HET YPERSCHE- LA RÉQION D Zondagrast - Repos dominical IP Jaargang, N' 5^1 28 Maart 1931 Bijvoegsel =lï=; 11' ^nnée, N" 5-1 28 Mars 1931 Supplément Visites d'Anglais a Ypres Last-Post Committee, Ypres O&srtiel Tack Het Bal der Harmonie Ypriana Giften aan het Museum HOLLEBEKE FAILLITE - EXTRAIT Kerkelijk Nieuws Voor Palmenzondag te Yper t ZIELMISSEN pwvnmmrqmfcamvna C BERICHT Ter oorzaak der aanstaande Handelsfoor in de Halle.zal de BOTERMARKT Zaterdag 4 April iq3i op de Vandenpeereboomplaats gehouden worden. Yper, 27 Maart ig3i. De Burgemeester H. Sobry. Le Vendredi 3 Avril prochain, environ 200 élèves du Birmingham Scholats Party et une trentaine de maitres viendront visiter notre ville. A 1 y. h. un lunch, qui sera présidé par M. Sohry, Bourgmestre d'Ypres, aura lieu a l'Hötel Britannque. Le Samedi 4 Avrilnous aurons la visite d'un groupe de 60 membres de la West Yorkshire old Comrades Association. Le Dimanche 5 Avriljour de Paques, viendront environ 3oo pélerins de l'Old Con- temptibles Party. De Jaarlijksche Algemeene Vergade ring zal plaats hebben op Donderdag 2 April a.s., om 6 uur 's avonds, in de bene denzaal van het Stadhuis, Groote Markt. L'Assemblée Générale Annuelle aura lieu le Jeu li 2 Avril prochain, a 6 heures du soir, dans la salie du rez de-chaussée de l'Hötel de Ville, Grand'Place. vice-consul de Beigique, a Cassel est promu Officier de l'ittstruction Publique Nous apprenons avec un vif plaisir la récente promotion de M. Daniel Tack, au titre d'officier de 1'Instruction Publique. Les titres de M. Daniel Tack sont multiples et méritaient bien, parson action féconde, la nouvelle distinction que le Gouvernement Frangais vient de lui attribuer. Conservateur des Musées de Cassel et d' Ypres, Piésident du Syndicat d'Initiative du Mont Cassel membre de la Commission His torique du Nord, M. Daniel Tack est chevalier de la Légion d'Honneur. Nous sommes heureux de féliciter bien vivement M. Daniel Tack de sa nouvelle dé- coration méritée a tant de titres et qu'applau- dira 1'opinion publique de toute la region. Het laatste winterfeest is goed van stapel geloopen. Op slag van 8 u. begon het prachtig orkest den eersten dans en zooals naar ge woonte was het seffens volop aan den gang. De geestdrift beschrijven is zeer moeilijk, iedereen was in volle vreugde, en hoe later het wierd, hoe meer dat de dansers zich haastten om niet eentje te missen. De lanciers deed het publiek hartelijk lachen. Felix was aan 't hoofd en diende als voor beeld voor de drie andere koppeltjes. Het was effenaf prachtig. Toekomende winter een beetje lesse en iedereen zal weerom de lanciers kennen zooals over 25 jaren. Het feest der Harmonie mag genoemd wor den een waar Familiefeest Geestdrift, vreugde en genegenheid spelen de hoofdrol onder de leden van die schoone maatschappij. Het orkest mag geluk gewenscht worden voor de prachtige uitvoering en een bijzonder bloempje voor Georges, hij heeft er veel pleizier ged an. De Commissie van ons stedelijk Museum heeft twee schilderijen Nature morte van Mijnheer Deraedt ontvangen de eene werd door den schilder zelf geschonken, de andere door zijn zuster Juffer Bernadette Deraedt. Wie had er ooit kunnen denken dat dit klein pemeentje zoo een prachtig feest zou kunnen op touw zetten 't Was ongelooflijk, de bezoekers stonden er verbaasd naar te zien. En volk, en volk, 't was gelijk in een stad. De Stoet was met de beste goesting ingericht. Knoddige en lieve maskertjes, schoone groe pen. waaronder de Hollandsche boeren en boerinnen, de Mousquetaires met de prinses Katje van de meest bemerkte waren ruiters en wagens waren er ook niet te kort, Kozakken te voet en te peerd, wel uitgedost en goed gewapend, Chineezen en Japaneezen, de hanenmelkers ook waren er bij, de schoone gioote groep der Schotten uit Yper. Maar hetgeen dat de kroonspande, was ongetwijfeld de Vliegende Cirk Dat was prachtig inge richt, wel uitgevoerd en deed het publiek har telijk schaterlachen. De voituur salon met het beste en schoonste cirkepeerd in de tramen, de danseusen uit Japan er. Spanje, de clowns Tonny en Chariot, de hercules, de dresseurs van wilde dieren behaalden allen een gansch bijzonderen bijval. Toeko'mende jaar zal de gemeente te klein zijn om al de nieuwsgierigen te bevatten die naar dit schoon feest zullen toestroomen. Par jugement rendu Ie Mercredi 25 Mars ig3c, le Tribunal de Première Instance d'Ypres, siégeant consulairement, a déclaré le sieur Tahi/n Arthur, entrepreneur, domi- cilié et demeurant a Vpres, rue des Augustins, en état de faillite déterminé l'époque a la- quelleil a cessé ses paiements au 25 Septembre ig3o nommé juge commissaire de la faillite, Monsieur Joseph Matton désigné comme curateur, Maitre Pierre Donck, avocat, a Ypres. rue de Stuers ordonné aux créan- ciers du failli de faire au greffe du dit Tribunal, la déclaration de leurs créances, avant le i5 Avril ig3i fixé au Mercredi, 2g Avril ig3', a trois heures de relevée, en l'auditoire du Tribunal, au Palais de Justice, Grand'Place, a Ypres, pour procéder a la verification des créances, et au Mercredi. i3 Mai ig3i, a dix heures du matin, au même lieu, pour les débats ou les contestations a naitre de cette vérification. Pour Extrait. Le Curateur Pierre Donck. Niemand zal de indrukwekkende plechtig heid van verleden jaar vergeten hebben die blijde intrede, op Palmenzondag, in onze prachtig-heropgebouwde Kathedraal. Alle parochies deden mee, godvruchtig en geestdriftig Nooit hebben we beter de volle beteekenis van Palmenzondag begrepen, nooit beter de verjaring herdacht van Den Zegevierenden Intocht van Jesus in Jerusalem. En nu, in ig3i Opnieuw zal Yper het voorbeeld geven. We zullen weerom één Palmplechtigheid hebben, schitterend en gróotsch, ééne plech tigheid voor heel de stad. En ons christen volk zal eraan deelnemen, met hert en ziel, in groot getal De plechtige Palmwijding wordt gedaan te g u., in St Pieterskerk alsook de uitdeeling der gewijde palmtakken. Daarop volgt de Palmprocessie, die vertrekt te g 1/2 u. en gaat langs de Rijsselstraat. Allen dragen den groenen 'palmtak. En allen zingen mee, namelijk het gekende lied Lauda Jerusalem met het passend refrein Hosanna filio David alsook het zegelied Christus vincit Die heerlijke Palmprocessie wordt besloten met de roerende ceremonie van de statie die zal gehouden worden vóór de Zuidelijke ingangspoort van St Maartens, rechtover de Halle. En te 10 u. wordt de plechtige Hoogmis, met deelname van gansch de geestelijkheid, gezon gen in St-Maartenskathedraal. Christen volk van Yper, viert allen mee en maakt van de Palmprocessie, op 2g Maart, een machtige betooging, Christus-Koning ter eere Wijding der Klokken van Sint Maartens Op Paschen, 5 April ig3t, te 3 1/2 u., tus- schen Vespers en Lof. zullen de klokken van S' Maartenskathedraal gewijd worden. Een heerlijke ceremonie te wege, waarvan de beteekenis zal uiteengezet worden door een uitstekenden predikant E. H. Ghyssaert, leeraar van godsdienst bij het Koninklijk Atheneum, te Brugge. Elkeen der vijf klokken h^eft een naam en een patroon of beschermheilige. Een heet Martinus, naar den patroon der kerk een tweede Andreas, want volgens oude oorkonden was vroeger Sint Andries den titelheilige der kerk een derde heet Maria ter eere van O. L V. van Tuyne (dat is de Tuinklokke) de vierde en vijfde dragen namen die herinneren aan groote figuren onzer geschiedenis Jan van Waasten, naar den gelukzaligen bisschop van Therouanen die ons S' Maartensklooster stichtte er: Yper een voorbeeldige geestelijkheid gafen Margareta ,van Yper, naar de heilige Dominikaner kloos terzuster die in onze stad geboren werd en er nog de glorie van is Paaschdag is de gsoote doopdag in de H. Kerk, en dan worden onze klokken gedoopt. De Yperlingen zullen eraan houden deze liturgische plechtigheid in groot getal bij te wonen. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 29 Maart, om 8 1/2 u., in St- Pieterskerk, tot zielelafenis van Jufvrouw Georgette 3LOMME en der overleden familie van Heer en Vrouw Martin BLO MME. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 29 Maart, om p u., in de kerk der Eerweerde Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Vrouw Alix PIKTE echtgenoote van Heer Gustave Wenes van wegens het H. Scapulier. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 5 April, (Paschen), om 8 y» u., in St-Maartens'kathedraal, tot zielelafenis van Vrouw Octavie BOUTEN-GRÏMMELPON Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wmen die zal gezongen worden op Zondag 5 April, (Paschen), om 8 y« u., in St-Pieterskerk, tot zielelafenis van Vrouw Weduwe Nestor GLISSOUX geboren Louisa Louf. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 5 April, (Paschen), om g u., in St Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Theophife HERREMAN Vrienden enkennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 5 Aptil, (Paschen), om 11 y» u in St Maartens kathedraal, tot zielelafenis van Heer Jules Leon VANOVERBERGHE Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Maandag 6 April, 2e Paasch dag), om 8 u., in St Jacobskerk, tot ziele lafenis van Vrouw Camille VERFAILLIE geboren Zul ma Raelen. De Apotheek van La Pharmacie de M' HOUTEKIER Meenenstvaat o— Rue de Menin is ALLEEN OPEN op Zondag 29 Maart reste seule ouverte le Dimanche 29 Mars Ulf D J v 0 II i)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 9