Groote CARNAVALSTOET Q] Grand Cortege Carnavalesque FOOTBALL iWeekblad - - ▼oor het Arrondissement Yper S T A. D IT IP E Ft Op Zondag 15 Februari 1931 VIL.EE n'YEHES Handboogmaat^chappij St-Stbastiaan VRIENDENSCHIETINQ C. 5. YPER - II - HEY5T Provinciale Wegwijzer 1 le Jaar, N° 41 - 17 Januari 1931 1 le Année, N° 41 - 17 Janvier Jour aal hubdomadaire du I'Arrondissrment d Ypres 35 ct. het nummer 35 ct. Ie numéro 6000 Fr. Prairiën in geld en 8 F ANIONS voor de vreemde maatschappijen en 2 voor deze van stad Dimanche 15 Février 1931 a 2 1/2 heures É000 Fr. de Primes en espèces et 8 FANIONS pour les Sociétés étrangères et 2 poor celles de la Yilie De Vereffening der Diensten voor Oorlogsschade Si Vous n'Etes pas Difficile n'Achetez pas de Lunettes ciiez HEURSEL YPERSCHE éw Veraenlging der Geteieterdea éatr Tpercche Clubs, ata la REGION DV P R ES Oi-s»no de I'Association des Siriistrés, des CJuba Yproia. eto_ Beheer, Opstel en Aankondigingen 15, Boterstraat15, Yper Abonnement 18 f?. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men hun tntttirSJ.-cn in alle Belgische postkantoren Jsailfintt artikels yeweiPf* Rédaction, Administration et Pablicité 15, rue au Beurre, Ypr. Abonnement 18 fr. CO par an Etranger 32 fr. On feat s'abonner dans toas let bureaux de poste Beiges articles non signés sont rejusis om 2 1/2 uur Vraagt voorwaarden HOTEL DU NORD Statiestraat, Yper, waar de inschrijvingen ontvangen worden tot den 3i Januari Demandez conditions HOTEL DU NORD rue de la Gare, Ypres, oü les inscriptions sont regues jusqu'au 3r Janvier. KONINKLIJKE Zaterdag 17 Januari 1931 ter herberg Café du VIiroir bewoond door Emile HOFLACK. Inschrijving van 5 tot 5 1 /z uur, begin te 5 1/2 uur stipt, einde rond 8 uur. Inleg 5 fr. 5o, te verschieten in vogels van 2 fr. 5o. Verders gewone voorwaarden. ZONDAG 18 JANUARI 1930 Om 2 uur nanoen o Ingang 3 fr. 00. van West Vlaanderen voor 1931 te koop ten bureele" dezer, Boterstraat, i5. Het is nu bijna twaalf jaar geleden dat ',c diensten van herstel der oorldgsschade hunne werking begonnen, en we mogen thans zeggen dat we het einde ervan zien naderen en dat, ten allerlaatste binnen twee jaren, er om zeg- gens geen spraak meer van zal zijn. Het is echter waar dat de bundels, er zijn er ongeveer nog een goê duizendtal, die nog moeten onderzocht engevonnisd wor den, over 't algemeen zeer ingewikkeld zijn 't zij uit hoofde van overlijden der eischers, 't zij ten gevolge van onverschil tusschen de recht hebbenden. De afwerking dier bundels kan dus alleen maar behoorlijk gedaan worden door staatscommissarissen die goed op de hoogte zijn hunner taak. Het getal der staatscommissarissen vermin dert snel. Wanneer, onder de doordrijvende werking van den heer Esquelin, onze recht banken het maximum van haar rendement ga ven, waren er g kamers in werking, en het on derzoeken der aanvragen en het werk der be- sluitselen werd gedaan voor het arrondisse ment Yper alleen door vier en veertig staatscommissarissen. De bedienden waren ongeveer 20 in getal. Sedert drie jaren zijn deze cijfers aan 't verminderen. Alhoewel ons staatscommissa- riaat van Yper insgelijks al het werk van het arrondissement Veurne onder zijn gebied heeft, blijven er op heden, onder het bestuur van den hoofdstaatscommissaris, slechts 5 staatscommissarissen en 5 bedienden over. Dit getal is ten andere geroepen om nog te verminderen. De dienst van herbeleg, die vroeger, onder de leiding van M. Ververken, 6 toegevoegde opzieners en 7 bedienden telde, heeft thans nog enkel 2 toegevoegde opzieners en 5 be dienden, alhoewel deze dienst thans ook het toezicht heeft over gansch het arrondissement Veurne. Het Koninklijk Hoog Commissariaat dat, over enkele jaren, een personeel in dienst had ten minste even talrijk als dit van het staats- commissariaat, telt heden nog enkel drie be dienden, en de dienst voor land vereffening heeft er maar twee meer. Beide diensten wer den overigens onder het bestuur van M. Es quelin geplaatst. Voor de twee arrondissementen Yper en Veurne blijft er nog een enkele rechtbark in bediening, en de griffie bezigt maar drie be dienden meer in plaats van twaalf, zooals dit vroeger het geval was voor het arrondisse ment Yper alleen. Door deze gegevens kan men zich een gedacht maken van de vordering der zaken en van de groote vermindering van het personeel in 't begin van het jaar ig3l. Deze verminde ring geschiedde trapsgewijze en in de meeste gevallen verlieten opzieners van herbeleg, staatscommissarissen en bedienden vrijwillig de bureelen, naarmate zij elders een bedie ning vonden. Zij wisten immers allen dat hun verblijf in de diensten der oorlogsschade slechts tijdelijk was en het einde ervan zeer rap naderde. Deze vermindering van personeel zal van nu voorts nog meer bespoedigd worden tot de algeheele vereffening van al de nog overblij vende zaken. Heden is het reeds beslist dat, met einde Maart aanstaande, al deze diensten zullen vereenigd worden oneer het bestuur van den heer Ververken, hoofdopziener van het her beleg. Dit is omdat voor den heer Esquelin de beurt is gekomen om weer in dienst te treden van de registratie, waartoe hij vroeger behoor de. Men had zelfs reeds zijn vertrek aange kondigd voor einde December, doch de plaats die hem in de administratie toekwam was niet beschikbaar zooals men. het verwachtte, en zijne terugroeping werd om dien reden voor drie maanden verdaagd. Tusschen hier en dien datum zal er, daar bestaat geen twijfel over, in het kader van het beheer der domeinen een plaats open komen waarop onze hoofdstaats commissaris, volgens zijne dienstjaren en de onnoemelijke diensten die hij hier bij ons be wees, recht heeft. Het is ten onrechte dat men kost wat kost de taal- en de politieke kwesties wil mengen

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 1