TUNGSRAM A DY IIH Baryum Mélallique Ypersche Voetbalkroniek Pronostlek Wedstrijd 1° A.S. 4100. Lampe 2° "v 407. Lampe écran. 3° f430. Lampe de puissance, dissipation plaque maximum 6 watts. 4° P460- Lampe de puissance, dissipation plaque 12 watts. 5" H. 407. Lampe haute fréquence. BERICHT STAD YPER Mededeeling aan de Landbouwers HET BESxyuR. In een zelfden geest, zeg ik, omdat wij allen wij uwe dienaars, zoowel als gij zelf Qn* -vereerd en fier gevoelen over die bekomen onderscheidingen. Omdat wij weten dat die Gouden Eeremetalen allen veroverd zijn geweest door het wijs bestuur van onzen Beheerraad, door de samenwerking van iedereen van ons. Wij zijn fier, omdat wij weten welke moei lijkheden men heeft moeten overwinnen om -tot zulken uitslag te geraken. Wie van U, Mijnheeren, had ooit gedacht, wanneer gij, op 16 Oogst 1924, uw eerste brouwste brouwdet, dat men na zes jaren er Teeds zou toegekomen zijn, met dat zelfde Blond Speciaal twee Gouden medailles te veroveren Te meer, wanneer men nagaat welke moeilijkheden men in het begin heeft moeten overwinnen. Onnoodig U al deze te herinneren. Heden is ons fabrikaat en de verkoop op zeer aanmoedigende wijze gestegen, bij zoo verre dat wij nu mogen zeggen dat de Cen trale Yproise op het punt gekomen is een der sterkste Brouwerijen van het Arrondisse ment te zijn. Schoone dagen zijn nog in 't verschiet. Nieuwe vertakkingen zijn aan de kust ingedrongen, en wij wenschen en zijn er :zel!s van overtuigd dat de nieuwe depot van Veurne binnen korte tijden van grooten tel zal wezen. 't Is door samenwerking van iedereen, zegde ik, dat de Centrale Brouwerij tot <lezen rang is gestegen. Wij hoeven ons op die samenwerking niet stil te houden 1 Wer pen wij enkel een oogslag op de rondom ons zittende personen en men zal bestatigen dat het meerendeel van hen reeds jaren aan de Brouwerij gehecht zijn, verschilligen zelfs zijn er van den beginne af. Daar is één bewijs van samenwerking. Een tweede bewijs van samen werking is dat de Beheerraad vier harer oudste en getrouwste werklieden voorstelde om, ter gelegenheid der Arbeidstentoonstel- ling, vereerd te worden. Vier onzer werkers- vrienden werden gedecoreerd en ik houd eraan hen, in naam van gansch het personeel, onze innige gelukwenschen aan te bieden. Wij bedanken onzen Beheerraad voor de blijken van genegenheid die hij ons betoont; Een bijzonder woord aan Mijnheer L. Van Alleynnes, den verdienstelijken voorzitter der Brouwerij, die dooi zijn wijs bestuur ertoe .gekomen is aan de brouwerij haren tegen- woordigen rang te geven. Aan Mijnheer Armand Donck onzen ge achten afgevaardigde Beheerder, die dag uit dag in rondom ons is, en die de groote pilaar is der in de Brouwerij heerschende verdraag zaamheid en dienvolgens der huidige samen werking. Heil aan zulke Bestuurders, Heil aan de Brouwerij, en Heil aan ons Allen. Tweede A fdeeling Yper 3 S.K. Sweveghem 2 Eindelijk is ons aanhoudend streven naar puntenoogst bekroond niettegenstaande een spannenden strijd is de zege aan rood wit gebleven en met een de twee eerste punten. Als scheidsrechter Perquy de beide ploegen tot den opgooi roept, is de opkomst der lief hebbers reeds zeer talrijk. Sweveghem wint den toss en d'onzen trappen het af. Nauwe lijks eenige oogenblikken aan gang of rood-wit telt reeds drie hoekschoppen die tot doel- worsteling aanleiding geven maar evenwel niets voortbrengen. Integendeel, de mauve rechtsbuiten ontsnapt en zendt rechtstreeks naar 't doel. Margonneau wil het leder snap pen, als wanneer het op een grasvod terecht komt en langs den verbaasden keeper het net binnen gletst. o- 1 voor Sweveghem. Doch de Yperlingen, in eenen goeden dag, gaan er nu op los. De Sweveghemsche verdediging is op de bres. Shotten van Maton, Molein, Ver sailles, vliegen rakelings boven.1 wee corners blijven onbenuttigd. De halflijn jaagt onze voorwaartsen immer vooruit. Een zending van Maton komt bij Bourdeaux terecht ie van op 3o meters afstand den gelijkmaker binnenzendt aan de 18' minuut, i"1* - Pe** blijft de meerdere, Verleure en Vansevenant schieten naar 't doël maar de keeper is °P goede plaats. Sweveghem verplaatst het sp met groote zetten, maar Dumortier en D - plancke waken en weren alles af. Opeens schiet Bourdeaux wederom naar hetvijande- lijke doel. De keeper stopt het leder achter de fatale lijn en scheidsrechter perquy staat -het doel toe. .2-, 1 voor Yperaan de 4°m Op corner voor Yper wordt de rust gefloten. Nauwelijks hernomen of d'onzen leide? wederom den dans en dwingen hoekschop af Na de ontzetting komt het leder bij Maton terecht, die wederpm inzendt. Vansevenant laat den bal door zijn beenen glijden en Molein neemt er dankbaar gebruik van om ons nummer drie te bezorgen aan de 6* min 3 1. Na een toegestane'corner ontzet te heb ben, dringt Sweveghem geweldig door. Op kleine fout van Dumortier staat de scheids rechter penalty toe yvelke in doel omgezet wordt aan de 12* minuut. Stand 3-2. Nu begint eindelijk het offensief voor beide ploe gen. De spelers wedijveren om het meestde eene om hunnen voorsprong te bewaren, de andere om maar den gelijkmaker binnen te krijgen. Het spel verplaatst zich gedurig. Sweveghem bekomt drie hoekschoppen ter wijl Yper er vier afdwingt. Maton ontsnapt gansch alleen doch komt in botsing met den rechterback der bezoekers en valt. Vanseve nant snapt het leder en schiet geweldig naar de kooi. De bal botst tusschen lat en lijn en komt terug in 't spel. Een weinig voor de rust muist Sweveghem's centervoor er ook van onder en lost een kanonbal naar Margonneau's heiligdom. Doch Nesten is niet meer te spre ken en stopt het leder op meesterlijke wijze. Alleman had 't kippenvleesch gekregen, want den toestand was waarlijk uiterst gevaarlijk. Weldra wordt het einde gefloten met een Ypersche overwinning. Spelers, gij hebt allen uw best gedaan en getoond dat gij kunt. ledereen zal moeten bekennen dat het elftal stilaan op dreef komt en dat de lijnen elkander beginnen te ver staan. Daarom ben ik overtuigd dat Cercle morgen te Meenen goed figuur zal maken spijts de gedwongen afwezigheid van Margon- neau en Molein. Dat de moraal van het elftal hoog weze, dat iedereen zich met hart en ziel in den strijd werpe, en wellicht gebeurt de verrassing van den dag op het plein der zwart gelen. Klasseering II' Afdeeling Heyst 3 300846 Meenen 320x425 Daring Blank. 3210934 Kortrijk Sport 3 2 1 011 6 4 Stade Kortrijk 3 1 o 2 10 6 4 Iseghem 3210744 Waereghem 3210874 Thielt 3 111443 s.K. Sweveghem 3 T 2 o 8 7 2 C. S. YPER 3120792 AA. Moescroen 3 o 1 2 5 10 2 Thourout 3021461 VV. Sto Kruis 302x281 f c. Roeselaere 3 o 3 o 2 i3 o 3' Speciaal Meenen 3 Yper Wie zou gedacht hebben dat onze moedige specialers zich op zulke schitterende wijze gingen onderscheiden te Meenen Waarlijk niemand had eich aan zulken uitslag verwacht. Een bewijs dat, als allen gelijk één man samen streven naar 't beoogde doel, er altijd kans bestaat om prachtuitslagen te verwezenlijken. Daarmede verlaten wij met veel plezier de laatste plaats van de klasseering om te gaan nestelen bij de kopploegen. Het klassement van speciaal doet ten andere uitschijnen dat er iedere week aanzienlijke veranderingen, zullen gebeuren. Yper nochtans moet en kan nog beter. Stade Moescroen zal het best onder vinden, want als de specialers beginnen 't zijn vieze kwasten. Mannen, wij rekenen Zondag avond op twee punten. Klasseering IIIAfdeeling AA. Moescroen 3 2 o 1 l3 6 5 Wevelghem Sp. 3 2 I 01244 St. Moescroen 3 2 1 o 8 10 4 Bisseghem 3 1 I 112 8 4 C S. YPER 3 1 I 1 10 12 3 Kortrijk Sp. 3 1 X 1 10 10 2 W. S. Lauwe 3120892 Poperinghe 3 1 2 o 10 12 2 Thielt 3 o I 2 6 it 2 Meenen 3 i 2 o 7 X4 2 Juniors Yper 1 Kortrijk Sport 2 De Ypersche jeugd heeft dus het hoofd moeten buigen voor het elftal der Leiezonen, doch men mag vrank en vrij er bijvoegen dat onze juniors beter verdienden. Immers ieder een heeft genoeg gezien dat rood wit veruit den baas was in den 2° speelhelft en 't is aan hun backpaar te danken dat de bezoekers de zege verworven hebben. Yper doelde het eersjt door toedoen van Weightman op ontsnapping. Het antwoord liet zich niet wachten, want twee minuten nadien zat den gelijkmaker bin nen. Ieder elftal bekwam vier hoekschoppen. Aan de rust 1-1. Na de herneming gelakt Kor- trijk er in den voorsprong te nemen, maar wordt daarna geweldig overklast. Rood-wit dwong niet min dan acht corners af terwijl er de bezoekers enkel twee te beurt vielen. Spijtig nochtans dat de onzen, ietwat te zenuw achtig, het tot doelen niet meer konden bren gen, de zege bleef aan Kortrijk Sport. Daar om, juniors, geen moed verloren, de ont moetingen zijn nog talrijk waarin de gelegen heid zich zal voordoen om u te onderscheiden. Tegen Stade Kortrijk dus vooruit om opnieuw rood-wit te doen zegevieren. NEMO. Klasseering Juniors Kortrijk Sp. 3 3 o o 10 2 6 Stade Kortrijk 3 3 o o i3 3 6 C. S. YPER 3 2 1 o 24 6 4 Meenen 3111763 St. Moescroen 3 1 1 1 10 10 3 AA. Moescroen 3 1 1 1 811 3 Waereghem Sp. 21 1 o 5 3 2 S.v. Sweveghem 3 1 2 o 6 20 2 Wacken 3 o 2 I 7 x3 I iBsseghem 2020070 R.s. Waereghem 2 o 2 o o 9 o II' AFDEELING A 279 Mededingers Hotel Continental Lokaal C. S. Y. R. Colaert Plaats Uitslag van 19-10-30 8 punten Week End. 6 Hubert, Point d'Interrogation, Soete Jules, Debeir Joseph, Monalisa, Pinte Maurice, Delodder Charles, Dehaene Maurice. 17 pronostiekers van 5 punten. 31 4 140 3 68 2 12 1 1 o Algemeen Klassement na den 1910 30 19 punten Veys André, E. L. Y., Delod der Charles, Dael Marcel. 18 punten Notebaert André, Debeir Joseph, Demeere Antoine, Gadeyne Jan, Rialto, Cambier Lucien. 17 punten 1 Cock Emile, Van Wichelen Maurice, Depodt Frans, Pinte Maurice, Harold, Coffyn Gustave, Hullaert Lucie. xfr punten Soete Jules, Vandermeersch Gér., Burggraeve Gust., Cougoura, Dehaene Maurice, Schreel Eugène, Week End. Equlpez vos postes avec nos nouvelles lampes qui sont toutes au écran de grille, chauffage indirect. Het hulpkantoor der accijnzen, Bruggesteen- weg, 28, zal gesloten zijn al de Dinsdagen en Vrijdagen der maand November aanstaande. Op Zondag 26° October, om 4 ure namid dag, in de Bascule, zal een voordracht gege ven worden over het kalken en het zuurgraad' onderzoek van den grond. Alle- landbouwers welkem Namens de Boerengilde van Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 11