Ypersche Voetbalkroniek Pronostiek Wedstrijd Uitslagen der matchen van 26-4-1931 Uitslag van 26-4-31 De zoo lang verwachte dag is eindelijk aangebroken, gansch de week werden de kan sen van Yper en Roeselaere gewikt en gewo gen. Alle mogelijke veronderstellingen wer den vooruitgezet cd de meeste aanhangers voorspelden een gelijk spel tegen Kortrijk Sport, daar er toch niet veel te verwachten was van de ontmoeting Roeselaere Meenen. Doch de kampioenenploeg, geenszins gerust gesteld over hare verplaatsing naar Yper, had een bijzonderen oproep tot hare supporters gericht, ten einde hun aan te zetten in groot getal het rood geel elftal te vergezellen. Niet jnin dan acht autobussen en een vijftiental gewone autos deden Zondag hun intrede in de Ypersche stede en de kleine rood gele vlagjes waren overal te bespeuren. Dit alles gaf dus den indruk dat de Ypersche veste kost wat kost moest ingenomen worden. Toen scheidsrechter Blauwe beide kapi teins tot den opgooi riep, was het terrein ron dom goed bezet. Margonneau verliest den toss en rood-wit mag het tegen een feilen wind aftrappen. Het weze terloops gezegd dat de wind alle degelijk voetbalspel verhin derde. De eerste aanvallen gaan van Yper uit en Verleure Ev. zendt nevens. Kortrijk echter, met den hevigen wind in den rug, neemt weldra de bovenhand en Margonneau onderscheidt zich op zendingen van Honoré en Lapauw.Op toegestanen hoekschop, zendt Dhooge rechtstreeks onze netten binnen aan de 10' minuut. De bezoekers blijven in ons kamp nestelen en dwingen nog twee corners af welke niets opbrengen. Een zeker doel wordt door Veys op de doellijn ontzet. Nu en dan trachten onze voorwaartsen er van onder te muizen maar geraken door de vijandelijke verdediging niet. Langs den anderen kant breken onze moedige backs en halflinie de menigvuldige stormloopen der Leiezonen. Drie nieuwe hoekschoppen woiden ontzet en de rust gaat aanbreken alswanneer op missen van Berten, Vantongel de gelegenheid vindt om de scoor op 0 2 te brengen. Nauwelijks hernomen of rood wit zit voor de vijandelijke kooi. Vansevenant schiet naar 't doel maar de keeper is op de goede plaats. Twee corners voor Yper blijven onbenuttigd terwijl een doel voor buitenspel van de bezoe kers afgekeurd wordt. Zendingen van Vanse venant, Cherchye en Bourdeaux vliegen rake lings boven. Öp corner zendt Cherchye bijna rechtstreeks in 't doel. Vandenbulcke en Van sevenant leveren nu een tweestrijd met het gevolg dat het leder gedurig uit vliegt en de rechtervleugel min óf meer verwaarloosd wordt. Nesten redt vervolgens met den voet een schieten van Vantongel, terwijl de Kort- rijksche keeper een kei van Loesje moet stoppen. Twee corners vallen ons nog te beurt maar niets gaat binnen. Een freekick door Debuyser goed gegeven wordt opgevangen. Op vooruitrukken der bezoekers ontzet De- chievre in hoekschop welke afgeweerd wordt. Het einde komt weldra en de kampioenen behalen de overwinning met de scoor dié zij aan de rust reeds boekten. Niettegenstaande onze nederlaag mag er gezegd worden dat wij het Kortrijksch elftal evenaarden, doch de rood-gele spelers hebben zich beter naar het verloop der gebeurtenissen van de ontmoeting kunnen schikken, terwijl sommige onzer spelers veel te zenuwachtig de opgelegde taak opnamen. Nu dat Roese laere met afgeteekende cijfers Meenen klop geeft (wat niet al te natuurlijk voorkomt), is het Yper die naar reeks B moet afzakken, ten ware de klacht van Waereghem aanvaard worde. Laat ons dus de verdere gebeurtenis sen afwachten. Klas setring II' Af deeling Kortrijk Sport 25 20 2 3 67 32 43 Stade Kortrijk 26 19 3 4 87 26 42 Daring Blank. 25 19 5 1 85 34 3g Waereghem 26 l3 9 4 66 5i 3o A Meenen 26 11 8 7 5o 45 29 Iseghem 25 12 9 4 58 48 28 s.k. Sweveghem 24 9 9 6 66 61 24 Heyst 25 10 12 3 5y 62 23 VV. Ste Kruis 26 8 i5 3 48 61 19 AA. Moescroen 25 6 l3 6 41 64 18 Thourout 26 5 i5 6 3g 68 16 Thielt 25 6 16 3 38 63 15 f.c. Roeselaere 26 6 17 3 37 g5 i5 C. S. YPER 26 7 18 1 48 71 i5 C. S. Yper op 10 Mei naar Hazebrouck Door tusschenkomst van den Hr Vanneste, hier ter stad, zullen de vriendenontmoetingen tusschen Hazebrouck en Yper hernemen. Immers bovengemelde heer schenkt wederom een beker ten beste die aan het elftal zal toegekend worden dat in heen en terug matchen het meeste punten of, bij gelijkheid, de beste goalaverage bekomen heeft. Te hopen dat, zooals voorgaande jaren, talrijke voetballiefhebbers er zullen aan houden onze ploeg te vergezellen, ten eerste, om onze spelers aan te wakkeren en vervolgens om de vriendschapsbanden tusschen de twee steden, door toedoen, van ons geliefd sport, nauwer aan een te sluiten. NEMO. II' AFDEELING A Hotel Continental Lokaal C. S. Y. R. Colaert Plaats 279 Mededingers C. S. YPER o R. Kortrijk Sport 2 Stade Kortrijk 5 F. C. Heyst o Daring Blank. 2 V. V. Ste Kruis 1 A. A. Moescroen 1 F. C. Iseghem 3 F. C. Thielt 1 Waereghem Sport 2 F. C. Rousselare 6 R. S. C. Meenen 3 F. C. Thourout 3 S. K. Sweveghem 4 11 punten1: Deplancke Jos. (prijs). 10 punten Dupon Henri, Coenen Rog., Storme A. 9 pronostiekers van 9 punten 15 8 36 7 42 6 55 5 35 4 22 3 11 2 Algemeen- en Eindklassement 147 punten Beddeleem Roger. 141 Binda. i39 Declercq Henri. i38 Werrebrouck F. 137 Bruwier D., De Haene Mee. i36 Ödent G. 134 Baratto Ch. i33 Silver King. 132 Gareyn G., Ververeken R., Tegeltof J., Delodder Ch. i3i p. Cougoura, Le Point d'Interr., Dechiever Fl. i3o p. Versailles L., Ghys Em Vilain G., Desodt Fr., Rock. 129 pi Hullaert L., Burgraeve G., Note- baert A., Forster Em., Beddeleem L., West lander, Krabber, Coene Rog,, Janssens Jos., Roose M. 128 p. Baratto M., Smagghe Dan. 127 p. Boudry Fl., Dael M., Simone, Hoedt M., Deroo G-, Neyrynck R. 126 p. Janneke, Karei Aster, Marron, Bienvenu. 125 p. Platteau L. 124 p. Gryson G., Deplancke Alb., Ver meulen G., Mireille, Veys And., Deplanck§ Jos., E. L. Y., Zwaenepoel J. 123 p. Bertheloot L., Crombez A., Ver meulen E., Baratto L. 122 p. Logier Alb., Monalisa, Louise, Coene J., Ghys L., Rialto, Gadeyne J,| Notebaert F. 121 p. Haeck J., Morlion D., Notebaert And., Marie - Thérèse, Diavolo, Debie,. Cnockaert Et., Vermeersch A. 120 p. Notebaert L., Moyaert J., Debeir Jos., Union St-Gil., Vermeire Jos., Knockaert And., Deplancke Ed. 119 p.De Haene H., Ghys J., Mme Victor, Vanoudendycke R., Goedgeluck P., Cardinael Edg., Saelens C., Soete J., Schreel Eug. 118 p.Veys J., Nuyttens Ger., Pockelé G., Ossieur, Pinte M., Decadt Ch. 117 p. Bracqué E., Sercu C., Pinte J.r Camerlynck Jos., Leon Noêl, Rommelaere, M"" Desodt, Timmerman G., Ypriana, Denaeghel E. 116 p. Ververeken Yv., Masschelein C Cnockaert P., Raoul, Verhack A., Degroote O., Demeere A., Center Foor, Hoflack H.,. Dechiever G., Ramonette. n5 p.Radio W., Depoorter G., Morel H.r Morel J., Cambier L., Week End, Coffyn H.,, Vandermeersch G. 114 p. Mimy, Verfaillie R., Molein G.K Polleke, Coulembier H., Cercle, Coffyn F., Cordemois. 113 p. Mme Indervuyst, Versailles R.^ Cailliau E., Coulembier O., Bourdeau W., Smagghe C., Deltombe G., Cherchey Ed.,, Cock E., Sylvertje, Rotru R., Desramault A.,. Maugré tout, Houssaer A. 112 p. Gillioen A., Deplancke G., Denise, Coffyn Em., Decorte V. ui p. Masschelein J., Hubert Jean,. Center Half, Barnes. 110 Bulckaen A., Nuyten Rob Lisette, Berlengin F., Gouwy, Derudder M., Katje,. Boudry R. iogp. Neysens J., Vercouter V., Liberati,. Grillet L., Bultinck Jules, Van Nieuwen- huyse R., Fauvart J.f Pockelé L., Ney- rinck R. 108 p. H. Dupon, Floor M., Van Lim burg, Verleure E., Harold. 107 p. Pil, Verleure P., Meester, Eugèntje, Montje. 106 p. Baert M., Kwestemaker, Andréas,, Stubbe, Baratto H. io5 p. Verhaeghe J., Verfaillie G., Cla- rysse M. 104 p. Pauwels O Marijnen, Vander- marliere, Beddeleem Jean, Talon G., Laconte? Gér., Coffyn G., Vandermeersch And., Knoc kaert R., Morel J. io3 p. Bordeaux G., Van Neste L., Nuyt tens Omer, Degroote Alb., Kerrinckx F.,. Buylaert, Bakker M., White Star, Plaete- voet R., Huyghebaert G. 102 p. H. Ververken, Donche M., Karei Kerel, La Forestoise, Degrave R., Decrock Elie, Robert Albert, Baratto Gaston, Tave- nier, Verkouter J., Dona Vatra, Persyn G. 101 p. Manon. 100 p. Dethoor F., Storme, Eerdekens,. Douglas Fairbanks, Ristje. Min dan 100 punten. Mme Verhulst, Seys V., Coffyn F., Defever D., Despeghel L Callus G., Hoedt R., Gruwez A., Gruwez Ed., Vanraes G., Parrain A., Victor G., Vanoudendycke G., Nevejans Ed., Huyghebaert G., Downie, Cherchye H., Laroye, Vanderghote P., Bultinck Jos., Talon Ren., Dobbels, Nenita, Lacante R., Donck A., Delobel R., Craye P., Struye Ch., Vancraeylinck, Peggy, Burggraeve Gërard, Monkerhey L., Mm; Monkerhey, Vanden- bossche V., Deweerdt O., Laroye Mme, Demarez H., Bonte Aug., Pol, J. M- Donald, Doodekop, Litière L., Donck P., Deleu A., Rondelez, Kools A., Café Central, Seys Ern.^ Raeckelboom, Ronse. N. B. Alle klachten moeten ingediend wor den vóór Zondag 3n Mei ip3r om i3 uur. Prljsultdeellng op Zondag 3 Mei 1931 om 5 uur 's namiddags. De prijzen zullen tentoongesteld worden Zondag van af 10 uur'smorgens, inde boven zaal van het Hotel Continentallokaal van C. S. Y. De nummers der pronostiek- boekjes zullen dienen voor de tombola. i X

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 6