BEENHOUWERIJ Groote Wedstrijd per Velo Remerciments Autobus Yper-Tourcoing OPENING Odik Stamper-Billiaerd A vendre Jeune Coker Vrouw vr. kind om op te voeden zoekt Burgerswoning Gemëub. slaapkamer Te huur Magazijn Bas-W arnêton Gevr. bekw. mécanicien deftige Meid Goede Meid gevraagd Gevraagd Goede Meid Vande Lanoitte's koffies zijn de beste Vlaamsche Ster Heden Zaterdag 17 Januari 19, Kieken markt - YPKR Aan wien de Afgronden Burger lij He Stand van Yper Sint - Jan bij Yper Aüerhands Nieuws WerKrechtersraad - YPER M'11* Alice DEPVYDT, coiffeuse de dames, Grand'Place, remercie sincèrement ses an ciennes clientes et les informe de ce qu'a partir du 2 Février elle rouvrira son salon k Courtrai, rue du Verger, 46. door 2 VERMAARDE KAMPIOENEN op Zondag 25 Januari 1931 Voor iooo Fr. en talrijke Premiën. Vertrek om 2 uur, Bruggesteenweg, Her berg «Ma Campagne Premie aan de Herberg Wandeling Dixmudepoort. Aankomst bij Alois Versaevel; Surmont de Volsberghestraat. M. WiLDERMEERSCH zal vanaf Maan kag26 Januari, dagelijks rijden naar Tour- noing. - Zich wenden Hondstraat, 4L, 1/3. DER Verkoop van Versch Vleesch aan genadige prijzen - MEN. BESTELT TEN. HUIZE. 6mois, pure race. S'adr. har. du journal. 'Adies ten bureele dezer. Ambtenaar pan den Stgat te Yper benoemd met hof, niet ver van statie. Zich wénden Lange Thöurputstraa,t, 28, Vper. 4 L te huren gevraagd door heer-staatsambte naar alleen, in stil burgèrshuis.Adres aan- geveo in Mondstraat, 1.7, Yper. met verdiep,-25 x 6 m. Zich wenden tot M. Debruyne, Bruggesteenweg, 27, Yper. La place de gai*de champêtre est vacante. Les demandes. doivent ètre:adressées a l'ad- ministfation communale avec les cert.ificats requis avant le 2^ Janvier 1931. T" Le Secrétaire,. v Le Bourgmestre, J. Deprez Bosschaert. f Garage M. Lenoir, Cartonstraat, Yper. Gevraagd voor huisgezin zonder kinders voor keuken en alle werk, zeer goed loon. fehrijven A. B. bureel yan't blad. Adres bureel van 't blad. |oor Antwerpen. Zich wenden Dixmu- aestraat, 61, Yper. De baan van Hollebeke naar Voormezeele, rechtover de hoeve van Pieters Alphonse, vormt op een lengte van ongeveer 100 meters een erbarmlijken afgrond. De landbouwers brelcéh er karren en wagens. De autos gera ken er slechts door met groote moeite en ten koste van gebroken assen en ressorts. Om den koop nog te verbeteren, liggen sinds om trent twee jaren in de zijtage, juist rechtover die kuilen, groote hoopen steenen I 't Is als een gedane zaak om de menschen nog méér te verbitteren. Volgens de bevolking zou dat ellendig eindje weg toebehooren aan de ge meente Wvtschaete Wij durven verhopen dat de bevoegde overheid hand over hert zal leggen en de noodige verbeteringen doen Dit ware recht en rechtceerdig. Verleden Zondag en Maandag bood de Koninklijke tooneelkring in de feestzaal Con cordia, een prachtig en genotvol feest aan. Voor het voetlicht kwamen Als de Klok ken luiden. tooneelsp«l in drie bedrijven door A. Monet en Geen rook zonder vuur, blijspel met zang door H. Van Peene Die vertooningen genoten een schitterenden bij. val. Geen wonder ook, want zij werden' meesterlijk vertolkt door de dames VI. Ver- leure, R. Notebaert Boudry, S. Depuydt en de heeren E- Lelong, M Vandendriessche en' D. Pottel, die allen goed rolvast waren erï hunne rol wel begrepen. Zij hebben bewijs gegeven van' hunnen aanleg voor de edele tooneelkunst en de menigte tóeschouwers verrukt door hun gevoelvol en natuurlijk spel. Hoe moeilijk de toestanden ook voorkwamen, zij werden opperbest gémiald en' door het volk volkomen begrepen. -v Dat strekt de. Ster en de toeschouwers ter eere. Een dikken bloemtuil voor.dje knappe tooneelspelers. Het orkest onder leiding van den Heer G. Van Egroo, verlustigde oris met welluiden de muziek, die héél knap uitgevoerd en dap pere toejuichingen uitlokte. v-V Het mag een echt kunstfeest heeten, dat allen zeer aangenaam was en den besten indruk nagelaten heerf. Een hartelijk Goed- heil voor' de moedige Vlaarhs'che Ster VLAMINK. V er klaring en van den 8 tot 14 Januari tq3i Geboorten Grimmelprez Cecile, R. Colaertplaats. Lietaert Lea, Pannenluiisstraat PattyaRob.ert, M. French man. Arfeuille André, 2onnebëkesteenweg, 278. Verlie Paul, Meenensteenweg. Waterblee Patrick, Elverdinghe- straat, 16. Huwelijken Dauchy Augustus, ijzervlechter en Treboute Raymonde, z. b., beiden te Vper. -— Verhoeven Marcel, eerste wachtmeester der Gendarmerie, te Elsene en Water- bley Maria, z. b.', te Yper. Waterbley Julius, diamant bewerker, en Bostyn Margareta, z. b-, beiden te Yper. Van Hecke Remi, landbouwer te Vlaraertinghe en Planckeel Martha, z. b., te Yper. Overlijdens Pattyn Albrecht, 1 m. 22 d., Tegelstraat. MeesdomJulia, 78 J z. b:, ongehuwd, Meenensteenweg, 25. Desmedt Elisabeth, 3 m., Slachthuisstraat, 10. Verstraete Octavie, 69 j., z. b., echt. Vandooren Camiel, Lange Thouroutstraat. Chantry Zoë, 75 j., z. b., wed. Delannoy Carlos, Poperinghesteenweg, 8. Oustrique Elise, 62 j., z. b., echt. Demeire Camiel, Poperinghesteenweg, 8. Verhelst Carófus, 79 j., gepensionneerde, wed. Quartier Maria, Dickebuschsteenweg, 209. Storriie Jules, 41 j., landbouwer, ongehuwd, Wenriinckstraat. Zondag 11., 11 Januari, had de aanstelling plaats van onzen E. H. Pastoor, H. Van Gheluwe, onlangs door den Bisschop van Brugge benoemd. Ons dorpje was in volle feest, en van in den vroegen morgen was men aan het bevlaggen en versieren der huizen, en alle vreugde straalde op de gezichten der dorpelingen. Om 2 uur namiddag trok een schoonen en prachtigen stoet door de dorpplaats onder een groot aantal toeschouwers die langs beide kanten der straat hadden plaats genomen. Te 2 1/4 u. draafden drie ruiters aan, gevolgd door twee auto's waar de E. H. Deken, E.H. Pastoor en geestelijken hadden plaats geno men, uit de richting van Yper tot de Herberg de Koe waar de stoet hen afwachtte en waar de geestdriftige ontvangst plaats greep. Daar werd den welkomsgroet gebracht door den heer Burgemeester, in naam zijner ge meente, en door den heer Gustaaf Vermeulen, in naam der Kerkfabriek. Om 2 1/2 uur zette de stoet zich in beweging, gevolgd door E. H. Deken, E. H. Pastoor, geestelijke- eft ge meente overheden, die door hen in terugkeer aan de Meisjesschool in oogenschouw geno men werd, waar door den duivenwagen eene loslating werd gedaan van l5o duiven. Het ware te lang om hier ieder groep afzonderlijk te bespreken, want ieder groep was oprecht prachtig en kunstig. Het tweede gedeelte van den stoet, t.t.z. de verbeelding der Heiligen, was heel prachtig, voornamelijk de Vlucht naar Egypte, (O. L. Vrouw gezeten op een tzel mtt Kindeke Jezus, en H. Joseph}, deed aller aandacht van het volk op zich trekken. Na den stoet was het de aanstelling door E. H. Deken Vermaut uit Yper, in de kerk,, die dan ook stampvol zat en rijk versierd was. Na afloop der plechtigheden in de kerk, werd een vriendenmaal aangeboden aan de uit- genoodigden, waar de grootste vreugde heersehte. Voorwaar, mannen gij die deze feestelijk heden hebt op touw gezet, verdient hier mijne oprechte hulde en gelukwerschen, omdat gij geene moeite gespaard hebt om zoo'n n'en prachtigen stoet te hebben gevormd, Ze spre ken er uren in 't ronde van. Waarlijk,, 't was schoone Ze kunnen wel in St-Jan als ze vvillen. Een Sint Jannare. Yper. Landlouper. De'genaamde Platteeuw Leon, 27 jaar oud, geboortig van Clercken en wonende te Langemarck, diehier sedert eenigen tijd rondliep zonder werk en die ook nog te verantwoorden heeft voor ver scheidene velodielstallen, werd, uit hoofde van landlooperij, door de Rechtbank veroor deeld om vóór 3 jaar en 4 maanden ter beschik king van den Staat gesteld te worden. Thans zijn er nog twee onderzoeken te zijnen laste in gang nopens rijwielen die spoorloos ver dwenen en waaróver hij mogelijks wat meer uitleg zal kunnen geven. Een goede zuivering Door de zorgen van het gemeentebestuur werd er deze week een herberg der stad, waar hét niet al te pro per was, voorgoed gesloten Aanhouding. Eén 25 jarige jongeling-, geboren te Langemarck en thans verulijvende te Vper, op de. Kiuisstraat, kwam Zondag namiddag in de Statiestraat een vreemdeling tegen mét wién hij eén gesprek Aanknoopte. Heel bedienstig stelde hij hem zells voor zijn pakje te dragen, doch pas enkde stappen, ver der gat hij den man'een harden stoót, zoo iat deze ten gronde rolde, én vluchtte weg met het pakje da-t een nieuw gemaakte vest e-n eenige andere kleedingstukken bevatte. Daar zijn beschrijving góed gekend Was, duurde het niet lang eer de gendarmerie hem te pakken kreeg en naar Yper Dracht. Hij w.erd voor drie jaar en half naar Meixplas gezonden. De kiekendieven. In betrek met de kiekendieven die Woensdag door fle gendar men gevat werden, heeft de 'aarigehóuden Be- venaar reeds de plundering van zes kiekenko ten bekend. Ook heeft mén op een stuk land gelegen langs den Vlamertinghe steenweg en waar gevelde hoornen liggen, nog twee man den gevondén mét kiekens, wat veronderstel len doet dat de kerels nog medeplichtigen heb ben. Ook zijn de opzoekingen door de gen darmenieverig voortgezet en denkelijk zullen de laatste vondsten nóg aardige dingen aan het licht brengen. "f Elverdinghe.Werkongeval. Woens dag morgen, rond 10 u., werd Cyriel Deman, 55 jaar oud, gehuwd, die op de hofstede Car- doen met de dorschmachine aan 't werk was, met den rechterarm in de raderen der machine gevat en bekwam een open beenderbreuk. Het slachtoffer werd seffens naar het hospitaal van Yper overgebracht, waar het de noodige Zorgen ontving. Jaarverslag In het jaar 1930, werden er 40 geschillen voor den Werkrechtersraad gebracht, waar van 38 voor de Kamer der werklieden en 2 voor de Kamer der bedienden. Op de 38 geschillen op rol gebracht vóór de Kamer der werklieden, bleven er 3 zonder ge volg 4 gevallen werden vereffend voor de zitting 23 verzoend en 8 verzonden naar den Raad die nog één verzoende en 7 vonnissen uitsprak. In de Kamer der bedienden werd er ééu geschil verzoend en één naar den Raad ver zonden, die een vonnis uitsprak.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 8