- FOQTBALL - C. S. Y. - S. 0. HALLUIN C. S. Y. S. 0. HALLUIN Brugge - Pijnlijk Ongeval Katholieke Familie AUTOS DE LUXE Essex - Hudson Vélos - Motos - Autos BENZOL ZJX BENZOLUX, voor uw Auto 8 C. S. Y. ZONDAG 31 OOGST 1930 om 3 uur op het STADIUM, Augustinestraat Ingang 3 fr. Lidkaarten niet geldig. D1MANCHE 31 AOUT 1930 a 3 heures au STADE, Rue des Augustins Entrée 3 fr. Abonnements suspendus. Bijvoegsel aan de dagorde van de zitting van den Gemeenteraad van Maandag 25 Oogst 1930 i5. Vraag M. Missiaen Wensch uit te drukkenen voetstappen aan te wenden voor het Verleden week hebben wij, onder dezehoof- ding, het verhaal letterlijk overgenomen uit een Brusselsch dagblad van het ongeluk te Assebrouck-bij-Brugge overgekomen aan on zen stadgenoot, M. Antoine Notebaert, uit de Meenenstraat, en waarbij een minderjarig kindje het leven verloor. Thans schrijft de heer Notebaert ons dat dit verhaal van het ongeval niet juist is aange geven, dat hij niet is weggevlucht en dat hij niet gedwongen werd terug te keeren. Des te beter. Het is ons een echte voldoe ning deze logenstraffing te mogen kenbaar maken en het doet ons genoegen te vernemen dat een Yperling niet zoo oneerlijk is een slachtoffer in den steek te laten. Het gerecht, dat zich met de zaak bezig houdt, zal de verantwoordelijkheid van beide partijen in dit droevig ongeval weten vast te stellen. Allerhande Nieuws Yper Auto ongeval. Verleden week Woensdag, rond een of twee uur 's morgens, kwam een herbergier uit de Statiestraat, in gezelschap van vrouw en kind, per auto van Meenen gereden. Gekomen dichtbij de Kruis- kalsijde verloor de autovoerder de goede rich ting en de auto schokte met geweld in de gracht langs den kant der baan. Al de inzittenden werden min of meer door den schok en de glas scherven gekneusd en gekwetst, doch de auto zelf was maar weinig beschadigd. Dronkenschap. Met half Oogst kwam de genaamde Bouten Marguerite, vrouw Ver- heglonne van Boesinghe, die al vele herber gen bezocht had, 's avonds nog in de dans zaal Den Anker Groote Markt, aangeland. Haar beenen begonnen erg te waggelen en zij vond niets beters dan met de andere verbrui kers twist te zoeken, zoo dat men verplicht was Margueritje naar den amigo te leiden. Daar echter werd zij zoo razend, dat men haar een korsetje moest aandoen en zoo heeft die brave moeder er den nacht mogen doorbrengen tot 's morgens, wanneer zij nuchter gekomen was. Opstand tegen de politie. De genaam- den Vergote en Parmentier, beiden van Lan- gemarck, bevonden zich Vrijdag avond in een danszaal op.de Groote Markt, waar zij, onder den invloed van den drank, nogal veel lawaai mieken. De eerste bood tegenstand aan de politie. Beiden werden opgeleid en kregen een proces verbaal. Kind onder een auto. Zaterdag mor gen, rond g.3o uur, kwam het vierjarig kindje van Aimé Verminck, wonende Cité Ligy, uit een winkel der Korte Thouroutstraat buiten geloopen, juist op het oogt nblik dat een auto, gevoerd door Hector Crombez van Boesinghe, daar voorbijreed. Het kindje werd er onder de verschrikte oogen zijner moeder omge worpen en bekwam, in zijn val, eenige won den aan het hoofd die gelukkiglijk niet erg zijn. Men mag van geluk spreken dat de auto niet rap reed, anders zou men een veel erger ongeluk te betreuren gehad hebben. Botsingen. Woensdag rond den middag ontstond er een botsing tusschen een autobus met werklieden die het Minneplein wilde oversteken en een paard en wagen, door een kiekenkoopman van Watou geleid, die van het Minneplein gereden kwam. De koopman liep eenige kwetsuren op aan de hand en, be nevens eenige kiekens die er het leven bij in schoten, werd het paard ook aan den kop ge wond. De autobus was ook eenigszins bescha digd doch van de inzittenden werd niemand gekwetst. Denzelfden dag en omtrent rond hetzelf de uur botsten twee wielrijders tegen elkander op den hoek der Wenninckstraat. De genaam de G. S., suikerbakker, viel nogal ongelukkig op den grond en moest in de nabijgelegen her berg De Valke binnengedragen worden. De bijgeroepen geneesheer bracht hem naar de X-stralen en bestatigde aldaar dat het been op twee plaatsen gebroken en nog al erg ge splinterd was. St- Jan-bijYper. In zijn laatste zitting heeft de gemeenteraad het voorstel van elec- triekvoorzieningin de gemeente, goedgekeurd. Binnen enkele maanden zullen de werken uitgevoerd zijn. Gezien de gemeentekas goed voorzien is en daar, door de schuld van het weder, de inwoners een slecht jaar zullen hebben, be sloot de gemeenteraad slechts de 5/7 van de wegenisbelasting voor ig3o te doen ontvan gen. Het vliegfeest blijft vastgesteld op 21 Sep tember as. Wytschaete. Eeuwfeesten, Zondag werden alhier de Eeuwfeesten op een waar dige wijze gevierd. Om g u. vergaderden de overheden, scholen en maatschappijen en om g u. 3o werd het nieuw kerkorgel liturgisch ingezegend en meesterlijk bespeeld door den Heer L. Vanhoutte van Thourout. Onder de Hoogmis, door de schoolkinderen gezongen, werd een vaderlandsch sermoen gepredikt en den dienst werd met een plechtig «Te Deum besloten. Om n u. werden vaderlandsche liederen gezongen, gevolgd door een aan spraak. 's Namiddags te 3 u. gaf de gilde Vlug en Vroom van Poperinghe een prach tig turnfeest. Daarna was er concert door de tegenwoordige muziekmaatschappijen en 's avonds verlichting, volksbal en schitterend vuurwerk. Gheluvelt. Eerlijke daad. De ge naamde Gerard Verstraete vond een hand zakje dat de som van 6oo fr. bevatte en ver haastte zich zijne vondst naar het gemeente huis te dragen, alwaar de eigenaarster zich korts nadien kwam aangeven en over van geluk was terug in 't bezit te komen van haar verloren goed. Aan den eerlijken vinder een hartelijk proficiat om zijne schoone daad. Gheluwe. - Ongeval Bij het kruisen van twee autos die het dorp doorreden werd de tolbediende, Degrendel Emile, die daar juist op dat oogenblik per velo voorbijreed, door de kruk van de deur van een der autos gevat en ten gronde geslingerd. De auto stop te onmiddellijk en het slachtoffer, dat de hand langs binnen opengesneden was, werd sefiens door een ontboden geneesheer verzorgd. De veldwachter deed het gebruikelijk onderzoek om de verantwoordelijkheid vast te stellen. Reninghelst. In den Provincialen Prijs kamp voor Weiden, behaalden de We Catteeu en Zonen een Eereprijs, onder opzicht van bemesting, verzorging en afsluiting. Onze hartelijkste gelukwenschen. Voormezeele. - Botsing. Verleden week Woensdag, i3 Oogst, rond n u. i5 's morgens, kwam de genaamde Parret Mi chel, van Watou, per moto gereden uit de richting van de Café Francais Gekomen aan Voormezeele-Kruisstraat, werd hij in den draai gevat door een autocar met toeristen, die van Kemmel naar Yper reed, en ten gron de geworpen. De motorijder werd in zijn val deerlijk gekwetst aan het hoofd en de rechter knie en brak zich daarbij nog een voorarm. De heer Dokter Deroo, onmiddellijk geroepen, diende het slachtoffer de eerste zorgen toe, en rond 12 u. vervoerde de auto-ambulance van het Rood-Kruis hem naar de kliniek der Zwarte Zusters te Yper. K9ARKTEN - MAR8HÉS MIDDELPRIJZEN PRIX MOYENS Mafkten van Andeplecht ig Oogst Varkensmarkt te koop gesteld 2768 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet 8,00 g,oo fr. te koop gesteld 3g7 ossen aan 7,5o g,5o fr. 148 stieren aan 6,5o-8,5o fr., 1037 koeien aan fi,5o - 8,5o fr. Totaal i582 stuks. te koop gesteld 1634 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet 8,5o n,3o fr. Toege komen gedurende de week 1847 stuks. zoekt huisgezin of moeder en dochter of twee meiden goede keuken alle werk vlaamsch en fransch voor stad of buiten getuigschriften vereischt goed loon. Adres ten bureele dezer. 6 cyl. 8 cyl. iüotos Triumpli et autres Pneus a des prix sans concurrence ÉTABLI5SEMENTS F. HOFLACK, 67, rue de Lille, Ypres. Carburant National, pour Autos se vend dès a présent moins cher que l'es- sence. Eprouvez sa puissance, son écono mie, sa pureté. Dépositaire régional G. EECKMAN, Old Tom Grand'Place, Ypres. Tél. i36. is van heden af beterkoop dan de gewone benzine. Beproef zijne kracht, zijne zuiver heid. Bespaart 35 p.h. Gewestelijke depot houder G. EECKMAN, Old Tom Groote Markt, Yper. Tel. i36.. behoud van den post van schoolbestuurder in de stedelijke knechtenschool. Yper 16 Oogs O *2 S! 2 .2 <L> O S O 2 C£ Veurne 20 Oogs M ec C O •E O <U a. o •--» CL Tarwe de 100 kllogr. Froment les 100 kilos 159 135 125 120 170- Rogge ld. Seigle id. 93,00 75 85 95 115 Haver id. Avotne id. 98 78 90 100 110 Aardappelen, 100 kil. Pommes de Terre 35,00 40 42 50 60,0» Boter de kilogram Starre le kilo 26,50 26,00 26,50 29,00 26,00 Eieren het stuk CBufs la pièce 0,87 0,83 0,85 0,90 0,84 Hoppe de 50 kliogr. Hoablons les 50 kilos 250 1930 20 Oogst Veemarkt 21 Oogst Kalvermarkt TOUTES FOURNITURES POUR flteliers de réparations pour toutes marques

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8