Concordat Préventif FOOTBALL DRIEHOEKIG TOERNOOI POPERINGHE - VEURNE - YPER C.S.Y. - III Afd. - F. C. Poperinghe Ypersche Voetbalkroniek Ypersche Schotten De Reis naar Brussel Matchen voor den Beker Belgische Fabriek van Chicorei WYPELIER-TAFFIM N. V. YPER Tribunal de Première Instance d'Ypres' siégeant consulairement. 6 grond dien den pachter ontnomen wordt en er is niets voorzien om den pachter daarvoor te vergoeden. Ik zou dit nochtans wenschen al ware het maar om het princiep ervan vast te stellen. M. Sobry. De bundel vermeldt niets daarover. Wij zouden dit punt mogelijks kunnen uitstellen en inlichtingen vragen. M. Vandamme. Vreest de Heer schepen Lemahieu niet den bliksem van de Heeren van den Openbaren Onderstand op zich te trekken M. Lemahieu. Ik vind dat mijne vraag zeer redelijk is, ten andere dit stemt overeen met de nieuwe wet. M. Vandamme. Er werden hier dikwijls inlichtingen gevraagd aan den Openbaren Onderstand die redelijk zijn, doch die Heeren kunnen zulks moeilijk verdragen en nemen dit dikwijls kwalijk op. M. Lemahieu. Wij moeten dit punt daar voor niet uitstellen, maar kunnen ons advies uitbrengen onder voorbehoud. M. Sobry. Ik leg dus de beraadslaging van den Openbaren Onderstand ter stemming onder voorbehoud dat er een vergoeding voor zien worde voor de pachters. Stemmen ja de Heeren Declercq, Lema hieu, D'Huvettere, Missiaen, Coutelle, Ver gracht, Vermeulen, Delahaye en Sobry ont houden zich de Heeren Capoen, Laton, Leuridan, Soete en Vandamme. (Vervolg in ons aanstaande nummer VOOR AFDEELINGEN II III Zondag 6 April 1930 om i5 uur Lidkaar ten niet geldig - Algem. ingang 2,5o fr. DRIEHOEKIG TOERNOOI Klasseering reeks A. G. G. V. D. V. T. P. F. C. Poperinghe 11002x2 S. V. Veurne 1 o I o 1 2 o C. S. Yper 0000000 Klasseering reeks B. C. S. Yper 1 1 o o 5 1 2 S. V. Veurne 1 o 1 01 5 o F. C. Poperinghe 0000000 De matchen om den beker zijn dus begon nen en geven ons een nipte overwinning van Poperinghe in tweede,terwijl Yper in speciaal een schoone zege behaalt. Alles doet veronder stellen dat de ontmoetingen hardnekkig zullen betwist worden en aanleiding geven tot wel- gémeend sport en tot het genoegen der talrijke voetballiefhebbers die de wetstrijden, wij ver hopen het, talrijk zullen bijwonen- Niet alleen moeten de spelers van tweede aangemoedigd worden, maar insgelijks verdienen de mapnen van speciaal aangewakkerd, daar de punten van deze reèks groot belang kunnen hebben voor de eindklasseering. Nu een woOrd over de matchen van Zondag laatst F. C. Poperinghe 2 Veurne 1. De aangeduide Arbiter is afwezig, om 3 u. roept scheidsrechter Lermy-tte van Poperinghe beide ploegen in lijn, Veurne wint de kamps keuze en speelt met wind en zon in den rug. Vanaf het eerste kwart moet de keeper van Poperinghe reeds verscheidene malen hande lend optreden hetgeen hij met brio doet. Rond de 20* min. begaat een back van Veurne hands juist bij de fatale lijn, de vrijschop wordt mooi gegeven doch even prachtig door hun keeper gered. De rust treedt in met blanke scoor, Veurne bekwam 4 corners, Poperinghe 1. We stippen een heel lichte bovenhand van Veurne aan, met vlug en schoon spel van beide ploegen. Na het draaien is er gelijk opgaand spel, menige mooie kansen tot doelen worden van weerskanten verkeken. Rond de 2oe minuut maakt Veurne de i* goal. Gedurende de 10 laatste minuten doet Poperinghe een algemee- ne aanval in regel die het eerste tegenpunt bij brengt. Nog 5 minuten blijven er te spelen, een laatste krachtinspanning van Poperinghe brengt een2e doel en teveng de winning goal aan. Er blijft juist den tijd over om den bal naar het midden te brengen en het eindsignaal weer klinkt. Die overwinning schijnt ons wat vleiend toe, want iedereen van ons zou met ne drawn tevre den geweest zijn. Onpartijdige leiding van scheidsrechter Lermytte. Speciaal S. V. Veurne I C. S. Yper 5 Voor hun eerste verplaatsing hebben de rood-witten hunne beste schoenen aangetrok ken. De voorlijn bijzonderlijk heeft werkdadig opgetreden en onze sympatieke Debuyser heeft heel wel zijne rol vervuld met de jongere spe lers de gelegenheid naar 't doel te schieten, meermalen te verschaften. Zoo lukten Ver- leure Ev.,Cherchye en Depoortererin den weg der netten te vinden, terwijl André het zijne er toebracht om de slimme en vlugge keeper van Veurne insgelijks eens het nakijken te geven. De halflijn gaf voldoening, terwijl de backs met de verdere ontmoetingen weldra op dreef zullen zijn. Kapitein Deplancke, doe zoo voort en tracht tegen Poperinghe het eerste pleit te winnen. Tweede zal eveneens alles in 't werk stellen om de noodige punten naar Yper mede te brengen. Tot slot een welgemeend proficiat aan Berten Deplancke die zich wederom in den beker van België voor juniors komt te onder scheiden. Westvlaanderen immers behaalde de overwinning op Oostvlaanderen met 4-1. NEMO. Zondag aanstaande doen onze Veteranen een reisje naar Veurne, waar ze een veteranen elftal ontmoeten. De stedelijke ploeg bevat oude sterren, zooals Deleu, Blootacker, Deplancke, enz. Dat ze de punten zullen mee brengen, lijdt geen twijfel. De centervoor, Pierre Vanderghote, is een allerbeste goal. getter... aan 4 meters, terwijl Staf Vandamme nog altijd virtuoos is gebleven. Gaston Odent zal zorgen, voor de platte passen naar Jef die ze, zonder twijfel, met zen buikske in de net ten bokt. Linesman, afgevaardigde en ver zorger, zijn speciaal uitgekozen geweest. Enfin, schoon sport in 't zicht. Veel sup porters zullen er aan houden mede te reizen om onze oude en jonge voetbalspelers aan te moedigen. De match der veteranen gaat door om 2 ll2 u. en om 4 uur staan onze IIe Divisie mannen in 't gelid. Zondag laatstleden hebben wij een der schoonste en aangenaamste reizen gedaan die wij tot nu toe gehad hebben. 1 Om 6,3o uur vertrokken, zijn wij, zonder eénige breuk aan auto en met een rustpoos te Gent, om 10,3o uur te Brussel aangekomen waar wij, onder het spelen van eenige opwek kende marschen, naar het hotel zijn gegaan om daar allen te samen van een lekker en aangenaam noenmaal te genieten. Over den stoet niets te zeggen, de dagbla den hebben er genoeg over geschreven. Maar om 18 uur, in de Militiezaal van hét stadhuis, was het beter, want 't was immers daar dat wij onze belooning zouden ontvangen In de tweede categorie niettegenstaande de andere geruchten die in stad verteld wor den was de klasseering als volgt Eereprijs met gelijke stemmen de twee maatschap pijen van Yper, een van Kortrijk en een van Mechelen. En zoo hebben wij de gelegenheid gehad een der schoonste vlaggen tér herdenking van onze reis te bekomen. Ik moet nog bijvoegen dat verscheidene van onze leden, met zooveel ijver als hier, tot het welgelukken der omhaling, ten voor- deele van het werk Le foyer des orphelins gedaan, hebben medegeholpen. Een Schot. Woensdag laatst gingen de Postjemannen naar de Statiebolders om met hen het punt voor de rangschikking te betwisten, 't Postje speelde met Heeren Baekelandt, spelleider, Soete, Deknudt, Van Brabant, Cherchye Maur., Vandenbossche, Van Marcke, Vande- lannoote. De Statie met Heeren Daniel Derez spelleider, Rubben, Cornette, Leclercq, Vier- straete, Demuynck, Compernolle en Benoot. Scheidsrechters Heeren Salomé R. en Richard De vos. i De Statie won het opgooien en bqjhaalde de 2 gespeelde partijen met 10 tegen 9 en 10 tegen 7. De eerste partij kregen ze cadeau. Deze werd van weerszijden slecht gespeeld en duurde vrij lang. De 2e partij werd door beide pelotons vlugger maar ook veel beter gespeeld. Het aantal toeschouwers was gewoonlijk grooter. Woensdag gn April wordt de laatste match van het kampioenschap gespeeld in de Coo, tusschen Coo en Katholieken Kring, 't Is de laatste gelegenheid om van dit seizoen nog: 'n match te zien, mannen RANGSCHIKKING: Gespeelde matchen Behaalde punten- Bascule 8 8 Katholieke Kring 7 4 Statie 8 4 Coöperatieve 7 2 Postje 8 1 KRABBER. De Heeren Aandeelhouders der Belgische Fabriek van Chicorei Wypelier-TaffinNV Yper worden hiermede vriendelijk uitgënoo- digd tot de Algemeene Vergadering, welke zal gehouden worden op Zaterdag 12 April 1930, ten huize van den Heer Jan Neys, Hotel Ypriana, Meenenpoort, te Yper, om 10 ure zeer stipt. DAGORDE i° Verslag van de Beheerders en Toezichters. 2° Kennisname en eventuelle goedkeuring van Bilan en Winst Verliesrekening, gesloten op 3i December 1929. Ontlasting te verleenen aan de Heeren Be heerders en Toezichters, nopens hm mandaat van het jaar 1929. 48 Statutaire benoemingen. 5° Mededeelingen s Om tot de algemeene vergadering toege laten te worden moeten de aandeelhouders zich gevoegen naar de Standregels der Maat schappij en inzonderheid naar Art. 29 en 3o- der Statuten Voor den Beheerraad De Voorzitter, H. Schmidt-Baudrez. Par jugëment en date du 2 Avril I93o, le Tribunal de Première Instance d'Ypres, siégeant consulairement, n'a pas homologué le concordat préventif de la faillite, obtenn par le sieur Paul PARMENTIER, commer- gant a Warnêton. Ypres, le 2 Avril ig3o, Le Juge délégué, Jos. MATTON.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 6