Onze Eeuwfeesten Maisons k vendre A vendre Belle Maison Te koop Schoon Huis Uit ter hand te koop A VENDRE Grande et belle Maison Te koop HUIS Schoon Renteniershuis te koop Uit ter hand te koop Uit ter hand te koopen t Te koop Werkmanshuisje Te koop Handelshuis HUIS TE KOOP A vendre k Tamiable Allerhande Nieuws St-Jan-bij Yper. Moorddadige ont ploffing. Maandag laatst, kort vóór den noen, hebben we in de gemeente een pijnlijk ongeluk te betreuren gehad. Camille Vande- vyvere,oorlogsinvalide,vader van drie minder jarige kinderen, koopman in oorlogsafval, was, op zijn koer, onder een afdakje bezig met afval uit te lezen, toen al met eens een schrikkelijke ontploffing plaats greep. Zijn verschrikte echtg enoote en geburen kwamen toegeloopen en vonden den ongelukkige uit gestrekt met opengereten buik badend in zijn bloed liggen. De E. H. Pastoor Van Gheluwe, spoedig bijgehaald, diende den stervende het H. Oliesel toe. Dr Snick per telefoon opge beld was spoedig ook ter plaats en deed den gekwetste naar het hospitaal van Yper over brengen, waar hij bij zijn aankomst aan zijn schrikkelijke wonden bezweek. Uitslag van de Biljardmatch tusscheo A. Eggermont en G. Le Roy gespeeld bij G. Le Roy B. F. XX. Vertooning van Vrijdag 14 Maart Burgerlijke Stand van Yper SCHOON HANDELSHUIS Gemeente Brielen 8 Yper. Landlooperij. - Dinsdag heeft de" Gendarmerie den genaamden Labschnoi Alexander, geboren te Moscou (Rusland) den q Maart 1894, au.gehouden daar hij zich zonder middels van bestaan bevond. Hij werd door de rechtbank veroordeeld om in een bedelaarsgesticht opgesloten te worden. Alver inghem. Afgrijselijk Ongeluk. Zaterdag avond rond 6 uren s'avonds snorde een auto in overdreven snelheid over de baan van Veurne naar Yper. De gendarmen der brigade van Houthem konden enkel onder scheiden dat het eene limousine was met eene fransche nationaliteitsplaat. Gekomen aan het kruispunt de Nieuwe Her berg wierd de genaamde Cyrille Patfoot, vee handelaar te Veume, en welke per velo van de richting van Alveringhem kwam, door het woeste gevaarte gevat en verschillende meters ver medegesleurd. Een kreet van afgrijzen ontsnapte aan de toegesnelde ooggetuigen van het ongeluk, toen zij het slachtoffer in zulken deerniswekkenden toestand opnamen. Zijne beide beenen hingen hem levenloos aan het lijf en waren op ver scheidene plaatsen gebroken. Zijn gelaat was onkennelijk van bloed en slijk en zijne borst kas was ingedrukt. In een hopeloozen toe stand wierd hij in eene woning gedragen en vervolgens naar de kliniek van Veurne ver voerd waar hij niettegenstaande de liefde rijkste zorgen drie dagen nadien te midden de yselijkste pijnen overleden is. De laffe doodrijder, zonder zich om den ongelukkige te bekreunen, die badend in zijn bloed langs den weg lag te kermen, doofde zijne lichten uit en zette in volle vaart zijnen weg voort. Inmiddels hadden de omstanders per tele foon de gendarmerie van Oostvleteren ver wittigd die gereed was om de moorddadige auto aan te houden, doch de gerechtsdienaars hadden slechts den tijd om op zijde te sprin gen als de auto, immer met zijne lichten ver doofd, te Oostvleteren voorbijsnorde. Te Yper had de gendarmerie het barreel van den ijzerweg doen toedraaien om de auto te kunnen doen tot staan brengen, doch de voerder lont geroken hebbende zal waar schijnlijk langs eene zijbaan ontkomen zijn. Wanneer zal in België eens eene verorde ning gemaakt worden op het bovenmatig snel rijden En wanneer zal men lans de banen van groot verkeer eene baan voor voetgangers en wielrijders aanleggen Wij brengen eene ontroerde hulde aan de ontroostbare weduwe en haar klein dochtertje die een doorbraven en van elkeen geachten man en vader verliezen. En aan u, laffe moordenaar, weze eene levenslange wroeging u ten deel. Wanneer zullen die ongelukken toch een einde nemen. Gustave Le Roy 5oo punten in 36 beurten Gemiddelde 14,44. Hoogste reeksen 68, 62, 48, 38, 34, 3l. Arthur Eggermont 280 punten in 35 beurten Gemiddelde 8. Hoogste reeksen 3o, 23, 22, 20, 19, 16. REP. Op Zondag 9 Maart, om 6 ure 's avonds, geeft Camiel Vandamme een schoon blauw konijn en een vette hen te versmijten op den teerhngbak bij Gustave Le Roy, hoek van de Haeine- en Lombaardstraten. Een kilo pate gratis. C. Vandamme. PROGRAMMA Schilderachtigheden O Natuur NijverheidDe integrale industrialiseering van het varken (4 deelen) 3' deelDierkunde: 6' studie Eenige zonderlinge dieren Poos 5 minuten LandbouwDe Wijnbouw in Zuid-Afrika Natuurlijke historie De flora in de eetkast Volkenkunde Het leven op de Fidji-eilanden (6 deelen) 5* deel OntspanningKolonel grootspreker, koning der toreadors (Gem. bew. teek.) Actuali teit Metro Goldwyn Journal. Schikkingei betreffende de inrichting Den heer minister van Binnenlandsche Za ken werden de volgende vragen gesteld 1. Welke som zal de Regeering ter beschik king stellen van de nationale commissie der eeuwfeesten 2. Hoe zal die som worden verdeeld 3. Hoeveel op die som zal voorbehouden worden om toelagen te verleenen aan de lande lijke gemeenten voor de inrichting van plaatse lijke eeuwfeesten 4. Waar de landelijke gemeenten zich moe ten wenden om die toelage te bekomen Het antwoord van den minister van Binnen landsche Zaken luidde als volgt 1. Een crediet van io.3oo.ooo fr. werd uit getrokken op de begrooting van binnenland sche zaken voor 1929 en door de Kamers goedgekeurd. Een tweede crediet van i5 mil- lioen frank is voor 1930 op de begrooting van binnenlandsche zaken en volksgezondheid voorzien. 2. Een som van ongeveer 8 millioen is voor de provinciale comiteiten bestemd. De aandeelen van de provinciën zullen vast gesteld worden met inachtneming, namelijk van de bevolking en van de kosten der feesten die in de hoofdplaatsen der provinciën in gericht worden. Ieder provinciaal comiteit zal bovendien 400.000 frank ontvangen voor 't ineenzetten en de figuratie van het deel van den grooten stoet, dat aan zijne zorgen toevertrouwd is. De inrichting van het groot vaderlandsch feest van 21 Juli te Brussel zal 5 millioen kosten. Andere sommen zullen ter beschikking gesteld worden van de nationale commissie voor inrichting der feesten en vermakelijk heden, zoo wel in de provincie als te Brussel, en namelijk werd een scm van 1.200.000 frank voorzien voor de landbouwafdeeling, die de mogelijkheid onderzoekt dat geld te gebruiken tot aanmoediging van de inrichting van feesten in de landbouwgemeenten. 3. Onder voorbehoud van een controlerecht en overeenkomstig het precedent van igo5, beslissen de provinciale comiteiten over het gebruik der fondsen, welke door den Staat tot hun beschikking gesteld worden. Het staat de provincieraden, de gemeenten en de particulieren vrij er ook tot hun beschik king te stellen, met aanduiding van de be stemming. 4. De landbouwgemeenten kunnen hun subsidieaanvraag door bemiddeling van den gouverneur tot de landbouwafdeelingen sturen Verklaringen van 27 Februari tot 5 Maart iq3o Geboorten Deconinck Leon, St-Jacobstraat. Desmet Georges, Hondstraat, 21. Caenepeel Maurice, Ed. Fiers- straat. Caenepeel Daniel, Ed. Fiersstraat. Bultinck Jacques, Veemarkt. Van Rotjaeys Mireille, Boterstraat, 18. Devos André, Rijseisteenweg. Gisquiere Leon, Dicke- buschsteenweg. Mestdagb Michel, St'-EIisabethstraat. Vos Maria-Louisa, Bruggesteenweg. Huwelijken Melsens Arthur, metser en Ampen Magda- lena, dienstmeid, beiden te Yper. Clarisse Aloïsius, gas- werker en Degroote Magdalena, huishoudster, beiden te Yper. Monnet Desiré, plafonneerder en Catteeuw Maria, naaister, beiden te Yper. Overlijdens Henomot Elodie, 62 j., ongeh., Poperinghe- steenweg, 26. Seynhave Gabrieüa, 36 j., ongeh., Pope- ringbesteenweg. Assau Virginia, 81 j., z. b., ongeh., Poperinghesteenweg. Hollebeke Christine, 78 j., z b., ongeh., Meenensteenweg, 25. Pertry Jacqueline, 5 m., Basculestraat. Thienpont Eugenie, 87 j., z. b.. Wed. Houssin Jules, Waterkasteeistraat. Vandevijvere Camiel, 41 j., koopman, echtg. Popelier Julia, Lange Thouroutstraat. Deconinck Emma, 86 J., ongeh., Rijselstraat, 89. Huwelijksaankondigingen Jan-3aptiste Clevers, smid en Julia Bailols, herbergierster, beiden te Yper. Gerardus Vienne, steenzager en Ida Boudry, fabriekwerkster, beiden te Yper. rue des Chiens. S'adresser chez M. De- poorter, rue Fiers, io, Ypres. bien située avec jardin, salie de bain, tout confort, visible l'après-midi. S'adresser .rue Longue de Thourout, 14, Ypres. Uit oorzaak van vergrooting dienstig voor groothandel of nijverheid gelegen te YPER, Kijsselstraat, 194. Groot i3i6 vkm. en bestaande uit grooten winkel, 12 plaatsen en achtergebouwen. Lust hof, serre en groentenhof met 20 fnuitboomen. Drie uitgangen. Hangar van 33 x 5 m. met ong. 5oo hennen. Water, regenwater, elec- triek en gaz. Hof niet afgebouwd in het Zui den. Zich wenden bovengemeld adres. Zichtbaar Maandag en Donderdag. met uitgangspoort, dienstig voor allen handel. Alle dagen zichtbaar. Zich wenden Rijsel straat, 85, Yper. Tous contorts avec jardin (5 a. 34 ca.) Chaussée de Furnes, Ypres. S'adresser bureau du journal. met ongeveer xoo vkm. hof, zichtbaar van 9- tot 4 uur, 's Zaterdags uitgezonderd. In lichtingen Pannenhuisstraat, 6, Yper. met twee stagiën en 647 vkm. grond, uitweg langs het huis.Zich wenden bij Jules Pyck,. Zonnebekesteenweg, 61, Yper. Schoon WERKMANSHUIS met 174 vkm. hof, onmiddellijk vrij (genadige prijs). Dickebuschsteenweg, 282. Sleutel bij Nr284. I. Een schoon en welgelegen Handels huis te Yper, in de Rijselsti aat. Vrijs twee maanden na den verkoop. II. Een gerievig Handelshuis met in rijpoort en groote werkplaats te Yper, in de Hondstraat. - Vrij twee maanden na den. verkoop. Voor alle inlichtingen zich wenden ten bu- reele van dit blad. met 177 meters bebouwde grond en hof,, serre en hangaar voor kiekenkweekerij vermogen van 38 aren land mede te pachten op 10 m. van Yper statie.Adres ten bureele. met poort en hof, Zonnebekesteenweg, 183,. Potyze, Yper.Zich wendei bij de weduwe Vandenberghe, zdi'de steenweg, 155 op het dorp, tegen de kerk, versch geschilderd en behangen.Inlichtingen bij Cam. Parret,. Tramstatie, Brielen. I. Une maison ouvrière neuve a étage avec cour et jardin, située a Ploegsteert, Petite Flandre. Occupée sans bail. II. Une belle maison de commerce aétage.pouvant servir d'estaminet et épicerie. Quatre places au rez-de chaussée, quatre chambres et grenier, cour et dépendances et terrain a batir, le tout en un lot. Situation d'avenir. Libre en Avril prochain. S'adresser a M. Paul Parmentierprés de la gare, Warnêton.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8