PRIME-ROSE: Omschrijvingsprijskamp voor Hengsteveulens van het Belgisch trekras Provinciale Wegwijzer Cercle Dramatique Yprois Keuring der Stieren en Prijskampen voor Stieren en Koeien Voor de 14* omschrijving te Yper op Woensdag 2 April 1930, om 10 uur. GEMEENTE BOESINGHE Uitslag der StierenKeuring van 19 Maart 1930 Uitslag van den Prijskamp voor Stieren Uitslag van den Prijskamp voor Koeien S F O Matchen voor den Beker IS VERSCHENEN van Westvlaanderen voor 1930 entre l'armée de Castelnau qui a percé a l'Est des Ardennes, et les troupes du front Ouest qui peuvent maintenant tout écraser devant elles et marcher ensuite en promenade fastueuse sur Berlin, a l'instar de celles de Napoléon. Cette gloire inutile Foch ne la veut pas. Sa mission est accomplie l'en nemi est a genoux. Et cependant c'est enfin l'heure des chevauchées triomphales celle qui a grisé tous les grands hommes de guerre.. I Pour Foch c'est l'heure des actions de graces la Providence est maitresse de toutes les destinées c'est elle qui a vaincu Jeanne d'Arc, bien qu'illettrée, ne sut-elle pas chasser l'armée assiégeante d'Orléans Voila l'homme, le surhomme pourrait on dire, qui a été dépeint par Monseigneur REGENT. Tous nous avons été impres sionnés par l'éloquence ds l'orateur. Ses accents ont captivé, jusqu'a la dernière minute, la foule qui écouta passionnément le chaleureux panégyrique du plus grand des libérateurs, soulignant de temps a autre, par des applaudissements nourris et prolongés, les passages les plus émouvants du discours. Cette soirée de Mardi comptera done parmi nos meilleurs souvenirs, et nous sommes heu- reux d'exprimer ici a Monseigneur REGENT, au nom de tous ses auditeurs, nos sincères remerciements et notre vive sympathie. La quête qui a été faite parmi l'assistance a rapporté la jolie somme de fr. 1234. Celle- ci sera versée par Monseigneur REGENT a la caisse des malheureux sinistrés du Midi de la France. Une gentille pièce en un acte, fort bien exécutée par la Section Dramatique des Amitié's Frangaises a clóturé cette agréable soirée. R. D. Soirée du Mereredi 26 Mars 1930 Salie du VIEIL YPRES, Place de la Bare Portes a 7 h. 3o Rideau a 8 h. Pièce en 3 actes par G. A. De Caillavet Robert de Fiers. Prix des Places Fauteuils d'orchestre 7 fr. Parquet 5 fr. Balcon 4 fr. Brasserie d3 fr. La location sera ouverte au Vieil Ypres les Di manches 23 et Merer edi 2 6 Mars, de 11 a i3 heures. voor Het jaar 1930 De keuringen der Stieren bestemd tot den openbaren springdienst gedurende het jaar 1930, voor wat betreft de derde landbouw streek van West-Vlaanderen, zullen plaats hebben als volgt Voor de 16® omschrijving te Meessen op Maandag 24 Maart ig3o, om 10 uur. Voor de I7e omschrijving te Kemmel op Dinsdag 25 Maart 1930, om 10 uur. Voorde i8e omschrijving te Moorslede op Donderdag 27 Maart 1930, om 10 uur. Tezelvertijd zullen in de Stad Yper, op Woensdag 2 April, om 10 uur, op de Vee markt, de volgende prijskampen plaats grijpen: 1 De omschrijvingsprijskampen voor stieren en koeien. 2. De tweede en derde jaardooding van vroeger verleende bewaringspremiën van 2400 fr. 3. De bewaringspremie van 1000 fr. aan de stieren die reeds de 3e jaardooding beko men hebben. 4. De prijskampen voor stieren voor de 2 nieuwe bewaringspremiën van 2400 fr. betaalbaar in 3 jaardoodingen, in 1930 toe te kennen, voor wat betreft de i3e, 14', i5e, i6e, I7e en i8e omschrijving. 5. Bij de jaardoodingen van het eerste jaar der bewaringspremie van 2400 fr. voegt de Provincie eene onderhoudspremie van 400 fr. en bij de jaardoodingen van elk der twee volgende jaren, alsook bij de bewarings premie van 1000 fr., na het 3® jaar verleend, voegt de Provincie telkens eene onderhouds premie van 600 fr. De regionale prijskampen voor koeien zijn afgeschaft. Nadere inlichtingen te bekomen op het Stadhuis (Secretariaat) of zie plakbrieven. Yper, den 8 Maart ig3o. De Burgemeester, H. SOBRY. I. Stieren zonder tanden z5 voorgesteld, waarvan i5 aanveerd en 10 geweigerd. II. Stieren met 1 of 2 tanden 11 voor gesteld, waarvan 9 aanveerd en 2 geweigerd. III. Stieren met 3 tanden en meer 4 voorgesteld, waarvan 4 aanveerd, I. Stieren zonder tanden 11 mededingers 1® Prijs Dejonckheere Cyriel, Elverdinghe 2® Vermeersch August, 3® Vercaigne Leon, Bixschote 4e Van Eerke Henri, Eerv. meld. Emiel Vandeputte, Boesinghe. II. Stieren met 1 of 2 tanden 9 mededingers ie Prijs Deraedt Camiel, Elverdinghe 2e Plouvier Aloise, Boesinghe 3® Bisschop Gustaaf, Langerrarck 4e Parein Jules, Bixschote Eerv. meld. Hoorelbeke Alf.Elverdinghe. III. Stieren met 3 tanden en meer 4 mededingers ie Prijs Stubbe Henri, Elverdinghe 2® - Louwagie Jules, Woesten 3' De vos Weduwe, Elverdinghe 4e Vandenberghe Camiel, Boesinghe 6 mededingsters xe Prijs Deblonde Jules, Langemarck 2® Deblonde Jules, Langemarck 3e Coulier Eugeen, Boesinghe 4® Coulier Eugeen, Boesinghe 5® Coulier Eugeen, Boesinghe 6e Deblonde Jules, Langemarck op hun tweede jaar gaande gehouden te Yper den 20 Maart 1930 (2 mededingers) I® premie van 200 fr. met zilveren eerem., aan Vande Candelaere Ernest te Wervicq, vt>or Samson, baai. 2® premie van l.5o fr. met bronzen eerem., aan Coene Marcel te Dickebusch, voor Joubert de Vaast, vos. 'v;, -TL Bijgevoegde hengstenkeuring 4 hengsten aangeboden Prince de Malaise, baai, 5 jaar, aan Vande Candelaere Ernest te Wervicq. Goedgekeurd. De drie andere hengsten werden afgekeurd. Er bestaat in onze stad een maatschappij van wielrijders, die sedert eenige jaren prach tig werk verricht. Het doel dier maatschappij is zeker wel goed en gezond sport voor den dag te brengen en met eens de nering, en in 't bijzonder de kleine nering, goede dagen te verschaffen. Prachtig doel, nietwaar De stad Yper gaf sedert den wapenstilstand, een gröo- ten prijs voor wielrijden, die jaarlijks plaats greep op l5 Oogst en eén der aantrekkelijk heden uitmiek vanopze Tuindagfeesten. Brave jongens stelden zich ten dienste van stad om die koers in te richten, en ze gelukten erin een schoon feest op touw te zetten. Maar heden is het wat anders. Dit sport heeft een uitbreiding genomen die alle verwachtin gen te boven gaat en bij ieder spörtfeest is er een machtige toeloop van volk. De maat schappij, gehuisvest bij J. Debeer, Sport wereld, Statiestraat, is sedert eenige jaren altijd op de bres om alle velokoersen jn te richten tot voldoening der overheden en der gansche bevolking. De Groote prijs van Yper, de koersen op St-Pieterswijk, Montmartre, Kalfvaart, aan de Rijsselpoort, de Kruisstraat, de Maarschalk Fochlaan, de Dixmudepoort enz. enz zijn het werk van die maatschappij. Voegt daarbij de koersen ingericht door de maatschappij zelf en gij zult u een gedacht maken van het nut van zoo een bond. Maar zie, daar bestaat een on verschil tusschen den heer Burgemeester en die maatschappij. Het hoofd der politie, naar men zegt, zou niet meer toelaten koersen in te richten door de stad, of liever door de hoofdstraten der stad. Welke zijn de hoofdstraten Men moet dus die koersen beperken tot op de buitekanten der stad. Ofwel men moet ze afschaffen. Neen Neen Neen zoo niet. 't Koersen is aan de orde van den dag. 't Koersen is een groot profijt voor de kleine nering. 't Koersen mag niet, ten volle, uit de stad gebannen worden. 't Koersen is tegenwoordig een der grootste liefhebberijen van de werkende klas, dus geheel democratisch. Er kan, en er moet overeenkomst bestaan tusschen het hoofd der politie, 't is te zeggen den heer Burgemeester en de Wielrijders maatschappij. Een bijeenkomst der twee partijen en een beetje Ypersche goede wil en alles zal, en moet, en kan ten beste geschikt worden. God gave't, voor 't algemeene best. Een Sportvriend. De eerste koers voor juniors, welke jaar lijks te Cruyshautem gereden wordt en waar aan iedermaal een vijftigtal renners deelnemen, werd verleden jaar door onzen Yperschen crack Ghisquière AlfonS gewonnen en dees jaar door onzen veelbelovenden Yperling Coppens Albert, die voor zijn afwezigen mak ker niet heeft willen onderdoen. Hij eindigde als groote overwinnaar met 25o m. voor sprong op het hoofdpeloton. Zijne supporters heeft hij niet verbaasd, daar zij sedert lang weten dat Albert veel rennersgaven bezit en door een regelmatig leven en goede verzor ging er. ook kan komen. Prachtig, Albert, en hertelijk proficiat. Op de 3® plaats vinden wij D'Hondt André, insgelijks Yperling. Yper mag fier zijn op zijne zonen en met rust de toekomst te gemoet zien. De bolders van Falies bezochten, Woens dag 19", de Cerclemannen in hun lokaal. Beide ploegen traden op met hun gewone spelleiders en bolders, uitgenomen in den Cercle Heer Val. Seys vervangen door Heer Storme. Als scheidsrechters Heeren Salomé R. en Bouchaert. De Cerclemannen vingen het spel aan. De partijen gingen vlug van de hand. Voor 9 uur was alles opgeknoopt. Toch werden er drie partijen gespeeld. De re won de Statie met 10 tegen 5. De 2® was voor den Cercle met 10 tegen 1. De 3® viel te beurt aan de Statie mannen met 10 tegen 4. Alleen in deze laatste partij kampte het tot op 't einde. In de andere 2 partijen kreeg d'eene of d'andere ploeg onmiddellijk de bovenhand. Toch werd er veel goed spel geleverd. Het punt voor dLe rangschikking is dus voor de Statie. Woensdag 26 aanstaande ontvangen de Basculemannen in hun tia het peloton van de Coo. Zullen de kampioenen ook hun laatste match winnen RANGSCHIKKING Gespeelde matchen Behaalde purten Bascule 7 7 Katholieke Kring 7 4 Statie 7 3 Coöperatieve 6 2 Postje 7 1 KRABBER. Te koop ten bureele dezer, 15, Boter- straat, 15, Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 3