DE KEIZERStatiestraat, Yper. BAISSE SENSIBLE Merkelijke AFSLAG OOSTEN DE HET YHEHSCHE Nous vendons nos produits au prix du jour sur tous nos VÊTEMENTS. Wij verkoopen onze producten aan den prijs van den dag op alle KLEEDINGSTUKKEN. LEEST VERSPREIDT Deuil en 12 heures Rouw in 12 uren 41 ;in de tegenwoordige omstandigheden een dag langer zonder verantwoordelijk schepeti- •college te laten en dat er zich niets tegen "verzette de benoeming der schepenen op de dagorde te plaatsen. Ik heb hierop reeds ge antwoord en ik vraag dat de raad de aanne ming der voorwaarde, die de Staat stelt, zou willen beslissen. M. Leuridan. Ik wil hierop een woord ^zeggen, de brief onzer socialistische collega's boezemt ons inderdaad belang in. De eene redenen, die erin zijn opgegeven, kunnen wij aanvaarden, de andere niet. Ik ben ook van oordeel dat gij van deze zitting hadt moeten gebruik maken en de vernieuwing van het schepencollege als tweede punt op de dag orde hadt moeten brengen. G'hebt wel den tijd gehad om dit binnen den wettelijken termijn te doen, en gij hadt dit niet mogen uitstellen omdat, zooals de heer Voorzitter het zooeven zegde, gij in den schoot uwer partij den tijd nog niet gehad hebt de koppen bijeen te steken en een beslissing te treffen. Die reden aanvaard ik niet. M. Sobry. Maar ik heb daarvan niet gesproken. M. Leuridan. Als uw partij niet tijdig kon geraadpleegd worden, dan moest gij toch in elk geval voor de vergadering en op uw initiatief als punt der dagorde ook de ver nieuwing van het schepencollege vermeld hebben. De socialisten hebben daarin gelijk alswanneer zij zeggen dat dit hoogdringend is. Immers, heel de stad staat op stelten, het is iets dat allen in de hoogste mate bekommert -en er moet een uitkomst zijn in den kortst mogelijken tijd. Gij zoudt dus zeer goed gedaan hebben met dit punt wel op de dag orde van heden te brengen. Voor wat de feest .zaal aangaat, ben ik niet t'akkoord met hen. Jk vind dat ze wat laattijdig gekant zijn tegen het herbouwen der feestzaal, want als ik mij niet vergis hebben ze die aanbesteding goed gekeurd. Dit is dus een volledige omkeer in hunne hoüdiftg> en waren ze hier aanwezig dan zou ik die verandering onderlijnd hebben. Ik ben van oordeel dat de feestzaal wel moet herbouwd worden, en dat welke moeilijkhe den ook van financieelen aard niet de oorzaak mogen zijn van het niet herbouwen der feest- ^aal. Indien er nu gevaar bestond dat de aan besteding zou vervallen, dan is het met recht en reden dat gij beslist hebt den raad bij hoogdringendheid bijeen te roepen. Gij hebt nog enkel tijd tot den 7 Mei en ge doet dus goed te zorgen dat we niet voor het verval staan. De hoogdringendheid zal dus door ons gestemd worden opdat de goedkeuring der aanbesteding niet te laat zou toekomen, doch ondertusschen heb ik van de gelegenheid gebruikgemaakt om te zeggen dat ik even verlang dat het vernieuwen van het schepèn- college met spoed beslist worde. Ik weet wel dat ge daarvoor drie maanden tijd hebt, maar gansch Yper verlangt naar een uitkomst en die moet er in den kortst mogelijken tijd komen. M. Sobry. Gewoonlijk vergadert het schepencollege den Woensdag van iedere week en maakt alsdan de dagorde op die ver volgens den Donderdag aan al de gemeente raadsleden wordt medegedeeld. Woensdag laatst hebben we echter tot geen akkoord kunnen komen en we hebben eenvoudig beslo ten de zaak voor acht dagen te verschuiven. Intusschen hebben we een brief ontvangen nopens de aanbesteding onzer feestzaal en het is enkel ten gevolge van dit schrijven dat wij geoordeeld hebben den gemeenteraad bij hoogdringendheid te moeten bijeenroepen. M. Leuridan. Gezien de vernieuwing van het schepencollege ook dringend dient gedaan te worden, dan hadt gij dit punt toch ook op de dagorde moeten brengen. M.Sobry. Alswanneer we daarvoor vol gens de wet drie maanden tijd hebben, dan is het wel dat dit in de eerste dagen niet zoo hoogdringend is. M. Leuridan. Ik daag u uit daarvoor drie maanden te wachten. M. Sobry. Maar wij zullen dit niet doen, gezien ik u reeds gezegd heb dat wij in het schepencollege besloten hebben den raad daarvoor aanstaanden Maandag bijeen te roepen. M. Leuridan. Gij waart evengoed in staat dit vandaag te doen. M. Sobry. Dit werd niet gedaan. M. D'Huvettere. Ik kanevenmin de bewe ringen der socialisten aanvaarden, alhoewel zij het dikwijls hebben over zaken van stoffe lijk belang. Immers, het is onbetwistbaar dat wij die feestzaal noodig hebben, zoo o. m. voor het houden der prijsuitdeelingen van onze stadsscholen. Voor den oorlog hadden wij daarvoor de ruime bovenzalen onzer Hal len, terwijl we nu verplicht zijn tot de een of andere zaal, zooals die van Oud Yper onze toevlucht te nemen. De heeren socia listen zeggen in hun brief dat er hier slechts een onverantwoordelijk schepencollege is, doch dit is mis. Wij nemen de volle verant woordelijkheid op ons van alles wat gedaan of besloten wordt en .dit zoowel nu dat wij ons ontslag hebben ingediend als ten tijde dat wij werkelijk schepenen waren. Wij hebben steeds getracht onzen plicht te doen en zullen ook altijd voort onzen plicht kwijten. Ik denk dat er niet een van ons is die daaraan zou willen tekort blijven, en ik vraag mij dan af wat dit verwijt van on verantwoordelijk schepencollege hier komt doen. Doch dit neemt niet weg dat ik met den heer Leuridan instem om de be staande crisis zoo gauw mogelijk op te lossen. Wij hebben onvoorwaardelijk ons ontslag als schepenen ingediend en hebben niets te zien in het bepalen der dagorde. M. Sobry. Ik stel voor het gedane voor dstel aan te nemen en de aanbesteding goed te keuren. M. Lemahieu. Wij hebben de aanbeste ding niet goed te keuren maar moeten alleen maar de voorwaarde van den Staat aan vaarden. M. D'Huvettere. De vraag van den Staat is rechtvaardig. Wij hebben om zoo te zeggen een zekere som te veel ontvangen, de Staat komt dit nu te bemerken en vraagt dat wij hem ons akkoord over deze vermindering zou den laten kennen. Wij moeten niets ontvangen dat ons niet toekomt en door dit voorstel te aanvaarden geven wij het bewijs onzer eerlijk heid, die eischt dat wij het te veel ontvangen geld zouden teruggeven. M. Sobry. Ik stel voorthans te stemmen over de goedkeuring der aanbesteding met aanvaarding der voorwaarde van den Staat. Dit voorstel wordt door de aanwezige raadsleden eenparig goedgekeurd. M. Sobry. Zou het den raad believen nog een ander klein punt bij hoogdringendheid te aanvaarden Wij hebben het ontslag ontvan gen van een onderwijzeres der stadsmeisjes school van de S4 Janstraat, en volgens mij ware het voorzichtig en goed zoohaast moge lijk de definitieve benoeming eener nieuwe onderwijzeres te doen. M. Delahaye. Dit zou in geheime zitting moeten besproken worden. M. Sobry. Stemt de raad ermede in om voor enkele oogenblikken in geheime zitting te treden Daar niemand hierop een bemerking maakt besluit de heer Voorzitter dat dit voorstel aanvaard is en verklaart hij de openbare zit ting opgeheven. Het is 17 u. 45. In geheime zitting werd besloten het ont slag van Mevrouw Vanhoutte-Desaver te aanvaarden en' de noodige ruchtbaarheid te geven tot het benoemen eener nieuwe onderwijzeres. Zitting van 4 Mei 1931, om 17 uur. DAGORDE 1. Processen-verbaal der zittingen van 20 en 27 April iq3i. 2. Verkiezing en eedaflegging van drie Schepenen. Onthulling van het Standbeeld van LEOPOLD II De onthulling van het standbeeld is vastge steld op 19 Juli aanstaande, datum aangeno men door de koninklijke toestemming. De lichtstoet zal den Zaterdag avond plaats hebben en met de hulp van de militaire over heid zal een groot aantal deelnemers te voet en te paard dezen stoet samenstellen. Den Zondag 19 Juli heeft de eigenlijke onthulling plaats, opgeluisterd door een zee parade waaraan groote schepen en de vis- schersvloot van Oostende zullen deelnemen. Na deze plechtigheid zal eene cantate uitge voerd worden, gecomponeerd door den Heer Toussaint-Dezutter, (Bestuurder van het con servatorium en prijs van Rome) en zullen de schoolkinderen défileeren. 's Namiddags wordt een vlaggestoet inge richt, die door zijn pracht en het getal zijner deelnemers alles zal overtreffen wat tot nog toe in andere steden gedaan werd. De mede werking is verzekerd van alle oudstrijders- maatschappijen en maatschappijen van oor logsverminkten. Van nu af reeds kan men voorzien dat de koloniale maatschappijen van gansch het land er aan zullen deel nemen zooals ook alle andere vaderlandslievende vereenigingen. Te 9 u. in den Kursaal, buitengewoon con cert waarvan het programma later zal aange kondigd worden en waartoe de vaderlands lievende vereenigingen, deelnemend aan den stoet, uitgenoodigd zijn. De aanwezigheid der Koninklijke familie op deze feesten is beloofd geworden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 5