Bij ons Brandweerkorps Inauguration d'un Mémorial Ecossais Eenzelvigheidsbaart Allerhande Nieuws In het Waar Sayette Wijvehen Uitslagen van Examens Bedankingen Remerciements BurgerlljBé 5taad yan Ypeft II ra. Zondag morgen, rönd 9 ure, waren onze brandweermannen aan hèt oefenen op den Veumschen steenweg nabij het oude Water- kasteel, toen al met eens en zonder daf: iemand het kon voorzien, de ladder voorover sloeg met den pompier H^nri Deltombe er boven op. Deze, met de grootste koelbloedigheid sprong van de ladder naar een platform waar hij zich gedurende eenige oogenblikken met een hand kon aangrijpen en behouden, tijd genoeg om rond te zien hoe zich best uit 4ezén akeligen toestand getrokken. Hij sprong terecht weder bp de ladder die nog aan 't dalen was en van daar naar bene den, waar hij zonder letsel aankwam. Dank aan zijne koelbloedigheid en behen digheid kwam hij ongedeerd van deze gevaar lijke reis terug. Vóór dat Henri Deltombe de ladder op klom waren reeds drie mannen er boven op geweest zonder dat iets kon doen vermoeden wat er gebeuren zou. De oorzaak ervan is het begeven van een automatieke rem binnen in het mecanisme yan de ladder. Of de pompiers tevreden waren van den uitslag van dit ongeval, dient niet gezegd te worden Proficiat Henri voor uwe koelbloedigheid en behendigheid die u van ongelukken ge spaard hebben Matchen voor den Beker Woensdag 2in in 't Postje ging de match door Postje-Statie, 't Postje had volgend pelo ton hh. Noyez, spelleider, Verplancke, Soete. Baekelandt, Deknudt, Vandenbossche, Van Coillie, Van Marcke. De Statie kwam op met hh. Vierstraete, spelleider, Derez, Rub- ben, Compernolle, Benoit, Declercq Edm., Pattyn Dés., Demuynck. Scheidsrechters hh. Salomé R., en Ver verken. De Statie won den opgooi. Het begin van de partij was in 't voordeel van 't Postje. De Statie kwam terug boven met een ende van 7 bollen, en 't konden er gemakkelijk 8 zijn. 't Midden van de partij kampte, maar de Postjebolders drongen voor uit en wonnen de 25 punten tegen 17 aan de Statie. Van weerszijden werd goed gebold. Had de Statie beter den opzet gevonden Tr weet nog niet wel wie van de 2 zou gewon nen hebben. Tamelijk wel volk en veel belang stelling. Woensdag 29° aanstaande te 6 u. 's avonds in de Bascule, match Bascule Postje. KRABBER. Boldersnieuws Zondag 2Ón aanstaande in de Bascule bol ling voor 5oo fr. prijs, zijnde 200 fr., 140 fr., 100 fr., 60 fr. Inleggeld 2 fr. per man. Inschrijving van 3 tot 4 u. namiddag. Te 4 ;u. zeer stipt zal overgegaan worden tot de vorming van de pelotons bij loting. Na 4 u. wordt niemand meer aanvaard. De bolling is voorbehouden aan de leden van de 5 maat schappijen die mededingen voor den beker. De Basculemannen verwachten veel lief hebbers. Maandag 27° in de Coo, Elverdinghestraat, te 6 u., match 2 van 3, Poperinghe tegen Coo. Elk met 10 man. 'l Schijnt dat de Poperinghe- naars het niet zullen gemakkelijk hebben. Het bal van de Bolders is 'n echt reuzen- succes geweest, 1000 ingangskaarten ver kocht. Hebt ge ooit zooveel volk samengezien in een dansfeest De dansruimte was spoedig te klein en de zaal werd het niet min. Wie er geweest is kan oordeelen over 't plezier dat er was. Mooie jass en zeer gegeerde tombola. Velen zegden wanneer nog eens zoo'n bol dersbal Dimanche dernier, a midi, en l'église Angli- cane Georges a Ypres, a été inaugurée une plaque en cuivre avec inscription du nom des officiers et soldats écossais tombés dans le saillant d'Ypres. Assistaient a la cérémonie le brigadier général Mackehsie, du Royal Scotch, le colonel Fargus, qüelques officiers et soldats de ce régiment, accompagnés de parents des soldats tombés au front, M. Mur phy, président de 1'Association des «Old Con- temptibles M. Cox, président de la British Legion d'Ypres, ainsi qu'un grand nombre d'Anglais et d'Yprois. Le brigadier général Mackenstè a fait tom- ber le voile, découvrant ainsi la plaque placée a cóté de l'autel, et a déposé nne magnifique gerbe en l'honneur des héros écossais dont le nom est gravé dans le métal. Les pipers écossais, faisant le tour de l'église, exécutèrent ensuite une complainte et les claironssonnèreOtsuccéssivement le Last Post et le Réveille La cérémonie se clopira par le God Save the King chanté par tous les assistants, avec accompagnement de l'orgue. Men vraagt ons de aandacht der ouders te \yillen vestigen op aytikel één van het Konink lijk Besluit van Februari 1919 dat aan de kinders boven de i5 jaar de verplichting op legt in 't bezit te zijn eener eenzelvigheids- kaart. Velen, 't zij uit onwetendheid of uit on achtzaamheid, verwaarloozen dit en kunnen daardoor grootelijks in moeilijkheden ge bracht worden. Aan de ouders dus ervoor te zorgen dat hun kinders, die i5 jaar oud zijn, in regel zijn met de wet. Yper. Verkeersongeval. Zaterdag namiddag, rond 2 uur,botste een autobus met werklieden, die van Frankrijk terug kwam, na bij het Waterkasteel op den Meenensteenweg, tegen een brouwerswagen die aldaar langs den kant der baan stil stond. Het vorenste van de auto werd nog al erg beschadigd en de inzittenden, die er gelukkig met den schrik van afkwamen, mochten den weg naar de stad te voet' afleggen. Vechtpartij. Zaterdag avond, om 8 u. 3o, ontstond er twist om een nietige reden in een herberg der Statiestraat. Een der verbrui kers bracht den haas een geweldigen slag toe op het hoofd met een stoel en kwetste hem vervolgens aan de rechterhand bij' middel van een bierglas dat hij hem naar het hoofd slin gerde. De politie die van het gebeurde verwit tigd werd, miek een prodes-verbaal op. Allerheiligen is daar, en de winter is aan de deur. Meer dan 200 verschillige modellen van wintermantels zijn te vinden aan ongelooflijk lage prijzen 17, Groote Markt te Yper. Ongelukkige Val. De genaamde Alfons Maes, schilder, op logist in «Het Katje», kwam Zondag avond, rond g u., langs de Boomgaardstraat gegaan op weg naar huis. In de duisternis zal hij voorzeker de aldaar ingang zijnde werken voor het plaatsen dey ijzeren telephoonpyloon niet gezien hebben, en is er zoo ongelukkig gevallen dat hij be wusteloos bleef liggen. De heer Murphy die den man daar vond liggen, verwittigde aan stonds de politie. Na de eerste zorgen ontvan- te hebben, moest het slachtoffer naar het gast huis overgebracht worden, alwaar men een schedelbreuk vaststelde. Velodief stallen Verleden Zondag plaatste zekere Swinnen Frangois, van Moes croen zijn velo voor een herberg der de Stuers- straat, maar toen hij terug buiten kwam, was zijn rijwiel reeds vertrokken. Denzelfden dag werd het rijwiel van den genaamden Forrest Maurice, van Zillebeke, eveneens indezelfde omstandigheden gesto len. Hij had het voor enkele oogenblikken aan den gevel van «Victoria Palace», in de St Jacobstraat, laten staan en kón alleen wit later de spoorlooze verdwijning ervan vast stellen en bij de politie een klacht indienen. Melkonderzoek. Donderdag morgen werden 38 melkvoerders op het politiebureel ontboden, alwaar de Heer toeziener der eet waren hunne koopwaar onderzocht. Niette genstaande er in den laatsten tijd klachten waren ingekomen, werd al de onderzochte melk goed bevonden. Hoogeschool van Leuven Graad van Candidaat in Natuurlijke Weten schappen voorbereidend tot de geneeskunde en van Candidaat in geneeskunde 2' proef, M- Vankan Joseph, van Yper, met vrucht. Doctor in de Rechten 2' proef, M. Van Aerde Jules, van Yper, met onderscheiding. re proef, M. Veffai|lie Félicien, van Pope ringhe, mét 'vrucht. Graad van Doctor in geneeshe d- en vroed kunde ie proef, M. Hqllebuyck Joseph, van Gheluwe, met ónderscheiding. 2e proef, M. D.esmyter Oscar, van Vlamer- tinghe, met vrucht. Graad van Candidaat in Natuurlijke Weten schappen voorbereidend tot het doctoraattot de artsenijkunde, of tot de veeartsenijkunde ie proef, MM. Castel Robert, van Yper en Vandamme Joseph, van Zillebeke, beiden met vrucht. Examen in ontledende- en laboratorium schei kunde M. Van Hoorebeke Gaston, van Yper,. met vrucht. Heèr Gpstave Gillis, diep gevoelig aan de menigvuldige blijken van genegenheid det; Y persche bevolking ter gelegenheid zijner be kroning in den wedstrijd van Brussel, bedankt uit ganscher hert al zijne stadgenoqten die, door de'bevlagging'hunner huizen en hunne vriendelijke medewerking, deel namen aan de prachtige huldebetooging te zijner eer, van Maandag i3n October 11. 'h'br ai/ró aooH >.pV4 -fn 'i'iffaii't- Heer en Vrouw Fl. Vandevoorde-Demarez, namens hun bekroonde medewerkers en in eigen naam, danken hartelijk hunne geachte medeburgers om hun talrijke blijken van genegenheid. Gustave Gil.lis, trés touché des marques de sympathie de la population Yproise, a l'occa- sion de la distinction obtenue a l'Exposition de l'alimentatión a Bruxelles, remercïe cor- dialement ses concitoyens qui, par le paypise- ment de leurs demeutes et par leur bienveil- lant concours, ont largèment contrib'üé -au succès de la belle manifestation taite- en son honneur le lundi i3 Octobre dernier. Mr et Mme Fl. Vandevoorde-Demarez. au nom de leufs collaborateurs lauréats et en leur nom personnel* remercient sincereniènt leurs chei s concitoyens peur- les multiples marques de sympathie.... i... o T 3 3 5fi ii Verklaringen van den 16 tot aen 2 2 October iq3o Geboorten Arits Renée, Hondstraat, 13 OemEeïe Rosette, de Haernestraat, 8. Pauwels Jacques. Meeneji- straat. Dewulf Willy, Augustinusstraat, 10. Descamps Jeanne, Basculestraat. Devos' Marie-I.oüise, Statiestraat; 55. Vandevelde Roland, Bruggesteenweg, 8, Tuinwijk. Huwelijken-f-Pebup&cbere Valère, werktuigkundige, te Rousselare en Cornette Germana, z. b., te Yper. Molein Georges, fabrikant en Vandamme Alida, z. b., beiden te Ym*iQ H) 32.r- Overlijdens Vanslembrouck Julia, 32 j., herbergierster, echtg. Logie Remi, L. Thouroutstraat. Geldof Emma, 50 j.,z. b echtg. Cailens Alois, Zonnebekesteenweg, 229. Vapdenberghe Petrus, 83 j-, z. b,, echtg. Dethoor Vic toria, L, Tbouroutstraat. Duyck Maria, 32 z. b., onge huwd, Poj)eririètósteeriw.ég,: 4. Van Bdckhottfte Madeleine, 38 j., huishoudster, echtg, Cattoir VictQT, L, .Thpuroutstraat. Coutelle Céline, 77 jzb., wed. Six Edouard, St-Jans- hospitaalstraat. Denys Céline, 71 z. b., wed. Victoor Henri, Wenninckstraat. Lefevre Bertilla, 36 j., z. b., echtg. Christiaens René, Poperinghesteenweg. Arnout Eugénie, 68 j., z. bi, wed. Devriére Louis, Poperinghesteen weg, 4. Huwelijksbeloften Ariiic Lepercq, fabriekwerker, te Yper en Irma Deleyp, huishoudster, te Zillebeke. Pierre Bartier, z. b., en Marthe Dé Jaegher, z. b., beiden te Yper. MARKf tS Hé - Wl ARCHSnïi MIDDELPR1JZEN PRIX MOYENS •C -O tt> O Q. O -» 0. c\J Tarwe de 100 kilogr. ■proment les 100 kilos Rogge Settle Haver 4voine ld. ld. id. Aardappelen, 100 kil. Pommes de Terre Boter de kilogram Bear re le kilo Eieren het stuk dials la pièce Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kilos lx 0» w - aj Yper 18 Octol jo 0 Li 0 ij ce O 0 cs 3 2 có 0 0 CC cq Veurne 22 Octobi 84 88 F5 90 74 70 64 80 73 70 70 70 45,00 42 42 65 26,75 24,00 25,50 24,00 1,28 1,15 1,25 1,25 108 80 73 38, (JO 26,00 I 1,30 300

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8