Wit Kaaspapier SUPPORTERS Duitsche Bedevaart te Yper Cercte d'Escrime Yprois GRAND BAL TRAVESTI Allerhande Nieuws JARKTEN - MARCHÉS M1DDELPRIJZEN PRIX MOYENS - Markten van Anderlecht BIL JABT Het kampioenschap van België te Antwerpen ten bureele van dit blad. Burgerlijke Stand van Yper Almanach HAG HET TE POUR 1931 Op Zondag, l5 Maart aanstaande, zullen er hier, om u. 3o 's morgens, per specialen trein komende uit Aken, ongeveer 25oo Duitschers toekomen. Na een bezoek aan St Maartenskathedraal, de oorlogsgedenk- teekens en de verscheidene merkwaardighe den van stad, zullen die talrijke bedevaafders het voormalig front en de Duitsche kerkhoven van 't omliggende bezoeken. Denzelfden avond reeds verlaten zij Yper, opnieuw per specialen trein. LE SAMEDI 28 FÉVRIER 1931 a 8 heures orgamsé par le C. E. Y. en son local, Hótel du Nord rue de la Station, a Yjres. SURPRISES - Le concours du téputé Bing Boys Jazz est d'ores et déjü assuré. Yper. Over de grens gezet. Verle den week Woensdag kwam de genaamde Boussemart Georges. 40 jaar oud, geboren te Croix (Frankrijk), tegep den avond slaping vragen in het politiebureel Dit werd hem toe gestaan, doch 's anderdaags was hij reeds aan 't bedelen in de stad. Daar hij zonder middelen van bëstaan was, werd hij Donder dag namiddag over de grens gezet. De zwervelingen Hornuh Louis, Durant Felicie, Suzetta Philomène en Landauver Joseph, zonder vaste woonst in België en het beroep uitoefende van foorkramers, werden door de rijkswacht aangehouden en over de fransche grens gezet. Het is een goede zuivering. Overreden. Vrijdag namiddag was de Heer Dokter A Snick, uit de Statiestraat, per velo uitgereden om zooals naar gewoonte zijne zieken te bezot ken. Gekomen op den Dickebuschsteenwëg moet znn velö uitgegle den hebben waardoor hij eenigszins het even wicht verloor, juist op het oogenolik dat M. Saelens, aardappelkoopman te S' Jan, met paard er. kar voorbijreed. De Heer Dokter werd door Lit rijtuig gegrepen en ten gronde geworpen en een der wielen van de kar reed hem over het lichaam. De Heer Dökjter werd seffens naar zijne woning teruggebracht waar hij de beste zorgen ontving- Naar men ons verzekerd heeft, is zijn toestand gelukkiglijk niet al te erg en we wenschen den verdienste lijken en bedienstigen Heer Dokter een spoe dige en algt heele herstelling. Omvergeworpen. Zondag avond, rond 9 u. 3u, keerden de genaamden Delcroix Ma deleine en Decroix Adrienne, wonende op de Potyze, die in een gasthof aan de Meenen- poort waar een banket had plaats gehad een handje hadden toegestoken, samen met haar echtgenooten en een kindje huiswaarts. Blij- gezind na de gedane dagtaak gingen zij arm aan arm, de mannen op het voetpad en de vrouwen ernevens, daar een onder haar een rijwiel bij de hand had, toen zij, gekomen rechtover de garage Devos Dewanckel, langs achter werden aangereden door een auto die, lichten uitgedooid en zonder trompen, in volle vaart de Bascule opreed. Beide vrouwen wér den met geweld ten gronde geslingerd en bekwamen nog al talrijke verwondingen, ook het kindje en de twee mannen werden door den vreeselijken schok meegesleurd. Niette genstaande het geroep der slachtoffers, zette de roekelooze autovoerder zijnen weg voort. De vrouwen werden in het huis Devos De wanckel binnengebracht waar zij goed ver zorgd werden. Een bijgeroepen geneesheer stelde vast dat zij geen zware kwetsuren beko men hadden, alleen zullen zij eenige weken onbekwaam zijn te werken. Ook h^t rijwiel was gansch verbrijzeld Het is echt spijtig dat de nummerplaat van de auto niet kon opgenomen worden en dat de laffe kerel, oorzaak van dit pijnlijk ongeval, misschieq alzoo zijne welverdiende straf zal kunnen ontloopen. Een gebreide maag. Dinsdag laatst deed, in de herberg Het Hommelmagazijn M. Bruenin Theophile, machinist, 58 jaar oud, een wedding tegen M. Joseph Beheydt, kie kenkoopman, dat hij in twee uren tijds tien maten mosselen, twee boterhammen en vijf glazen bier zou binnenkaarten. In 1 u. en 5 minuten waren de mosselen en de boterham men reeds opgeëten en vijf minuten vóór het einde van den duur der wedding ledigde hij de laatste der vijf glazen bier. De verliezer, die voorzeker stond te watertanden binst dat de andere smakelijk aan 't eten was, kwam er van af met te betalen. De getuigen dier eigen aardige wedding waren M. M. Camiel De- wulf, Charles Sanctorum, Julien Vandooren, Léon Elle, Maurice Tranchet, Joseph Derlun en Marcel Grimmonprez. Het ware voorzeker niet goed alle dagen zoo een grooten eter aan tafel te hebben Veroordeeling. De Rechtbank van in Aanleg van Yper heeft deze week Woensdag het socialistisch weekbla 1 De Werkman veroordeeld tot het betalen eener schadever goeding van 10 000 fr. wegens eerroof en lasterlijke artikels tegen den Heer Marcel Wyekhuyse. Zillebeke Inzakking van den Mee nensteenweg. Enkele weken geleden meldden wij dat, tengevolge van onderaard- sche gangen die zich aldaar moeten bevinden, op het gehucht de Zandberg een inzakking zich had voorgedaan op den Meenensteen weg. Sedertdien heeft dien zelfden steenweg nog op twee plaatsen begeven, namelijk bij de Kruiskalsijde en rechtover de herberg Het Kanon. Naar het schijnt bestond er een onderaardsche gang die juist onder den Mee nensteen weg liep, doch deze werd in het jaar 1919 gevuld vooraleer de baan te herstel len. De opeenvolgende inzakkingen, die zich nu op zoo een korten tijd en op verscheidene plaatsen voordoen, doen veronderstellen dat het werk van 1919 zeer. slecht gedaan werd. Indien het waar is dan biedt die baan een dagelijksch en groot gevaar voor de ontelbare S^os en yoertüigen van allen aard die langs daar voorbijrijden. a—- 11 J 1'arwe de 100 kilogr. Fromeitl les 100 kilos Rogge Setgle Haver kvotne ld. ld. ld. ld. Aardappelen, 100 kl). Pommes de Terre Boter de kilogram Heart e le kilo Eieren het stuk CEafs la pièce ■Hoppe de 50 kilogr. i— *4' V- 1— *n Yper 24 Janua Kortrjjl 26 Janua 03 ca "S 3 cr, C C/5 '!C 3 k CN Veurne 8 Janua 84 75 102 80 79 78 71 80 97 79 105 90 48 63 60 55 24,50 24,00 23,00 22,50 0,8 0,78 0,85 0,83 0C 3 e 3, r g a, CL 0. co 98 85 85 68 22,00 0,76 250 27 Januari Varkensmarkt te koop gesteld 3420 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet 5,5o 6,5o fr. 28 Januari Veemarkt te koop gesteld 468 ossen aan 6,00 8,00 fr. 100 stieren aan 5,00-7,00 fr., 894 koeien aar 5,oo - 7,00 fr. Totaal 1462 stuks. 29 Januari Kalvermarkt te koop gesteld i33o stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet 8,15 1L40 fr. Toege komen gedurende de week i5oo stuks. Dezer dagen nam onze vermaarde Ypersche Biljartspeler, Gustaaf Le Roy, deel aan het kampioenschap van België te Antwerpen. Sportwereld schrijft dienaangaande dat in ons land flinke krachten op biljartgebied zijn, welke tot hiertoe de gelegenheid niet was aangeboden zich met ste: ke tegenstrevers te meten. Zoo is de heer Le Roy van Yper, de man van het bandenspel. die voor deze nog nooit het kaderspel heeft beoefend en niet tegenstaande dezen handicap, toch blijken geeft van sterk spel. Het staat vast dat wan neer de heer Le Roy zich oefent in het kader- spel, hij het volgend jaar tot de besten zal behooren. Ziehier de Uitslagen dier Matchen le Kategorie Biljart 2 m. 3o kader 35/2 Serie A Van Leemput, Antwerpen, 2000 p. gem. 25 Le Roy, Yper, 1819 p. gem. 1118 Aerts, Turnhout, 1770 p. gem. 20 Ceulemans, Hoogboom (Cappellen) 1688 p- gemiddeld 16 Seppion, St Jozef Ooien, 1668 p. gem. 11.27 Schilders, Antwerpen, 1604 p. gem 13.47. Serie B Lambert, Berchem; 2o35 p. gem. 10 94 Vandaele, Eecloo, 1729 p. gem.' 13.70 Deridder, Antwerpen, 1600 p. gem. 20.77 Van Mechelen, Deurne, 1427 p gem. i568 Vanden Bon, Antwerpen, n5g p. gem. 8.27.. Klassement voor de Eindronde Serie A Serie B 1. Van Leemput 1. Deridder 2. Aerts 2. Van Mecheleir 3. Schilders 3. Vandaele REPORTER. aar» 2 2 Frank SO de S Kilos Hel jaarlijksch BANKET zal plaats hebben, op Zaterdag 7 Februari, in het lokaal, bij Alb. Blootacker. Het Bestuur. Verklaringen van den 22 tot 28 Januari ig3l Geboorten Sinnaeve Gabriella, Lindendreef, 99. Van Labeke Rosanne, J. Capronstraat,' 20. Debleu Maria-The- resia, Meeflensteenweg, 23. Qepoorter Gilberta, Linden- dreef, 33. Tyteca Andreas, Hondstraat, 21. Moerman Andreas, Capuclenenstraat. Carpentier Christiana, Water kasteelstraat.SinnaeVe Frans, Brugge steenweg. Huweu/kEn Siriave Georges, handelsreiziger, en Dejtuydt Alice, haarkapster, beiden te Yper. Decock Jozef, sieraad schilder, en Pauwels Antoinette, zonder beroep, beiden te Yper. Overlijdens Delbecque Victor, 82j.,z. b., wed. Boudry Sidonie, Zonnebeke steenweg, 249„ D'Hellem Denise, 4 m. 9 d., Dickebusch steenweg, 156."Baratto Polydoor, 71 j. z. b., ongehuwd, Rijselstraat, 133. Pollet Octavia, 84 j z. b., wed. Courtequisse' Pieter, Rijselstraat, 38. 7- Decroix Emiel, 63 j., z. b., echtgi Bamelis Maria, Frezen- bergstraat, 4. Commeyne Maria, 43 j., z. b wed. Sinne- saele Alfons, Poperinghesteenweg, 8. Tytgat Petrus, 80 j., z. b.^wed. Vertin Rosalia, Dickebusch steenweg, 71. Sohier Renatus, 62 j., landwerker, echtg. Minne Marie-Louise, Lange Thouroutstraat. Huwelijksbeloften Maurits Cornette, gendarm, te Yper en Julia Beyen, z. b., te Veurne. Juliaan Ameeuw, boom- kweeker, te Keyem en Julia Vandepitte, dienstmeid, te Yper. Jules Degroote, autogeleider, te Yper en Marguerite Huysentruyt, z. b., te Dottignies, Heliodore Callewaert, fabriekwerker, en Suzanne Ossieur, fabriekwerkster, beiden te Yper. en vente au bureau de ce journal, 15, rue au Beurre, 15 YPRES.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 8