Convocation de l'Asstmblés Générale T. Y. W. - Ypersche Weverij STAD YPER Oroote Biljardmatch 275 DEELNEMERS Naamiooze Vennootschap Yper Société Anocyme Le Filet Noué Rue du Chateau, a Wesrvicq tard aux dépréciations que 1 on constate dans la plupart des matières premières. Quand, aux yeux de tous, les affaires seront au plus mauvais, on constateraen Bourse une reprise c'est que toujours la Bourse anticipe. La meilleure des preuves se trouve dans la désaffection du public pour les affaires colo- niales. II y prè's de vingt mois j'écrivais sous cette même rubrique, que la crise commtr- dale était certaine. On n'y croyait pas dans les milieux non avertis. Maintenant que tout est consommé ou presque et que l'on peut entrevoir, a l'échéance de quelques mois, une amélioration, on ne marche plus C'est toujours la répétition des mêmes faits. A propos des Brasseries au Katanga dont la souscription est close, je suis en mesure de signaler que l'exercice de 1929 a donné des résultats brillants et que le coupon qui sera de frs 60, aurait pu être facilement doublé. Les résultats de 1930, iront en progression accentuée. L'appel de fonds, assez tardif, provient du fait que les travaux pour l'érection de la Bras serie de Likasi avancent rapidement et que Ton a engagé, a peu prés, tout le montant de la susdite souscription. Qu'on n'oublie pas que la Brasserie d'Elisa- bethville, ultra moderne dans sou équipement, débite i5o.ooo bouteilles par mois et que la fabrication d'eaux gazeuses se développe vivement. De bonne source, je suis a même de certi fier que la Haul Congo, dont la direction a été changée, fait des progrès rapides et que les cours s'en ressentiront favorablement. La Lomami, dont j'ai si souvent dit qu'elle était trop chère, marche bien. Aux cours actuels, on peut s'y intéresser. II va de soi qu'on doit acheter la capital, plus intéres sante, au point de vue capitalisation que la dividende. Tóutes les affaires que j'ai conseillé et que je conseille encore marchent bien, feront des bénéfices accrus, et tous les résultats qui seront publiés, les prochains mois, sont plus que saüsfaisants. Les dividendes seront ma- jorés. Je suis assez affirmatif pour qu'on puisse me reprocher plus tard des inexactitudes. Faut il dire qu'il est pitoyable de constater la faiblesse de 1' Union Minière Que les Francais sont plus perspicaces que nous qu'ils continuent a acheter et que le titre entré en France ne sort plus Est il nécessaire de dire que les bruits selon lesquels 1 'Union Minière aurait renvoyé du personnel, est faux 1 Que le personnel qui a été employé pour construire l'usine de Lea ching, pour l'érection des installations de Sogejor, rentre évidemment puisque ces tra vaux sont terminés Que les ventes en cuivre sont bonnes et que le prix reste invariable- qjerit a L 84. Faut il rappeler qu'en 1926, alors que la livre était a 107, 1 'Union Minière privilégiée était a 4.200 fr. que la production d'alors était moindre de 40 i que le prix du Cuivre était de 62 L et que le titre touchait 3q francs Mais, il est vrai, tous ces rappels au bon sens et la raison ne servent a rien. Je rap- pellerai en son temps que le 26 Février ig3o, j'ai conseillé de sauter sur toutes ces occa sions qu'on ne retrouvera plus qu'il est imprudent d'acheter des Rentes quand on peut s'assurer dans des titres de cette classe un revenu de 5 Un taux pareil ne se justifie pas pour des affaires nouvelles qui ont comme principe de distribuer a peine 3o des béné fices réalisés. Le jour oü les dégrèvtments fiscaux commen- ceront, U-s Sociétés n'auront plus 1 .;s mêmes motifs de p.udence et d'économie et alors on sera stupéfait que, mal gr la crise, les affaires qui ont économisé tandis que la cigale chan- tiit, seront en mesure de faire profïter les actionnaires confiants de leur patience. Si le caoutchouc pouvait se raffermir ce dont je doute pour le moment l'on verrait la Kasai suivre le chemin, trop rapidement esquissé par les valeurs de ce groupe. 1 out vient a point, èi qui sait attendre. Je me répète profitez des oc-qdsions et laissez les broyeurs de noir a leurs noirs desseins. Pour vos conseils et opérations finar.cières adressez vous a LOTJIS OSST1TN Agent de Charge agréé 68, Avenue Louis Lepoutre, Bruxelles Téléphone 468.68. 1 'perache Voe t ba lkron iek Zwaar geslagen komt Cercle terug van Meenen, terwijl iedereen dacht dat rood-wit, ingezien hunne onvoltalligheid, toch ten minste één puntje van de hekkensluiters zou medegebracht hebben, 't Is bijna onverstaan baar, de vorige Zondag het sterke Waereghem kloppen en een week nadien een gevceligen klop krijgen van een elftal dat reeds aange wezen is om naar reeks B te verhuizen. Ofschoon de eerste speelhelft als bevredigend mag doorgaan (1-1 aan de rust), waren de onze geenszins in hunnen dag in het verder verloop van de ontmoeting. Zeker was de opstelling der voorlijn geheel karig, voeg daarbij het glad terrein en de Meensche ploeg bijeengetrommeld voor de gelegenheid, zoo kan men zich een denkbeeld vormen van onze eenigszins te verschoonen nederlaag. Gelukkiglijk speelt S. K. Sweveghem een drown met Thourout, Cercle mag op die wijze op zijne twee ooren slapen en is van alle afdaling bevrijd. Nog een enkele ontmoeting staat ons te wachten namelijk A A. Moes- croen - C. S. Yper, die geheel waarschijnlijk op 9n dezer zal doorgaan. Misschien lukken wij er in bij de zuiderlingen nog een puntje te bemachtigen. Laat ons de gelegenheid af wachten. Klassement II® Afdeeling G. G. v. d. v. t. p. V. G. Oostende 20 i5 2 3 57 23 33 Daring BI. 21 16 4 1 86 28 33 Stade Kortrijk 21 i3 3 5 49 23 3i Waereghem 22 11 8 3 52 48 25 A.A. Moescroen 20 ix 7 2 43 37 24 C. S. YPER 21 7 10 4 38 40 18 Thourout 2 c 7 10 4 41 63 18 Heyst 22 6 10 6 44 47 18 S. K. Sweveghem 22 611 5 39 73 17 Thielt 20 6 11 3 42 55 i5 Meenen 21 5 14 2 26 41 12 F. C. Rousselare 19 3 16 o 17 58 6 De juniors hebben te Brugge een zeer ver dienstelijke match gespeeld en alhoewel zij geslagen uit den strijd komen, mag er gezegd worden dat zij het de Noorderkampioenen lastig gemaakt hebben. Ten andere ik laat de briefwisselaar van Brugge- Sport aan het woord over die ontmoeting Onze juniors (de Bruggelingen) speelden een goede match en wij hebben reden om over hen tevreden te zijn. Op sommige momentjes zagen wij mooi zuiver passenspel. Yper gaf ons in 't geheel geen slechten indruk, zij waren zelfs rapper op den bal als Club, maar hadden veel min balcontrole dan de Clubmannen. Na enkele wederzijdsche aanvallen kon Yper op penalty de scoor openen (door toedoen van Verleure Ev.) Club zette alle zeilen uit om gelijk te stellen, maar het duurde en het duurde, tot eindelijk een corner den gelijkmaker mede bracht. En toen werd het in enkele oogen- blikken 3-1. Yper kreeg een verzwakking die duur kwam te staan. Na de rust deden de Yperlingen enkele aanvallen, doch de voor- lijn was effenaf zwak en dê beste pogingen liepen op een sisser uit. En toen kwam de Club los. Een bombardement in regel bracht het doel van Yper in gevaar en dit tot het einde van de match. Een enkel doel werd nog aangeteekend, een enkel, zeg ik, maar een oprecht prachtig doel. De match ging heel vriendelijk door en ruw werd er geen enkel oogenblik gespeeld. De arbiter, die goed de spelers in handen had, hoefde niet veel te fluiten, en dit was dan ook best zoo. Dat is natuurlijk de zang van een Noorder kick, maar uit het voorgaande besluit ik dat de verdediging met Deplancke een allerbeste match speelde en dat de Clubmannen geheel zeker weinig op hun gemak waren gedurende den tijd dat onze juniors de leiding hadden met 1 o. Ten andere, kenners hebben doen opmerken dat ons elftal heel goed presteerde. Jongens, morgen komt Stade die gij in het kampioenschap tweemaal versloeg met 3 2 en 4 o. Een overwinning voor rood wit wordt dus verwacht, dat is het gedacht van NEMO. Eindtoer Juniors V. G. Oostende 2 2 o o 17 1 4 F. C. Brugge 2 2 o o 11 24 C. S. Yper 2 o 2 o 2 12 o Stade Kortrijk 2 o 2 o 1 16 o tusschen A. Eggermont en G. Le Roy, op Maandag 3 Maart 1930, om 8 uur stipt, bij G. Le Roy, 5oo punten. PRONOST IEK WEDSTRIJD II Wdeeling A Seizoen 1929 -1930 Uitslag der matchen von 23 2-30 A. A. Moescroen 7 F. C. Rousselare 1 S. K. Sweveghem 3 F. C. Thourout 3 V. G. Oostende 7 F. C. Heyst 2 Stade Koitrijk Daring uitgesteld Waereghem 3 F. C. Thielt 1 S. C. Meenen 4 C. S. Yper 1 Uitslag van 23 2 30 7 p. Vermeulen Edg., Logier Alb., Osc. Molein. 6 p. Profeet M"1: Van Limburg, Hoste L., Tahon H., Neyrinckx Edg. 88 pronostiekers van 5 punten 54 4 101 3 14 2 1 o Algemeen en Eindklassement net 23-2 30 xo5 p. Van Oudendycke R., Forster Em. io3 p. ivimc Baete. 102 p.Persyn M., Deroo G. 101 p. Hoedt R., De Haene M., Bracqué Eud., Burgho F. 100 p Léon Ncël. 99 p. Nevejans Cam. 98 p. Vermeulen Gilb.-Ververcken R. 97 p. Delodder Ch., Shoot Palmarès. 96 p. Eggermont J., Beddeleem R., Cou- lembier H. 95 p. Morel J.,Cailliau Em.,Gillioen Alp.,. Nieuwe Moed, Barnes, Verhaeghe J.-B., Bachus. 94 p. Fauvaert J., Veys J., Union Saint Gilloise, Yperling, Samyn G. 93 p. Pauwels Osc., Victoor G., Morel H. 92 p. Doolaeghe M.,Dré Dédé,Kerrinckx F., Vander Meersch A Vilain G Van Lim burg J., Masschelein Cam., PinteJos., Cou- lembier Osc., Radio Beddeleem Eug. gi p Vander Marliere J Menin Road, Smagghe Cam., Karei Kerel, Mme Victoor, De Haene H., Morlion D. (Vervolg in ons aanstaande nummer). Prijsdeeling en verloting varrdea Pronostiek- wedstrijd op 9 Maart, om 4 uren, in geval de match Moeskroen - Yper NIET doorgaat, anders verzet tot 16 Maart. Tentoonstelling der prijzen in 't lokaal der C. S. Y. den dag der prijsdeeling van 11 tot 4 uren. Prijzen 52 eerstgerangschikten. Verloting 48 prijzen. De deelnemers die hetzelfde getal punten bekomen hebben zullen gerangschikt worden, met trekking der nummers van hun boekje den dag zelf der prijsdeeling. Alle mogelijke begane misgrepen kunnen aangegeven worden Zondag aanstaande, 2 Maart, vaan tot 12 uren, in 't lokaal van C. S. Y., Hotel Continental. De aaudeelhebbers der Ypersche Weverij vergaderen op ALGEMEENE VERGADE RING op Maandag 10 Maart 1930, om 5 uur 's avonds, in het Hotel du Sultan ten einde zich op te houden met het volgende DAGORDE 1. Verslag der Beheerders. 2. Verslag der Commissarissen. 3. Lezing van den bilan en goedkeuring dér boekhouding en rekeningen. 4. Herkiezing van twee uittredende Be heerders en eèn Commissaris. Belangrijk bericht Om te kunnen aan de al- gemeene vergadering deel nemen zijn de aan deelhebbers verplicht hunne aandeelen neer te leggen, minstens drie dagen vóór den be paalden datum, in de Bank van Kortrijk te Yper. De Tehee rraad. MM. les Actionnaires sont prévenus que conformément aux dispositions des articles 26 27 des Statuts de la Société, l'assemblée générale annuelle aura lieu le Jeudi 20 Mars, a 2 heures t/2 précises de l'après midi, au bureau de l'Usine, rue du Chateau a Wervicq. Ordre du Jour Approoation des Comptes de l'exercice 1929.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 6