoewel hunne zege afgeteekend was, daar zij de onzen op voetbalgebied den baas waren, toch mag er gezegd worden dat de scoor veel min der hadde kunnen zijn, zoo de leiding in betere handen had toevertrouwd geweest. Immers de flauwe leiding van den scheids rechter is de oorzaak geweest van de ineen zakking der moraal onzer juniors, die geheel zeker verder hun best hadden gedaan om den tegenstrever sterker het hoofd te bieden. Nu die ontmoeting achter den rug is, met nieu wen moed aan 't werk om te Brugge aan de Noorder-Kampioenen uw vel duur te ver- koopen. Speelt fair en dat uw optreden bijdrage om uwe rood witte kleuren in eere te houden, dat is het gedacht van NEMO. PRONOSTIEK WEDSTRIJD II Afdeeling A. Seizoen 1929 -1930 275 DEELNEMERS Uitslag der matchen van 1<B 2-30 C. S. Yper 5 Waereghem 1 F. C. Thourout A. A. Moescroen uitg. F. C. Rousselare V. G. Oostende uitg. Daring 8 S, C. Meenen o F. C. Thielt 3 Stade Kortrijk 7 F. C. Heyst 6 S. K. Sweveghem 2 Uitslag van 10 2-30 6 punten Neyrinck Edg. 4 Verhaeghe J.-B. 183 pronostiekers van 3 punten 60 2 9 1 Algemeen klassement na 16-2-30 100 p.Van Oadendycke R., Forster Em., M** Baete. 99 p. Persyn M., Deroo G. 98 p. Hoedt R. 97 p- De Haene M. 96 p. Bracqué Eud., Burgho F. 95 p. Vermeulen G., L. Ncë 94 p. Nevejans Cam., Delodder Ch., Shoot 93 p. Ververeken R., Coulembier H. 92p.: Barnes, Palmarès, Union St-Gilloise, Eggermont J., Verhaeghe J.-B. 91 p. Yperling, Beddeleem R. 90 p. Gillioen A., Bachus, Victoor G., Morel H., Cailliau Em., Nieuwe Moed. BERICHT Toekomende week zal het algemeen- en eindklassement in 't Ypersche verschijnen. De prijsuitdeeling en verloting van den pro nostiekwedstrijd zullen waarschijnlijk plaats hebben op 9 Maart, om 4 uur 's namiddags in geval de uitgestelde match A. A. Moes croen - C. S. Yper op dien datum moest doorgaan zal de prijsuitdeeling verschoven worden tot 16 Maart. De juiste datum zal aangekondigd worden in het Ypersche alsook in het lokaal der C. S. Y. waar ook de prijzen zullen tentoon gesteld worden den dag zelf der prijsuitdee ling vanaf elf uur tot 4 uun Het Reuzenbal Zooals wij het verleden week reeds aankon digden is het dus wel op Carnaval Dinsdag, 4° Maart a. s., om 8 uur 's avonds, in de feest zaal van Oud Yper, dat het verkleed Reu zenbal zal plaats hebben. Het Bestuur en de leden van C. S. Y., en de twaalf dochters van weledelen Heer Goliath van Yper rekenen op de welwillendheid van al hunne vrienden om dit feest een reuzen- succes te verzekeren. Le Bal du Géant Les Comité et Membres du Cercle Sportif Yprois, et les douze enfants de Messire Goliath d'Ypres informent leurs nombreux amis que leur Grand bal travesti se donnera le Mardi-Gras, 4 Mars prochain, a 8 heures du soir, en la salie du Vieil Ypres. Ils espèrent que tóus auront a coeur de rehausser ce bal par leur présence et d'assurer ainsi a cette fête un succès gigantesque, digne de notre géant Goliath. Matchen voor den Beker Woensdag 19° 11. kwamen de Coo mhnnen het Postje bezoeken met de Heeren Richard Devos, spelleider, Bouchaert, Callus, Degraeve, Janssens, Vandenbussche, Van Oudenhove, Delecluyze. De Postje bolders kwamen op met hun gewoon peloton, zijnde Heeren P. Baeckelandt, spelleider, J. Soete, Vancoillie, Van Brabant, Deknudt G., Vin Marcke, Vandenbossche, Verplancke. Als scheidsrechters Heeren Ververken en Vierstraete. Het Postje won del* partij met 10 tegen 2. De Coo behaalde de twee volgende met 10 tegen 5 en 10 tegen 8 en ingevolge ook 't punt voor 't klassement. De i* partij kreeg 't Postje cadeau. Iedereen dacht dat hun bolders gauw gingen klaar spelen met de 2e partij, maar 't ging zoo niet. De Coo mannen begonnen beter te spelen en... kijkt 'ne keer daar 't punt was weg ten voordeele van de Coo. 't Spel kon beter zijn langs weerskanten. Beide ploegen hebben niet vertoond wat ze kunnen spelen. Woensdag 26" e. k. ontvangen de Bascule bolders, in hun tra, het peloton van den Katho lieken Kring. Dat het er zal spannen tusschen die twee hoeft niet gezegd. Beide ploegen staan met één punt verschil in de rangschik king, zullen ze gelijk aanteekenen na de match of zullen de kampioenen vooruit blijven, door 't feit dat ze spelen in eigen tra Mannen, 'tzal de moeite weerd zijn omzien! RANGSCHIKKING Snpiildi matchen Behaalde punten Bascule 5 5 Katholieke Kring 5 4 Coöperatieve 5 2 Statie 5 1 Postje 6 r KRABBER Het eerste feest van 't jaar. Ongetwijfeld is die dag, onder opzicht van toeloop van volk, een der grootste welke Yper beleeft. De nering in het algemeen, de kleine nering in 't bijzonder hebben dien dag altijd geteld onder een der beste van het jaar. En bene vens het winstgevend doel, moeten wij ook bestatigen dat de menschen onzer streek, 'tzij ze komen van Noord of Zuid, van Oost of West, dat ze allen den Carnavalstoet lief hebben en dat ze zich oprecht verheugen. Bestaande van over ouden datum, moet iedereen het zijne bijdragen om dit feest te ondersteunen gelijk op wélke wijze en ieder een in de mate van het mogelijke. Het gaat niet gemakkelijk voor de leden van het Comiteit, zij vinden steun maar geert genoegzij hebben grootsche gedachten., maar kunnen die niet altijd uitvoeren, de middels om ze te verwezenlijken ontbreken somwijlen. Toch, naar wij vernemen, zijn die mannen erin gelukt, een feest op touw te zetten dat al de vroegere feesten van-dieft aard zal te boven gaan. Men kan er zich reeds een klein gedacht van maken, als men weet dat de volgende steden en gemeenten groepen zenden om het feest op te luisteren Bruggè, met de groep Antwerpsche Óp Signoor Kortrijk, Retour de la Chasse en nog andere groepen. Ath, prachtige Pa- pillons. Poperinghe, Poperingke Fleurie Roubaix, Bigophones du Cul du Four Staden, met hare Reuzin Johanna. Boesin- ghe, met Wagen. Poelcapelle, met Reus en Reuzin. Dickebusch, met Muziek. Men spreekt ook nog van Hollebeke enz. enz. Verscheidene prachtige groepen uit Yper; Men verzekert ons een stoet van een der tigtal nummers, bestaande uit wagens, groe pen en afzonderlijke. Dit jaar zijn er vier prachtige vaandeltjes- te winnen, ze zijn zichtbaar in de uitstallingen van den winkel De Puppen 1) Met de Halle van vóór den oorlog. 2) Met de puinen der Halle. 3) Met de Rijsselpoort. 4) Met het tegenwoordig Stadhuis. Niets kan. meer propaganda maken voor onze stad, dan het toekennen van die fanions »-. aan de vreemde maatschappijen. Een ervan is geschonken door de H öteliers en een tweede door de Handels- en Nijverheidskamej- der stad. Mochte het voorbeeld dier beide maatschappijen nog andere aanwakkeren het zelfde te doen. Met steun en samenwerking kan men reu zenwerk verrichten, het inrichtingscomiteit geeft daar het bewijs van- Al de leden werken onverpoosd en, van nu af, zijn ze reeds zeker van het welgelukken hunner pogingen. Mocht het weder prachtig wezen, dan zal iedereen ten volle verheugd zijn. Tribunal de Première Instance d'Ypres, siégeant consulairement. Concordat Préventif - AVIS Par décision du 19 Féyrier 1930, le Tribu nal de Première Instance d'Ypres, siégeant consulairement, a fixé au Mercredi 5 Mars 1930, a trois heures de relevée, en l'auditóire dé ce Tribunal, Grand'Place, a Ypres, la réunion des créanciers de PARMENTIER, Paul, commergant, a Warnêton, demandéür en concordat préventif de la faillite. Les créanciers sont invités a y assister. Ypres, ce 19 Février ig3o. v Le Juge délégué, Jos. Matton Naamlooze Vennootschap - Yper De aandeelhebbers der Ypersche W.ever ij vergaderen op ALGEMEENE VERGADE RING op Maandag 10 Maart 1930, om 5 uur 's avonds, in het Hotel du Sultan ten einde zich op te houden met het volgeqde DAGORDE 1. Verslag der Beheerders. 2. Verslag der Commissarissen. 3. Lezing van den bilan en goedkeuring.: der boekhouding en rekeningen. 4. Herkiezing van twee uittredende Be heerders en een Commissaris. Belangrijk bericht Om te kunnen aan de al- gbmeene vergadering deel nemen zijn de aan- deelhebbers verplicht hunne aandeelen rieér te leggen, minstens drie dagen vóór den be paalden datum, in de Bank van Kortrijk te Yper. De Öeheerraad.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 6