- HET YPERSCh IB - LA RÉGION D'VPF JE fi 1 yjlj Supplément Zesdagrast - Repos dominical Bijvoegsel Wekelijksch Overzicht Heropbouw Moederbuis en lazaret - Yper De Bloemenstoet Het Justitiepaleis 11' Jaargang, N' 23 - A 3 September 1930 1le Année, N° 23 -1 3 Septembre 1930 Uitslag der Aanbesteding van Vrijdag 12 September 1930 Inauguration du Palais de Justice Cercle Yprois, Bruxelles St-jozefskerk der Paters Karmelieten Eeredienst der H. Kleine Theresia Bedanking Heer Ernest GRYFFON weduwnaar van Vrouw Paulina Vanhaecke. t ZIELMISSEN Jufvrouw Hélène COULEMBIER Heer André RENET van wegens de familie Renet - Spillebout, Heer Julien DEHAENE zoon van Burgeilijfte Stand van Yper Amerika heeft met buitengewone geest drift een feestelijk onthaal verleend aan de twee moedige fransche vliegeniers Costes en Bellonte, die in een rit de vlucht van Parijs naar New-York afgelegd hebben. En zooals men weet is de vlucht in dezen zin buitenge woon veel moeilijker dan van Amerika naar Europa. Daarom dan ook heeft deze helden daad zooveel bijval verworven aan de twee stoutmoedige mannen. De reeks der omwentelingsgezinde landen heeft deze week eene nieuwe verlenging ge kregen met Argentinië, dat de oude regeering omver geworpen heeft en met de medewerking van het leger eene nieuwe richting is opge gaan met een nieuw en andersgezind bestuur, waarvan men meer goeds verwacht dan voor heen. Eene tegenrevolutie die bijna oogenblik- kelijk uitbrak is totaal mislukt. Duitschland staat met de groote verkie zingen voor de deur en al de partijen stellen buitengewone krachtinspanningen in om de bovenhand te halen. Maar een der kandidaten die onbewimpeld voor den dag komt, met hetgene vroeger niemand aandurfde te noe men, is Hugenberg Wanneer Duitschland, zegt hij, zal gelouterd en herkomen zijn, krij gen wij weer een Keizer. Dat is het reuzen werk waaraan wij moeten arbeiden en dat hoe langer hoe moeilijker wordt naarmate wij ons verwijderen van 1918. Wij zijn echter vast beslist te werken en wij zoeken geene mannen met parlementaire ijverzucht of met flauwe zenuwen en wij kunnen ons evenwel aanslui ten met de nationale socialisten Men heeft in Zwitserland, bij toeval, ont dekt dat er te Berne eene groote metaalfa- briek, die aldaar bestaat, zich enkel bezig houdt met het vervaardigen van oorlogsmate riaal voor het buitenland. Maar door buiten land, is men alzoo te weten gekomen, moet men niets anders verstaan als Duitschland Ten andere is het een uitgemaakte zaak dat heel die nijverheid draait met duitsche kapita len. En aldus hebben wij weer een staaltje van. de vredelievende gezindheid van het Reich terwijl men in Zwitserland kanonnen maakt en in Rusland vliegtuigen vervaardigt, en in Duitschland zelf stikgas, moet het nie mand meer verwonderen dat Hugenberg in den kiesstrijd openlijk voor den dag durft komen met het terugeischen van een Keizer. In Engeland voelt men thans ook dat niet tegenstaande al de grootsche verwachtingen die men erop stelde, de regeering van Mac Donald ook niet heeft gegeven wat men ervan verhoopte. Er zijn dit jaar nog 908.184 meer werkeloozen dan verleden jaar en de Travail- listen beginnen Mac Donald te beknibbelen en betreuren dat hij zich laat overhellen tot het zoeken van steun bij andere partijen in plaats van zelf weerstand te bieden. Er was een oOgenblik spraak dat ook Bra zilië zou overslaan tot de Revolutie, maar volgens de jongste berichten is alles kalm. In- tusschen heeft men in Bolivië ook de Krijgs wet moeten toepassen omdat er daar ook vuur onder de asschen smeult. RIK. Delhem Henri, Yper 1.078.217 fr. Gebr. Muylle, Gits 1.166.643 fr. Mahieu Joseph, Yper i.ig4-ooofr. Vandekerckhove-Debruyne 1.260.000 fr. Maddelein S., Boesinghe 1.279.400 fr. Planckaert en Zonen, Passehendaele i.372.o65 fr. Soete Jules, Yper i.386.ooo fr. Gobain Maurice, Oostende 1.408.000 fr. Pauwels Th. en Vereecke, Middelkerke 1.663.000 fr. Voor den bloemenstoet die op Zondag 28 September a.s., om 14 u.'3o. de bijzonderste straten onzer stad zal doortrekken, is de medewerking verzekerd van 16 schoone groe pen. Daarbij zullen nog i3 versierde wagens, 20 automobielen, 2 rijtuigen en verscheidene motos en rijwielen den stoet opluisteren. Het muziek van Zonnebeke heeft zich insgelijks laten inschrijven. De bloemenstoet is dus van den volledigsten bijval verzekerd en zal de moeilijksten weten te bevredigen. De officieele inhuldiging van het Justitie paleis, die op 28 September moest doorgaan, is, naar hetgeen wij uit goede bron vernomen hebben, tot een lateren datum verschoven. De reden hiervan is dat het niet in de ge bruiken is der Bestendige Afvaardiging een feest in te richten in de maand volgend op het overlijden van een harer leden. De Heer Jean Verhaeghe, die kortelings te Wervick werd begraven, was eerelid der Bestendige Afvaar diging. Nous apprenons de source officielle que la cérémonie d'inauguration de notre Palais de Justice qui êtait fixée au Dimanche 28 Sep tembre est remise a une date ultérieure. On donne pour motif qu'il entre dans les traditions administratives que la Députation Permanente ne peut prendre part a des festi- vités dans le mois du décès d'un de ses membres. Or, M. Jean Verhaeghe, récemment décédé a Wervicq, était député permanent honoraire. Mais il est bien entendu que cela n'a rien a voir avec le Corso fleuri, qui aura lieu a la date fixée, c'est a dire le 28 courant. D'après les rens$jgnements qui nous parviennent, notre Corso fleuri sera superbe et rencontrera Ie plus grand succës. Toutes les personnes originaires d'Ypres ou environs, et résidant a Bruxelles ou fau bourgs, sont aimablement invitées a se faire membre du Cercle Yprois, Société d'agré- ment, fondée en i885. Cotisation mensuelle 3.5o fr. Envoyer adhésions au Président M. Emile Blomme, 27, rue de Laubespin a Bruxelles IP ou au siège du cercle, Cour de Tilmont 172, rue de Laeken a Bruxelles. Ci-dessous le programme des Fêtes de la SAISON D'Hl VER ig3o-ig3r. Dimanche 7 Septembre, a 3 h., Réunion champêtre aux Petites Flosses Quatre Bras. Samtdi 27 Septembre, a 8 1/2 h., en la salie du Renard 7. Grand'Place, Soirée d'ouverture des Reunions bvmensuelles de la Section Mixte du Cercle Yprois. Dimanche 12 Octobre, a 2 h, a Jéru- salem Banquet annuel. Samedi 8 Novembie, a 8 h au Com merce place Liedts, Grande Fête Drama- tique et Musicale suivie de petit Bal. Samedi 13 Décembre k 8 1/2 h„ a la Cour de Tilmont Grand Bal. Samedi 7 Février, a 8h., au «Commerce», place Liedts, 2e fête suivie de petit Bal. Samedi 28 Mars, a 8 1/2 h., en la salie du Renard», Grand'Place, Soirée de cloture donnée par la Section Mixte. Dimanche 12 Avril, a 6 h., a Jérusa- lem Souper. Wij vieren nu de 9 Donderdagen die haar feest van 3 October voorafgaan. Wij verwachten de geloovigen in groot getal toekomenden Donderdag, voor de Solemneele Mis van 7 u. te hunner inzicht opgedragen en in het lof van 7 1/2 u. door hun gezongen, waarna hun aanbevelingen zullen afgeroe pen worden. Heer en Vrouw Emile Gryffon- Seys Heer en Vrouw Maur. Knockaert-Gryffon, danken vrienden en kennissen voor de talrijke blijken van genegenheid die zij hen betuigd hebben tijdens het afsterven van hunnen teer beminden vader en schoonvader Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 14 September, om 8 V, u. in St-Pieterskerk, tot zielelafenis van Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZI-ELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 14 September, om 9 u. in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 14 September, om g u. in de kerk der EE. HH. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Camiel Dehaene Baelen. Vriendenen kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 21 September,om 8y« u. in St-Jacobskerk, tot zielelafenis van Vrouw Pelagie W1LLEMYNS weduwe van Heer Désiré Coene. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMISSEN bij te wonen die zullen gezongen worden op Zondagen 21, 28 September en 12 October, telkens om 9 u. in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis Van Heer Auguste PIAILLIARO gepen si on n eerde m a chin ist De Apotheek van La Pharmacie.de Mr Vfiil WALLEGHEM Statiestraat o- Rue de la Station reste seule ou verte le Onaancbe 14 Sept. ts ALLEEN OPEN 00 Zondaq 14 Sept Verklaringen van den 4 tot 10 September ig3o Geboorten Parez Jacqueline, Neerstraat, 29.—Christiaen Jacques, Guido Gezelleplein, 16. Huwelijken Cambier Jean-Baptiste, nijveraar te Ronse en Vandevyver Irene, z. b., te Yper. Tougard Albert, landbouwer te Bordeaux St-Pierre (Fr.j en Devos Rosa,' z. b., te Yper. Overlijdens Cooren Emerentia, 79 j., z. b., wed. Packet Petrus, Hoornwerk, 29. Baert Hortense, 69 j z. b., echtg. Huysman Emile, Poperingbesteenweg, 26. Danel Marie, 70 j., z. b wed. Vancraeyveld Charles, Poperinghe- steenweg, 26. Huwelijksbeloften Mauritius Larnou, fabriekwerker en Hortentia Jacques, fabriekwerkster, beiden te Yper. Cyriel Dumont, landbouwer te Wytschaete en Maria Deraedt, z. b., te Boesinghe, voorheen te Zillebeke en Yper. Florimondus Hollebeke, ijzerdraaier en Magdalena De- brouwer, z. b., beiden te Yper. Marcellus Depuydt, varkenslachter en Joanna Bossaert, z. b., beiden te Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 9