MEUBELS Feest bij de Ypeiscbe Wielrijdersciub Mobilaire Voorweipan Piano 8 Allerhande Nieuws Yper. Laffe aanranding. Zondag Velos gestolen. Maandag avond, rond 8 uur, hadden twee jufvrouwen van Voorme- zeele haar velos laten staan aan den gevel der woning van G. Lamoot, in de Boter straat, bij wien zij een bestelling kwamen halen. Toen zij terug buiten kwamen, waren zij niet weinig verwonderd te bestatigen dat beide velos verdwenen waren. Een gebuur- vrouw had het echter bemerkt en het duurde niet lang eer de dieven, twee veelbelovende bengels van 10 jaar oud, wonende op St-Pie- ters, bij den kraag werden gevat. Autobotsing. Woensdag namiddag bot sten twee autocamions, deze van Vermeulen Michel, van St-Jan, en van Van Walleghem Arthur, van Lichtervelde, op elkander aan den hoek der Lombaardstraat en der de Haernestraat. Niemand werd gekwetst en alles bepaalt zich bij eenige schade aan de autos. Het noodig onderzoek werd ingesteld om de verantwoordelijkheid vast te stellen. Zondag 6 Juli begint de oktaaf ter eere van de H. Godelieve, sedert honderden van jaren alhier vereerd en aanroepen door de Yperlirgen en de geloovigen van heel destreek. Alle dagen gelezene mis om 6 1/2 ure, de ge zongene om 8 ure. Het lof om 7 ure. Lijk op andere jaren zullen de bedevaarders, zich in het klooster (St-Jans Hospitaal) de litaniën en de midalie van de gevierde Heilige kunnen aanschaffen. Boesinghe Auto-ongeval. Zater dag avond, rond 7 u-, kwam een auto in ijzingwekkende snelheid uit de richting van Boesinghe naar Yper aangehold. Bij St-Pie- tertje maakt de weg een bocht en daar botste de auto, waarvan de geleider het stuur niet meer meester was, met alle geweld op een boom die door den slag verscheidene centime ters in den grond verschoof en tot op een hoogte van 1 meter gansch gepeld was. De ■voerder, zekere Leon Dugardin van Roubaix, werd uit de auto geslingerd en bekwam in zijn val slechts een lichte wonde boven het oog. Een hond, die zich eveneens in de auto bevond, werd langs den anderen kant van den steenweg teruggevonden. De roekelooze ge leider werd door Dokter Dekemele van Boe singhe verzorgd en werd denzeliden avond nog, door een zijner kameraden die hem volgde, naar huis gevoerd. Hij mag van geluk spreken er zoo goedkoop van af te komen, en geluk- kiglijk ook dat er zich daar niemand op den weg bevond, want ongetwijfeld zouden er ^en of meer dooden te betreuren geweest zijn. Voormezeele. H. Bloedprocessie. Zillebeke Autobus-ongeval. Dins dag is de autobus van M. Liefooghe, die van Tourcoing kwam, korts na den middag, aan de Leiebrug van Meenen, in botsing gekomen met de autobus van M. Ramaut, gevoerd door den genaamden A. Lemayeur. Er waren verscheidene gekwetsten. G. Meerschaert, 34 jaar oud, bekwam een gapende wonde aan het hoofd, Amanda Alexandre, 3o jaar, werd een schouder gebroken en de 20 jarige Antoi nette Luissault werd aan het hoofd en de lin kerhand gewond. Doch allen konden, na ter plaats verzorgd te zijn geweest, huiswaarts keeren. Yper Swimming Club Ecole de Musique Flüte et Hautbois le Mardi 8 Juillet, a 5 h. de l'après-midi Chant le Mercredi 9 Juillet, a 9 1/2 h. du matin, et Piano le Mercredi 9 Juillet, a 2 1/2 h. de l'après-midi. Handboogschielingen Zonda' 6 Juli Poperinghe - Willem- Teil, op 2 persen 2 Oppervogels van 100 fr. 4 Zijdvogels van 5o fr. 4 Kallen van 25 fr. en 100 primés van i5 fr. verdeeld op de twee persen. Inleg i3 fr. 5o", terug 10 fr. Begin om t 1/2 uur. Un Exploit peu Banal Donderdag 17 Juli 1930 Openbare Vrijwillige VerKooping avond, rond 10 u. 3o, kwam de genaamde Liefooghe, 54 jaar oud, te Gheluvelt wonen de, in de Boterstraat gegaan op weg naar de statie, toen hij voor deherberg« DeVisscher gekomen op het onverwachts en zonder den minsten reden een geweldigen vuistslag ont ving van een persoon die op dit oogenblik voornoemde herberg verliet. De arme man viel achterwaarts over op de straatsteenen waar hij bedwelmd bleef liggen, terwijl de laffe kerel, vermoedelijk een engelschman, in een auto sprong en de vlucht nam. Gelukkig- lijk konden ooggetuigen het nummer der plaat van de auto opnemen, zoodat de aanrander toch zijne straf niet zal ontloopen. De politie, die intusschen ter plaats kwam, bracht den man, die een diepe wonde aan het hoofd bekomen had, naar het politiebureel waar een bijgeroepen geneesheer hem de noodige zorgen toediende. Voor wat de auto betreft, deze is gansch ingebeukt en buiten gebruik gesteld. Maandag laaist, begunstigd door een heerlijk zomerweder, deed deze merkwaardige pro cessie haar jaarhjkschen ommegang langs de mooi bevlagde en versierde huizen van het rustig dorpje. Telken jare is de toeloop van volk er overgroot, doch dit jaar overtrof het getal bezoekers dit van alle andere voorgaan de jaren. Wielrijders nieuws Zondag laatst was het hoogtij in onze Wielrijdersclub, ter gelegenheid van de inhul diging van haar nieuw vaandel. Een flinke stoet, waaraan talrijke afvaardigingen, met vlag, van Ypersche maatschappijen deelnamen en opgeluisterd door de harmonie Ypriana en het muziek der Ypersche Schotten ver- liet korts vóór 11 uur het lokaal der club, Café Sportwereld in de Statiestraat, en leidde het bestuur en de talrijk opgekomen liefhebbers van het wielrijden, de geliefkoos de volkssport, naar het stadhuis. Daar over handigde de heer Burgemeester, met eenige hartelijke woorden, plechtiglijk het mooi zinnebeeld der maatschappij aan den heer Horrez, voorzitter, die vervolgens den heer Burgemeester, om zijne goede woorden en voor zijne spontane medewerking aan het feest, inniglijk dankte en hem de verzekering gaf dat de stad voortaan, 't zij voor stoeten of voor openbare feesten, steeds op de welwil lende medehulp van de Wielrijdersclub mocht rekenen. Na de ontvangst op het stadhuis en nadat de vlag door een dreunende Brabangonne werd begroet, trok de stoet naar het gedenk- teeken der Ypersche gesneuvelden, waar de heer Horrez een schoone bloemengarve neer legde terwijl al de vaandels buigden, het mu ziek ons nationaal lied op gedempten toon uitvoerde en al de omstaanders met ontblooten hoofde eerbiediglijk een minuut ingetogenheid onderhielden. Daarna doortrok de stoet, onder het spelen der opwekkendste marschen die de twee mu- zieken om de beurt lieten hooren, nog enkele der bijzonderste straten van stad en voor aleer aan hetCafé Sportwereld uiteen te gaan, werd de herinneringsmedaille, tijdens het feest der Invaliden aan de Ypersche Wiel rijdersclub geschonken, in de herberg Au Monarque bij Odile Taillieu aan de nieuwe vlag gehecht. 's Namiddags gaf de Wielrijdersclub een schoonen koers, begiftigd met I25o fr. prijzen, voor beginnelingen. Niet min dan 54 renners lieten zich inschrijven om de 75 km. af te lappen en de talrijke prijzen en premièn te veroveren. Gansch de koers werd door de jeugdige renners fel betwist en op den door tocht was de belangstelling der toeschouwers overal even groot. Bij de aankomst echter zag de Statiestraat zwart van 't volk. Ziehier de rangschikking der negen eerste 1) Catteeuw, van Wervick, op Cycles Van Hauwaert2) Boon, v. Thourout3) Carrein, van Wervick 4) Moerman J., van Woesten 5) De Naeghel, van Yper 6) Carrein Cyr., vanGheluwe 7) Moerman Em., van Woesten; 8) Tacaet, van Oostende 9) De Naen, van Oostende. Den M.aandag namiddag was er een tweede koers waarin de veelbelovende renner Cat teeuw, van Wervick, in den sprint nogmaals den eersten prijs wist te behalen. Dan volg den 2) Moerman J., van Woesten 3) Schrij vers, van Adinkerke 4) Decherf, van Wer vick 5) Florizoone, van Yper 6) Carrein, van Wervick 7) Debaene, van Brielen. No- tredame, van Yper, bekwam de loc plaats. Onze stadgenoot Odile Taillieu, die zich vroeger reeds in de Ronde van Frankrijk wist te onderscheiden, doet dit jatar opnieuw den toer mede, doch ditmaal als toerist. In den eersten rit Parijs Caen (2o3 km.), die Woens dag laatst werd geloopen, kwam hij de eerste der toeristen aan. Ter gelegenheid van St Pietersdag, had er op het gehucht Het Hooghe een velokoers plaats waarin de Yperling, Verbeke Lucien, de derde plaats behaalde. In den eindsprint waren ze nog met n renners samen. Het Bestuur der Ypersche zwemclub heeft de eer het publiek te berichten dat het op Woensdag, 9 Juli a. s., om 8 u. 's avonds, een Kostelooze Cinemavertooning zal geven in de feestzaal Oud Yper Statieplaats. Le Comité du Swimming Club d'Ypres a l'honneur de porter a la connaissance du public qu'une féte cinématographique sera donnée gratuitement en la salie du Vieil Ypres Place de la Gare, le Mercredi 9 courant a 8 heures du soir. Les concours publics, organisés dans la Salie de Concert de l'Ecole de Musique, sont fixés comme suit Een autobus zal vertrekken om I uur bij Elie Decrock. Beleefd verzoek zich van heden te doen inschrijven. Nous apprenons que le célèbre champion des zwyn de l'Excelsior Billard Club, s'est attaqué au record des caramboles en auto. S'étant rendu a Zonnebeke, et pour toute sécurité, dans un endroit désert, notre futur as du volant (qui n'a jusqu'a ce jour manié que la trottinette) a fait preuve d'un sangfroid admirable -- lancé«volagaz»contreunpoteau téléphonique, histoire de vérifier la solidité légendaire- de la Citroen, s'est livré a un steeple chase étonnant, pour finalement s'é- chouer dans un champ de blé. Notre fameux as vient d'être engagé par la maison Bugatti pour prendre part aux 24 heures du Mans Nos vives condoléances La Mijole Kantoor van den Deurwaarder Arthur VancappeS te Yper Oude Houtmarkt, 6. om één uur zeer stipt 's namiddags, in de groote Feestzaal MAJESTIC, Rijs» selstraat te YPER GROOTS van zeer schoone en prachtige waaronder i Eetplaats in eikenhout bestaande uit 2 buffetten, 6 stoelen, coulissetafel met plan ken en groote spiegel prachtige saiongarni- tuur Louis XVI (7 stuks) secrétaire in aca jou met marmeren blad 2 dame bureaux in acajou 5 schoone slaapkamergarnituren in acajou, notelaren, olmen en eikmhout, bestaande uit bedden met ressort, lavabo met marmeren blad en spiegel, nachttafel met marmeren blad, spiegelkas en andere kleer- kassen; 3 bedden met ressort van I en 2- personen in acajou, notelaren en eiken hout;, bijzonder schoone zuivere wollen matrassen en andere matrassen, lange en kleine kus sens; bijzonder schoone gebeeldhouwde sa longarnituur in massief acajou, bestaande uit canapé, 6 stoelen en tafel; lavabos, nachtta fels, kleerkassen, 2 chiffonnièren met mar meren bladen, commoden, lijnwaadkassen, bureau-ministre in acajou (cylindre), salon garnituur sac arabe, chaise longue, Ca napé en gebourreerde stoelen, zetels, eiken salonbuffeiten, keukenbuffetten met glazen ruiten, prachtige salontafels in massief aca- jou en andere tafels, coulissetafels met plan ken in acajou, café-en andere stoelen, groo te en kleine spiegels, kapstokken, groote en kleine tapijten en veel andere meubels te lang om te melden. OCCASIE PIANO. Al deze meubels en voorwerpen zullen in volle vertrouwen verkocht worden. Met gereed geld en gewone voorwaarden. Tentoonstelling 's morgens om g uur.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8