TUINDAG 1930 STAD YPER Zomerconcerten De Caisse Commerciale de Roulers keert in veertiendaagsche Rekening eenen intrest uit van 2.95 P- h. tijdstip 10 tot 25 Juli. STAD YPER B E RICHT Zondag 20 Juli Bezoek der Fanfare du Commerce van Armentières. STAD YPER PROGRAMMA DER FEESTEN Zondag 27 Juli Om n uur, in Sint- Maartenskerk TE DETJM V 1 L LE D'YPR E S PROGRAMME DES FÊTES Dimanche 27 Juillet A n heures, en l'Eglise Saint-Martin TE DEUM A 22 heures Brillant Feu d'Artifice. 3 STAD YPER Zaterdag 2 Oogst Zondag 3 Oogst Maandag 4 Oogst Dinsdag 5 Oogst Woensdag 6 Oogst Donderdag 7 Oogst Zondag 10 Oog t Vrijdag 15 Oogst (O.L.Vr. Hemelvaart) Zondag 17 Oogst Een Vliegfeest le Yper Monique, Vermeulen Solange. Heeft voldaan Moreau Irène Hoogere Afdeelivg Sectie B) Leeraar de heer Lionel Blomme. ie Prijs met de grootste onderscheiding, Milleville Simone. ie Prijs met groote onderscheiding, Duponselle Germaine. I' Prijs, Hemeryck Laura, Kerrinckx Rachel. 2' Prijs, De jonghe Madeleine, Mahieu Jeanne. Blaasinstrumenten Hoogere Afdeeling Obo Leeraar de heer Marcel Andiies. ie Accessit met onderscheiding, Ossieur M aurice. Fluit Zelfde leeraar. i' Prijs, Coffyn Fernand. Zang Hoogere Af deeling Juffrouwen Leerares Mevrouw Ado Van Gheluwe 2® Prijs, Matthys Anna. 2' Prijs met onderscheiding, Kerrinckx Rachel. le Prijs, Verhack Irène. Piano Leerares Mevrouw Georg. De Backer Lagere Af deeling 1Graad) (Er waren 20 punten te winnen) ie Eervolle melding, (16 p.), Den Exter Solange. l* Eervolle melding (17 punten), Braem Maria. ie Eervolle melding met onderscheiding, (18 p.), Cherchye Elisabeth. Lagere Af deeling (2® Graad) 2e Eervolle melding, (i5 p.), Hemeryck Laura. ie Eervolle melding, (16 p.), Le- mahieu Irène. ie Eervolle melding, (17 p.), Mahieu Jeanne. I* Eervolle melding met onderscheiding, (18 1/2 p.), Souvage Beatrix. Middelbare Afdeeling Graad) 2' Eervolle melding (i3 p.), Boone Thérèse. Middelbare Afdeeling (-J Graad) ie Eervolle melding met groote onderschei ding, (19 p.), De Cadt Jean. Hoogere Afdeeling ie Prijs, Juffrouw Milleville Simone. ie Prijs met onderscheiding, Juffrouw Dupon selle Germaine. Vrijdag n Juliom 8.3o uur, op de Groote Markt, door de Vlaamsche Harmonie. Zondag i3 Juli, om ti uur, op de Groote Markt, door de Socialistische Harmonie. Zondag 20 Juli, om 4 uur, op de Groote Markt, door de Fanfare du Commerce van Armentières. Zondag 27 Juli, om 5 uur, op de Groote Markt, door de Koninklijke Stadsfanfare van Kortrijk. Zondag 27 Juli, om 8.3o uur, op de Groote Markt, door de Harmonie Ypriana. Zaterdag 2 Oogst om 8.3o uur, op de Groote Markt, door de Harmonie Ypriana. Zondag 3 Oogst, om 5.3o uur, op de R. Co- laertplaats, door de Harmonie Municipale de Leers Dinsdag 5 Oogst, om 8.3o uur, op de R. Co- laertplaats, door de Harmonie Ypriana. Donderdag 7 Oogst, om 8.3o uur, op de Groote Markt, door de Vlaamsche Harmonie. Zondag 10 Oogst, om 11 uur, op de Groote Markt, door de Socialistische Harmonie. Zondag 10 Oogst, om 5 uur, op de Groote Markt, door de Stadsfanfare van Roeselare. Vrijdag i5 Oogst, om 8 uur, op de Groote Markt, door de Vlaamsche Harmonie. Zondag 1Oogst, om 12 uur, op de Groote Markt, door de Muziekmaatschappij St-Ce- cilia van Zonnebeke. Zondag 24 Oogst, om 4 uur, Maarschalk Fochlaan, door de Socialistische Harmonie. Maandag 8 September, om 8.3o uur, Meenen Poort, door de Harmonie Ypriana. Zondag 14 September, om 11 uur, Groote Markt, door de Socialistische Harmonie. Zondag 21 September, om 4 uur, op 't Zaal hof, door de Socialistische Harmonie. Om g 3o uur, aankomst te Yper om 10 u., ontvangst op het stadhuis door de Gemeente- overheid om 16 uur, Groote Markt, Kunst concert door de Fanfare du Commerce van Armentières (io5 uitvoerders). Voorzitter M. G. Leroy, Officier d'Aca- démie Onder-Voorzitter M. H. Ghevart, Officier d'Académie Bestuurder M. A. Defer, Officier de l'Instruction Publique, Bestuurder der Muziekschool van Armen tières. PROGRAMMA i° Marche A méricaine Sousa 2° La Feria, Suite Espagnole Lacorne a) Los Toros b) La Reja c) La Zaruela (transcrit par M. A. Defer). 3° Marche militaire Frangaise 40 Danses Tanagrêennes a) Danse des Ménades b) Danse d' Aphrodite c) Pas des Crotales. 5° La Gaza Ladra, ouverture (transcrite par M. A. Defer). 6° La Vie d'Artiste, Valse Strauss De Burgemeester, H. SOBRY. De Burgemeester der stad Yper heeft de eer aan zijne medeburgers bekend te maken dat, ten gevolge der Groote Vaderlandsche Betooging die plaats heeft te Brussel op 2i Juli, de Plechtigheden en Vaderland sche Feesten welke jaarlijks op bovenge- melden datum in deze stad plaats hebben, dit jaar op Zondag 27 Juli zullen gehouden worden. Hij noodigt de inwoners uit hunne huizen te bevlaggen, op Maandag 21 en Zondag 27 Juli, ter gelegenheid van den Honderd sten Verjaardag der Inhuldiging van den Doorluchtigen Stichter van ons Vorstenhuis en van 's Lands Onafhankelijkheid. Yper, den 7 Juli iq3o. De BurgemeesterH. SOBRY. Om 11.3o uur, Groote Markt: Uitvoering van Vaderlandsche Liederen door de school kinderen. Om 17 uur, Groote Markt CONCERT door de Koninklijke Stadsfanfare van Kortrijk, (75 uitvoerders). Bestuurder M. Charles Heylbroeck. Om 20.3ouur, Groote Markt CONCERT door de Harmonie Ypriana V er lichting der Groote Markt. Om 22 uur Groot Vuurwerk. Le Bourgmestre de la ville d'Ypres a l'hon- neur de porter a la connaissance de ses concitoyens que par suite de la Grande Mani festation Patriotique qui a lieu a Bruxelles le 21 Juillet, les Solennités et Fêtes Patrio- tiques qui ont lieu annuellement en cette ville a la même date ont été fixées cette année au Dimanche 27 Juillet II invite les habitants a pavoiser, Lundi 21 et Dimanche 27 Juillet, a l'occasion du Centième Anniversai're de l'Inauguration de l'Auguste Fondateur de la Dynastie et de l'Indépendance Nationale. Ypres, le 7 Juillet iq3o. Le Bourgmestre, H. SOBRY. A 11.3o heures, Grand'Place Exécution de Chants Patriotiques par les enfants des écoles. A 17 heures Grand'Place CONCERT par la Fanfare Royale Communale de Cour- trai (75 exécutants). Directeur M. Charles Heylbroeck. A 20.3o heures, Grand'Place CONCERT par 1'Harmonie Ypriana Illumination de la Grand'Place. Om 18 uur Klokkengehiid. Om 20.3o uur Concert, Groote Markt, door de Harmonie Ypriana Om 9.30 uur Processie ter eere van O.L. Vrouw van Tuine. Om 14 uur: Groote Schieting aan de pers der maatschappij Yper-Hoekje Om 17.30 uur Kunstconcert op de R. Colaertplaats, door de «Harmonie Municipale de Leers Om i5 u. Groote Peerdenwedstrijden. Om 21 uur: Prachtig Openluchtfeest op de Vandenpeereboomplaats. Om 9 uur ROUWDIENST voor de Ypersche Gesneuvelden, in Sint Maartens Kathedraal, van wegens den V. O. S. Om i5 uur Prijsuitdeeling voor de leerlin gen der stadsjongensschool. Om 20.3o uur Concert, R. Colaertplaats, door de Harmonie Ypriana Om 9 uur Gewestelijke Geitenprijskamp op de Veemarkt. Om i5 uur Prijsuitdeeling voor de leerlin gen der stadsmeisjesschool der Rijsselstraat. Om i5 uur Concert in de Feestzaal der Muziekschool. Om 20.3o uur Concert, Groote Markt, door de Vlaamsche Harmonie. Om 11 uur Concert, Groote Markt, door de Socialistische Harmonie. Om 16 uur Prijskamp in 't bollen Dixmudestw., door De Dappere Bolders Om 17 uur Concert, Groote Markt, door de Stadsharmonie van Rousselare. Om 21 uur Volksbal in de Halle. Om i3 uur Groote Velokoers, ioc Jaar, Groote Prijs van Yper. Om 20 uur Concert, Groote Markt, door de Vlaamsche Harmonie. Om 22 uur Prachtig Vuurwerk. Om li.3o u. Plaatsen van den eersten steen der kaaimuren. Om 12 uur Concert, Groote Markt, door de Maatschappij Sinte Cecilia van Zon nebeke Om i5 uur Opvoering van GUDRUN door het Vlaamsch Volkstooneel op stads vestingen. Om i5 uur Pt ijskamp voor 't Lijn- visschert door de Maatschappij Front- hengelaars Kasteelgracht. (Meenenpoort Zwemplaats) Om 18 uur Turnfeest, Groote Markt, door de Liberale Turners van Yper De Onvermoeibaren Dank aan de onverpoosde werking onzer Handelskamer en van haar verdienstelijken Voorzitter, M. Hector Vermeulen, zullen wij dit jaarte Ypereen grootschvliegfeesthebben! Een plaatselijk.weekblad kondigde vei leden week reeds aan dat dit feest ging plaats heb ben den 24 Oogst a s. Door onvoorziene omstandigheden is dien datum echter moeten verschoven worden enthans is het ons toege laten te zeggen dat dit vliegfeest bepaald zal doorgaan op Zondag 21 September, op de landerijen der hofstede Deraedt te S' Jan- bij Yper. Van zoodra nadere bijzonderheden nopens dit feest, dat duizende en da zende toeschou wers zal aanlokken, zullen vastgesteld zijn, zullen wij niet nalaten deze aan onze lezers mede te deelen. Saint Saëns Vidal Rossini

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 3