NI'11' de la SEIGLIÈRE Groots Prijskaarting Une Nouvelle VOITURE BELGE Pour les Amateurs de belles Ventures Op Zondag 23 November 1930 A vendre CITROEN Au Salon de Bruxelles De Lustige Vrienden Zondag laatst was de schoone Ypersche maatschappij De Lustige Vrienden »in feest, ter gelegenheid der inhuldiging van haar mooi nieuw vaandel. Om II u. werd een stoet, waaraan talrijke maatschappijen van stad deel namen,gevormd aan het lokaal Het gouden Lam en zoo trok men muziek voorop, naar het stadhuis. Daar overhandigde de heer Burgemeester Sobry, omringd van de heeren Lemahieu, schepen, Vermeulen, gemeenteraadslid, en Versailles, secretaris, de vlag aan den heer Cyrille Lamoot, voorzitter der maatschappij. De heer Burgemeester wist, in eenige harte lijke woorden, de maatschappij en haar voor zitter geluk te wenschen voor hetgeen zij, dank aan hunne goede verstandhouding en ijverige werking, in zoo korte jaren hadden weten te verwezenlijken, en bedankte hen voor al het goedé dat zij voor Yper doen, met den naam der stad in andere plaatsen en zelfs in het buitenland te doen kennen en hoog schatten. Nadat de heer Voorzitter den heer Burge meester voor zijne vriendelijke woorden had bedankt, ging men vervolgens in stoet naar het gedenkteeken der Ypersche gesneuvelden waar, namens De Lustige Vrienden een mooien bloemtuil werd neergelegd. .Daarop werd een klein uitstapje gedaan door de bijzonderste straten der stad en, om i uur, landde men vroolijk en welgezind aan in het Hotel Ypriana, alwaar een keurig ge dekte tafel de leden der maatschappij te wach ten stond. Bij het nagerecht stond de heer Valère Lelong, ondervoorzttter der maatschappij, recht en sprak er volgende rede uit Na slechts vier jaren bestaan hebben wij reeds het genoegen aan onze maatschappij het schoonste symbool van vereeniging, waarover wij oprecht fier mogen zijn, te schenken. Goede verstandhouding en de bijval die wij behaalden, hebben ook tot deze verwezen lijking bijgedragen. Onder Uwe hoede, Heer Voorzitter, stellen wij dit symbool als erkentenis voor den on- vermoeibaren ijver die ge tot het stichten onzer maatschappij en tot haar vooruitgang hebt bijgedragen. Uwe goede voorstellen en raden hebben ons toegelaten groepen samen te stellen, om aan feesten deel te nemen, die altijd met den grootsten bijval bekroond worden. Aan Uwe Vrouw en aan U, Heer Voorzit ter, hebben wij te dankeu wat onze maat schappij op deze dagen geworden is, en ik druk, in naam van al onze leden, den wensch uit U nog lange jaren aan ons hoofd te zien staan. Het jongste Lustig Vriendinnetje bood, on der de luidruchtigste toejuichingen, een bloemtuil aan Mw Lamoot, en de Heer Voor zitter dankte ontroerd om de huldeblijken hem en zijne echtgenoote bewezen. Dat het er voorts vroolijk en gezellig ging, lijdt niet den minsten twijfel, want de Lustige Vrienden, die, zooals de Heer Burgemeester het 's morgens in zijne aanspraak zegde, zoo goed hunnen naam verdienen, hebben er een handje van om feest te vieren. Aan al de maatschappijen die door hunne tegenwoordigheid het feest hebben opgeluis terd bieden De Lustige Vrienden hunnen welgemeendsten dank. Le Cercle Dramatique Yprois présente au Vieil Ypres Place René Colaert a Ypres Mercredi 3 décembre 30 comédie-dramatique, en quatre actes, de Jules Sandeau Portes a 7 h. 30 - Rideau a 8 h. Prix des places fauteuil 7 fr. parquet 5 fr. - balcon 4 fr. brasserie 3 fr. La location sera ouverte au Vieil Ypres le dimancbe 30 novembre mercredi 3 décem bre de 11 13 b. Onderscheiding De Medaille van het Nationaal Herstel werd verleend aan onzen stadgenoot, M. Hubert Landtsheere, toeziener der werken van heropbouw van Sl-Maartens kathedraal, om de veelvoudige diensten die hij aan de herwording zijner moederstad en inzonder aan de heroprichting harer praalgebouwen bewezen heeft. Het Ypersche verheugt zich over deze welverdiende onderscheiding en biedt den vereeremerkte zijne hartelijkste gelukwen- schen. Kerk der EE. Paters Carmelieten Broederschap van 't Heilig Kind Jezus van Praag Zondag 23 November, te 7 1/2 uur, Com- muniemis voor de kinders. Te 3 uur, maandelijksche vergadering. Matchen voor den Beker De ontmoeting van Woensdag laatst liep af in 't voordeel van de Cerclemdnnen met 25 punten tegen 10 punten voor 't Postje. Cercle speelde met gewonen spelleider en bolders. Voor 't Postje bolde heer Tavenier Cyriel in plaats van heer Van Marcke. Ver ders gewone spelleider en bolders. Cercle zette op. Weinig aantrekkelijke match. Veel kans aan Cercle en tegenslag aan Postje. Van meet af was Cercle in 't voordeel en bleef het tot op 't einde. Nogal wel toeschouweis die zeker 'n match hadden willen zien die meer kampte. Scheidsrechters hh. Richard Devos en Salomé Rudolf. Bascule 2 2 Katholieke Kring 3 2 Statie 2 i Postje 3 1 Coo 2 o Woensdag 26 November, te 6 uur, in de Coo, ontmoeting Coo - Statie. KRABBER. Boldersnieuws Zaterdag laatst, in de Bascule, was heer Camiel Vandelannoite de baas over heer Felix Vergracht met de ie partij, 8'punten tegen 4 en de 2' partij, 8 punten tegen 6, te winnen. Heer Eugeen Beddeleem kreeg er ook van, tegen den heer Jéróme Vierstraete, die de returnmatch won. Hoe zal dat nu afloopen Z'hebben er elk een gewonnen Een derde Waar Une indiscrétion nous permet de pouvoir dire avec toute certitude, qu'une grande usine beige d'automobiles, va présenter au Salon de Bruxelles un nouveau modèle de voiture appelé a un grand succès. Le prix de cette voiture la placera,parait il, en tête des voitures de sa catégorie. Nous enregistrons avec plaisir l'annonce de ce nouvel effort de notre industrie nationale contre la dure concurrence de l'étrang'er. STAD YPER in de herberg YPER HOEKJE Bewoond door de We Maurice Dumortier om 5 uur 's avonds i® Prijs 3o fr. 2' Prijs 25 fr. 3e Prijs 20 frank 4' Prijs i5 frank 5e Prijs 10 frank 10 en 5 fr. voor de afgespeelden der eerste ronde. De inleg is bepaald op 2 frank per man. Het spel is bieden, man voor man, met elk 12 bladen en i5 schreven uit. B. 12, conduite int., freins 4 roues, en trés bon état. Adresse au bureau du journal. 9 Allerhande Nieuws Yper. Gaslantaarn gebroken. Zaterdag laatst heeft een wagen of een auto, in den voormiddag, tegen een gaslantaarn bij den Openbaren hof gereden, zoodat deze gansch beschadigd werd. De voerder van het rijtuig is nog niet bekend. Vechtpartij. Maandag namiddag, rond 4u.,is zekere Cyr. V. in de herberg De Reisduifaan den slag gelegen met Guil- laume D., en de glazen ruiten hadden het leelijk te verduren. Proces-verbaal werd tegen hen opgemaakt. Botsing. Donderdag morgen is een auto, gestuurd door een vrouw, aan den hoek der Boterstraat en Tempelstraat, op een velo gereden. De wielrijder kwam er gelukkig zonder letsel van af, maar de velo was gansch buiten dienst gesteld. Boesinghe. Verkeersongeval. Zaterdag rond den middag kwam Mevr. D.T. per auto van Yper naar huis gereden, toen gekomen bij St Pietertje de geleider, om een wielrijder te vermijden die uit een zijstraat kwam, een wenk aan het stuur van zijn auto gaf en deze op een boom langs den kant der baan terecht kwam. Mevr. D. T. werd met geweld uit de auto geslingerd en bekwam erge kneuzingen aan het hoofd en over gansch het lichaam. Het slachtoffer werd met de noodige zorgen opgenomen en naar de cliniek der Zwarte Zusters te Yper overgebracht. De autogeleider werd insgelijks lichtjes door de glasscherven gekwetst. Voormezeele. - Smartelijk Ongeval - Donderdag, rond 12 u. 3o, was de genaamde Camille Decat, rond de 60 jaar oud, geboor tig en wonende te Vlamertinghe, werkzaam in de maalderij van den Heer Georges Nuytten, maalder te Kemmel, doch wiens maalderij op het grondgebied Voormezeele staat. Op zeker oogenblik werd de man door een drijfriem bij de kleederen gevat en ver- schillige malen rondgedraaid. Toen men erin gelukte de machine stil te leggen, was de ongelukkige afgrijselijk verminkt en had hij reeds opgehouden te leven. Dit pijnlijk onge luk heeft in de streek heel wat ontroering verwekt. Fronosliek Wedstrijd IP AFDEELING A 279 Mededingers Uitslag van 16-11-30 54 5 5 1 Algemeen Klassement na den 1611 3d 36 punten Delodder Ch. 33 punten Dael Marcel, Veys And., Rial- to, Werrebrouck F. 32 punten Debeer Jos., Vermeersch And. 3l punten Logier Alb., Cougoura, Union S*-Gil, Desodt F., Week End, Cnockaert E. 3o punten Notebaert And., Debie, Soete Jules, Bienvenu, De Haene M., Beddeleem Rog. Op Kerstdag en Nieuwjaar PRIJSKAMP op den TeerlingbaK in de herberg GAMBRINUS Statiestraat, Yper. 350 Fr. prijzen. Vrouwen en mannen mogen zich van nu af laten inschrijven. Plaatsvervangers zullen de kans verdedigen van degenen die niet tegen woordig kunnen zijn. Komt allen 's Zondags 's morgens, van af 10 uur,den welgekenden accordeonist Maurice GOETHALS hooren. Geachte Heer Voorzitter lil illllllW I Bi li l'i HÉ H HMi I'll Mill Rangschikking gespelde matchen ponten 115 Fr. - PRIJZEN - 115 Fr. 10 punten Bonte Aug. (prijs) Debie. .9 punten Neyrynck Rog., Beddeleem J.r. Janneke, Rotru Rob., Pockelé, Cnockaert E.„ 25 pronostiekers van 8 punten. 24 7 48 6 51 4 42 3 12 2 29 punten Versailles L., Monalisa, Burg- graeve Gust., Ghys Em., Cambier L., Dia- volo, Bruwier D., Dechiever Fl., Gadeyne J., Smagghe C., E. L. Y. Bij plaatsgebrek vervolg aanstaande week.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8