Uit ter hand te koop B Van Studie van den Notaris dar Meersch te Yper. I Yper Kaal dienstig voor herberg, groot I are 82 ca., zijnde voor den oorlog «Het Visscherhuis». Thans onbewoond. Allerhande Nieuws Yper. Vagebond aangehouden. Woensdag namiddag werd de genaamde Vandevijver Marcel, 21 jaar oud, van Zille- beke, die, reeds sedert verschillige maanden de ouderlijke woning verlaten'hebbende, hier in stad rondslenterde en overal schulden miek, door de politie aangehouden. Daar hij zonder middelen van bestaan bevonden werd, veroor deelde de Rechtbank hem om voor twee jaar ter beschikking van het Staatsbestuur gesteld te worden. Verkeersongevallen. De genaamden Samoye Maurice en Bossuyt Achille, van Gheluwe, kwamen Zondag namiddag, rond 5 u., per moto den Vlamertinghesteenweg opge reden, toen de moto opeens, door een nog ongekende oorzaak, uitgleed en beide mannen geweldig ten gronde werden geslingerd. De geburen, die het ongeluk gezien hadden, kwamen aanstonds bijgeloopen om de slacbt- oöers ten beste mogelijk te helpen. Samoye had een been gebroken en Bossuyt een groote hersenschudding opgeloopen. Beiden werden naar het hospitaal van Yper overgebracht. Korts nadien, rond 6 u., gebeurde een tweede ongeluk op den hoek der Carton- straat. Gaspard Peekei, 20 jaar oud, wonende in de Pennes.raat, kwam per moto de Carton- straat uitgereden teweeg naar de Dixmude- straat, toen een jongen van S1 Jan aldaar tegen zijn moto botste. De jongen, die over gansch het lichaam gekneusd werd en ver scheidene wonden aan oog en beenen beko men had, werd ter verpleging naar het gast huis gebracht. 'Schielijk overlijden. De genaamde Dethoor Francois, 3o jaar oud, die in een herberg der Tempelstraat inwoonde, had Zondag laatst den uitstap met de Ypersche Schotten waarvan hij lid was, naar Steen voorde meegemaakt, 's Avonds, bij zijne thuiskomst, gevoelde hij zich niet al te wel en verkoos den nacht door te brengen in een zetel nevens de stoof, beneden in den keuken. Toen de herbergierster echter den Maandag morgen beneden kwam, vond zij hem dood in den zetel. Het lijk werd naar het doodenhuis gebracht en het parket deed een onderzoek en bevool de lijkschouwing. Naar het schijnt leed de man aan asthma en zou hij in een ergen aanval bezweken zijn. Velodiefstal. Zondag, laat in den avond, stonden drie jongelingen in gesprek vóór een herberg der Statiestraat, waar een velo voor het venster stond. N. T. die de her berg binnenging, hun gesprek hoorende en dénkende het rijwiel van zijn vriend B. D. te herkennen, ging den eigenaar seffens verwit tigen, maar toen hij met dezen terug buiten kwam warende dieven reeds met den velo weg. Aanstonds werd de achtervolging ingesteld, eri N. T. was op het punt den dief te stekken tqen deze het rijwiel voor de voeten van zijn achtervolger wierp met het ongelukkig gevolg dat deze een erge val deed en zich aan de beenen kwetste. Intusschen was de dief ont snapt en waren de achtervolgers zijn spoor bijster. Boesinghe. Treurig einde. De 16 jajigezoon Bulckaen, wonende in het Vlaamsch Huis, heeft Zaterdag namiddag door verhan- gipg een einde aan zijn leven gesteld. Toen mén den jongen vond, had hij reeds opge houden te leven. £rge val. We Elisa Fockeniers, 63 jaar oud, is Zondag avond in hare woning zoo ongelukkig van de trappeD gevallen, dat zij bewusteloos bleef liggen. Güeburen,'die het gerucht gehoord hadden, kwamen aanstonds toegesneld en door hun toedoen werd her slachtoffer in allerhaast naar het hospitaal te Yper gevoerd. Daar bestatigde men dat zij een schedelbreuk had opgeloopen, doch haar toestand is geruststellend. Westouter. Werkongeval. Van dromme Jeremie, 43 jaar o%d, werkzaam in een katoenspinnerij in het Noorden van Frankrijk, heeft er tijdens het werk een baal katoen op zijn been gekregen en werd daar door nog al erg aan het kniegewricht gekwetst. Becelaere. Veroordeeling. Zekere Arthur V. werd door de Rechtbank tot I jaar 6 maanden gevang en tot een boete van 364 fr. veroordeeld wegens diefstallen met inbraak gepleegd te Dadizeele in de Gemeenteschool en in het kasteel van den Hr Senator Debaets. Moorslede. Verkeersongeval. De genaamde Myrouwinck, 23 jaar oud, die de onvoorzichtigheid begaan had 's avonds zon der licht per velo te rijden, is op den autobus van den heer Van Overberghe, die met werk volk van Frankrijk terugkwam, gebotst en is zoo ongelukkig gevallen dat hij verscheidene wonden heeft opgeloopen en klaagt van inwendige pijnen. Passchendaele. Blijde gebeurtenis Bij den Heer Antoon Decouttere, koster, is een zevende dochter gekerstend geworden. Bij de doopplechtigheid werd H. M. de Koningin vervangen door Mevrouw Dr Van- neste en de Heer notaris Camerlynck was peter. Een hartelijk proficiat aan de gelukkige ouders. Oostvleteren. Auto ongeval. Een auto, die uit dé richting van Poperinghe kwam aangereden, is nabij de Kruisstraat in de. gracht gerold en er omgekanteld door de schuld eener vrouw die de straat wilde over steken juist op het oogenbiik dat de auto in haar nabijheid was. De autovoerder gaf aan het stuur een korte zwenking om de onvoor zichtige vrouw te mijden, doch deze werd niettemin gevat terwijl de auto in de gracht reed- Gelukkiglijk werd niemand gekwetst en kwamen zij er met den schrik van af. Gheluvelt. Auto ongeval. Een auto, waarin zich 3 personen van Yper en 2 van Kortrijk bevonden, is tengevolge van den sléchten toestand der baan Yper-Meenen, in de gracht gereden en er omgekanteld. Alles bepaalt zich gelukkiglijk bij stoffelijke schade. Ploeg steert. Nog altijd hét Wild- stroopersdrama. De jachtwachter Jules Rotsaert werd, in den nacht van 26 Septem ber ig3o, door wildstroopers, die hij achter volgde, neergeschoten en erg gekwetst. In verband daarmee werden drie wildstroopers aangehouden, doch kort nadien moesten ze terug vrij gelaten worden, daar hun aanklager opeens verklaarde dat hij gelogen had Thans komt de gerechtelijke politie door het parket van Gent met een nieuw onderzoek in die zaak gelast te worden. Hooger Onderwijs - Middenjury De afgevaardigde van de Regeering zal, in het Provinciaal Bestuur te Brugge, Bureel 12, van Donderdag 21 Mei tot en met Zaterdag 3o Mei ig3l den Zondag uitgezonderd, van g tot 12 uur, de kandidaten inschrijven die, tijdens den eersten zittijd ig3[, voor da Middenjury, examen wenschen af te leggen met het oog op het bekomen van een wettelijken academischen graad. De examens kunnen afgelegd worden vol gens het stelsel der wet van 10 April ï8go- 3 Juli i8gi of volgens dit der wet van 21 Mei igzg. De examinandi die, vóór het academisch jaar ig3o ig3i, zich reeds aangemeld' hebben voor een academische proef, mogen hun latere examens afleggen volgens het oud stelsel (wet i8go i8gt). Evenwel mogen, wat het laatste stelsel be treft, voor het jaar ig3i, de kandidaten zich slechts voor volgende proeven door den afge vaardigde laten inschrijven 1°) Candidatuur in de wijsbegeerte en lette ren (1" proef). 20) Candidatuur in de wetenschappen (i° proef). 3°) Candidatuur in de natuur- en de genees kundige wetenschappen (i° proef). De inschrijvingen op de andere proeven en examens door de wet 21 Mei igsg voorzien, zullen tot en met 5 Juni ig3i op het Departe ment van Kunsten en Wetenschappen te Brussel, 3 Henri Beyaertstraat, genomen worden. Van schriftelijke aanvragen om inschrijving, wordt volstrekt geen rekening gehouden. De afgevaardigde zal alle noodige inlich tingen verstrekken aan de candidaten die, bij hun verzoek een postzegel voor het antwoord voegen. Histoire d'un bon de paiement pour dommages de guerre De la correspondance qui nous est par venue a la suite de nos articles sur les dommages de guerre, extiayons la petite histoire suivantè qui n'a pas encore regu de conclusion. C'est l'histoire d'un bon de paiement qui devait per- mettre a son titulaire de toucher 5oo francs pour des intéréts échus. Cet heureux titulaire se rendit done ua beau matin a la ville voisine distante de quel- ques 16 kilomètres pour toucher ses 5oo- trancs. Premier, échec L'agent du Trésor refuse absolument son visa et pour cause le nom du titulaire avait été mal recopié par l'employé chargé de cette besogne. Ce voyage inutile se plagait au mois de Jan vier ig3i. Au demeurant le bon était déja vieux, il se rapportait a l'exercice ig2g. Nousl'avons sous les yeux, il porte les mentions exercice ig2g et les dates 26 Mai ig3o au recto et 5 Juin ig3o au verso. C'est seulement le 24 Janvier xg3i qu'il fut envoyé au sinistré. Celui ci cinq jours plus tard le renvoya au bureau compétent qu; tout a son aise rectifia 1 le bon ne revint que ie 21 Mars xg3i. On s'imagine peutêtre que pareille distrac tion est exceptionnelle. Erreur Elle est si courante que l'administration possède des for- mulaires spéciaux pour les cas d'erreurs Suite a votre réclamation du. vous trou- verez ci-joint le mandat n... de... francs recti- fié N'est-ce pas délicieux Mais la victime de ces lenteurs administra- tives n'est pas encore au bout de ses peines- Avec le mandat rectifié devait revenir une autre pièce indispensable qui n'est pas reve nue. Et l'administration ne donne plus signe de vie. De quoi donner une petite idéé des métho des de travail du département. Notre correspondant, qui est philosophe,. conclut II est trés humain que dans ce ser vice on travaille au ralenti, car les fonction- naires qui y ont trouvé de larges prébendes, ont intérêt a prolonger son existence le plus longtemps possible II n'a certainement pas. tout a fait tort. Ministère des Travaux Publics Un concours aura lieu dans la deuxième quinzaine du mois d'aoüt xg3i pour la colla tion de 12 emplois de conducteur des Ponts et Chaussées. Ces emplois sont répartis ainsi qu'il suit 6 emplois dans la région wallonne du pays,, et 6 emplois dans la région flamande du pays. Les demandes d'inscription a établir obli- gatoirement sur un formulaire spécial intitulé Demande de participation aUx examens et concours gênéraux et dêlivré par les bureaux de postes moyennant le paiemenf d'une somme de 10 francs, doivent parvenir au Ministère, au plus tard le ier juillet ig3i. Sont admissibles au concours Les candidats qui sont porteurs d'un di plome universitaire de conducteur civil ou de tout autre diplome universitaire, délivré a.près des études complètes, au moins équivalent a celui de conducteur civil et qui réunissent les conditions suivantes 1) Posséder la qualité de Beige. 2) Etré agé de ig ans au moins et de 3o ans au plus au 1" janvier ig3r: Cette limite maximum a'age est. relevée de cinq années pour les candidats qui se trouve- raient dans les conditions spéciales prévues par la loi du 3 aoüt igig (modifiée par celle du 21 Juillet ig24) faciliiant aux anciens com- battants l'admission aux fonctions et emplois publics. 3) Avoir satisfait, s'il y a lieu, aux lois sur la milice. 4) Etre exempt de tout vice de construction et de toute infirmité. 5) Etre de bonnes conduite, vie et moeurs. Le programme du concours sera envoyé aux candidats qui auront transmis leur demapde d'inscription il pourra être également con- sulté a l'Administration des Pönts et Chaus sées, rue de Louvain, 38 a Bruxelles. WOONHUIS 1' Zittijd 1931 40) Candidaat-burgerlijk Ingenieur (i" proef). Nous extrayons de La Libre Belgique Concours pour la collation d'emplois de Conducteur des Ponts et Chaussées

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1931 | | pagina 8