WASCHMACHI EN EN Kalfvaart - YPER football DRIEHOEKIG TOERNOOI C.S. Yper III Afd. - S.V. Veurne Ypersche Voet ba l kron iek Allerhande Nieuws Yper. De Wijkkermis der de Haerne- straat heeft heel veel wandelaars naar dien kant der stad aangelokt en de verschillende vermakelijkheden werden druk bijgewoond. Dit bracht heel wat leven en nering in die anders zoo stille wijk. Tijdens den velokoers, waarvoor er insgelijks een schoon lot renners ingeschreven waren en die fel betwist werd, gebeurde er echter een jammerlijk ongeval. De renner Penninck van Brielen kwam in botsing met een anderen wielrijder en viel zoo hard op de straatsteenen dat men hem met gebroken kaakbeen opnam. Na de eerste zor gen, die men hem onmiddellijk toediende,werd de jonge renner naar zijn huis overgebracht. Omvergereden. Maandag namiddag, rond 5 uur, werd de Heer Charles Beckaert, bureeloverste op het stadhuis, aan den hoek dér Dixmude en Surmontstraten, door een onbezonnen wielrijder, die op net voorland reed, omvergeworpen en bekwam daarbij nog al erge verwondingen aan het hoofd. De wiel rijder verhaastte zich uit de voeten te maken zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren. Wereldtentoonstelling van Antwer pen. Vanaf 28 April a. s. zal de Heer Galloo, van Gheluwe, wekelijks de reis doen heen en terug, met uiterst gemakkelijke auto cars, naar de wereldtentoonstelling van Ant werpen. Vertrek uit Yper alle Zondagen om 6 uur 's morgens en terug uit Antwerpen den Maandag om 6 uur 's avonds. Den Donder dag van iedere week zal hij insgelijks die zelfde reis ondernemen en den Vrijdag uit Antwerpen terugkeeren. St. Jan. Gevaarlijk spel. Zondag namiddag waren de kinders Boussery en Ver verken op het veld aan 't spelen, toen een hunner een nog niet ontplofte granaat vond en de groote onvoorzichtigheid beging ze zoo hard en zoo ver mogelijk weg te werpen. Opeens zagen de kinders wat rook uit den grond opstijgen benieuwd gingen ze gaan zien, doch op hetzelfde oogenblik deed zich een geweldige knal hooren. De verschrikte geburen liepen aanstonds ter plaats, doch zagen niets anders dan de spelende kinders die, wat verder, met het gebeurde groot vermaak schenen te hebben, niettegenstaande er drie onder hen enkele verwondingen beko men hadden, deeene aan het hoofd, de andere aan armen of beenen. De 10 jarige Boussery Gerard en nog een ander kind, die het meest gekwetst waren,moesten echter den volgenden dag naar het hospitaal van Yper gebracht worden, waar men hen voorzichtigheidshalve het serum tegen de tetanus inente. Thans is alle gevaar voor verdere verwikkeling der bekomen wonden verdwenen en de kinders zijn op goeden voet van herstel. Ze mogen van geluk spreken. Zillebeke. Moorddadige ontploffing. Dinsffag laatstleden, rond 6 uur 's avonds, Belle F>FtOF>FlIÉTÉ Grassnijders - Kookto@stell@n Constructeur - M&chienbande 8 VOOR AFDEELINGEN II III Zondag 27 Mei 1930, om i5 uur op het Stadium, Augustinestraat Lidkaarten niet geldig - Algem. ingang 2,5ofr. DRIEHOEKIG TOERNOOI Klasseering reeks A. g. g. v. d. v. t. p. C. S. Yper 2200704 F. C. Poperinghe 2110262 S. V. Veurne 2020140 II Div. Yper 5 Poperinghe o 4 De derby Yper Poperinghe, II Divisie, die op 2" Paaschdag doorging, heeft tot een be treurenswaardig incident aanleiding gegeven. Het elftal van Poperinghe, voor het meeren- deel verjongd, liet den besten indruk na gedurende de eerste speelhelft. De voorlijn, die goed ineen stak, wist zich ten gepasten tijde eenige slechte verstandhoudingen van de plaatselijke verdediging ten nutte te maken en gelukte erin tweemaal te doelen. Intus- schen kon Vanlimburg, op pas van zijn buitenspeler, den achterstal van zijn ploeg verminderen. Penalty werd toegestaan, op een onloochenbare fout door den Yperschen keeper begaan, en onmeedoogend in Yper's netten binnen gezonden. De stand was aldus 1-3 ten voordeele van Poperinghe. Van dit oogenblik af gerochten de onzen echter beter op dreef, zij wisten hun passenspel doelma tiger in te richten en hadden gedurende het einde van den eersten time en bij de herne ming van het spel, op hunne tegenstrevers een lichte bovenhand. Hunne meerderheid had voor gevolg dat zij in weinigen tijd drie maal konden aanteekenen, wat de stand op 4*3 bracht in 't voordeel van Yper. Het is alsdan dat op een gelijkaardige fout, als die door den Yperschen keeper in den eersten time begaan, de keeper der bezoekers een penalty teweegbracht. De Poperingsche doelbewaarder hield den bal op zoodanige wijze tegen dat de arbiter tot goal besloot in 't voordeel van Yper. Het Poperingsch elftal, erg mistevre- vreden, kreeg daarop het weinig lofwaardig gedacht het terrein in blok te verlaten. Deze weinig sportieve daad heeft den goeden indruk, dien zij bij het begin der partij nage laten hadden, weggenomen. Wij wenschen den Heer Charles Beckaert een spoedige en algeheele herstelling. Ouders en meesters kunnen de kinders niet genoeg waarschuwen tegen het gevaar van dergelijke tuigen. Ook de landbouwers zou den meer moeten gpadenken over de ver antwoordelijkheid die zij dragen met de opge dolven obussen, granaten en andere zoo maar in ieders bereik, op een hoek van het land of langs den openbaren weg, te laten liggen, in plaats van hunne vondst mede te deelen aan het gemeentebestuur of den bevoegden dienst tot inzameling der nagelaten springstoffen te verwittigen, die dan het noodige zal doen om dit gevaarlijk goedje weg te nemen. gebeurde alhier een verschrikkelijk ongeluk dat aan twee inenschen het leven kostte. De genaamden Désiré Gryson, 42 jaar oud, echt genoot Blanche Vanderlinden, wonende te Gheluvelt en de 28 jarige jongeling Jules Vanderstraeten van Komen waren sedert een tiental dagen reeds samen op zoek naar ijzer en koperafval. Op het gehucht Everzwijnhoek ontdekten zij een zwaren houwitser dien zij meenden wat ruw te moeten behandelen. Het beviel hun echter slecht, want weldra deed zich een verschrikkelijke ontploffing hooren en de menschen, die aanstonds ter plaats kwamen geloopen om hulp te bieden, vonden nog slechts twee afgrijselijk verminkte en levenlooze lijken. D.e eene had het hoofd letterlijk verpletterd en de handen afgerukt, en de andere lag daar met opengereten buik waaruit de ingewanden puilden. De genaamde Vanderstraeten was de jong ste zoon van een huisgezin van tien kinderen. Beide slachtoffers hunner onvoorzichtigheid werden Vrijdag morgen te Zillebeke begraven. Wanneer eindigt die bloedige reeks NOG ALTIJD HET BESTE RIJWIEL VOOR ALLE DIENSTEN aan gematigde Prijzen en premiën van verschillige nieuwe velos Inlichtingen bij de Agenten. A vendre de suite 60.000 fr. 10 m. x8om., aux portes d'Ypres. Salon, salie a manger, cuisine, annexes, garage de 3 m. x 8 m. a l'étage 4 trés grandes places. Visible les Mardi et Jeudi de 9 a 12 heures. S'adr. 6, Boulevard Malou, Ypres Alleenverkooper Waschfornuis Inusable Waschmachien Moiison met de hand en motor. Alleenverkooper «Idéal Andries» met motor. Landbouwmachiene TSM H 1 s 1 file*. DE MÜYT Waschmachien «Idéal» met de hand. Waschmachien Idéal als kachel.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8