Aan Vper Gemeenteraad van Yper Studiebeurzen De Carnavalstoet Ghambre de Commerce et d'lndustrie Yper, als een jonge schoone, Voor een hoogtijd opgesmukt Is verrezen uit de puinen, Met een aanschijn dat verrukt. Hij, die eertijds Yper minde, Zoekt hier schoonheid van weleer, Maar op al die klare gevels Vindt hij d'oude stad niet weer. Pofizie lag op haar wezen, Dat vermoeid scheen en zoo zacht, Als dit van een oude dame, Die ons minzaam tegenlacht En die nog kan aandacht wekken Met de pracht van haar gewaad, Dat, ofschoon van kleur verschoten, Aan haar jaren niet misstaat. Hooger nu in 't luchtblauw rijzen Ranke torenspitsen op, Kunstig loofwerk, steenen beelden Sieren huis en geveltop. Blanke poorten, groene wallen Jeugd ontstaan uit puin en asch, Yper, jong, wil nog gelijken Op hetgeen eens Yper was Ville d'Ypres - £cole de Musique Audition et Distribution ü«s prix aux élèves. Etitiée Libre. Le Bureau Administratis Stad Yper - Muziekschool Muziekuitvoering en Prijsuitdceling aan de Leerlingen. Fiscale Kroniek 6. Stedelijke huishoudschool en leerwerk huis begrootingen voor ig3l. Aan de lijnvisschers Chronique Fiscale Handels- en Nijferheidsbond A Raekelboom. YPer, 3" Februari tg3'. Dimanche 8 Février prochain, a i5 heu- res précises, en la salie de fêies Lapiere Rue dts Chiens. Zordag 8 Ft-b'uari aanstaande, om i5 uur stipt, in de feeslzial Lapiere Hond straat PROGRAMMA 1) La Dame Blancheopeningstuk Boiêldieu 2) Kam WeerO. Roels Juffrouw R. Keirinckx 3) Fabelachtig Vertelsel voor Fluit en KlavierL ölomme Heer F. Coffyn, le prijs 4) Siegmunds Liefdelied uit de WalkureR. Wagner 5) Vilan lieDell Acqua Juffrouw I. Verhack, le prijs. 6)?Romance sans paroles Tchaikowsky 7) Concerto voor Klavier F. B. Mendelsohn Juffrouw Duponselle, 1* prijs met onderscheiding;. 8) Ave Maria voor soli, gemengd koor en orkest L. Blomme Solisten Mme Ado Van Gheluwe Mme Anna De Neve-Verhelle M*"e A. Thooris. 9) Prijsuitdeeling. 10) Priestersmarsch uit Athalie F.B.Mendelsohn Vrije Ingang. De Beheerraad. Krachtens de nieuwe regeling van artikel 10 der wet van 2 Juli tg3o, zijn de kwijtschrif ten voor sommen die de 3o fr. niet te boven gaan vrij van zegel. Wij herinneren onze lezers eraan dat zij nochtans de eenvoudige kwijtschriften voor sommen hierboven bedoeld niet mogen ver warren met de rekeningen die zij, bij de leve ring der koopwaren, kunnen gehouden zijn af te geven. Zitting ran Maandag 9 Februari 1931, om 17 our. DAGORDE 1. Proces-verbaal der zitting van 12 Ja nuari ig3r. 2. Autobusdiensten Merckem Tourcoing langs a) Langemarck- Yper Meen en b) Boesin- ghe-Yper Meenen. 3. Overeenkomsten voor oorlogsschade 0) aan een gedeelte der Halle b) als vergoeding der schade aan deuren en vensters van den wes tervleugel der Halle c) als vergoeding der schade aan mobilair van den werkrechtersraad. 4. Nijverheidsschool Rekening over het dienstjaar iq3o. 5. Nijverheidsschool aanvullende be grootingen voor iq3o en iq3i 7. Carnaval iq3i Politieverordening. 8. M ededeelingen. De aanvragen, om door het Fonds der Meest Begaafden geholpen te worden, dienen, ingevolge art. 20 van het K. B. van 26 6 1927, vóór i5 Maart aanstaande naar den Heer Gouverneur te worden gezonden. Bij de aanvraag om ondersteuning behoort gevoegd a) een uittreksel uit de geboorteakte van het kind b) getuigschriften afgeleverd door de hoof den der verschillende onderwijsgestichten welke gedurende de laatste drie jaren werden bezocht. Deze getuigschriften zullen vermei den de uitslagen door betrokkene bekomen op school, in de wedstrijden, enz. en zoo nauwkeurig mogelijk zijn verstandeltjken aan leg en zijne zedelijke hoedanigheden opgeven c) een afschrift van het gezondheidsboekje. Aan de aanvragen na den vastgestelden da tum zal geen gevolg gegeven worden. Yper, den 3r Januari 1931. De Burgemeester, H. SOBRY. De maatschappij Hengelaarsbelangen en vischteeltverzoekt dringend alle Yperlingen, die belangstellen in vischteelt en in het stijgen der faam onzer stadswaters, onze werking te willen steunen door hun lidmaatschap. Jaarlijksche bijdrage. Werkend lid 5 frank Eerelid 10 frank De zetel der maatschappij is gevestigd in de herberg Klein Rijsel Rijselstraat, 204. Op de vergadering van 1" Februari werd de volgende dagorde gestemd De maatschappij verneemt met genoegen dat haar schrijven, aan de gemeenteoverheid, nopens de maatregelen, die dienen getroffen te worden, om de vischteelt in de stadsgrach ten te vrijwaren gunstig werd onthaald. Gelast haar bestuur aan de Heeren Burge meester, schepenen en gemeenteraadsleden der stad Yper de uitdrukking harer erkente lijkheid te bieden. Drukt den wensch uit bedoelde werken te zien uitvoeren in den loop dezer maand, om aldus een einde te zien stellen aan eenen wan toestand, waarvan het behouden eerstdaags in de Ypersche waters den ondergang der vischteelt zal nasleepen. Het Bestuur. Les quittances de sommes ne dépassant pas 3o frs. sont exemptes du droit de timbre, en vertu de la nouvelle disposition de l'article 10 de la loi du 2 Juillet ig3o. Rappelons a nos lecteurs qu'il y a lieu de ne pas confondre les simples quittances de sommes ci-dessus visées avec les factures qu'ils peuvent êt-re tenus de délivrer a l'occa- sion de la livraison de marchandises. Indien hare Majesteit de zon ons wil be- voordeeligen en op Zondag i5n dezer hare eerste weldoende stralen over zenden, dan zijn wij verzekerd dat de Carnavalstoet een groot succes zal bekomen. Kan het anders als men nagaat dat alle weldenkende Yper lingen het hunne bijdragen voor het wel ge lukken van den stoet, als men ziet welke een dracht er bestaat in de bewerking tot het be komen der medehulp van vreemde groepen. Van heden af mogen wij reeds de zekerheid geven van het welgelukken. Groepen en wagens komen ons toe uit de volgende steden en gemeenten Audenaerde, Brugge, Dickebusch, Hollebeke, Meessen, Poperinghe, Poelcapelle, Roubaix, Sint - Amandsberg (Gent), Staden, Vlamertinghe, Wervicq. Voeg daarbij de maatschappijen van de stad zelf, die ook niet ten achter zijn geble ven en men kan zich reeds een gedacht maken over wat de stoet zal bevatten van pracht en schoonheden. Den Zondag r5 Februari moet voor Yper een groote dag wezen. Iedereen zal willen dien stoet zien, waar ieder maatschappij zijn beste zal doen om deftig en net op te komen en wedijveren om de grootste prijzen en de prachtige vaandeltjes te kunnen bemeesteren. Op Zondag i5 Februari zal het volk stroo men in Yperstede, daarvan zijn wij overtuigd. Mle Sénateur Bruveel de la Warande nous adresse la lettre suivants Monsieur le Président, D'un entretien que je viens d'avoir avec Mrle Ministre de la Défensenationale au sujet du transfert du champ d'aviation militaire de Wevelghem au Polygone, il résulte Que le Ministre lui-même est le promoteur de cette proposition. Que ce projet est toujours a l'ordre du jour et que l'étude de ^a réalisation est toujours poursuivie. Que la situation financière actuelle ne per met pas en ce moment de procéder a l'exé- cution. En d'autres termes,la question nous reste favorable mais la réalisation en est subordon- née a la situation financière. Recevez je vous prie, Monsieur le Président, l'expression de mes sentiments distingués. Bruneel de la Warande. De heer Mullie, Senator, deelt ons volgend schrijven mede KflBIMET VHM DEM EERSTEM MIMISTER Brussel, den 29" Januari ig3l. Mijnheer de Senator, Ingevolge mijn schrijven van 10 November ig3o, Nr CZ. 12758, heb ik de eer U te laten weten dat uit een brief van den Heer Minister' van Openbare Werken van 28 dezer maand, blijkt dat zijn Departement het zooeven eens geworden is met de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen aangaande de ver deeling der uitgaven waartoe de herstelling der brug van Boesinghe aanleiding zal geven. De Heer Van Caenegem voegt er bij dat dit werk eerlang in aanbesteding zal worden gegeven. Gelief, Mijnheer de Senator, de betuiging mijner ware hoogachting te aanvaarden. De Kabinetsecretaris, (get.) onleesbaar. Het bestuur der Handels en Nijverheids kamer dankt de HH. Bruneel de la Warande en Mullie voor de bereidwilligheid met welke zij de belangen onzer streek verdedigen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 4