tëTkööp Salon de Coiffure pour Dames Melle Marguerite Weyne Kleine Aankondigingen Salon de Coiffure pr Dames Wordt gevraagd ON DEMANDE MEN VRAAGT Men vraagt huisgezin deftige Meid Gevraagd deftige Meid Moderne Gharcuterie Boucherie-Charcuterie HANDELSHUIS Te huren Groote Werkplaats Maison avec porte cochère Huis te huren of te koop A vendre Maison A vendre Belle Villa et 6 Maisons bourgeoises Uit ter hand te koopen Jachtstoof te koop Te koop per occasie Te koop Kindervoituur "CANARIEVOGELS ÏDJAflfjAI Af. Missiaen. Waarom wordt er daarvoor loo.ooo fr. voorzien Af Sobry. Omdat we die som regelmatig «ontvangen. Af. Leuridan. Die som schommelt toch ieder jaar. Zitting van Haandag 8 December 1930, om 17 nur 41, Rue de Dixmude, YPRES ËTITES ANNONCES de melle Berthe Mesure est transféré rue au Beurre, 48. Gevraagd voor huisgezin zonder kinders Over te nemen, wegens zieKfe A CÉDER, prés d'Armentières pour cause dèpa*t Schoon en welgelegen TE PACHTEN GARAGE of Kleine NIJVERHEID. A louer, rue d'Elverdinghe, 37 Te koop Kleermakersnaaimaciiien Op Kerstdag en Nieuwjaar PRIJSKAMP op den TeerlingbaK vraagt RHUW M. Missiaen. Welk cijfer hebt gij hier dan bepaald Vooraleer een som in te schrijven moet gij eerst uw voorstel indienen om te weten wat de raad erover denkt. Dit artikel wordt uitgesteld. 58) Deel in de opbrengst der buurtspoor wegen Yper-Veurne, YperSteenwerck-Waas ten (ie, 2e en 3e kapitaal) en Yper-Gheluwe ',<l' en 2' kapitaal), (3o,ooo frj 5g) Jaardooding te betalen door de «Société générale beige de distribution électrique (100.000 fr.) M. Missiaen. In 1929 hebt gij 96.000 fr. en in 1928 98.000 tr. ontvangen. Verleden jaar evenals vroeger heb ik dezelfde bemer king gemaakt, en telkenmale was er niemand die mij hierop kon antwoorden. M. Declercq. Ik heb u iedermaal geant woord dat dit het gevolg was van de uitbrei ding van 't net. M. Missiaen.Maar dit is de afkorting van een regelmatig gevestigde schuld. Hoe kan die som dan veranderen M. D'Huvetterc. Die som is niet regel matig Met de uitbreiding van het net ver- jneerdert ook het kapitaal. .60) Bijdrage door den Openbaren Onder stand in de betaling der ouderdomspensioenen (80.000 fr.) 61) Teruggaaf door den Openbaren Ondei- stand van stads bijdrage in 't Gemeen Fonds ^(147.000 fr.) 62) Teruggaaf door den Openbaren Onder stand in 't bijzonder fonds ten bate van ge- brekkeli,ken en verminkten (1400 fr.) M. Sobry. Ik heb gezien dat die som in de begrooting van den Openbaren Onderstand niet voorzien is, ik durf echter verhopen dat de Commissie op hare beslissing zal terug- keeren, gezien volgens een artikel der wet die som ten laste van den Openbaren Onderstand mag gelegd worden. M. Missiaen. Het staat in de wet dat de Openbare Onderstand die teruggaaf mag doen, maar niet dat hij moet. Wanneer hij dit doet, dan is het zijn geld niet meer gebruiken voor de armen en ongtlukkigen, maar ter ont lasting van de rijke menschen van stad. M. Sobry. Het is niet voor de rijken alleen maar ter ontlasting van al de lastenbe- talers. Gij zoudt willen de lasten leggen op een soort menschen alleen en al de andere niets doen betalen in de kosten der stad. Het is spijtig dat de stad alzoo moet beheerd wor den. Oit geld hier komt ten goede aan de ge- brekkelijken en verminkten, en het is maar redelijk dat de Openbare Onderstand dit op zich neemt. 63) Aandeel der Provincie (i/5) in den abonnementsprijs van Staats ontsmettings- dienst (160 fr.) 64) Tusschenkomst der Provincie en der aanpalende eigenaars in de reinigingskosten van waterloopen (4000 fr.) M. Vandamme. Ik vind die som betrek kelijk weinig voor geheel het grondgebied der stad. M. Sobry. Er blijft niet veel meer te reinigen. 65) Tusschenkomst der Provincie en ge meenten in de kosten van den Werkrechters- raad (23.5oo fr.) 66) Tusschenkomst der Provincie in aan vullende pensioenen door de stad aan gewe zen gemeentebeambten (2..60 fr.) De openbare zitting wordt hierop te 20 u. opgeheven. DAGORDE 1. Autobusdiensten a) Nieuw kerke Yper. b) Wournen-Linselles via Yper- Wervick c) Merckem-Roubaix via Yper-Meenen. 2. Werkloos enfonds Voorstel der Socialis tische Vakbonden van Yper. 3. Mededeelingen 4. Stadsbegrooting voor ig3i. Entrée Rue Surmont de Volsberghe - Tél. 177 Travail soigné. Prix modérés.^ De personen die het volledig adres van kleine aankondigingen vragen worden verzocht zegel i'or antwoord bij hun brief te voegen. Confort moderne Travail soigné. Prix modérés. WERKVROUW, liefst meisje van rond de 20 jaar, om enkele namiddagen in de week te werken. Nutteloos zich aanbieden, zoo niet deftig. Zeer goed loon. Adres ten bureele. pour Soierie région d'Armentières, 80 jeunes filles a partir de 14 ans et de jeunes femmes ne connaissant mëme aucun métier, pour former équipe de 5 a l3 h- et de 13 a 21 h. Bons salaires. Débutantes 1,90 fr. a 2 fr. l'heure, les personnes plus agées a partir de 2 fr. 25 a l'heure. Augmentation de salaire aussitót au courant du métier. Un supplément de 7 P- c- est accordé aux deux équipes men- tionnées ci dessus. Travail garanti et de longue durée. Le transport se fait journellement et l'on peut s'inscrire et embaucher au Café In den Nieuwen Telefoon Porte de Menin, YPRES. Ces équipes devront commencer le i5 courant. voor Zijdefabriek omgeving Armentiers, 80 jonge meisjes vanaf 14 jaar en jonge vrou wen zelfs geen stiel kennende om equipen te vormen van 5 tot i3 uur en van i3 tot 21 uur. Goede loonen. Beginnelingen i,gofr. tot 2 fr. per uur, de oudere personen vanaf 2 fr. 25 per uur- Vermeerdering van loon van zoodra men op de hoogte van het vak is. Een supple ment van 7 p.h. wordt aan de twee voormelde equipen toegekend. Werk verzekerd en van langen duur. Het vervoer geschiedt dage lijks en men kan zich laten inschrijven ter herberg In den Nieuwen Telefoon Mee- nenpoort, YPER. Deze equipen moeten den i5 dezer maand beginnen. zonder kleine kinders, woning kosteloos, man hovenier en buitenwerk. Schrijven V. B. bureel van 't blad. voor keuken en alle werk, zeer goed loon. Schrijven A. B. bureel van 't blad. 16 tot 17 jaar, Herberg Trompet Groote Markt, Yper. bijzonder goed gelegen te Antwerpen. Toe komst verzekerd. Adres ten bureele dezer. moderne avec 5 hectares de prairies. Abattoir attenant a la maison bénéfice 35.000 fr. par an eau, gaz, électricité et téléphone. On cède pour 80.000 fr. le cédant propriétaire donne long bail.— Prendre adresse au bureau du journal. tegenwoordig beenhouwerij en herberg met kleine garage over te nemen, te huren of te koop. Zich wenden Rijsselstraat, 172, Yper. ————aib 7 of bureau 8 x 8 m. met vier vitrienen. speciale ingang, ook dienstig voor stapelplaats van koopwaren, hoek Cartonstraat en Lange Thou- routstraat. Schrijven QUATANNENS, rue Joseph Hazard, 36, UCCLE Bruxelles. GEBOUW 160 vkm. dienstig voor Inlichtingen Glissoux, Statiestraat, Yper. S'adresser M. PROOT, Brielen. Kaaistraat, 19, Yper. Zich wenden kinders L'Ecluse, Wandeling, Yper. avec 82 ares terrain, situé le long de la chaus- sée d'Ypres a Lille (hameau Trois Rois), con venant pour élevage, etc. S'adresser rue de Menin, 11, a Ypres. S'adresser chez M. DEPOORTER, rue Fiers, 10, Ypres. I. Een gerievig Handelshuis met in rijpoort en groote werkplaats te Yper, in de Hondstraat, 42. - SEFFENS VRIJ. II. Een schoon en welgelegen Handels huis te Yper, Boomgaardstraat, 18. Verpacht bij de maande. Voor alle inlichtingen zich wenden ten bu reele van dit blad. in zeer goeden staat. Zich wenden Gruwez, Poperinghestraat, 9, Yper. merk SINGER, 600 fr. In heel goeden staat. Te bevragen: Prosper Ossieur, Ste-Elisa- bethstraat, Yper. Naalmachlen. Zich wenden 187, Dickebuschsteenweg, Yper. Schoone en goede KINDERVOITUUR. Adres bureel van 't blad. en stoel. Adres bureel van 't blad. Vrouw wed. Jules Vanhecke Waterbley, Blauwe Leliestraat, Yper, laat weten aan hare talrijke klienten.dat zij als vorige jaren, goede SAXONS te koop heeft. Geringd en straffe zangers. Mannen en poppen. in de herberg GAMBRINUS Statiestraat, Yper. 350 Fr. prijzen. Vrouwen en mannen mogen zich van nu af laten inschrijven. Plaatsvervangers zullen de kans verdedigen van degenen die niet tegen woordig kunnen zijn. Komt allen 's Zondags 's morgens, van af 10 uur,den welgekenden accordeonist Maurice GO ET HALS hooren.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 11