De Carnavalstoet Uitslag van den Wedstrijd Appel aux Hoteliers et Restaurateurs Vlaamsche Ster De Moderne Pompiers (Audenaerde) A Indien de zonnestralen ons Zondag laatst niet werden overgezonden, toch mogen we zeggen dat de stad Yper bevoordeeligd is geweest. Te midden een tijdstip van slecht weder hebben wij een der beste dagen getrof fen. Ook was er Zondag grooten toeloop, en van verre en bij was de bevolking den prach tigen Carnavalstoet komen bewonderen. En hij was waarlijk prachtig. Het Comiteit is er in gelukt maatschappijen naar stad te lokken die het volk in bewondering hebben gebracht. St-Amandsberg namelijk was een groote en prachtige groep, een voorbeeld van orde en tucht. Daarnevens Audenaerde met zijn Moderne Pompiers, dit was ook een lieve en aange name maatschappij die veel indruk miek. De Sneeuwvlokken van Poperinghe, die dit jaar gelukkiglijk geen natuurlijke sneeuw heb ben meegebracht, behaalden ook veel bijval. De mooie groep van Meessen en de lieve Meisjes op holleblokken uit Wervick stonden de talrijke menigte bijzondei*aan. De Mandolinisten van Roubaix en de Op Sinjoor van Brugge hadden rijkelijk hun deel in het succes, deze laatste bijzonderlijk deden het volk hartelijk lachen. En hetgeen jaarlijks zeer aangenaam is en aan ons volk vreugde en pleizier verschaft dat zijn de maatschappijen met de Reuzen, Staden en Poelcaptlle. Tiest, Triene en Johanna hebben ruimschoots het hunne bij gebracht om den stoet op te luisteren en be haalden een welverdienden bijval. De vier muziekmaatschappijen van stad en deze van Dickebusch waren allen even net en rein, schoon uitgedost op hun pikke beste. De Ypersche Vliegers vormen altijd een allerschoonste groep die zonder twijfel in den loop van den zomer, en gelijk waar, veel bij val zal genieten. Maar een verrassing, was die nieu.ve groep uit Yper, De lustige Clowns bravo Tonny ea* uwe bende, gij hebt het volk wel doen lachen. Stillekens aan vermeerderen, en de zege is aan u. Goliath in miniature en bijzonderlijk die 17 brave en lieve kindei en waren bevallig, en niemand was verwonderd te vernemen ciat ze de eerste hunner reeks geplaatst werden. De Wagens werden ook zeer bewonderd en in het bijzonder de reusachtige Kieeft uit Oostende en de wagen van Hollebeke. Hollebeke, een hartelijken en bijzonderen proficiat, 'c was een prachtig gedacht en voe gen wij daarbij uwe oudjes onder de paraplu, het was oprecht allerbest. Dan dienen ook nog vermeld te worden ue wagen van Vlamer- tinghe getrokken door vier witte peerden, het vliegtuig Yper en de schatten der Reus. Wat de afzonderlijken betreft, die hebben altijd veel succes. Die grappenmakers, elk op zijn wijze, doen grooten klein schaterlachen. De Constructeurs vau autos hebben gezien dat die machine van hoe ouder hoe wroeder nog altijd, en dat sedert meer dan 3o jaren, veel dienst kan bewijzen. Die auto zal binst het aanstaande seizoen standplaats nemen bij de statie voor de étr.ingés Dit is van nu reeds verzekerd en iedereen zal er ongetwij feld eens een toertje mêe willen doen. Snoeck verbeeldde een liedjeszanger, om ringd van mooie meisjes en Jules hielp z'en koffer dragen, 't Was allerbest. Om Double Pattes en Patachon te spelen, om te zoeken naar uwe woning met een lan- teern in de armen, of om de vliegende beer te verbeelden moet men nog een beetje moed in 't lijf gevoelen, 't en is waarlijk geen karot Voor 't openen van den stoet miek de groep ruiters allerbesten indruk en men koestert de hoop ze telken jare terug te zien. De Tambour Major, altijd even prachtig, ziet er een stoutmoedige kerel uit. Nochtans was hij nog al wel verwijderd van de peerden, was hij bang van hun achterkwartier of was het misschien om beter gezien te zijn, want jaarlijks heeft hij veel bijval. Met zoo een schoone verzameling van groepen en wagens, was de taak der Juryleden niet gemakkelijk, toch zijn die heeren erin gelakt een rangschik king te vinden die iedereen voldoening geeft. Dit jaar heeft het Comiteit het goed gedacht opgevat, het feest op de Groote Markt met een ware apothéose te doen eindigen, 't Was allerbest gelukt. De neringdoerieis der stad Yper mogen de inrichters wel bedanken voor hun werk, het is zonder twijfel voor velen een voordeelige dag geweest. Het bestuur van den Carnavalstoet heeft de eer al dezen te bedanken die het hunne hebben bijgedragen voor het wel gelukken van dit feest. Het bestuur koestert de hoop, in het vervolg, nog te mogen rekenen op de mede werking, de mildheid en het veitrouwen van gansch de bevolking. Nogmaals aan allen hartelijk dank en tot te naaste jaar. Het Arrondissementscomiteit van het Na tionaal Werk der Oorlogsinvaliden is geluk kig aan de bevolking te laten kennen dat de omhaling gedaan op Zondag i5 Februari 1. 1. gedurende den Carnavalstoet de s )m van l8z8,8o Fr. heeft opgebracht. Deze som zal uitsluitelijk uitbetaald wor den aan de in nood veikeerende invaliden van'het Arrondissement Yper. In naam dezer invaliden hartelijken dank. Le Comité d'Arrondissement de l'CEuvre Nationale des Invalides de la Guerre est heureux de pouvoir annoncer a la population que la collecte faite dimanche i5 février ig3t a l'occasion du Cortège Carnavalesque a pro duit la somme de i8z8,8o Fr. Cette somme sera distribuée intégralement aux invalides nécessiteux de l'Arrondissement. Au nom des invalides un cordial merci. Namens het Comiteit Pour le Comité Oe Voorzitter, le President, R. CLINCKEMAILLE. De Seeretaris-Scbalbewaarder, le Seerètaire-Trssorier, J. VANDER MERSCH. i« REEKS 1. De Moderne Pompiers, Audenaerde, 45o fr. cn een fanion. De menschlievende Dansers van St Amandsberg, 450 fr. en een fanion. 3. De Sneeuwvlokken, Poperinghe, 35o fr. en een fanion. 4. Le Ballet du Centenaire de Messines, 275 fr. en een fanion. Pêcheurs et Pêcheuses de Wervicq, 275 fr. en een fanion. 6. Op Sinjoor, Brugge, 225 fr. en een fanion. 7. -1- Les Mandolinistes de Roubaix, 200 fr. en een fanion. 8. De Reuzen van Poelcapelle, 175 fr. en een fanion. g. De Reuzin van Staden, i5o fr. 10. Muziekmaatschappij Dickebusch, 125fr. 2e REEKS 1. De Ypersche Vliegers, 3oo fr. en eea fanion. 3' REEKS 1. De Reus Goliath in miniatuur, 200 fr. en een fanion. 2. >e Lustige Clowns Yper, i5o fr. 3. Clowns Wervicq, 100 fr. 4. Oud Hollebeke, 75 fr. 4e REEKS 1. Hoe ouder hoe wroeder, (Oude Auto), 100 fr. 2. Waar is mijn woning, (Lantaarn), 75 fr. 3. De Moderre Liedjezanger, 60 fr. 4. De Vliegende Bear, (Velo). 5o fr. 5. Double Pattes et Patachon, 40 fr. 5C REEKS (Wagens) 1. Een Reusachtige Kreeft, Oostende, 5oo fr. 2. De Lustige Vrienden, Hollebeke, 35o fr. 3. Het Kaartershof, Vlamertinghe, 25o fr. 4. Vliegtuig Stad Yper, 125 fr. 5. De Vereenigde Hofbouwliefhebbers, 100 fr. Sur i'affichage des ptix. La Chambre de commerce et n'sndustrie a tenu son Asseinbléa Générale a la date du 7 Février. Pa mi les voeux émis, ci ons celui de nombreux membres piéconisoiit i'affichage du prix des consommaiiuns et des repas a servir aux nom'irtux tounstes. Des membres ont exposé lts motifs qui leur iuspirent cette démaiche I'affichage em|. êchcrait certains abus non imputables aux tnnnciers. abus sur lesquels nous piéféronr ne pas nous étendre dans ces colonnes Nous recevoi s a pres la visite de touristes de tous pays, et nombreux sont ceux qui ne connaisseut p*s les langues du pays. A défaut de bu:eau officiel de ren- seignemen's, pourtant si nécessaire dans notre localité, il faut que ces touiisies soient en mesure de choisir eux mênus l'etablisse- ment oü ils désirent se rtstaurer. 11 faut leur laisser toute liberié et supprimer certains in* termédiaires pour le bien du client et du te- nancier même. Seul I'affichage des prix peut donner de bons résultats en inspirant confian- ce aux touristes. Ce qui se fait dans tous lts autres centres touristiques et même dans les localités non touristiques peut être appliqué chez nous, les hoteliers et restaurateurs n'ont rien a y perdre, et cette mesure évitera les abus dont se plaignent bon nom Ore de visi teurs. Ne tuons pas la poule aux oeufs d'or. ne Koninklijke tooneelkring geeft op Zon dag 22 dezer, om 5 uur, en Maandag 23, om 8 uur 's avonds, vertoooning van Het Vierde Gebod, familie gebeurtenis in twee bedrijven door P. Magerman en van Voor Stille Lieden, blijspel met zang in een bedrijf door E. Van Driessche. Het zal eene mooie opvoering zijn, die geroepen is om veel bijval te genieten. Ook lijdt het geen twijfel dat de Concordia-zaal proppens vol zal zijn.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 4