Wedstrijd voor Balkons Venstors Groote Tuindag-Schieting Laatste en Tweede 8RQ0TE SCHIETING Stad Yper België Bebloemd Koninklijke Hofbouwmaatschappij van het Arrondissement Yper Natuurlijke Planten en Bloemen Kosteloos aangeboden aan al de Ingezetenen der Stad Allerhande Nieuws Landlooper. Vrijdag avond, rond 6 u. 3o kwam de genaamde Vandamme, 4g jaar oud, geboortig van Voormezeele en wonende te Dottenijs, naar het politiebureel om er slaping te vragen. Daar hij zonder middels van be staan was, werd hij voorat wee jaar naar het gesticht van Merxplas gezonden, Erge val. Dinsdag namiddag was M Viaene, steenkapper, wonende in de Bascule straat, met zijn moto naar Armentiers gere den. Niet ver dezer stad viel^hij zoo ongeluk' kig dat hij erg aan het hoofd werd gekwetst en langen tijd in bezwijming.lag. M. Cornette die daar juist voorbijreed verwittigde'zijne vrouw en ging daarna met haar den gewonde naar het hospitaal halen. Agent Omgereden.'Maandagmorgen om g u., werd de politieagent Jean Raspoet, die op den hoek der Neermarkt en Rijselstraat dienst deed, omgereden door de auto van M. Albert Denys van Poperinghe, die uit de rich ting der Meenenstraat kwam gereden en juist in den draai der Neermarkt een wagen wilde voorbijsteken. De agent die nog een meter achteruit sprong werd niettemin gevat en een eind meegesleurd Zijn kleederen waren ge scheurd en hij bezeerde zich daarbij nog al erg aan het linkerbeen. Passchendaele. Botsing, De moto rijder Vital Hoffmann, 25 jaar oud, botste al hier op de autobus van den 3o jarigen Jan Popelier, die van Marquette (Noord Frankrijk) kwam gereden. De bijgeroepen geneesheer vreesde voor een schedelbreuk en deed het slachtoffer naar het gasthuis overbrengen. Kemmel Aanranding. De werkman C.Barbez, die verleden week Zaterdag van zijn werk in Frankrijk terugkwam, had op het ge hucht Spanbroekmolen, dicht"bij de groote mijnputten, enkele oogenblikken stilgehouden Smokkel-Auto. De douaniers van den post Fives bij-Rijsel hebben te La Madeleine de autobus aangehouden toebehoorende aan M. Vanderhaeghe, van Kemmel, die dagelijks werklieden naar Frankrijk voerde. In een hulpwiel van de auto ontdekten zij 8 kilos sac charine. M. Vanderhaeghe, die de autobus ge leidde, werd aangehouden en de auto aange slagen. Wulverghem. Brand Op de lande rijen van Odile Gryson is 's nachts een wagen met hooi geladen in brand gerocht en ver nield. De schade wordt gerekend op 7500 fr. Men vermoedt dat er kwaadwilligheid in het spel is. Vlamertinghe.—Doodeiijk Ongeval. Poperinghe. Grafschenners. Twee jonge deugnieten van rond de 16 jaar oud wa ren verleden week Maandag tegen den avond in het stadskerkhof gedrongen om er de bron zen ringen der grafkelders af te slaan. Een voorbijgaande vrouw, die hen aan 't werk zag, ging aanstonds de politie verwittigen. De twee kerels werden zonder veel moeite door de politie gevat en wezen de plaats aan waar zij hun buit verborgen hadden. Zij bekenden insgelijks dat zij voornemens warende volgen de week een omreis in België te doen. Botsing. De genaamde Georges Van- raes, 27 jaar oud, van Yper, kwam hier Vrij dag avond rond 7 uur per moto door de stad gereden, toen hij rechtover de brouwerij Mas- schelein in botsing kwam met een andere moto geleid door den zoon van voornoemde brouwerij. Beiden werden ten gronde geslin gerd en bekwamen in hun val nog al erge won den aan hoofd en beenen. De twee moto's waren ook deerlijk gehavend. Erge val. De 18 jarige jongeling, Mau rice Samyn, is rond 12 u. in den nacht door het venster van zijn kamer gevallen en op de straatsteenen terecht gekomen, waar hij be wusteloos werd opgenomen. Hij moest naar het hospitaal overgebracht worden en bleef er den ganschen dag buiten kennis. Het slacht offer werd nog al erg aan het hoofd en de beenen gekwetst. Komen. Ruitenbrekers. Onbeken den hebben bij A. Duthoy, Ten Brielensteen- weg, Fl. Knockaert, Werkmanshuizen en bij R. Gobert, gehucht Godshuis, verscheidene ruiten ingeworpen. De rekels worden door de politie ijverig opgezocht. Velo gestolen. De genaamde Cyriel Knockaert, wonende te Wervick, Kruyseecke straat, liet Zaterdag, rond g u. in den voor middag, zijn rijwiel aan den gevel van een huis staan, doch toen hij vijf minuten nadien terug buiten kwam was de velo reeds verdwe nen. 's Anderdaags 's morgens heel vroeg vond de van dienst zijnde veldwachter de velo terug in een aardappelveld langs den Ten Brielenweg, waar de dief hem achterge laten bad. Wervick. Aanhouding. Een 22 jari« Woesten. Aangereden. Aan het gehucht De Meiboom werd een moto, waarop in an en vrouw hadden plaats genomen, door een voorbij snorrende auto met geweld aangereden en omvergeworpen. De autoge leider zette zijn wilde vaart voort zonder zich verder te bekommeren om zijn slachtoffers, die beiden in hun val nog al érge kwetsuren hadden opgeloopen. St-Jan-bij-Yper. Pijnlijk ongeval. De aardappelkoopman Saelens Cyr., omtrent 40 jaar oud en vader van vier kinderen, stond Donderdag avond rond 7 uur met zijn zwaar geladen kar op het gehucht De Kruisstraat voor een herberg waar hij aardappelen moest leveren. Op zeker oogenblik verwittigde zijn vrouw hem dat een der zakken op bet punt stond van de kar af te vallen en terwijl zij haar man behulpzaam was om hem weer recht te zetten, viel de zak loodzwaar op den ongelukkigen man, met het gevolg dat zijn linkerbeen gladaf gebroken werd. Heer Dokter Daelemans, die seffens bijgeroepen werd," legde een eerste verband en daarna werd de gekwetste met de auto-ambulance van het Rood Kruis naar het hospitaal van Yper gebracht. Handboogschietingen Handboogmaatschappij Yper-Hoekje Op Zondag 3 Oogst 1930 Oppervogel1GG Frank 2 Zijdvogels ieder 5o Frank 100 Frank 2 Kallen ieder 25 Frank 50 Frank 10 Hoekvogels van 20 fr. ieder 200 Frank 50 Primés van i5 fr. 750 Frank Inleg 13.50 fr Terug 10 fr. Gemeente Woesten Op MAANDAG 4 OOGST 1930 versierd met ingericht met de geldelijke medehulp van het Stadsbestuur Programma van den Wedstrijd Art. i. Een jury samengesteld uit drie leden zal twee bezoeken doen, een eerste in de vijftien laatste dagen van Oogst en een tweede rond den 20 September. Art. 2. De toe te kennen prijzen zullen bestaan in Vergulde, Verzilverde en Bronzen Eeremetalen, Diplomas en ook in Geldpremiën, volgens verdiensten. Art. 3. De inschrijvingen zullen ontvan gen worden bij den heer Schrijver Ferd. DETHOOR, Rijsselstraat, 80, tot den ion Oogst ig3o. Art. 4. De palmares zal bekend gemaakt worden den 21 September ig3o, om i5 uur, in het lokaal Hotel Continental Het Bestuur der Koninklijke Hofbouwmaat schappij doet een vurigen oproep aan al de ingezetenen der stad tot het wtlgelukken van den wedstrijd. Het Bestuur. Yper. Bestolen Zooals'gewoonte waren verleden week eenige vischverkoopsters van Yper naar Oostende gegaan om er hare aankoopen te doen. Ginder echter werden er drie onder haar, in het gedrang van volk,door behendige zakkenrollers van haar brieven- tesch ontlicht. De herbergierster uit het Ca fé Jean Korte Thouroutstraat, werd alzoo een som van 600 fr. ontstolen. Er bleef haar alleen maar over een klacht bij de politie in te dienen, die dan ook een ijverig onderzoek instelde om de daders te vatten. om zijn veloband op te blazen, doch toen hij erug wilde vertrekken, werd hij onverhoeds door drie kerels aangevallen die, na hem ge- 50nden te hebben, zijn weekloon afnamen en daarna het hazenpad kozen zonder zich verder om hun slachtoffer te bekommeren. De voerman Arthur Lemahieu kwam met twee wagens met baksteenen geladen langs de baan gereden, en was vergezeld van zijn schoonvader, Malbranche Charles, 61 jaar oud, die nevens den tweeden wagen ging. Op zeker oogenblik moet deze laatste gestruikeld of een stoot van den disselboom gekregen heb ben, zoodat hij ten gronde viel met het onge lukkig gevolg dat de wielen hem over de borst en het hoofd zijn gereden. Wanneer, op het ge schreeuw van het slachtoffer, de voerder het gespan deed staan en zijn ongelukkigen schoon vader ter hulp snelde, was het reeds te laat. De dood moet om zeggens oogenblikkelijk ge weest zijn. ge jongeling, afkomstig van Becelaere, thans zonder vaste woonst, en die alhier zonder middelen van bestaan ronddoolde, werd door de politie aangehouden en veroordeeld om voor 2 jaar in het bedelaarsgesticht van Merxplas opgesloten te zijn. met de geldelijke ondersteuning van het Stadsbestuur. Vijf dezer hoekvogels zijn gegeven door de Ypersche Centrale Brouwerij. Vijf eeremetalen met het Wapen der Stad. Een eeremetaal en een premie van 5o fr. aan de Belgische maatschappij met het meeste getal schutters, een eeremetaal aan het tweede hoogste getal, beide minstens 12 man. Een eeremetaal aan ieder der twee verst afgele gene Belgische maatschappijen, minstens man. Een eeremetaal aan de verst afgele gene vreemde maatschappij, minstens 4 man. Wettelijke getuigschriften af te geven vóór 2 uur. De lokale maatschappijen en dé latekomers kunnen niet mede tellen voor de eeremetalen. Inschrijving bij Weduwe Maurice Dumor- tier, van 1 uur tot 1 3/4 uur, om ten 2 uur stipt te beginnen en te eindigen om 7 uur. Zooveel vogels als schutters, hoog-, hoek en premievogels inbegrepen. De koppels tel- ten. Aftrek 10 op de hoogvogels, 5 0 op de hoek en premievogels en o.25 fr. op de kleine. N. B. Onze schieting heeft dit jaar des Zondags plaats daar de Drafkoersen den Maandag gegeven worden.. Oppervogel 80 fr. Ieder Zijd vogel 40 fr. Ieder Kalle 20 fr. Alle vijf schutters een primé aan i5 frank. Inleg 13.50 fr. Terug 10 fr. Inschrijving in het lokaal, bij C. Boudry, van 1 tot 1 3/4 uur. Begin om 2 uur, om te eindigen om 7 uur. Zooveel vogels als- schutters, oppervogels inbegrepen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8