Federation des Sinistrés de I'Arrondissement d'Ypres Réunion mensuelle do Dimanche 13 Jaillet 1930 Koninklijke Hof bouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper Verslag der Algemeene Vergadering gehouden op Zondag 15 Juni 1930. 6) Tombola. De strijd tegen de Krotten en ongezonde Woningen Une Retraite JGURNÉE DE L'INVALIDE Le Dimanche 27 Juillet, il sera vendu une fleur au profit du fonds de dotation des invalides de la guerre de l'Arrondissement d'Ypres. O. Molein. I. Gruwez. J. Van der Mersch. R. Clinckemaille. DAG DER INVALIDEN O, Molein. I. Gruwez. J. Van der Mersch. De Voorzitter, R. Clinckemaille. M. l'Avocat Butaye, d'Ypres, préside la séance qui s'ouvre k 2 1/2 h. a 1'Hotel Con tinental. Le président expose qu'il n'a pas encore re<;u jusqu'ici de réponse a la demande d'audience qu'il a adressée k M. le Ministre des Finances. Cette demande a été cependant renouvelée, il y a environ un mois. Néan- moins des avis officieux ont prévenu que ce silence est dü au surcroit de besogne donné au ministre par la discussion de ses projets de dégrèvements fiscaux, et que maintenant, le Parlement étant entré en vacances, la fixation d'un jour d'audience est imminente. II résulte d'ailleurs, d'une communication faite par M. le représentant Brutsaert a M. le président, que les vues de l'Administration des Domaines en matière d'abtis sont com- plètementchangées, L'expérience lui a montré que les abris ne rapporteront rien a l'Etat, et celui-ci est aujourd'hui résigné faire au contraire un grand sacrifice pour en débar- rasser la Région du Front. Des crédits sérieux seront affectés a leur démolition. Un grand pas a done déja été fait vers la solution de cette difficulté, l'une des dernières dans l'ceuvre de la restauration, mais en même temps l'une des plus compliquées en pratique. Une discussion eüt lieu a ce sujet entre les délégués, qui profitèrent ensuite de leur réunion pour se livrer a un échange de vues trés intéressant au sujet de certains pro- blèmes d'ordre administratif et économique qui ne laissent pas d'être embarrassants pour leurs communes. La séance fut levée a 4 1/2 h. La prochaine réunion aura lieu le Dimanche 14 Sep- tembre. Le PrésidentArth. BUTAYE. m <wo De Heer Casier Hector, onder voorzitter, opent de vergadering om i5 uur en de secre taris geeft lezing van het verslag der vorige vergadering. Dit verslag wordt zonder op merkingen goedgekeurd. Voordracht De heer Lagast, Staats voor drachthouder te Kortiijk, geelt een leerzame les over fruitteelt en ook over de toe te passen zomerbe werkingen. Hij worut door de talrijke leden aandachtig aanhoord en ten slotte met algemeen hand geklap begroet. De d d. Voorzitter bedankt namens al de toehoorders den gevierden spreker in eenige welgepaste woorden. M ededeeling De d. d. Voorzitter deelt mede dat onze achtbare Voorzitter, alhoe wel aan de beterhand, nog niet in staat is onze vergadering bij te wonen, en drukt den wensch uit hem weldra gansch hersteld in ons midden terug te zien. De d. d. Voorzitter geeft vervolgens nog eenige nuttige wenken over de seizoen werk. zaamheden in den tuin. Aanbrengsten Verscheidene schoone aan brengsten zijn toegezonden en bekomen de volgende bekroning X) Victoor Theophile, 5 punten voor zijn schoon lot groenten (wortels, selder, porrei, ajuin en artisjokken). 2) Bulcaen Valère, 3 punten voor zijne uit gelezen groenten. 3) Bulcaen Arthur, 3 punten voor zijne schoone groenten, (aardappelen, erwten en aardbeziën). 4) Duthoo Jean, 2 punten voor zijne groen ten. 5) Verhalle Marie, 2 punten voor hare prachtige rozen. Nieuwe leden Worden als nieuwe leden aanvaard 1) Bafcop Theodore, voorgesteld door Verhalle Marie. 2) Degroote Marie, voorgesteld door Ver- brugge Henri. Tombola Een prachtige tombola, geleverd door het huis Hector Casier, wordt onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering sluit om 17 1/2 uur. ZONDAG 20 JULI 1930 om i5 uur, in het gewoon lokaal Hotel Continental Maandelijksche Rlgemeene Vergadering. DAGORDE 1Lezing van het verslag der vorige vergade ring. 2) Mededeelingen. 3) Beoordeeling der aanbrengsten. 4) Aanvaarding van nieuwe leden. 5) Inschrijving der abonnenten op De Volks tuin NAMENS HET BESTUUR De SecretarisDe d. d. Voorzitter, Ferd. Dethoor. Hector Casier. Het redmiddel De goedkoope Woningen Onder de menigvuldige congressen, onlangs te Antwerpen gehouden, is er wel een die moet belang inboezemen aan alwie het volks welzijn ter herte neemt en den strijd voert tegen de krotten, het hedendaagsch sociaal werk bij uitmuntendheid. Men moet vastberaden die nesten van ziekten en zedenbederf vernietigen, en ge zonde, luchtige woningen verschaffen aan de tegenwoordige bewoners der krotten en aan de kroostrijke gezinnen. Als men eens nagaat, voor dezen die het geluk hebben een gezonde en openluchtige woning te bezitten, hoe zij de gelegenheid hebben hunne kinderen vrijelijk te laten spelen, daar waar de zon en het licht binnen dringen, dat zij eens nadenken en met hunne gedachten in die huizekens, in die kamers binnengaan, waar ook gezinnen wonen, waar ook kinderen moeten leven en waar noch lucht noch licht is. De krotten en de overbevolkte kamers zijn aan 't verdwijnen, sedert men het bouwen van gezonde woningen heeft aangevatneemt den werkman weg uit dat midden van zede lijke en lichamelijke nederdrukking, geeft hem een gezonde en vroolijke woning met een tuintje, en de sombere, misnoegde man zal een geheel ander mensch worden 1 De droom kan verwezenlijkt worden de kroostrijke vader, eigenaar van zijn huis en de kroostrijke moeder, verheugd voor het licht en de zon, de bron van levensblijheid en gezondheid voor haar en hare lieve kinderen. De aanmoedigingen van Staat, provincie en gemeente blijven niet ten achter. In sommige gevallen kan een werkman met talrijke familie, die zelf een huis bouwt of er een aankoopt aan een erkende en onder steunde bouwmaatschappij, zooals er te Yper een bestaat, tot tien duizend frank premiën bekomen, benevens allerhande voordeelen gemak van geldontleening en afkorting, ont slag van grondlasten, ontslag van fiscale rechten op den akt van aankoop. De 20 huizen welke de samenwerkende maatschappij Ons Onderdak aan het bouwen is, op den grond der gewezen ruiters- kazerne, gaan rap vooruit vóór den winter zullen allen bewoonbaar zijn. Ieder huis heeft twee plaatsen beneden, drie kamers boven, koerken met stal en een perceel hoving stadswater en gas liggen gereed, voor de deur. De groote helft der woningen is reeds aan gevraagd om te koopen dat degenen die een eigen, gezonde en goedkoope woonst betrach ten zich haasten, om zich bij de beheerders aan te geven. Nous annoncions la semaine dernière l'ad- mission a la retraite de M. le Capitaine Petit. Nous sommes heureux de pouvoir communi- quer ici k nos lecteurs la lettre flatteuse que le général-major commandant le corps de gendarmerie lui a adressée. CORPS DE GENDARMERIE Bruxelles, le 8 Juillet 1930. ETAT MAJOR N° 3551 Mon Cher Capitaine, En vous transmettant la lettre cijointe par laquelle Monsieur le Ministre de la Defense Nationale vous avise de votre admission a la retraite, j'ai l'honneur de vous adresser mes trés vifs remerciements pour Vintelligence, le zèle soutenu, I'abnegation, l'incomparable denouement et la compétence avec lesquels vous avez rempli les différertes foncticns qui vous ont été confiées au cours de votre longue carrière. Vcuillez agréer, je vous prie, Mon Cher Capitaine, avec mon meilleur souvenir et les regrets que me cause votre départ Vassurance de mes sentiments d'affectueuse camaraderie. Le Général Major Maury, Commandant le Corps. (signé) Maury. A Monsieur le Capitaine de Gendarmerie petisiohné Petit, 16, Rue del'Abattoir a Ypres. Les habitants d'Ypres se joignent de tout coeur a ces paroles. M. le Capitaine Petit a gagné la sympathie de tous ceux qui ont été en rapport avec lui, et ils sivent combien ces éloges sont mérités par lui. La Région d'Ypres présente de nouveau a M. le Capitaine Petit ses félicitations et ses sentiments de reconnaissance et d'affection. Nous faisons un pressant appel a la géné- rosité de toute la population pour que les demoiselles chargées de la vente de cette fleur reqoivent partout bon accueil Le fonds de dotation, sous le controle de l'CEuvre Nationale des Invalides de la guerre, sert a venir en aide aux invalides nécessiteux ou malades et au payement des indemnités de naissance, de mariage et de décès. Pour la Fédération des Invalides d'Ypres Le Secrétaire, Le Président, Pour le Comité de l'Arrondissement de l'CEuvre Nationale des Invalides de la Guerre Le Secrétaire-TrésorierLe Président, Op Zondag 27 Juli a s., zal een bloempje verkocht worden ten voordeele van het dotatie fonds der oorlogsinvaliden van het Arrondissement Yper. Wij doen een bijzonderen oproep tot de milddadigheid der bevolking opdat de juffers, gelast met het verkoopen van het bloempje, overal en bij iedereen bijzonder wel zouden onthaald worden. Het dotatie fonds, onder toezicht van het Comiteit van het Nationaal Werk der Oorlogs invaliden, dient immers in 't bijzonder om hulp te verleenen aan de in nood verkeerende invaliden, ook aan de zieken en verder voor het uitbetalen der vergoedingen toegestaan bij geboorten, huwelijken en overlijdens. Namens den Invaliden Bond van Yper De Secretaris, De Voorzitter, Namen* bet Comiteit van het Nationaal Werk der Oorlogsinvaliden De Secretaris-Schatbewaarder

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 4