VPERSCHE Bijvoegsel LA RÉQION D'YPREf- Zondagrost - Repos dominical Agendas de bureau et de poche Supplément M. Georges Van Egroo J 11' jaargang, N' 3fcj - 27 December 1930 1le ^nnée, N° 38 27 Décembre 1930 La Messe de Minuit a la Cathédraie de St-Martin Le Jubilé de Mgr Waffelaert Huldebetooging Allerhande Nieuws Burger lij be Stand van Yper Remercïment t ZIELMISSEN A 1 initiative de M. le Doyen Vermaut l'an- tique tradition de la célébration de la Messe de Minuit a été reprise a la satisfaction géné rale. Ce fut une solennité grandiose et inoubliable. Une assistance considérable comblait les vastes nefs. Dans le brillant décor de la Cathédraie illuminée, les cérémonies litur- giques furent précédées d'une procession d'Anges qui, aux accents de Noëls anciens, faisaient une escorte d'honneur au Divin Enfant de Bethléem placé dans Sa Crèche de Noël. La chorale mixte de Saint Martin exécuta avec succès la Missa Secunda d'Ad. Moortgat. Un grand nombre de fidèles s'approchèrent de la Sainte Table dans un profond recueille- ment, tandis que les Yprois de la première heure, évoquant avec émotion la première Messe de Noël d'après guerre célébrée en 1919 dans la modeste église baraque de la Plaine d'Amour. faisaient monter leurs actions de graces et leurs prières a l'Enfant- Dieu adoré et gloiifié a nouveau dans ie cadre unique et imposant de leur nouvelle Cathédraie. A l'istue de la Grand'Messe, le Te Deum a été chanté, Dimanche dernier, dans nos églises a l'occasion du Jubilé trés rare des soixante atis de vie sacerdotale et des trente- cittq ans d'épiscopat du vénérable Evêque de Bruges. De nombreux fidèles se sont associés a cette cérémonie trés simple, conforme au désir du vénéré pasteur qui par sa sagesse et sa prudence a voulu mener ses ouailles selon la devise épiscopale oü il convient Ditc nos quo tendimus Zooals wij het verleden week meldden, heeft de Harmonie Ypriana Dinsdag avond een serenade gebracht aan den heer Georges Van Egroo die, wegens 25 jaren goede en trouwe diensten aan de stad bewezen, met het burgerlijk eereteeken van 2ds klas komt vereerd te worden Om 8 u. trok de harmonie, vergezeld van het bestuur en enkele eereleden, naar het huis van den heer Georges Van Egroo, en toen deze aan den drempel zijner woning verscheen werd hij op een dreunende Brabanqonne ont haald. De heer Aimé Gruwez, voorzitter der H armonie, wenschte den heer Van Egroo hartelijk geluk om zijne vereerende onder scheiding die hij door het stipt vervullen van zijn plicht zoo wel verdiend heeft, en zegde hoe gelukkig hij was, in naam der leden van de Harmonie, den gedecoreerde, dieniet al leen een verdienstelijk ambtenaar maar tevens den stichter van Ypriana is, van aller genegen heid te mogen verzekeren en aller beste wen- schen aan te bieden. Hij gaf hem vervolgens een schoon geschenk als blijvend aandenken en aan Mevrouw Van Egroo werden, namens het bestuuur en namens de spelende leden der Harmonie, prachtige bloemtuilen aangaboden. Terwijl een intieme ontvangst in het huis van Oen gevierde plaats had, voerde de Harmonie enkele nummers van haar repertorium uit, en allen togen daarna gezamenlijk naar Marcel's om èr eens op de gezondheid van Georges te tikken, en waar dit innig vriendenfeestje nog eenigen tijd gevierd werd. Georges, hartelijk proficiat en nog lange jaren! Yper Gevecht Maandag namiddag, om 3 uur, waren de werkloozen zooals naar gewoonte naar het stadhuis gekomen om er te doppen en eenigen ervan waren nadien een herberg der Groote Markt binnengegaan, waar er weldra twist ontstond tusschen de ge- naamden Samoye, uit de Arsenaalstraat, en C. Parrein. Ziende dat dezen laatsten het on derspit ging moeten delven, sprongen zijn vrouw en zijn dochter bij om een handje toe te steken en weldra lag men volop aan den slag. De politie die gelukkiglijk niet ver af was moest een einde aan het gevecht stellen en leidde de ruziemakers naar het politiebureel, waar er tegen hen een proces verbaal werd opgemaakt. Wel besteed De genaamde V., van de herberg Au Chateau d'Eau nam Zondag avond deel aan den biljartprijskamp, die in een herberg der Kiekenmarkt plaats had, en werd er door zekeren S.,uit de Arsenaalstraat, lastig gevallen. Buiten gekomen werd V. door den dronkaard achtervolgd doch 't beviel hem slecht, want na zijn aanrander eens duchtig te hebben afgeranseld leidde V. hem nog naar het politiebureel waar er tegen hem een pro ces-verbaal werd opgemaakt. Diefstal Dinsdag laatst, omstreeks 4U. 3o namiddag, kwam een nog al net gekleede kerel in de wachtzaal van 3' klas onzer statie zitten en na korten tijd veinsde hij te slapen. Daar hij zoolang bleef zitten had de zaalbe waker hem reeds gevraagd met welken trein hij moest vertrekken, waarop hij wist te ant woorden dat hij naar Rousselare moest. Nu, rond 7u 40, waren er een tiental andere per sonen ook in de zaal gekomen, waaronder een dame met haar dochtertje. Deze personen, na hun reisgoed op den bank te hebben neerge legd, gingen juist nevens den slaper zitten, doch al met eens sprong deze recht en liep weg met de twee regenschermen, de valies der dame en het handzakje van het dochtertje. De vrouw slaakte een kreet, waarop de boos wicht de valies en de regenschermen liet val len en, van de algemeene verslagenheid ge bruik makende, uit het oog verdween vooral eer men hem te pakken kreeg. De dief had het handzakje van het dochtertje in zijn binnen zak gestoken en is er mee verdwenen. Gelukkiglijk voor de vrouw dat de dief, die ijverig wordt opgezocht, haar groote valies, waarin haar geld stak, niet heeft kunnen meenemen. Goede zuivering. Een 22 jarig meisje, afkomstig van Passchendaele en die alhier in dienst was, werd, om haar ergerlijk gedrag, aangehouden en voor drie jaar naar het bede laarswerkhuis van Brugge gezonden. Dickebusch. Brand. Maandagavond, om 9 uur, is er brand uitgebroken in den sui- kerijhast van dek nders Mouton, handelaars, vroeger gebruikt door den heer Justin Theve- lin. Het vuur woedde reeds zeer hevig toen hst onheil bemerkt werd en de geburtn kwa men spoedig ter plaats geloopen om het vuur te kunnen uitdooven. De pompiers van Yper werden per telefoon verwittigd en kwamen ge lukkiglijk aanstonds met de autopomp ter plaats, want anders zou het een gevaarlijken brand geweest zijn voor gansch het dorp. De schade, door verzekering gedekt, beloopt on geveer tot 35.000 fr. Hartelijken dank aan de moedige en dappere pompiers van Yper, als ook aan allen die mede geholpen hebben om het vuur te blusschen. Tot laat in den nacht waren er nog die op wacht bleven. Ook dank aan de politie. Verklaringen van den 18 tot den 24. Dec. iq3o Geboorten ftecarren Hermina, Ed. Fiersstraat, 4 Schreel Marcel, Bruggesteenweg, 114. -- Bailleul Maria, Kemmelsteenweg, 7. Derluyn Gabriel, Zonnebekesteen- weg, 151. Callens Suzanne, Noordlaan, 78. Huwelijk Bartier Pieter, zonder beroep en Dejaegher Martha, zonder beroep, beiden te Yper. Overlijdens Homey Henricus, 76 j\, z. b., wed. Vuyl- steke Alina, Rijselstraat, 137. Vermeulen Julianus, 76 j., eere-notaris, ongehuwd, Dickebuschsteenweg. Bonte Gus- tavus, 74 j., z. h., wed. Depuydt Philomene, Arsenaalstraat. Derous Stephania, 9 m.. Lindendreef, 83. Roelens Frans, 20 j., z. b.. ongehuwd, Poperinghesteenweg, 8. Provoost Rosalia, 77 j., kloosterzuster, G. de Stuersstraat, 32. Caunu Maria 49 j huishoudster, echt. Devincke julien, Boesinghestraat, 4. Huwelijksbelofte Achille Carrein, van S' Jan, en Marie Van Daele, van Wijngene, te Othis (Seine etMarne). Madame V' Franfois Wagemans Notebaert et sa fille, trés sensibles aux nombreuses matques de sympathie qui leur furent témoi- gnéts lors du décès de Monsieur Francois WAGEMANS, leur époux et père tendrement aimé, remer- cient sincèrement toutes les personnes qui ont bien voulu participer au deuil qui les a frappées si doüloureusement. Ypres, rue de la Gare, 32. Vrienden enkennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 28 December, om 8 V» u. in St Jacobskerk. tot zielelafenis van Vrouw DAEL DEVOS en dochter Albine Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezODgen worden op Zondag 28 December, om gu., in de kek der EE. HH. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Heer Maurice DUMORTIER Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden den 31 December e k om 7 uur in St-Maartenskerk en tevens tot de Gre goriaansche Missen die zullen gezongen wor den van den 1" tot de£ 30 Januari 1931 telken dage om 6 1/2 u., eveneer s in Sint Maartenskerk, al tot zielelafenis van Heer Rosier Bernardus BOMERT Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Donderdag 1" Jaruari, om g u., in St Pieterskerk, tot zieh lafenis van Vrouw S lvie SPOTBEEN Weduwe van Heer Frederik Slembrouck. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMISSEN bij te wonen die zullen gezongen worden op Donderdag 1" en ZondeLQ 4 Januari, telkens om 9 u., in de kerk der EE. HH. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Vrouw Stephanie SCHOONHEERE Echtgenoote van Heer Emile Meeuws vanwege de Broederschappen van 't H. Scapulier en St-Jozef Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wnnen die zal gezo gen worden op Zondag 4 Januari, om 8Viu., in St- Maartens kathedraal, tot zielelafeni; van Vrouw Leonie LOWIER Echtgenoote van Heer Richard Verhoest. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 4 Januari, om 8 1/2 u., in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Isidore POTTEL GODELIERE Vrienden.en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 4 Januari, om 9 uur, in de parochiale kerk van VLAMERTINGHE tot zielelafenis van Heer Camille DECADT met uitdeeling van gedachtenissen. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 4 Januari, om 11 Viu. in St-Maartens kathedraal, tot zielelafenis van Heer Camille VAN WONTERGHEM van Wegens de beenhouwers. De Apotheek van I La Pharmacie oe Mr VAN ROBAEVS Boterstraat o— Rue au Beurre is ALLEEN OPEN I reste seuie ouverte ïe on Zondag 28 Dec. Dimanche 28 Déc. en deze van et celle de Mr WECKESSER Dixmudestraat o— Rue de Dixmude op Donderdag 1" Januari 1931 le Jeudi 1' Janvier 1931 POUR -1931 en vente 15, rue au Beurre, 15, YPRES.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1930 | | pagina 9