Ouverture d'un nouveau GROOTE WILDSCHIETING Salon die Coiffure pour Dames 8 St-MaartensKerhtoren La Flèche de Si-Martin In St-Maartenskring Burgerlijke Stand van Yper Allerhande Nieuws Ype*. Werkongeval. Verleden week Donderdag, rond 10 u. 's morgens, werd de genaamde Elisabeth Wullepit, l5 jaar oud, tijdens haar werk in de spinnerij van 't Zaal hof, gekwetst door een der spillen die haar rechterknie trof en er een diepe wonde miek. De gewonde werd aanstonds ter verzorging naar het hospitaal gebracht. Komen. Diefstal. Verleden week Donderdag hoorde de velomaker Georges Verhaeghe, wonende op het gehucht Ten Brielen, rond i 1/2 uur 's morgens, een ver dacht gerucht in zijn werkplaats. Vermoeden de dat er dieven binnengebroken waren, deed hij het licht branden en ging naar beneden, gewapend met zijn revolver. Op hetzelfde oogenblik hoorde hij de dieven wegloopen. Hij lostte nog eenige schoten, doch zonder iemand te treffen. Gelukkiglijk hadden de dieven nog den tijd niet gehad iets mee te nemen. Een ijverig onderzoek is ingesteld. Oostvleteren. Brand. - Tijdens de vorige week werd de hofstede van den heer G. Riem door brand vernield. De bewoners werden door den rook uit hun slaap gewekt, doch daar het gebouw met strooi gedekt was, nam het vuur zoo een snelle uitbreiding dat er maar weinig meer kon gered worden. Gansch de huisraad, het graan en een groote hoeveelheid hop zij a de prooi der vlammen geworden. Van het gebouw zelf staan alleen nog de vier muren recht. De zwijnstallen werden insgelijks vernield en twee zwijnen kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is nog onbekend. Staden. Brand. Zondag laatst ge raakte op het gehucht Ondank een strooimijt in brand en werd gansch vernield. Dank aan de spoedige tusschenkomst der geburen kon den de nabijgelegen hofstedegebouwen als mede eenige korenschelven gevrijwaard worden. Noordschoote. Ongeval. Dinsdag 11. is alhier een ongeluk gebeurd, bij welk de genaamde Alfons Maelfeyt, landbouwer, wijk Poesel, het slachtoffer werd. Uitslagen van Examens Provinciebestuur van We$t-Vlaanderen Keuringen en Prijskampen voor Hengsten van het Belgisch trekras DEKDIENST 1930-31 Handboogmaatschappij Yper-Hoekje op Maandag 13 October 1930 Inleg 13 fr. 50 Terug 10 fr. Sint-Jozefskerk der P.P. Ongeschoeide Karmelieten Plechtige Octaaf ter eere van de Heilige Moeder Theresia van Jezus. De Sermoenen zullen gepredikt wor den door E. P. Lai doald, Capucïjn van 't klooster te Brugge. BaOlBO^n OjfBI Le Mercredi 15 Octohra prochain Manicure HaOBBaBBB Donderdag laatst, 9 October, werd op hon derd meters hoogte de deksteen geplaatst der prachtige torennaald onzer Kathedraal. Binnen kort zal het Kruis met den Haan dit prachtwerk bekronen, en weldra zullen allen in verrukking staan voor het voltrokken kunstwerk van onzen Yperschen bouwkun dige, stadsingenieur Coomans. Jeudi dernier, g Oótobre, a été placée, a cent mètres de hauteur, la dernière pierre monumentale couronnant la superbe flèche de notre Cathédrale. Ce fut un travail délicat et dangereux. II reste a fixer la croix en fer forgé de plus de cinq mètres et le coq doré. Puissionsnous dans quelques jours admirer l'ceuvre artistique de notre éminent architecte Yprois, M. l'Ingénieur Coomans. Ceux qui ont visité le beau pavilion de St- Luc A l'Exposition du Centenaire, a Liége, ont pu se rendre compte, par les vues y ex posées, de la splendeur de cette oeuvre archi tecturale. Zondag laatst was de ruime feestzaal van St-Maartenskring nog eens te klein, ter ge legenheid van het gezellig avondfeest ter eere van den E. H. Bestuurder Michel Deconinck, onderpastor op St-Maartens, wiens naamfeest gevierd was. De Heer Prefekt bood de hertelijke feest- •wenschen aan en deed de groote hoedanig heden uitschijnen van den Held van het feest, dié de gepaste priester is om in het Jonge- liqgspatronaat de Ypersche jeugd op te leiden eni deftige burgers te helpen vo-men tot heil van Kerk en Vaderland. Met geestdrift kleefde het talrijk publiek deze woorden aan. Dan werden door de tooneelsectie twee luimige stukken uitgevoerd De Suikernonkel, blijspel in twee bedrijven en De Verdraaide Sectie, militaire grap, welke terecht het groot ste succes behaalden. Eens te meer toonden onze jonkheden, wat ijver en zelfsopoffering kunnen teweeg bren gen, en allen verdienen een warmen proficiat. Tusschen in genoten de blijzangen grooten bijval. In hertelijke bewoording bedankte E. H. Deconinck al dezen die hadden medegeholpen tot het bereiden van deze heerlijke feest ver gadering en deed een warmen oproep aan de ouders der Congreganisten en de vrienden der Congregatie om door hunne [medewerking den groei en bloei van St-Maartens jonge lingspatronaat te verzekeren voor 't geluk onzer Ypersche Jeugd. Verklaringen van den 2 tot den 8 October iq3o Geboorten Dejaeger André, Zaalhof, 12. Vanouden- dycke Eugène, Meenensteenweg, 80. Dierinck Lucieii, Bruggesteenweg. 30 Dewilde Fernand, Beluikstraat. Santy André, Lange Thouroutstraat, 42 Deconinck Joris, Hondstraat, 21. Florissoone Maria, Meenensteenweg, 127. Dumalin Roger, Zonnebekesteenweg. Huwelijken Lazoore Eugène, timmerman te Poperinghe en Van Exem Maria, herbergierster te Yper. Droulans Raymond, agert der Nationale Batik en Dobbels Maria-José, beiden te Yper Plessiet Julien, beenhouwer en Leuridan Magdalena, z. b., beiden te Yper Overlijdens Buseyne Ludovica. 69 z. b., ongehuwd, Rijselstraat, 55. Van Beylen Bertina, 84 j., z. b ongehuwd. Rijselstraat, 38. Hooreibeke Emiel, 73 j., z. b., echtg. Durnez Jozefina, Bellewaertstraat. Baeyens Alix. 32 j., z b., echtg. Deneve Arthur, Oude Houtmarkt, 35 Herrenvin Theophiel. 83 j., gepensionneerde, echtg. Devos Octayia, G. de Stuersstraat. Van Holderbeke Magdalena, 4 m., Mondstraat Van Wonterghem Camiel, 76 j., z. b., echtg. Bostyn Maria, Noordtaan. Nevejans Louis, 92 j.t z. b., wed. Lievermans Eulalia, Rijselstraat, 137. Huwelijksbeloften Léon Deconinck, handelaar en Ivónna Depuydt, z. b., beiden te Yper. Prosper Callandt, behan ger te Yper en Marie Verstraete, fabriekwerkstet te Moes- crotn.— Valère Debusscbere, werktuigkundige te Rousselare en Germana Cornette, z. b., te Yper. Gerard Robaeys, vlaswerker te Becelaere en Magdalena Lecluysc, naaister te Yper. Bij het smeren van het dorschtuig werd de ongelukkige door de as van het jachtwiel bij de kleederen gevat, en verscheidene malen rondgeslingerd zoodanig dat, vooraleer men het dorschtuig stil leggen kon, de kleeren van het lijf waren gerukt en de man vol vérwon- dingen uit zijn hachelijken toestand werd ge red. Hoewel heel erg toegetakeld is er toch 1 oop op herstel. Hebben het examen geslaagd aan de katho lieke Hoogeschool van Leuven Faculteit van Wijsbegeerte en Letteren Candidatuur voorbereidend tot de Rech ten 1" proef, met voldoening M. Van Doorne Louis, van Yper. 2e proef, met voldoening MM. Petit Gerard, van Yper en Lahaye Sylvain, van Poperinghe. Candidatuur voorbereidend tot het Docto raat ie proef, met voldoening: M. Geerardyn Omer, van West-Nieuwkerke. Faculteit van Geneeskunde Graad van Candidaat in natuurlijke weten schappen voorbereidend tot de geneeskunde en van Candidaat in de geneeskunde: 3e proef, met voldoening M. Leuridan Romain, van Reninghe. Faculteit van Landbouwkunde Graad van Candidaat landbouw-ingenieur i' prcef, met vrucht M. Lecluyse Rafaél, van St-Jan bij-Yper. Wij vernemen insgelijks dat de Heer Mahieu Jean, van Yper, in de 2e proef gelukt is aan de Hoogere Handelsschool in St- Lodewijksgesticht, te Brussel. Het Ypersche biedt aan allen zijne beste gelukwenschen. Deze keuringen en prijskampen zullen plaats hebben als volgt Voor de 2omschrijving te Thourout, op Woensdag 22 October ig3o, om 10 ure voor middag, ter Burgplaats. Voor de 4* omschrijving te Veurne, öp Woensdag 29 October ig3o, om 10 V* ure voormiddag, op de Kaatsspelplaats. Voor de 5e omschrijving te Kortrijk, op Donderdag 3o October ig3o, om 9 ur;e voormiddag, langs de Vandenpeereboomlaan.' Voor de 6e omschrijving te Yper, op Dota- derdag 16 October ig3o, om 10 3/4 ure voor middag, ter Groote Markt. Voor naderen uitleg, zie plakbrieven. Oppervogel Een haas en 70 Ff. 2 Zijdvogels Elk een haas en 20 Fr: 2 Kallen Elk een konijn en i5 Fr. Alle acht schutters een primé van 1 konijh en 3 frank en een ander van 1 konijn. Bij gebrek aan kmijnen zullen de primés in geld uitbetaald worden i5 en 12 fr. Inschrijving in 't lokaal bij Mw W' Maurice Dumortier, Yper-Hoekje van 12 1/4 u. tot 12 3/4 u. om ten I uur stipt te beginnen schieten en té eindigen om 4 1/2 u. Zooveel vogels als schutters, hooge ep geprimeerde inbegrepen. De koppels tel len. Aftrek 10 p. h. op het geld der hoog vogels en 5ö cent. op de andere. Een peloton blanc voor de latekomers. De maatschappij is niet verantwoordelijk voor de ongevallen. In geval van slecht weder zal er op het liggende spel geschoten worden in 't lokaal. Warme Vaderlanders voor de liefhebbers. Goddelijke Diensten: Zaterdag 11 October Opening der Octaaf. Te 6 u., Veni Creator, Lof en Salve Regina. Zondag 12 October Te 9 u., Plechtige Hoogmis. Te 5 u., Plechtig Lof en Ser moen. Onder de Octaaf's Morgens te 6 1/2 uur, Mis waarna Onderrichting. '5 Avonds te 6 uur, Lof en Sermoen. Woensdag i5 October Feest der Heilige Moeder Theresia. Te 6 1/2 u.. Mis met Offerande voor de Zusters-Derde Ordelingen. Te 9 u. Plechtige Hoogmis. Te 6 u. Zeer Plechtig Lof door Z. E. P. BAVO, Gardiaan der Paters Capucijnen, en Sermoen. Zaterdag 18 October, Noch Onderrich ting, noch Sermoen. jy[eiie j±i±ce Depuydt 4, Grand'Place, 4 Y PRES Travail soigné I Confort moderne Prix modérés

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8