AVIS. - Vente Lambin-Monthaye Eene Tweewoonst Aux Amitiés Frangaises De Koningin van de Lucht 8 La vente, annoncée pour le Mardi 23 Décembre, en la Mairie de Comines, par le ministère de Me MEURILLON, Notaire Comines, des F P m es de Comines, Wervicq et Langemarck, (Belgique) N'AURA RAS LIEU. Uit ter hand te koop te Poelcapelle ItENINGHE Aan de Kroostrijke Gezinnen Eervolle Onderscheidingen Allerhande Nieuws Koninklijke Tóoneelmaatschappij Kunst en Broedermin Studie van den Notaris Edg. REYNAERT te Staden. (Nabij de Westroosebeke statie). I. - De Oosterwoning, groot 4 aren 90 ca. ouder grond van gebouwen en medegaande erve. Gebruikt door den eigenaar. II. De Westerwoning, groot onder grond van gebouwen en medegaande erve 4 aren 90 ca. Gebruikt door heer Alfons Geers, chauffeur. Alle inlichtingen bij genoemden Notaris. De eervolle onderscheiding die de hand boogmaatschappij St. Sebastiaan dezen zomer verwierf, werd hier Donderdag, 11 d., vroolijk gevierd. De Eere voorzitter, M. Victor Pieters, bur. gemeester, bood te dier gelegenheid aan de le den der gilde alsnvde aan de leden van den gemeenteraad, een lekker avondmaal, dat op perbest opgediend werd. Gezelligheid en ple zier ontbraken er niet. Tusschenin, in korte maar welgepaste bewoordingen bedankte de- Voorzitter, M. A. Wullepit, den Eere voor zitter en de leden van den gemeenteraad voor den milden steun dien zij de gilde toekennen en wakkerde de leden aan steeds trouwe en ijverige gildebroeders te zijn. Vervolgens gaf de schrijver-schatbewaarder, M. L. Tahon, lezing van den brief van Zijne Majesteit den Koning waarbij hij meldt dat hij de schoone gilde onder Zijne bescherming neèmt en haar den titel verleent van Koninklijke Handboog- maatschappij. De Eere-voorzitter, M. Victor Pieters. nam dan het woord en spoorde de le den aan steeds hand in hand te werken om de gilde nog schooner en bloeiender te maken en ook zich altijd en in alles waardig lid te too- nen der Koninklijke gilde. A l'occasion d'un gentil petit programme bien composé, les membres des Amitiés Fran- faises ont eu l'avantage de passer, Mercredi dernier, une tiès agréable soirée, dont le caractère intime semble avoir plu tous. La réussite de cettefêtea étéassuréeparun groupe de talentueux sociétaires, dont eer tains se dévouèrent comme d'habitude a l'or chestre, tandis que d'autres se firent acclamer dans l'interprétaiion de la trés divertissante opérette-bouffe Quand on Conspire de Pierre Devos. Quelques mtermèdes fort bien exécu tés, notamment un duo pour deux clarinettes, un morceau de chant par Mr. G. Denys, et une saynète par MM. L. Durnez et G. Glis- soux, complé.èient agréablement le pro- gramme. II convient de citer surtout la surprise que nous réserva notre dévoué Secrétaire. Nous avions tous eu, la veille, l'occasion d'admirer la bnüante cantatrice, M'u' Delcampe, venue a Ypies pour rehausser le merveilleux concert de l'Harmonie Ypriana. Etant l'invitée de notre Secrétaire, cette aimable personne a bien voulu se produire encore, et gracieuse- ment, a la ïète des A. F. Nous saisissons l'occasion qui nous est offerte ici, pour rendre hommage a son merveilleux talent, et princi- palement pour la remercier de la bonne grace qu'el.e a mise a nous ètre agréable. La réunion générale annutlie de nos socié taires a eu lieu a 1'Hotel Ypriana Jeudi soir lij Décemore, sous la présidence de Monsieur l'Avocat Arthur Butaye. Ont été élus membres du comité en mèmetemps que MM. A. Butaye, E Delvoye, E. ulissoux et R. Lacante qui etaient sortants-rééligibles, MM. Georges Heursel, Edouard Gruwez, André Van Nieu wenhove et Léon Duinez. Ces derniers rem- placeront quatre membres qui se sont retirés, et parmi lesquels nous relevons spécialement les noms de MM. Georges De Coene et Aimé Sierens, pionniers de la première heure sincè- jement regrettés. R. D. Op het Stadhuis Op tweeden Kerstdag, 26 December aan staande, zullen diegene die willen inlichtingen bekomen over het Nationaal Woningfonds der Kroostrijke Gezinnen van België zich kunnen wenden tot Mr Depraeter van Ingelmunster, secretaris van 't Provinciaal Woningfonds. Deze zal op het stadhuis van Yper zetelen van 9 tot 12 uur 's voormiddags. Op zelfden dag en uur, zal M. Lecluyse ins gelijks op het Stadhuis zich ten dienste stel len van alle kroostrijke gezinnen om aldaar hunne aanvraag in te vullen tot het bekomen van afslag op de grondbelastingen. Dat iedereen dus van de gelegenheid ge bruik make. Bij Koninklijk Besluit van 27® November 11. werd het Burgerlijk Eereteeken van ie klas toegekend aan den Heer Lecluyse Remi, hoofdonderwijzer te St Jan bij-Yper, als be looning voor de trouwe diensten aan het on derwijs bewezen. Het Ypersche biedt den Heer Lecluyse zijn hartelijkste gelukwenschen. De Heer Georges Van Egroo, stadsbedien- de, komt vereerd te worden met de burgerlijke medaille van tweede klas voor de goede en trouwe diensten die hij gedurende 25 jaar aan de stad bewezen heeft. Voor den oorlog was de Heer Georges Van Egroo huisbewaarder der stadsjongens- school en sedert den oorlog neemt hij, tot eenieders voldoening, het ambt waar van be stuurder der lijkstaatsie. Hij is tezelfdertijd een dér meest ervaren en meest gewaardeerde leeraars onzer stedelijke muziekschool. De Heer Georges Van Egroo, een sympa thiek en minzaam Ypersch figuur, draagt de genegenheid en de achting weg van al zijne medeburgers en het verheugend nieuws zijner eervolle en welvérdiendfe onderscheiding zal bij allen welkom zijn. De Harmonie Ypriana, waarvan hij niet alleen de stichter maar tevens een der meest bekwame en ijveiigste leden is, brengt op Dinsdag, 23 December aanstaande, om 8 u., den nieuw gedecoreerde een serenade. Het Ypersche is gelukkig den verdien stelijken Georges van ganscher harte geluk te wenschen. Yper. Brand. Verleden week Don derdag is rond 7 u. 's avonds een begin van brand ontstaan in den werkwinkel der meu belfabriek Dehaene Derudder, in de Rijsel- straat. De zoon die. zooals naar gewoonte, eens ging zien of alles er nog in orde was, be merkte toen hij buiten kwam dat er rook uit het dak opsloeg en wanneer hij de deur van den werkwinkel opentrok zag hij dat een ganschen hoek reeds in vlam stond. Met be hulp der andere huisgenooten, die op zijn ge roep kwamen toegesneld, gelukte men erin het vuur te overmeesteren. Verscheidene meubels die men aan 't maken was en andere benoodigheden werden door den brand erg beschadigd en buiten gebruik gesteld. De schade is gelukkiglijk door vérzekering gedekt. In den nacht van Zondag naar Maandag rond 4 u. 's morgens, riep het zevenjarig kind van Verschoot Maurice, wonende in de Neer straat, angstig naar znn moeder, zeggende dat gansch de kamer in rook stond. De ver schrikte ouders kwamen dadelijk zien en be- statigden dat een keukenkasje die bij de schouw stond reeds ten deele was opgebrand. De drie kinderen, die in de kamer sliepen, werden al door het venster bij den gebuur in zekerheid gebracht, en dadelijk begon men het smeulend vuur te blusschen. Gelukkiglijk dat een der kinderen het gewaar werd, anders hadden de drie kinderen van dit huis gezin wellicht in hun bed verstikt geweest. Twist Zondag avond, rond 8 u. 3o, zijn de genaamden Platteeuw L., 26 jaar oud, van Langemarck en Deraedt Gerard. 28 jaar oud, van Boesinghe, in een danszaal der Groote Markt handgemeen geworden. De politie was er aanstonds bij en leidde de twee vechters naar den amigo, vanwaar zij 's anderdaags met een proces-verbaal mochten vertrekken. Gesnapt Over enkele maanden werd er in een in opbouw zijnde huis van den Veurne- steenweg een nieuwe deur ontvreemd De dader bleef onbekend doch men had bemerkt dat de persoon, op wien men vermoedens had, iederen morgen heel vroeg uitging. Zon dag laatst werd die persoon naar het politie- bureel geroepen en daar, door allerhande strikvragen in 't nauw gebracht, eindigde hij met te bekennen dat hij die deur had gestolen. Brielen Jammerlijk Origev; 1 De Heer Maurice Proot, 65 jaar oud, gewezen brouwer te Yper en thans verblijvende op het kasteel van M. Ph. Vandenberghe, Veurne- steenweg, dicht bij Yper Hoekje, kwam Don derdag avond, rond 10 u. 3o, van Yper terug, vergezeld van een vriend die hem aan de poort van het kasteelpark verliet. In dit park bevindt zich echter een watering en de Heer Proot, na de poort weer gesloten te hebben, volgde den weg en richtte zich naar het klein brugje om tot aan het kasteel te geraken. De ongelukkige man moet eenigszins van den goe den vyeg zijn afgeweken en, door de duisternis en den mist bedrogen, zal hij juist nevens in plaats van vóór het brugje zijn aangekomen en op deze ongelukkige manier in het water zijn gesukkeld De bewoners van het kasteel, die de poort hadden hooren open gaan en weer toedoen en die eenige seconden later meenden een schreeuw te hooren, liepen aan stonds zien doch alles was weer stil en in de duisternis konden zij niets ontwaren Het is enkel met behulp van den huisbewaarder en van eenige geburen dat men wat later er in lukte het lijk van M. Proot, juist nevens de kleine brug, uit het water te halen. Dit smartelijk overlijden van den Heer Proot, die hier van iedereen geacht was en niets dan vrienden telde, heelt heel wat ver slagenheid verwekt. Het Ypersche biedt aan Mevrouw Proot, aan hare kinders en gansch de familie de verzekering zijner rechtzinnige deelneming in den rouw die hen zoo pijnlijk komt te treffen. Gheluwe Ean goede les Zekere W. Bruno, die samen met twee gezellen, er ple zier in had gevonden met een steen naar een voorbijrijdende, auto te werpen, heeft zich daarvoor door de Rechtbank veroordeeld ge zien tot 1 maand gevang én i6 fr. boete, voor waardelijk gedurende vijf jaar. Daarbij moet hij nog aan den autovoerder 641 fr. 5o betalen als schadevergoeding en 600 fr. aan een vrouw die zich in de auto bevond en die zedelijke schade gelede had Westroosebeke. - Diefstal. Men zal zich nog den diefstal heiinneren die in Juni 11. in het munitiedepot gepleegd werd en waar van wij vroeger alle bijzonderheden hebben gemeld. De dieven cie korts nadien werden aangehouden en in het gevang opgesloten, werden gister Vrijdag door de Rechtbank van in Aanleg te Yper tot de volgende straffen veroordeeld Hess Gaston, 3a jaar, en Barrez Auguste, 27 jaar beiden van fransche nationa liteit, vier jaar gevang. Lagache Theodore.26 jaar, en Sommier Claude, 36 jaar, insgelijks van fransche nationaliteit, elk 3 jaar gevang. Bowé Alphonse, 29 jaar, van Oostende, vijf tien maanden gevang. De lijfsdwang is be paald op twee maanden. De genaamde Barrez Auguste was de voer der van de auto.Naar het schijnt zal deze als ook de genaamde Hess tegen het vonnis in beroep gaan. Oostvleteren. Inhuldiging Verle den Zondag heeft de Z. E. H. Deken Ver- vaecke, van Poperinghe, de liturgische aan stelling gedaan van den nieuwen parochie herder E. HSchottey. Gansch de gemeente heeft dit feest luisterlijk gevierd en een prachtige stoet met verscheidene praalwagens doortrok de mooi bevlagdeen versierde dorp straten. Dit heuglijk iVest werd met een plechtig Te Deum besloten. X A El XE Eï Woensdag 24 December, Kerstavond om 7.3o uur Donderdag 25 December, Kerstdag en Vrijdag 26 December, 2dKerstdag telkens om 2.3o uur DRIE OPVOERINGEN VAN pittig Zangspel 'in drie bedrijven

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 8