Une nouvelle voiture Agendas de bureau et de poche Salon de 1930 Avis Bericht M. Sobry. Ik vraag dat er tot de stem ming zou overgegaan worden. Concours des Beaup Enfants du Foyer des Orphelins de Brujcelles Ligue des Poilus de France en Belgique Ypersche Voethalkröniek 8 8 7 7 7 5 en vente 15, rue au Beurre, 15, YPRES»- meerderheid kunnen rekenen dan zouden wij ook een beter bestuur hebben. M. Sobry. Ge wilt nu toch alle bestuur onmogelijk maken, gezien ge beroep doet op uwe collega's en op de liberalen om ook de zaal te verlaten. M. D'Huvettere. Ik denk dat het beter ware dat de werken der stad door den twist hier van den gemeenteraad niet zouden uitge steld worden. Zoo behelst pupt drie der dag orde een vraag van verkoop van grond, die om wel te zijn niet langer zou mogen verdaagd zijn, gezien de belanghebbenden daarop wach ten om de werken te kunnen beginnem Voor aleer dus de zitting te verlaten, zou ik voor stellen eerst nog dit punt te willen bespreken. M. Missiaen. Ik ben het volledig eens met den heer D'Huvettere, doch hij stelt nu juist hetzelfde voor als daar straks de heer Leuridan, namelijk de wijziging der dagorde. M. Vandamme. Ik ben insgelijks het voor stel van den heer Missiaen genegen om onze stemming over artikel 6 uit te stellen, want ik zou eens willen weten of de nationalisten nog katholiek zijn of niet. M. Sobry. Gezien de raad eensgezind is om punt drie der dagorde eerst te behandelen, zullen wij dus dit punt nu bespreken. Het geldt den verkoop van een hoekje grond, eigendom der stad, gelegen op den hoek der Surmont- straat en Deken Delaerestraat, op den instel- prijs van 25 fr. den vierkanten meter. Die grond moet dienen om er onmiddellijk een huis op te bouwen, en de staa beeft aldus de gelegenheid een hoekje grond te verkoopen die voor haar van geen nut meer kan zijn. M. Vandamme. Werd er verleden week daar in de nabijheid geen grond verkocht aan 3o fr. den vierkanten meter M. Sobry. Die grond die ge bedoelt be hoorde toe aan de kerkfabriek, hij werd uit ter hand verkocht en het is daarom dat er zoo een hoogen prijs geboden werd. Nu echter is de grond waarvan thans spraak openbaar te verkoopen. Al de tegenwoordige raadsleden keuren het voorstel van verkoop goed. Opeens gaat het electrisch licht stillekens uit en de bespreking over het vorig punt, namelijk het stemmen der toelage aan de aangenomene scholen, wordt eenigen tijd in het duister hervat, totdat men bij het flauwe licht van eenige brandende kaarsjes voorts kan werken. M. Sobry. Als ge thans dit punt wilt uit stellen, dan zal het binnen twee of drie weken altijd hetzelfde ziin en zoo zal men nooit voorts kunnen werken. M. Missiaen. Neen, gezien na drie bijeen roepingen de raad geldig mag stemmen met gelijk welk getal tegenwoordige leden, al was er maar een. Ik wil aan de nationalisten hunne verantwoordelijkheid latén en wij zul len zien of ze het zullen volhouden. M Vandamme.De heer Leuridan spreekt zoo dikwijls van het mes op de keel te zetten, doet hetzelfde nu eens met hem. M. Sobry. Iedereen kent thans de zaak daar ze grondig genoeg besproken werd, en niemand zal thans nog zijn gedacht verande ren. Daarom vraag ik nu over artikel 6 te willen stemmen. M. Vermeulen. De nationalisten hebben in 1928 het contract helpen stemmen en de heer Leuridan verklaart nu nog niets te heb ben tegen het schoolcomiteit. Thans hebt gij een schoone gelegenheid om den heer Leuri dan zijn masker af te trekken met de zaak uit te stellen en hem te verplichten te stemmen. Hierop verlaten de heeren Missiaen, Bon net, Coutelle, Vergracht en Vermeulen de raadszaal, en gezien de raad niet meer in getal is om voorts te beraadslagen, verklaart de heer Voorzitter de zitting opgeheven. Het is 18 u. 5o. Nous apprenons avec plaisir que Roderick Rown, agé de 2 ans et fils de Monsieur et Madame Victor Bown-Duchateau, a obtenu un diplome de premier prix. Nos sincères felicitations. Section d'Ypres En réunion générale du Samedi 22 Novem bre dernier, M. Tiberghien, Directeur du Tissage de l'Alpaga a été élu, a l'unani- mité. Vice-Président en remplacement de M. Paul Goetgheluck. 2' afdeeling Yper 2 Stade Kortrijk 3 Hoe een dubbeltje rollen kan, of hoe een vrijschop in plaats van een thrown-in in een ontmoeting de kansen kan doen veranderen, of nog hoe een flauwe leiding kan beïnvloed worden door een te ingrijpenden linesman. Dat is de korte inhoud van de match Yper- Stade die onze mannen onverdiend verloren hebben. Scheidsrechter Verbrugge is aan de leiding en roept beide elftallen ten opgooi die door de bezoekers gewonnen wordt. Deze kiezen natuurlijk het kamp bevoordeeligd door den wind. De eerste aanvallen ziin nochtans zeer verdeeld en het duurt vrij lang voor aleer de doelbewaarders handelend moeten optreden. De eerste hoekschop valt Stade te beurt gevolgd van een tweeden die echter niets opbrengt. Ons elftal verdedigt zich dapper en menige aanvallen worden mooi aangebracht. Een inzenden van Versailles wordt door Ver leure bovengekopt. Een weinig nadien trekt er Louis nogmaals van onder en zendt in, Mo- lein geeft aan Vansevenant die Millecam voor de eerste maal doet duikelen aan de 24' minuut. De rood-witten blijven ten aanval, Veileure zendt naar 't doel, de keeper mist, Vansevenant neemt op maar kopt boven. Langs de andere zijde onderscheidt Margon neau zich op zendingen van cer.terhalf" Mille cam. Het vooruitrukken der voorwaartsen van beide ploegen leverteen bestendig gevaar voor de verdedigingen die zich evenwel langs beide zijden goed uit den slag trekken. De Ypersche voorlijn haalt nu een gemeten pas senspel voor den dag en Stade moet zich dapper opstellen om ons vooruitrukken te stremmen. Op een dezer aanvallen schiet Ver- leure naar 't doel maar het keihard shot wordt gestopt. De Stadisten hadden kippenvleesch gekregen. De scoor 1 o zal niet meer veran deren tot aan de rust. Korts na de herneming dwingt Yper corner af die ontzet wordt. Het leder wordt uitgezon den doch de scheidsrechter kent aan de Stade een vrijschop toe voor ingebeelde fout. De zending komt bij centervoor Vandenbulcke die ontsnapt en den gelijkmaker binnen zendt aan de 5e minuut. Van nu af begint het fluit concert van de talrijke toeschouwers die zenuwachtig worden bij het zien van het lauw optreden van den h. Verbrugge. Onze spelers zijn er insgelijks onder den indruk van en de Leiezonen nemen van de gelegenheid gebruik om doordrijvend spel te leveren. Zoo komt het dat Marijonneau het leder laat ontglippen en Quartier, die er rap bij was, brengt de stand op 1-2 voor de mauven Twee hoek schoppen moeten nog toegestaan worden. Doch Yper bekomt stillekens aan en de Stade is properkens ingedrukt, doch zijne verdi - diging waakt. Een lange overzet wordt door Quartier nogmaals beputtigt om nummer drie voor zijn ploeg aan te teekenen. Niettegen staande dezen tegenslag en het besluiteloos scheidsrechteren van den h. Verbrugge, zetten de onzen den strijd voort. Twee hoekschop pen zijn niet gemakkelijk te ontzetten, maar blijven nochtans onvruchtbaar. Op twee cor ners voor Stade heeft MarQonneau de gelegen heid ziin kunde te toonen, want Nesten is nu r,iet meer te spreken. Op faut van Declerck in het gevaarlijk gebied kent de arbiter enkel freekick at goal toe welke Bourdeaux met een prachtig shot in doel omzet in de laatste mi nuten van de ontmoeting. Yper verliest dus met 2-3, terwijl een gelijk spel redelijker zou geweest zijn. Meer nog, met een goede lei ding waren onze spelers bekwaam Stade met afgeteekende cijfers te kloppen, zoo zij op de zelfde manier te werk gingen als in de eerste speelhelft. Mannen, geen moed ver loren, uw optreden bevredigt uw supporters. Naar Thourout opgetrokken met het vast ge dacht uw vel duur te verkoopen. Klasseering 11' Afdeeling Meenen 6 4 O 2 II 5 10 Kortrijk Sport 7 4 I 2 22 11 10 Daring Blank. 7 4 2 1 17 P Q Heyst 5 3 O 2 12 8 8 Iseghem 7 3 2 2 l3 10 8 AA. Moescroen 7- 2 I 4 i5 14 8 Waereghem 7 3 2 2 17 i5 8 Stade Kortrijk 2 I 3 i5 11 7 Thourout 7 2 3 2 12 14 6 S.K. Sweveghem 6 2 3 I 18 17 5 Thielt 6 L 3 2 8 11 4 C. S. YPER 7 2 5 O 12 18 4 F c. Roeselaere 7 6 O 7 24 2 VV. S,e Kruis 5 O 4 I 3 i5 1 I 3' Speciaal A. A. Moescroen 3 Yper 4 Zooals aangekondigd, waren de specialers naar Moescroen vertrokken versterkt met een viertal juniors. Zooals de uitslag het aanwijst heeft de kopleider het onderspit moeten delven doch de strijd heeft hevig geweest. Op zeker oogenblik leidde Yper met 4-1 maar de be zochten konnen hun achterstel nog tweemaal verminderen. Daarmede verbetert het punten- getal en 't is te hopen dat het nog zal vermeer deren ter gelegenheid van den derby Yper- Poperinghe. Alleman weze sportief en dat de beste winnen. Klasseering IIIc Afdeeling AA. Moescroen 7 5 St. Moescroen 7 5 Wevelghem Sp. 7 3 Bisseghem 7 3 Kortrijk Sp. 7 3 Meenen 7 3 C S. YPER 7 3 W. S. Lauwe 7 2 Thielt 7 1 Poperinghe 7 1 De juniors, na officiéél een Zondag gerust te hebben, staan morgen wederom in 't gelid en dat tegen R S. Waereghem. Alhoewel deze club minder wel geklasseerd staat dan onze ploeg, mogende Ypersche juniors geen zelfvertrouwen aan den dag leggen. De talrijke liefhebbers die zullen opkomen verlangen ge tuige ie zijn van uw beste voetbalspel. Klasseering Juniors I 1 2 2 3 3 3 4 4 6 I 1 2 2 I I I 1 2 O 31 22 26 27 32 25 22 17 13 14 13 20 14 24 18 22 25 22 34 3 7 11 11 4 2 Stade Kortrijk 6 6 O 23 7 12 Kortrijk Sp. 5 5 O 0 20 4 10 C. S. YPER 6 4 2 0 38 16 8 St. Moescroen 7 3 2 2 28 20 8 M eeneu 7 3 3 1 i5 17 7 AA. Vloescroen 6 0 3 1 r9 22 5 Wacken 6 .-,2 3 1 i5 18 5 R.S.. Waereghem 6 2 4 0 4 25 4 Bisseghem 5 I 3 1 10 18 3 Waereghem Sp. 6 I 5 0 9 22 2 S.V. Sweveghem 6 I 5 0 12 3p 2 NEMO Matchen voor den Beker De ontmoeting Statie-Coo liep afin 't voor deel van. deze laatste. Dé mannen van Richard hebben hun best gedaan en hun eerste punt veroverd. De Statiebolders waren niet te best op dreef. Ze hadden zich beier kunnen verdedigen. Ze verloren de match met 14 punten. Verders gewone pelotons en spel leiders. Als scheidsrechters heeren VerVerken en Noyez. Nogal veel volk. Woensdag 3 December, in de Bascüle, ontmoeting Bascüle Katholieke Kring, 't Zal zeker 'n harde match zijn Rangschikking gespeeld) matchen Bascule 2 Katholieke Kring 3 Coo 3 Statie 3 Postje 3 punten 2 2 I I I KRARBER. Prière aux personnes qui pourraient dónner des renseignements cóncfeïnant Mademoisélle Sylvie Goudeseune (native de Kemmel), servante avant 19 4 a Ypres, de bien vouloir les faire parvenir d'urgence au Notaire Decock de Neuve-Eglise. Beleefd verzoek aan de personen, welke zouden kunnen inlichtingen verschaffen no pens juffrouw Sylvie Goudeseune (geboor tig van KemmelJ, vóór 1914 dienstmeid te Yper, zulks zoohaast mogelijk te willen doen aan Notaris Oecock te West Nieuwkerke.' POUR 1931

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 6