PEERDENMARKT op Donderdag SO Juni 1030 Belangrijk Bericht voor de Wielrijders Amitiés Frangaises 4 Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker -- Yper Verslag der Algemeene Vergadering Zondag 15 Juni 1930, om i5 uur ALGEMEENE VERGADERING Boerenbond van Yper Prijskampen voor VOORTTELEND RUNDVEE Eerste Reeks Rood Vlaamsch Ras Tweede Reeks Andere Rassen A. Veerzen van allen ouderdom i' prijs 20 fr. 2e prijs i5 fr. 3e prijs 10 fr. STAD YPER ë'MmmmM «te JAARLIJKSCHE Op St-Jansdag, Dinsdag 24 Juni 1930 A la date du 8 J uin, 190 membres étaient inscrils pour l'excursion a Paris- Plage, et bon nombre accompagnant en auto ou moto ne se sont pas encore faits connaitre. Nous les prions de se faire inscrire sans retard, afin de pouvoir leur procurer une carte d'entrée au Casino de la Forêt et au Royal Picardy Le Comité prie les membres de munir leurs autos ou motos de drapeaux Frangais et Beiges. N'oublions pas que le départ se fera a 6 heüres trés précises, Grand'Place. N. V. I. - Provinciaal Congres van West Vlaanderen Verslag van den heer Hector Timmerman, gehoudeti op Zondag 18 Mei iq3o, in het gewoon lokaal Hotel Continental Statieplaats Yper. o De vergadering wordt door den heer Hector Casier, onder-voorzitter, om l5 uur geopend en de secretaris geeft lezing van het verslag der voorgaande vergadering. Dit verslag wordt zonder opmerkingen goedgekeurd- Voordracht M. Lagast, Staatsvoordracht- houder te Kortrijk, geeft een klare en nuttige les over fruitteelt en handelt breedvoerig over de toe te passen zorgen aan de fruitboomen gedurende den zomer. De spreker wordt door de talrijke aan wezige leden in zijne schoone en aangename rede met de meeste oplettendheid gevolgd en ten slotte met algemeen handgeklap begroet. De d d. Voorzitter weet den gevierden spreker in goed gepaste woorden, namens al de toehoorders, te bedanken. Mededeeltngen De d.d. Voorzitter laat weten dat onze achtbare Voorzitter, heer Herreman Theophile, aan de beterhand is en drukt den wensch uit hem op de aanstaande vergadering in ons midden terug te zien. Dit goed nieuws wordt door al de aan wezige leden met luidruchtig handgeklap begroet. Er wordt aan de leden nog gevraagd om op Zondag 25 Mei op hun post te willen zijn ten einde deel te nemen met ons vaandel aan den stoet door de oorlogsinvaliden ingericht en alzoo onze erkentelijkheid te betoonen aan dezen die gedurende de schrikkelijke oorlogs jaren en nu nog voort zooveel hebben geleden tot welzijn van ons allen. Aanbrengsten Arthur Bulcaen behaalt 5 p. voor zijne aanbrengst salade Reine de Mai zijne rhubarbe, alsook zijne schoone en prachtige dubbele narcissen. Nieuwe leden Worden als nieuwe leden aanvaard 1) Wenes Dieudonné, voorgesteld door Jacques Henri. 2) Casier André, voorg. door Scheire Alb. Vervolgens wordt er overgegaan tot het inschrijven van dezen die begeeren aan den wedstrijd der hof bezoeken deel te nemen. Een 75 tal leden laten zich inschrijven. Tombola Een prachtige tombola bestaande uit bloemen en planten, geleverd door het huis Marcel Lauwers, en geschonken door M. Armand Donck, eerelid der maatschappij, wordt onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering sluit om 17 1 2 uur. DAGORDE 1) Lezing van het verslag der vorige ver gadering. 2) Voordracht. 3) Mededeelingen. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Aanvaarding van nieuwe leden. 6) Tombola. Namens het Bestuur De Secretaris, De d.d. Voorzitter, Ferd. DETHOOR. Hector CASIER. gesloten barreel van den ijzerweg moeten wachten, de machinist van den aanstoomen- den trein door het rood of groen zijlicht van den velolantaarn niet bedrogen worde en den trein niet zou doen vertragen of stoppen, zoo als dit vroeger reeds gebeurde. De politie ontving reeds bevel om voor de naleving van dit besluit te zorgen. Aan de wielrijders dus het noodige te doen, opdat zij tegen aanstaanden Winter, alswanneer zij zullen verplicht zijn met licht te rijden, in regel zouden zijn. alleenlijk voor dieren toebehoorende aan Landbouwers en Veekweekers van Yper ten 9 ure, op de BEESTENMARKT, te Yper. A. Stieren zonder volwassen tanden ie prijs 3o fr. 2e prijs 25 fr. 3e prijs 20 fr. 4e prijs i5 fr. 5' prijs 10 fr. B. Stieren met volwassen tanden ie prijs 40 fr. 2e prijs 3o fr. 3e prijs 20 fr. 4e prijs 10 fr. C. Veereen met ten koogsten twee volwassen tanden of zonder ie prijs 3o fr. 2' prijs 25 fr. 3' prijs 20 fr. 4e prijs l5 fr. 5e prijs 10 fr. D. V eer zen met meer dan twee volwassen tanden: ie prijs 3o fr. 2e prijs 25 fr. 3e prijs 20 fr. 4e prijs i5 fr. 5' prijs 10 fr. E. Koeien ie prijs 40 fr. 2e prijs 35 fr. 3e prijs 3o fr. 4e prijs 25 fr. 5e prijs 20 fr. 6e prijs i5 fr. 7e prijs i5 fr. 8e prijs 10 fr. g' prijs 10 fr. io' prijs Io fr. B. Koeien ie prijs 3o fr. 2e prijs 25 fr. 3' prijs 20 fr. 4' prijs i5 fr. 5e prijs 10 fr. ALGEMEENE SCHIKKINGEN De dieren moeten vóór 9 ure op de Beesten markt zijn. - De Jury, samen met het Bestuur van den Bond, behouden het recht het getal prijzen te vermeerderen of te verminderen, ingevolge het getal of de verdiensten der mededingende dieren, deze dieren moeten minstens ééne maand aan hun eigenaar toe- behooren en de vrouwelijke dieren moeten onlangs gekalfd hebben of zichtbaar vol zijn. Alle geschillen zullen onwederroepelijk, door het Bestuur van den Bond beslist wor den. De prijsdeeling zal plaats, hebben bij Julien Cameri.ynck, Beestenmarkt, onmid dellijk na den prijskamp. De eigenaars zijn verantwoordelijk voor alle ongevallen door hunne dieren veroorzaakt. Over enkele dagen heeft de hoogere over heid besloten dat voortaan alle velolantaar- nen enkel en uitsluitend van witte lichten zullen mogen voorzien zijn. Alle roode of groene glazen, die op de zijkanten van tal van lantaarnen aangebracht zijn, zullen dus moe ten weggenomen en door witte glazen vervan gen worden. Dit besluit werd genomen opdat, wanneer de wielrijders 's avonds «voor een BH PRIJSKAMPEN ten 10 uur voormiddag, gegeven door de STAD YPER Renseignements seront donnés au sujet des offres faites par divers restaurants. Arrivée au Touquet Paris-Plagea 11 h. i5. A 11 h. 3o, Messe spéciale a l'intention des Yprois. A midi, Visite au monument des morts du Touquet, oü des fleurs seront déposées. Les auto cars et autos particulières seront garées digue de mer, en face de la rue St Jean. Réception a la Mairie par M. le Maire. Dislocation pour le déjeuner. A 2 h. 30, ralliement a la Plage pour visiter en groups 1'Hotel Royal Picardy et le Casino de la Forêt. A 5 h. 15 ralliement au garage et départ a 5 h. 30 trés précises. Le Comité rappelle aux membres que les auto-cars partiront aux heures indiquées, sans attendre les retardatair es afin de ne pas avoir du retard pour le retour a Ypres. LE COMITÉ. gehouden te Yper op 25 Mei ig3o. (Vervolg) Algemeen e Secretaris Mijn eerste woord is een woord van dank aan alle aanwezigen die den oproep onzer afdeeling Yper van den lnvalidenbond hebben beantwoord, en in 't bijzonder aan de over heden, den hter Clinckemaille, arrondisse mentscommissaris, voorzitter van het N. W. O. I. voor het arrondissement Yper den heer Burgemeester, de heeren Schepenen en Ge meenteraadsleden de heeren Volksvertegen woordigers en Senators, die allen eraan gehouden hebben op dezen dag hunne diepe genegenheid ten opzichte der invaliden te betuigen. Ik ben U, Damen en Heeren, een woordje uitleg verschuldigd aangaande den Invaliden- bond en zijne werking. 1) Wat is de lnvalidenbond 't Is een soort van broederkring, bestaande uit gewezen soldaten die verminkt of ziek zijn teruggekomen van de slagvelden, waar zij gestreden en geleden hebben voor de verlos sing, voor de vrijheid van volk en land. Maar 't is een machtige kring bestaande uit ongeveer 200 afdeelingen in gansch het land, in Wallonië en in Vlaanderen, afdeelingen die samen meer dan 55.000 leden tellen die hand in hand gaan, vast beslist elkander te helpen en te steunen in den strijd voor 't leven, in den strijd voor 't bestaan. In den schoot van ons Verbond mag er nooit geen spraak zijn van politiek, van taal strijd iedereen is vrij buiten den Bond te handelen volgens zijne meening die door elkeen wordt eerbiedigd. 2) Waartoe streeft den lnvalidenbond Naar het welzijn van den invalide en zijne naastbestaanden, zoowel op zedelijk als op stoffelijk gebied. En onder dit opzicht mogen wij met fierheid een blik op het verleden werpen, 't Is elf jaar geleden dat wij in de bres zijn gesprongen, en niet zonder redenen. Na den wapenstilstand stond de regeering voor eene zeer moeilijke taak de geldkas was ledig, 't land was uitgeput door vier lange

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 4