lle Jaar, N° 13 - 5 Juli 1930 lle Armée, N° 13 - 5 Juillet Middelbare Staatsschool voor Jongens Ecoie Moyanne de l'Etat pour Salens NAZARETH Club Hippique HET YEEHSCHE Gemeenteraad vari Yper Weekblad - - het Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de I'Arrondissement d'Ypres Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper Fédération des S inistrés de 1'Arrondissement d' Ypres JaarlijKsche PaardenKoarsen. LEEST VERSPREIDT Verslag der Zitting van 30 Juni 1930 HEÏ YPERSCHE v Venenlging der Geteisterden. Imr Tperache Clubs, enz. LA REGION D'YPRES Organe de {'Association des Sinistrés, des Clubs Yprois, etc. Beheer, Opstel en Aankondigingen 15. Boterstraat, 15, Yper Abonnement18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men km ttuzhrSjren in alle Belgiseke postkantoren 35 ct. het nummer Ntuunloote artikels geweigerd Rédactlon, Administration etPublicité 15, rue au Beurre, Ypres Abonnement 18 ft. CO par an Etranger 32 fr. On f eat s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Las articles non stgnis sent- refusés De aanstaande maandelijksche verga dering van de Afgevaardigden der Bonden van geteisterden, zal plaats hebben op Zondag 13 Juli 1930, om 14 1/2 uur, in het Hotel Continental Statieplaats, te YPER. DAGORDE 1) Overzicht van den toestand. 2) De kwestie der Onderstanden Al onze bonden en samenwerkende vennoot schappen en al onze gemeente - overheden worden dringend verzocht afgevaardigden naar de vergadering te zenden. Ingang vrij aan alle geteisterden. La prochaine réunioa mensuelle des Délégués des clubs de sinistrés, aura lieu le Dimaftche 13 Juillet 1930, a 14 1/2 h., en 1' Hotel Continental Place de la Gare, YPRES. ORDRE DU JOUR 1) Examen de la situation. 2) La question des Abris. Toutes nos associations et nos coopératives et tout.es les autorités communales sont in- stamment priées d'envoyer leurs délégués a la réunion. Tous les sinistrés sont admis. De Voorzitter, - Le Président, Arth. BUTAYE. av., Ypres De jaarlijksche plechtige afkondiging van de uitslagen door de leerlingen der Middel bare Staatsschool bekomen in de wedstrijden van het afgeloopen schooljaar, zal plaats hebben op Zaterdag 12 Juli e. k., in de feestzaal van Oud Yper, Stationplaats, alhier te 14,3o uur. Alle belangstellenden zijn uitgenoodigd. Toegang vrij en kosteloos. A YPRES La proclamation solennelle des résultats obtenus dans les compositions de l'année par les élèves de l'Ecole Moyenne de l'Etat pour Garpons a Ypres, aura lieu en la salie du Vieil Ypres, le Samedi 12 Juillet prochain, a 2 1/2 heures de l'après-midi. Tous ceux que la chose intéresse sont invités de bon cceur. Hoevele zien er Yper weer, Hoevele zijn er bij den Heer Van d'oudjes, die 't kanon verjoeg, Wijl 't hun gesticht in spaandren sloeg Zij hadden eens voor 't daaglijksch brood, Met al de kracht, die 't lichaam bood, Van 's morgens vroeg, tot 's avonds laat, Gewroet, gezwoegd, zooals het gaat, Met arme menschen, die hun werk, Steeds even vroom en even sterk, Voltooien, zonder om te zien, Tot dat een zwakte 't zal verbiên. En als 't alaam hun hand ontgleed Was Nazareth voor hen gereed. Zij leefden hier van zorgen vrij, Zoo kloosterstil, zoo innig blij En stonden rustig uit den strijd Voor 't geen betracht wordt of benijd. En 't was of op hun ouden dag De streeling van de goedheid lag, Zoo zalvend voor 't geleden wee, Dat zij den vloek herschept in bee. Al waren zij bejaard en stram, Toen d'oorlog over Yper kwam, Nog moesten zij den doolweg op, Met tranend oog en hartgeklop. Zij werden verder op gestuurd, Hun ballingschap heeft lang geduurd. De jaren zijn voorbijgegaan De langste van hun lang bestaan, In hunkren naar 't beloofde land Naar Nazareth, dit heilig pand. Zij smeekten God, met vuur en trouw, Dat, eer Hij hen eens halen zou, Zij Yper mochten wederzien, Om Hem van hier hun dank te biên. En weinig zien er Yper weer. En vele zijn er bij den Heer Van d'oudjes, die 't kanon verjoeg, Wijl 't hun gesticht in spaandren sloeg. Yper, 26 Juni ig3o. RAEKELBOOM. Heden Zaterdag 5 Juli, om 8 uur 's avonds, in de Saumon algemeene ver gadering voor al de leden. DAGORDE De zitting wordt enkele minuten na 17 u. geopend. Zijn tegenwoordig deheeren Sobry, burgemeester-voorzit'ter Declercq, Lema- hieu en D'Huvettere. schepenen Leuridan, Soete, Missiaen, Bonnet, Coutelle, Vermeu len, Vandamme en Delahaye, raadsleden Versailles, secretaris. 1. Processen-verbaal der zittingen van 26 Mei en 2 Juni ig3o. De heer secretaris geeft lezing dier twee processen-verbaal die beide met eenparige stemmen worden goedgekeurd. De heer Laton komt op zijne beurt de raadszaal binnen. 2.Stadseigendommen Verkoop van grond. Bij brief van 14 Juni 11. vraagt een inwoner der stad een deel grond, hebbende een straat-* breedte van i3 m. 55 op een diepte door de stad aan te duiden, van het gewezen Water kasteel te mogen koopen aan den instelprijs van 20 fr. den vierkanten meter. Het schepen college heefc hem gevraagd een diepte van g5 m. te willen nemen, hetgeen door den aanvrager aanvaard werd Dit voorstel van verkoop van grond wordt eenparig gestemd. De heer Leuridan, die de raadszaal verlaten had, neemt aan die stem ming geen deel. 3. Autobusdiensten a) IVest-Nieuwkerke- Yper. De stad ontving vanwege het Provinciaal Bestuur een brief waarbij hrar bericht wordt dat de heeren Cappelle Cyrille en Bossaert Joseph van West-Nieuwkerke gevraagd heb ben tusscben West Nieuwkerke en Yper een autobusdienst te mogen inrichten die twee maal per week, den Woensdag en Zaterdag, zou werken. De stad werd verzocht daarover een onderzoek van commodo en incommodo te openen, en gezien er tijdens dit enkwest geen opmerkingen werden gemaakt, stelt de heer Voorzitter voor op die vraag een gunstig advies te verleenen. M. D'Huvettere. De raad door het uit brengen van een gunstig advies neemt verant woordelijkheid op zich. Sommige voertuigen zijn in zoodanig slechten staat dat zij de ge zondheid van de personen die ze vervoeren in gevaar brengen. Ik zou vragen dat er bij de vergunninghouders zou aangedrongen wor den opdat zij zich behoorlijk materiaal zouden aanschaffen ten einde de reizigers op een menschelijke manier te vervoeren. M. Sobry. Ik denk dat de hoogefe over heid daarover zal waken en wij zullen haar mededeeling geven van de bemeiking van den heer schepen D'Huvettere. M. Declercq. Wij zouden ons advies kunnen uitbrengen onder voorbehoud dat de uitbaters van den dienst zich tegen ongevallen

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 1