Les trots premiers Volumes du Volksoptelling van 31 OecEmbar 1930 Nationale Tombola der Invaliden Bij beslissing van den Ministerraad, in date van 6** December is de Tombola der Invali den (grijze biljetten) door het Nationaal werk «der Ooilogsinvaliden ingericht ten bate van zijn Instituut van Ukkel, Nationaal. De werkingen der trekking, die den 29 De cember 1930 moesten plaats hebben, zijn tot den 30 Maart 1931 uitgesteld en de overhan diging der loten zal tot 30 September 1931 geschieden. Aan ieder inteekenaar van 10,75 fr. zal er postvrij gezonden worden Een omslagbiljet, de trekkingslijst en, tot 3( Januari slechts, 1 biljet der Tombola der Tentoonstellingen, als premie. Storting op de postcheckrekening 106285 r- Nationale Tombola der Invaliden Brus sel, 79, Elsene steenweg. Het Koninklijk Besluit van 5 Augustus ig3o, verschenen in het Staatsblad van 25 Decem ber, wordt als volgt aangeduid t Wanneer het gezinshoofd of de getelde het verlangen te kennen geeft dat de kaart door den teller worde ingevuld, moet laatstge noemde vooraf vragen in welke landstaal belanghebbende de aangifte wil doen. Ten deze gedraagt de teller zich naar de aanwijzin gen van den rechthebbende en gebruikt, voor de aangifte, de zijde van het formulier welke in de door belanghebbende verkozen landstaal is gedrukt. Het is den teller verboden op de gezins- kaart eenige aanwijzing te vermelden wanneer hij dit formulier afgeeft. De identiteitsgege vens en het volgnummer mogen .maar op de kaart worden geschreven wanneer hij haar ophaalt. De teller moet voor de personen die slechts tijdelijk of voor het oogenblik in'het huis verblijven, een of meer speciale telkaar- ten (persoonlijke of collectieve, naar het geval) bestemmen. Hij moet die kaarten aan het gezinshoofd afgeven, dat gewoonlijk in het huis verblijft. Alvorens de teller een speciale kaart afgeeft, moet hij haar, op zijn inventa rislijst, een volgnummer geven en daarnaast den naam en de voornamen vermelden van den persoon wien hij een kaart heeft afgegeven. Het is den teller verboden op de speciale kaarten eenige aanwijzing te vermelden wan neer hij deze formulieren afgeeft. De identi teitsgegevens en het volgnummer mogen maar op de kaarten worden gesc.ire.ven wanneer hij haar ophaalt. De teller moet voor ieder gehuwd man een familiekaart bestemmen. Bijgevolg geeft hij aan het gezinshoofd zooveel gezinskaarten als het gezin gehuwde mannen telt. Alvorens de teller een familiekaart afgeeft, moet hij haar, op zijn inventarislijst, het overeenstem mend jiummer der gezinskaart geven. Dit nummer en de andere aanwijzingen welke de teller op de familiekaart moet vermelden, mogen maar alleen op deze kaart geschreven worden wanneer hij haar ophaalt Allerhande Nieuws Yper, Verdronken. Vrijdag namid dag had de genaamde Billiau Edmond, van Yper, gewezen melkvoerder, 80 jaar oud, en thans kostganger in het oudemannenhuis Nazareth, dit gesticht rond 2 u. 3o verlaten om, zooals dit meermalen gebeurde, een kleine wandeling te doen. 's Avonds echter kwam hij in het gesticht niet terug en waar men ook op ifalichtingen uitging, men vond niemand die iets over den ouderling kon zeggen. Een be woner van den Kanonweg die Zaterdag namiddag in de stadswateren, tusschen- dé Rijselpoort en de Meenenpoort, ging visschen, zag daar een verlaten vest liggen. Daar dit htm vreemd voorkwam keek hij vervolgens Ook in het water en ontwaarde weldra een lijk dat tusschen het riet lqg. Hij liep aanstonds om hulp en het lijk van den ongelukkige, in wien men seffens den vermisten ouderling van het Nazareth herkende, werd naar het dooden- huis van het hospitaal overgebracht. De ouder ling, die op zoo een Ongelukkige wijze een einde aan zijn leven gesteld heeft, had vroeger reeds aan zinsverbijstering geleden. Aangehouden. Twee kerels, de eene van Yper en de andere van S* Jan, die nog eenige dagen gevang te goed hadden, werden Zondag morgen aangehouden en 's anderdaags door de gendarmen naar het gevang van Kortrijk opgeleid. St-Jan bij Yper. Dezer dagen werd de E. H. Vangheluwe, die hier sedert tien jaar reeds dienstdoende pastoor was, door Z. D. Hoogwaardigheid definitief in dit ambt be noemd. Gansch de gemeente bereidt zich om de plechtige aanstelling van haren hercler, die van al zijn parochianen geacht en bemind is, luisterlijk te vieren. Deze plechtigheid zal op Zondag 11 Januari doorgaan en door den Z. E. H. Vermaut, deken van Yper, voorgezeten worden. Een prachtige stoet zal 's namiddags, om 2 uhet dorp doortrekken en den Herder naar zijn kerk leiden. Le Sizet. Nouveau Curé. M. l'abbé Van der Stichele, vicaire a Ostende (S. S. Pierre et Paul) vient d'être nomraé curé a Le Bizet en remplacement dé M. l'abbé De Boodt nommé curé a Cachtem. Komen. Doodrijder aangehouden. Onlangs werd de Heer Loridan Léon, bediende te Komen, omvergereden door een auto die zijn weg voortzette. Het slachtoffer bezweek in het gasthuis ten gevolge der beko men verwondingen. De politie is er thans in gelukt den auto voerder, oorzaak van dit pijnlijk ongeluk, terug te vinden. Het is een zekere Verheeke Louis, 53 jaar oud, wonende te Le Touquet. Hij werd aangehouden en in het gevang opgesloten. Wytschaete. Verkeersongeval. De motorijder Demay Omer, 20 jaar oud, kwam op den hoek van twee straten in botsing meteen auto gevoerd dopr Jvr. Verstraete. De ongelukkige jongeling werd met geweld ten gronde geslingerd waar hij bewusteloos bleef liggen. Het slachtoffer, dat erge verwondingen bekomen had, werd met de noodige zorgen opgenomen en aanstonds naar het gasthuis van Yper overgebracht. Gheluwe. Velo gevonden. Kort ge leden werd er, op het land van den landbouwer Th. Ghekiere, gewezen burgemeester der ge meente, een achtergelaten velo gevonden. Door de sporen, die zich in betJand bevonden, kon mert uitmaken dat er aaar 's hachts een per soon moest gelegen hebben. De veldwachter werd verwittigd en uit het gedane onderzoek bleek weldra dat het eerste gedacht, volgens hetwelk men meende een gestolen rijwiel te ruggevonden te hebben, verkeerd was. Immers men kwam weldra te weet dat de velo aan den genaamden Daels Gerard, van Moorseele, toe behoorde. Deze persoon, in bedronken toe stand zijnde, was aldaar-gevallen en in slaap gerocht. Na zijn roes te hébben uitgeslapen, was hij vertrokken zonder nog op zijn rijwiel,, dat nevens hem lag, te denken. Hij mag van geluk spreken dat hij zoo ge makkelijk zijn velo terugkreeg en ook dat hij niet in slaap is gevallen op den steenweg, waar het verkeer zeer druk is en waar hij waar schijnlijk door een of ander voertuig zou over reden geweest zijn. ZILLElïEKE De menschen zeggen dat den electriek hier gaatkomenen zelfsdat 't geldalgereed ligt. Zij vergeten zeker dat er nog schrikkelijke slechte straten in de gemeente liggen. Niemand kan door de Oude Waestenstrate geraken noch door de die van Sl Elooi noch van 't Kantien tje. Daar wonen vele menschen in een tries- tigen toestand en 't ware een schande van eerst nog dien luxe van den electriek toe te staan. De leden van den gemeentéraad met dé schepenen aan 'c hoofd hebben altijd verklaard aan al die 't hooren wilden dat de straten eerst gingen vermaakt zijn. Wij zullen nu zien of ze een woord hebben of niet. Als 't noodig is wij zullen wel een bitje meer uitleg geven. Wij betalen zooveel of d'andere en wij hebben ook recht van spreken. Tot later. Burgerlijke Stand yau Yper Stai Ypsr - BERICHT O? ZOMDAQ 4 J ^NU&R! 1931 Groote Vrije Prijskamp van Canarievogels (Seifers) gegeven door de Maatschappij De Onvermoeibare Kweekers in de herberg DE TRO MPET.Gróote Markt. Den zelfden avond, om 7 uur, zijn er twee koppels canarievogels echt ras te versmijten op den teerlisiffbak, 2 smeten voor'i fr., een koppel voor hét hóógste getal en een koppel voor het la gste getal Ook zullen er goede vogels te koop gesteld worden, 'die uit den prijskamp komen. Dactionnaire complet de ia Laugue Fracfaise et Encyclopédie du Savoir Bumain en 6 forts volumes format 32 x 25 cm. sont d consulter au bureau de ce journaloü Von peut souscrire d Vouvrage complet aux me mes conditions avantageuses que dans les grandes maisons de librairie 10 biljetten der Nationale Tombola der Invaliden. V er klaringen van'dén 25. tot den 3r Dec. iq3o Geboorten Mulle Denise, Dixmudestraat, 76. Berten Marie-José, Veurnesteenweg, 54. Tommeleyn Gabriella, Minneplein, 30. Depont Jacques, Hondstraat, 21Degels Gabriella, Augustynestraat, 2. Huwelijk Verkindt Camiel, steenbakker, en Minnekeer Bertna. fabriekwerkster, beiden te Yper. Overlijdens Devos Juliana, 88 j., z. b, wed. Defeu Henri, St-Jans Hospitaalstraat. Roose Eliza, 37 j., z. b., echtg. Vanderghote Maurits, Wenninckstraat. Vandevoorde Aniand, 71 j., z. b., echtg. Desodt Julia, Lange Thourout- straat. Deseure Melania, 81 j., z. b., ongehuwd, Meenen- Steenweg, 25. - Dezitter Helena, 43 j., z. b., echtg. Vanpete- ghem Jules, Poperinghesteenweg, 8. Parmentiers Laurent, 59 j., gepensionnet-rde, echig. Parent Maria, Bruggesteen- weg, 5. Coffyn Etodia, 68 j., z b., wed., Carre Henri, Kanonweg. Masterleet Henri, 63 j., z b., ongehuwd, Rijselstraat, 137. Billiau Edmond, 80 j-., z. b., wedr Gil— lioen Maria, Rij'selstraat, 137. Pierloot Rosalia, 69 j.,z. b., wed. Marmenout Pieter, Lange THouroutstraat. Huwelijksbeloften Augustus Dauchy„ ijzervlechter, te Rijssel, en Raymonde Tréboute, z. b., te Yper. Remi Van Hecke, landbouwer, te Vlamertinghe, en Martha Planckeel, z. b te Yper. Julius Waierbley, diamantbewerker, en Margareta Bostyn, z. b., beiden te Yper. Medard Platteau. pasteibakker, en Margueiite Lefevere, z. b., beiden te Yper, Marcel Verhoeven, eerste-wachtmeester te paard van gen darmerie, te Elsene, en Maria Waterbley, z. b., te Yper. Het Bestuur. LAR0USSE

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 8