Madame Vandendriessche Almanachs HAGHETTE et VERMOT, pour 1931 Allerhande Nieuws Chirurgien - Dentiste 49, Rue de Dixmude, 49 YPRES. B Yper - Baldadigaard Den Zondag avond, 28 December 11., werden vijf jonge boompjes gebroken op den Zonnebekesteen- weg. De politie heeft een streng onderzoek ingesteld en het is te hopen dat de gemeene rekel, die zijn vermaak heeft gevonden in het schenden dezer jonge boompjes, niet lang meer zijn straf zal ontloopen en weldra zal weten hoeveel hem zijne baldadigheid zal kosten. jg Laffe daad. Donderdag mor gen, om 2 u. 3o, bevonden zich nog eenige verbruikers, die oudejaarsavond gevierd had den, in het drankhuis Théo Meenenstraat. Er hadden alreeds eenige scherpe woorden gewisseld geweest, zelfs waren door een te hevige beweging een asschepotje en een bier glas ten gronde gevallen en gebroken, doch door de tusschenkomst van den herbergier werd de rust weer heisteld. Toen de meeste verbruikers, waaronder zich de genaamde Panting Alfred bevond, een Engelschman wonende op de Kalfvaart, de herberg verlieten raapte deze laatste een stuk van het gebroken asschepotje op en van aan de deur wierp hij het naar het hoofd van den genaamden De- haene Oscar, wonende inde Drie Zottenstraat. Deze laatste ontving het scherpe voorwerp vlak onder het oog en werd erdoor nog al erg gekwetst. De bekomen wonde moest in het politiebureel door een bijgeroepen geneesheer toegenaaid worden. De aanrander zal over zijne laffe daad bij het gerecht te verantwoor den hebben. Gevecht. Donderdag avond, rond n.3o u., gerochten eenige mannen, die nog al ferm Nieuwjaar gevierd hadden, in twist in de her berg Den Anker, Groote Markt. Buiten geko men vielen zij met verschilligen te gelijk op den genaamden Dehaene Henri. Een andere jongeling, zekere Claerhout, werd ook deer lijk geslagen en gestampt. De politie werd door een voorbijganger verwittigd, doch de vogels waren reeds gaan vliegen. Gelukkiglijk zijn ze gekend, want het is de eerste maal niét dat zij zich óp dergelijke gemeene manier onderscheiden. Consultations tous les jours de 8 a 12 h. et de 2 a 5 h. Botsing. De heer dokter Grimmel- prez van Yper, kwam Zondag namiddag, rond 2 uur, per auto de Maloulaan opgereden ter wijl een motocyclist uit de Capronstraat afkwam. Beide voerders zullen voorzeker gedacht hebben dat zij nog den tijd hadden malkander voor te steken, ofwel zal de eene in de meening verkeerd hebben dat de andere zijn ganq zou vertragen om hem te laten voor bijrijden,' dóch beiden hadden zich misrekend en zijn dan ook met geweld op elkander ge botst. Dë motocyclist, zekere Lust Ëléuther, van Moorseele, 3g jaar oudT werd ten gronde geworpen doch bekwam gelukkiglijk slechts enkele lichte kneuzingen. De dokter diende het slachtoffer seffens de noodige zorgen toe. Het voreflste van de moto was gansch inge drukt en verwrongen en ook de auto werd nog wat beschadigd. Brand. Op het hofstedekèn van M. Deketelaere, in de Drie Zottenstraat, is er Zondag namiddag, rond 4 u. 3o, binst de afwezigheid der bewoners, brand ontstaan in oen gebouw gemaakt van gegolfde platen. In dit gebouw, dat dienst deed als schuur, was nog al een groote hoeveelheid vlas, hooi en strooi geborgen. Het vuur, dat daarin een gemakkelijke prooi vond, nam snel een groote uitbreiding doch werd nog al vlug door een gebuur opgemerkt. Deze verhaastte zich het alarm te geven en 't duurde niet lang of onze moedige brandweermannen waren reeds met het noodige materiaal ter plaats. De groote moeilijkheid was het noodige water te vinden om den vuurpoel te kunnen overmeesteren. Binst dat men bezig was de noodige buizen aaneen te doen om tot den naasten put, die zich nog al ver van het geteisterd goed be vond, te geraken, wrochten de overige pom piers moedig door, elk van zijnen kant, om te redden wat nog te redden viel en om de beesten, die zich nog op stal bevonden, uit te laten. Dank aan de onverpoosde werking en spoedige tusschenkomst der pompiers, kon den de woningen deaanpdende gebouwen gevrijwaard worden. De schuur echter is om zeggens gansch vernield en wat er in was ging in de vlammen om, doch naar het schijnt bestaat er verzekering Om 8 uur was alle gevaar geweken. De oorzaak van den brand is onbekend. Hennedief (gevangen. Sedert eenigen tijd werden er hier in 't omliggende kiekens gestolen- De rijkswacht die ervan verwittigd weid, hiefd een waakzaam oog in 't zeil. In den nacht van Woensdag op Jonderdag von den de op dienst zijnde gendarmen, in een in opbouw zijnde huis van den Veurnesteenweg, een zak waarin een aantal hennen zaten. Iets kwaads vermoedende, bleven zij er de wacht houden en zagen inderdaad, enkelen tijd na dien, twee mannen die het huis naderden en die zich naar de plaats begaven waar de zak ken lagen. De gendarmen kwamen 'uit hun schuilplaats doch terwijl zij de eenzelvigheids papieren der verraste dieven onderzochten, gelukte een ervan te ontvluchten. De andere is een zekere Lahaye van Be veren a/Vzer. Eerst loochende hij den dader te zijn, doch door de gendarmen in 't nauw geb.acht, ein digde hij met verscheidene diefstallen te be kennen. Zijn medeplichtige, Decolf Georges, insgelijks van Beveren, zal voorzeker niet lang meer op vrije voeten loopen. Het is een goede vangst die wij onze waakzame ge - darmen te danken hebben. Onderzoek Tijdens een Oezo. k dat de rijkswacht in de herberg De Anker deed, werden er tegen verscheidene personen pro ces verbaal opgemaakt, omdat zu niet in 't bezit waren hunner eenzelvighei iskaaft Gheluvelt - Instorting Nabij het hui tengoed van M. Vandenpeéreboom is de VIee nensteenweg op een lengte van vers hei iene meters ingestort Binstdenoorlog we d gansch die streek door de Duiischers ondermijnd, en. men beweert zelts dat er daar onderaardsche gangen zijn die tot bij en z lfs over het dorp van Zillebek uitkomen Naar alD vv larschijn lijkheid zal het hout, dat zich in die gangen bevindt, door den tijd en de vochtigheid gerot zijn en onder de davering van hrt dageiijksch gerij zal de weg op die plaats bege> en hebben. De gemaakte kuil is ontzaglijk er h t zal voor zeker eenigen tijd duren eer hu k n gevuld worden, 's Avonds is een persofui; aangesteld om het verkeer, dat al over «ie iramlun moet plaats hebben, te regelen. Wervick - Werkongeval - De 22 jarige vlaswerker Logie> Abel was Zaterdag la itst zooals naar gewoonte in de vlasspinnei ij Bou- temy werkzaam, en terwijl hij het afval waar in een schering verstrikt was wil.le uittrekken, gleed hij zoo ongelukkig uil en viel met de hand op de in werking zijnde kaarden. De voorarm werd meegegrepen en hef vleesch en de spieren afgescheurd. Op ue noodkreten van het slachtoffer kwamen zijn werkgez< Hen seffens toegeloopen en legden terstond het ge touw stil. De geneesheer deed het slachtoffer naar een kliniek overbrengen, waar men den kelijk den rechter voorarm zal moeten afzet ten. Wervick. Ruitenbrekers aan 't werk. Donderdag avond, rond g u., hebben onbe kende kerels steenen geworpen in de spiegel ruit der herberg van Lesage Lamille, in de Komenstraat. Daar het juist h-rbergkermis was, waren er nog al tamelijk wel verbruikers in de gelagzaal, doch niet een hunner werd door de glasscherven gekwetst, daar de latte- stoor gelukkiglijk neergelaten was. De gebro ken ruit had een waarde van 700 fr. Bij Tops Pieter, in dezelfde straat, werd de bovenlucht der voordeur ook uitgeworpen en wat verder werden nog verschei lene ruiten gebroken. In de woning van Pieter Verkindere werden er insgelijks steenen door de ruiten gegooid. De glasscherven vielen in het bed van het kind dat gelukkiglijk niet gekwetst werd. Een ijverig onderzoek werd ingesteld om de gemeene ruitenbrekers, die zich overal tijdig uit de voeten wisten te maken, te ontdekken. Komen Baldadigaard De genaam de Jan Floracker, 53 jaar oud, die sedert eenigen tijd de echtelijke woning had verlaten en in Fransch Komen verbleef, kwam op een avond, rond 5 u., terug naar huis. Daar hij in bedronken toestand was, weigerde de vrouw hem binnen te laten. Doch de dronkaard ge lukte erin de deur open te breken, waarop hij zijn vrouw ten gronde wierp en erg mishan delde. Op het hulpgeroep van het slachtoffer, kwam een gebuur toegesneld die den woesten aanvaller vastgreep en buiten wierp. De vrouw, zekere Jeanne Loor, 5g jaar oud en moeder van vier kinderen, moest zich door een dokter laten verzorgen. Een proces-ver baal werd tegen den bedronken echtgenoot opgemaakt. Zantvoorde. Aanstelling Morgen, Zondag 11 Januari, zal gansch de gemeente in feest zijn ter gelegenheid der liturgische en plechtige aanstelling van E. H. Nevejan, als pastoor der parochie. De definitieve be noeming van E. H. Nevejan, die hier reeds sedert den oorlog als pastoor dienst deed, heeft het hart van al zijne parochianen met vreugde vervuld en allen bereiden zich om dit feest weerdig te vieren. Een prachtige stoet zal het dorp doortrekken en het muziek van Zonnebeke zal zijne gewaardeerde mede werking verleenen. Gheluwe Wildstroopersdrama - Het parket van Yper kreeg onlangs kennis van een wildstroopersdrama, waarover nog steeds eert zeker geheim hangt. In den nacht van 24 tot 25 October laatstleden had er te Gheluwe een ontmoeting plaats tusschen wildstroopers en jachtwachters en van weerskanten werden er geweerschoten gewisseld. Weken gingen voorbij, toen opeens een naamloos schrijven aan het parket toekwam, in hetwelk rnen den naam vanV. M. meldde als zijnde een der wild stroopers. De rijkswacht van Wervick werd met een onderzot-k g- last. De namen der jacht wachters zijn gekend en deze bekennen dat zij op de wildstroopers geschoten hebben waarvan een, volgens hen, gekwetst werd. Zelfs noemden zij een zekeren G. die zich bij de wildstroopers zou bevonden hebben, doch deze loochent zulks. Maar V. M. is bedlegerig sedert den nacht van het drama. Eerst wilde hij de zorgen van een geneesheer missen doch zijn toestand verergerde. Een geneesheer kwam en sedertdien wordt er van het drama gesproken. Het onderzoek wordt nog steeds voortgezet. Gheluwe. \utobus in de gracht. Woensdag, in- den vioegen morgen, kwam 'n autobus van Zonnebeke met werkvolk langs hier gereden op weg naar Frankrijk. Een weinig over het dorp wilde de autobusvoerder een ander voertuig voorbijsteken, doch tenge volge der gladheid van de baan, gleed de autobus uit en kwam in de gracht terecht waar het voertuig omkantelde. Slechts een der inzittenden bekwam enkele lichte verwon dingen. Al de ruiten van de autobus waren verbrijzeld. De werklieden, die van geluk, mogen spreken er zoo goedkoop van af te komen, mochten hunnen weg te voet voort zetten. BIX.^ ABT BEKER A. DONCK Uitslagder matchen gespeeld in «Hotel Excelsior» Op 4 Januari 11. Gruwez Edw. 6g p. Versaevel A. loop. Clinckeirtaille 54 p. Folfliet -75 p^ Bontemps 66 p. Versaevel Raph. 75 p. Maandag 5 Januari Houtekier Ii3 p. Gruwez A. 125 p. Depuydt D. 75 p. Verstappen 52 p. Moens 125 p. Vandamme 64 p. RETURNS TE SPELEN Op Zondag 11 Januari a. s. in het Zilveren Hoofd om 8 uur. Versaevel A. 100. p. Gruwez Edw. 100 p. Polfliet 75 p. Clinckemaille 75 p. Versaevel R. p. Bontemps 75 p. en Maandag 12 Januari a. s. in het Zilveren Hoofd om 8 uur Verstappen p. Depuydt D. 75 p. Gruwez A. 125 p. Houtekier 125 p. Vandamme 125 p. Moens 125 p. en vente au bureau de ce journal, 15, rue au Beurre, 15 YPRES.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 8